Wino domowe burzliwa fermentacji

Fermentacja, otrzymywanie moszczu, filtracja, butelkowanie, przechowywanie, choroby i wady wina, pasteryzacja, szczepienie drożdżami, itp...
Awatar użytkownika

Autor tematu
B_winodomowe
2
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 24 wrz 2018, 08:32

Post autor: B_winodomowe »

Witam, mam problem z burzliwą fermentacji, wino tak buzuje owoce podnoszą się do samego korka a wino zaczyna przelewać się przez rurkę która ma odprowadzać gazy. Dodam że wino robię z winogrona swojego, butla jest 50 l zachowałam proporcje zostawiłam miejsca w butli 1/4 nie dodawałam żadnych drożdży fermentacyjnych tylko owoce i syrop z cukru. Proszę o pomoc jak można rozwiązać problem bo szkoda mi wina które się przelewa.
promocja

Robert09
100
Posty: 145
Rejestracja: piątek, 21 wrz 2018, 11:39
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Wino domowe burzliwa fermentacji

Post autor: Robert09 »

Ja miałem podobną sytuację wczorajszego wieczora. Matka drożdżowa dodana w sobotę, nastaw do 2/3 pojemności pojemnika ferment. Wczoraj jak to nie ruszy, jak nie zacznie buzować.... wiadro spuchnięte hehehe.. więc odjąłem trochę nastawu, aby miejsca troszkę zwolnić. Dziś kupiłem dużą butlę ferment. /plastik/, rozdzieliłem nastaw i obserwuję. Myślałem, że 1/3 wolnego miejsca wystarczy.
Awatar użytkownika

Autor tematu
B_winodomowe
2
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 24 wrz 2018, 08:32
Re: Wino domowe burzliwa fermentacji

Post autor: B_winodomowe »

No mi na czacie też doradzono odlanie i pomogło zmieniłam miejsce butli na chłodniejsze i jak narazie jest ok, byłam zdziwiona tak burzliwą fermentacją bo nie dodawałam żadnych drożdży fermentacyjnych

wiecek
10
Posty: 13
Rejestracja: środa, 18 lip 2018, 18:14
Re: Wino domowe burzliwa fermentacji

Post autor: wiecek »

Na początku burzliwej fermentacji szczególnie gdy jest ona gwałtowna nie trzeba szczelnie zamykać naczynia fermentacyjnego (butla, fermentor) ponieważ wydzielający się CO 2 zabezpiecza wino przed dostępem tlenu i zakażeniem. Pomaga to w ujściu gazów fermentacyjnych i dzięki temu wino tak nie "rośnie". U mnie działa to tak w przypadku wina jak i piwa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wytwarzanie Wina”