Pierwszy destylator

Kłopoty z budową i eksploatacją aparatury, wybór właściwego sprzętu. Podstawowe pytania początkujących.

Autor tematu
nuki
2
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 30 sie 2018, 19:55
Podziękował: 2 razy

Post autor: nuki »

Witam.

Przejrzałem forum, mnóstwo informacji które bardzo rozjaśniły mi temat zarówno destylacji jak i budowy sprzętu, za co dziękuję forumowiczom. Początkowy wybór sprzętu z prostego szybkowaru ewoluował. Założenia--destylacja nastawów owocowych bez nastawiania się na moc. Dół keg 30-50l, szeroki wlew, grzanie elektryczne. W tej chwili zdecydowałem się na dwa rozwiązania
http://stalowkasklep.pl/potstill-ps60g1-p-783.html
Oraz
https://allegro.pl/destylator-kolumna-g ... 16390.html

Złożyłem zapytania do obu o wycenę zgodnie z moją konfiguracją. W przypadku drugiego obawiam się o zimne palce oraz odstojnik czy nie zepsują efektu końcowego, czy nie zabiorą aromatu. Drugi jest przekombinowany wg mnie.

Na plus obydwu rozwiązań możliwość dalszej rozbudowy.

Proszę o radę, sugestię.
alembiki
Awatar użytkownika

icemen11
50
Posty: 61
Rejestracja: niedziela, 4 lut 2018, 19:37
Krótko o sobie: https://youtu.be/vIeoLnC_BVg
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Producent Nalewek
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 44 razy
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: Pierwszy destylator

Post autor: icemen11 »

Cześć.
Jeśli wybór jest z tych dwóch linków to tylko i wyłącznie doradzam pozycję pierwszą ,,stalowka".
Nie kupuj żadnych zimnych palcy i sprzętu z odstojnikami nawet jeśli będzie to tańsze no chyba że lubisz kombinować i ryzykować.
https://youtu.be/vIeoLnC_BVg

johnex
550
Posty: 567
Rejestracja: sobota, 20 sie 2011, 22:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podziękowanie: 91 razy
Re: Pierwszy destylator

Post autor: johnex »

Zastanawiam się czy to wynik reformy systemu edukacji w 1999 r. czy zwykłe lenistwo, że ludzie przestali czytać ze zrozumieniem. Piszesz, że przejrzałeś forum i chłonąłeś informacje a później pytasz o ZP z odstojnikami, od których wszyscy radzą trzymać się z daleka. Poza tym nie wiem jaka jest w jego przypadku możliwość rozbudowy (no chyba, że chodzi o wycięcie odstojnika).
Zwróć uwagę, że są to zestawy bez kega i grzałek a w przypadku tego pierwszego też bez wypełnień bo tego też może nie doczytałeś.
Prawo pędzenia bimbru jest Prawem Człowieka!!!

Autor tematu
nuki
2
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 30 sie 2018, 19:55
Podziękował: 2 razy
Re: Pierwszy destylator

Post autor: nuki »

Szanowny kolego
Spójrz mój post z przywitaniem. Jasno napisałem iż rozumiem pewne tematy inne nie do końca. Masz pretensje do pierwszoklasisty po miesiącu nauki literek że nie umie czytać płynnie. Nauka to są lata praktyki, teoria bez praktyki jest niczym. Nie zrozumiesz pewnych zagadnień teoretycznych póki nie zastosuje ich w praktyce. Łatwo jest zakrzyczeć nauczycielowi ucznia, ale nauczyć, pokierować już wymaga cierpliwości. Rozumiem że znasz temat doskonale i szanuję to, ale przestaje szanować ludzi którzy potrafią krzyczeć na kogoś kto się uczy.

Czy wktorym kolwiek miejscu posta napisałem że jest kompletny z kegiem? Czy kolega doczytał że złożyłem zapytania do sprzedających z zapytaniem o konfigurację? Czy kolega zwrocił uwagę że obydwie kolumny są dzielone.

[mod: nie cytuj całych postów]

yacequ
100
Posty: 139
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2018, 11:37
Podziękował: 42 razy
Otrzymał podziękowanie: 19 razy
Re: Pierwszy destylator

Post autor: yacequ »

johnex pisze:Zastanawiam się czy to wynik reformy systemu edukacji w 1999 r. czy zwykłe lenistwo, że ludzie przestali czytać ze zrozumieniem.
Zaiste mądre i prorocze słowa, "ludzie" słuchają i czytają BEZ zrozumienia, mało tego, WCALE nie czytają (sic!), a potem piszą to, co piszą...
A najgorsze są te wybory "wynalazków" spowodowane m.in. niewiedzą, naiwnością lub brakiem kasy (to akurat szanuję), nie biorące pod uwagę skutków "wyboru" !
ŻDŚ (żal @ ściska)

johnex
550
Posty: 567
Rejestracja: sobota, 20 sie 2011, 22:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podziękowanie: 91 razy
Re: Pierwszy destylator

Post autor: johnex »

Jak chcesz zaczynać od praktyki nie znając teorii? Jak robisz prawo jazdy to najpierw wyjeżdżasz samochodem na miasto a w trakcie jazdy dopiero uczysz się który pedał to gaz, który sprzęgło a który hamulec i jak się zmienia biegi. Nikt nie che cię zakrzyczeć ale ty zrobiłeś wszystko za przeproszeniem "od dupy strony". Zrobiłeś nastaw, zacząłeś 5 dni temu czytać forum i na szybko musisz kupić jakiś destylator i do końca nie wiesz jak go użyć.
Zacznij od: kompendium-tematow-t17383.html
No i wspominałeś, że jesteś już trzecim pokoleniem w rodzinie zajmującym się tym hobby. No to przecież masz pod ręką "doświadczonych bimbrowników", a i pewnie jakiś sprzęt został w spadku.
Prawo pędzenia bimbru jest Prawem Człowieka!!!

yacequ
100
Posty: 139
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2018, 11:37
Podziękował: 42 razy
Otrzymał podziękowanie: 19 razy
Re: Pierwszy destylator

Post autor: yacequ »

johnex pisze:ale ty zrobiłeś wszystko za przeproszeniem "od dupy strony". Zrobiłeś nastaw, zacząłeś 5 dni temu czytać forum i na szybko musisz kupić jakiś destylator i do końca nie wiesz jak go użyć.
Taaaaaak, uśmiałem się z trafności oceny intelektu "piszących", i gdyby to jeszcze czytali neofici, nie byłoby "takich" pytań !
A tak na marginesie, poleciłbym początkującym te lekturę:
kolumna-a-rektyfikacja-kompendium-wiedz ... t9284.html

Autor tematu
nuki
2
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 30 sie 2018, 19:55
Podziękował: 2 razy
Re: Pierwszy destylator

Post autor: nuki »

Jak pięknie Pan kolega wnioski wysunął. Nie zrobiłem nastawu i nic mnie nie ciśnie. Gdyby żył mój ojciec i dziadek napewno bym skorzystał z rad nie tylko w tej kwestii. Pozdrawiam napompowanego kolegę.
Wystarczyłoby czasem coś mądrego zasugerować.
Prosty potstil na kegu zamówiony z destylator miedziane. Czekam na przesyłkę. Dziękuję sprzedawcy.

lolek78
10
Posty: 16
Rejestracja: wtorek, 18 sie 2015, 14:18
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Pierwszy destylator

Post autor: lolek78 »

Johnex zaczynałeś kiedyś i co z twego tematu wynika przeczytaj cały , może całe forum jak nie chcesz nie wypowiadaj się .Ciekawy jestem gdzie szukasz pomocy jak czegoś nie wiesz . Wiem że te pytania są częste ale po co odpowiadać i zapędzać kogoś do czytania całego forum .

johnex
550
Posty: 567
Rejestracja: sobota, 20 sie 2011, 22:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podziękowanie: 91 razy
Re: Pierwszy destylator

Post autor: johnex »

Miałem już nie udzielać się w tym nic nie wnoszącym temacie ale:
nuki pisze:Wystarczyłoby czasem coś mądrego zasugerować.
Dostałeś ode mnie i od kolegi @yacequ jak na tacy wszystkie najważniejsze zagadnienia i jeszcze masz pretensje.
nuki pisze:Jak pięknie Pan kolega wnioski wysunął. Nie zrobiłem nastawu i nic mnie nie ciśnie.
Chciałeś ze mnie zrobić durnia ale się nie udało. W swoim powitaniu wyraźnie piszesz, że już nastaw ze śliwek pracuje: post187864.html#p187864
Na koniec jeszcze pytanie do moderatorów. Jakim cudem poprzedni post przeszedł przez waszą "cenzurę"
lolek78 pisze:Johnex zaczynałeś kiedyś i co z twego tematu wynika przeczytaj cały , może całe forum jak nie chcesz nie wypowiadaj się .
Bo poza tym, że kłaniają się zasady stawiania spacji przed i za znakami interpunkcyjnymi, to ja to zdanie czytam i to chyba nie do końca po polsku nie jest. No chyba, że też mam problemy z czytaniem ze zrozumieniem.
Prawo pędzenia bimbru jest Prawem Człowieka!!!
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7333
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Pierwszy destylator

Post autor: radius »

johnex pisze:Na koniec jeszcze pytanie do moderatorów. Jakim cudem poprzedni post przeszedł przez waszą "cenzurę"
Czasami i takie posty puszcza się w "eter" :D Poza tym, mod też człowiek i może np. być zmęczony, oczy mieć zasnute mgłą po przepiciu itp...
SPIRITUS FLAT UBI VULT
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy i pytania”