Na pierwszy sprzęt - AABRATEK destylator OLM MSR wziernik bufor

Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.


Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy

Post autor: Drupi »

Ja bym odradzał początkującemu metodę 2,5 bo jest za trudna. Za dużo zachodu poplącze wszystkie wiadomości. Najlepiej normalną metodą, i najważniejsze wiadomości jak zrobić dobry nie przegrzany nastaw. Bo z śmierdzącej mąki nawet najlepszy piekarz nie zrobi dobrego chleba.
A metodę 2,5 po wielu destylacjach żeby mieć porównanie. Przez ten czas dowiedz się jakie gadżety musisz mieć.
Termometr do mierzenia temperatury nastawu, ( INOX szpilkowy super). https://allegro.pl/elektroniczny-termom ... ewoda2YHcg
Cukromierz, Alkoholomierz Gomar , http://spiritferm.biz/pl/p/Alkoholomier ... 3-25cm/318 nowy drewniany trzonek od łopaty do sprawnego mieszania w beczce, olbrzymią łyżkę do mieszania klaru, beczka z atestem spożywczym lepiej 2 sztuki https://allegro.pl/beczka-plastikowa-po ... 18870.html ,
Ostatnio zmieniony sobota, 25 sie 2018, 20:36 przez Drupi, łącznie zmieniany 2 razy.
I like noble drinks.
koncentraty wina
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy
Re: Na pierwszy sprzęt - AABRATEK destylator OLM MSR wziernik bufor

Post autor: lesgo58 »

A ja wierzę w krzysztofa i w to że sobie poradzi bez żadnego problemu. I nawet bez pomocy.
Metoda 2,5 nie jest aż tak wcale trudną.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika

robert4you
950
Posty: 951
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 18:43
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Na pierwszy sprzęt - AABRATEK destylator OLM MSR wziernik bufor

Post autor: robert4you »

Nie trzeba nic, ani łyżki, ani łopaty, ani trzonka. Wystarczy wkrętarka akumulatorowa lub wiertarka i najtańsze mieszadło do farby z budowlanego. Mieszadło nie musi być nierdzewne wystarczy ocynkowane. Pojemniki do fermentacji nie muszą mieć atestu do spożywki, wystarczy niebieska beczka np 60l kupiona na OLX za kilkanaście PLN. Np po chemii do mycia naczyń. Jest mocna i bardzo trwała. Termometr do mierzenia temperatury nastawu może być zupełnie dowolny, kuchenny, kąpielowy, albo zwykły zaokienny. Można oczywiście użyć tego od kolumny i nic nie trzeba kupować.

Do tego metoda 2 i pół jest prosta jak drut i jeśli opanujesz podstawy procesu nikomu nie powinna sprawić problemy, natomiast efekty będą znacznie literze i dużo więcej satysfakcji.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
************************************************************************
Awatar użytkownika

psotamt
1150
Posty: 1183
Rejestracja: niedziela, 19 mar 2017, 20:59
Krótko o sobie: Żałuję tylko, że tak późno zacząłem smakować własne wyroby...
Ulubiony Alkohol: Zbożowy
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 177 razy
Otrzymał podziękowanie: 394 razy
Re: Na pierwszy sprzęt - AABRATEK destylator OLM MSR wziernik bufor

Post autor: psotamt »

robert4you pisze:...kuchenny, kąpielowy, albo zwykły zaokienny...
No przestań! Gość kupuje porządną kolumnę a oszczędzać ma na termometrze :hahaha: Ja po pierwszym graniu na saksofonie wiedziałem co potrzebne i co ma dawać przyjemność przy pracy. Konieczne są choć dwa kieliszki, bo przy pracy może nas ktoś zastać, a w byle czym podawać trunku nie wypada ;)
A na poważnie to minimum dwie beczki 60 litrów, drewniany kij do szczotki, dwie menzurki 400 ml i jedna 250 ml. Jeśli szklane to 2 x tyle :D Cylinder miarowy 25 ml i drugi 50 ml - ważniejsze od menzurek bo pozwolą wykonać dokładne pomiary stężenia alkoholu i ilość jaka kapie. Cukromierz i alkoholomierze z różnymi skalami, bo raz będzie to spirytus a kiedy indziej jego słabszy odpowiednik. Przyda się kawałek wężyka DN12-16 do lewarowania beczek, duży i mały lejek również. Termometry tablicowe z Allegro po 10 PLN są doskonałe do pomiarów w beczkach, nie nadają się zaś do wyposażenia kolumny, wolno reagują. Ponadto w czymś trzeba trzymać urobek, więc damy 5-litrowe przydadzą się jak również sterta butelek 0,5 litra by było w czym podarować znajomym i przyjaciołom swój wyrób :) Jest trochę rzeczy do sprawienia sobie, by mieć przyjemność z hobby a nie męczyć się mierzeniem temperatury nastawu termometrem do wędzenia.
Zabieranie bogatym i dawanie biednym pozbawia jednych i drugich motywacji do pracy.
Awatar użytkownika

Autor tematu
krzysztof.weremiuk
10
Posty: 12
Rejestracja: wtorek, 21 sie 2018, 10:52
Podziękował: 3 razy
Re: Na pierwszy sprzęt - AABRATEK destylator OLM MSR wziernik bufor

Post autor: krzysztof.weremiuk »

porrimo pisze:Gratuluję wyboru, Jarek do sprzętu załącza instrukcję obsługi i służy radą w razie potrzeby. Nie będziesz miał problemu z tym aparatem, a rzekłbym nawet, że będziesz miał radość i satysfakcję z prowadzenia procesu jak i efektów swojej pracy. Pozdrawiam.

P.s. Ja też czekam na nowy sprzęt, od Herbaty.
:) Do tego wyobraź sobie, że robi 30 min szkolenie z obsługi sprzętu ;) Jestem w szoku ;)
Herbata z pewnością będzie supper ;)
yacequ pisze: jest wszystko NIEZBĘDNE, rozważyłbym jednakowoż (w zależności od wysokości pomieszczenia) KEG 60 l, oraz 2. grzałkę 2000 W (2x2000 W); co do nauki - ona będzie krótka, a po przeczytaniu zaleconej lektury, gonitwa będzie lekka, łatwa i przyjemna.
Dziękuję serdecznie. Jaram się tym sprzętem jak dziecko przed choinką...;)
Czytając sporo na forum, zamówiłem beczkę 60l 49cm i oczywiście 2x2KW.
Papug kolega nie robi ale co mnie super zaskoczyło przy odbiorze osobistym robi szkolenie pół godzinne z obsługi sprzętu ;)
Gryzmo pisze:Widzę, że kolega zdecydował sie na sprzęcik identyczny z moim więc co do tego czy ktoś poprowadzi Cie za rękę wal na PW.
Ja już się nie mogę bufora doczekać od Franza. bo wymieniam zamiast katalizatora.
I tak jak poprzednicy pisali bierz grzałki 2x2000. Jak instalacja nie da rady to zmniejszysz moc na sterowniku. A zawsze lepiej mieć jak nie mieć :)
Dziękuje serdecznie koledze sympatycznemu ;)
inblue pisze:Krzysiek,
Od 20.09 to Ty będziesz prowadził 'świeżaków' za rękę :P
Do tego czasu - zrób nastaw, poczytaj o metodzie 2,5 Lesgo; jest o niej wiele na forum.
Jeśli mogę coś zasugerować, to zrób na pierwszy nastaw zwykłą cukrówkę - materiał do badań ogólnie dostępny i będziesz mógł się organoleptycznie (nosowo i paszczowo) nauczyć przedgonów, gonu i pogonów. Jak już ogarniesz na cukrówce te niuanse - żadna owocówka nie będzie straszna.
Może i głupie to co napiszę, ale umiejętność dobrego cięcia smaku tak, żeby nie było smrodu jest na wagę złota.
Jest sporo odpowiedzi ale nie mogę dotrzeć do źródłowego materiału a tym samym nie mam do końca jasnej wizualizacji tej metody.
Mogę serdecznie prosić o link gdzie jest źródło wiadomości? ;))
Dziękuje Inblue.
Drupi pisze:Ja bym odradzał początkującemu metodę 2,5 bo jest za trudna. Za dużo zachodu poplącze wszystkie wiadomości. Najlepiej normalną metodą, i najważniejsze wiadomości jak zrobić dobry nie przegrzany nastaw. Bo z śmierdzącej mąki nawet najlepszy piekarz nie zrobi dobrego chleba.
MOgę prosić o namiar na normalną metodę i jak zrobić ów nastaw?
Drupi pisze: A metodę 2,5 po wielu destylacjach żeby mieć porównanie. Przez ten czas dowiedz się jakie gadżety musisz mieć.
Termometr do mierzenia temperatury nastawu, ( INOX szpilkowy super). https://allegro.pl/elektroniczny-termom ... ewoda2YHcg
Cukromierz, Alkoholomierz Gomar , http://spiritferm.biz/pl/p/Alkoholomier ... 3-25cm/318 nowy drewniany trzonek od łopaty do sprawnego mieszania w beczce, olbrzymią łyżkę do mieszania klaru, beczka z atestem spożywczym lepiej 2 sztuki https://allegro.pl/beczka-plastikowa-po ... 18870.html
Sprzęt pierwsza klasa ;) Już jedzie do nowego właściciela Dziękuję ;)
lesgo58 pisze: A ja wierzę w krzysztofa i w to że sobie poradzi bez żadnego problemu. I nawet bez pomocy.
Metoda 2,5 nie jest aż tak wcale trudną.
Dziękuję serdecznie, będę się starał. Może szanowny Lesgo58 przyśle opisana metodę bo za nic nie mogę jej odnaleźć ;)
I przy okazji chciałbym Wam kochane Panoramiksy podziękować za pomóc, jesteście debeściaki a forum jest serio zajebiste ;)
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy
Re: Na pierwszy sprzęt - AABRATEK destylator OLM MSR wziernik bufor

Post autor: lesgo58 »

Poczytaj tutaj:
post80861.html#p80861
I na długie jesienne wieczory polecam także ten dział:
toplist?mode=topic
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

yacequ
100
Posty: 139
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2018, 11:37
Podziękował: 42 razy
Otrzymał podziękowanie: 19 razy
Re: Na pierwszy sprzęt - AABRATEK destylator OLM MSR wziernik bufor

Post autor: yacequ »

Wybór mądry i właściwy, nie bez znaczenia pomoc bezinteresownie życzliwych i rozgarniętych.
I to by było na tyle.

Domin(alkoholik)
10
Posty: 17
Rejestracja: czwartek, 1 lis 2018, 11:50
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Na pierwszy sprzęt - AABRATEK destylator OLM MSR wziernik bufor

Post autor: Domin(alkoholik) »

Witam :)
Jak się sprzęt sprawuje? Mam zbędnych trochę zielonych i myślę nad tą ową zabawką.
Pozdrawiam Dominik

Premier
10
Posty: 19
Rejestracja: sobota, 7 lip 2018, 19:41
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Na pierwszy sprzęt - AABRATEK destylator OLM MSR wziernik bufor

Post autor: Premier »

Czy dobrze kombinuje że podobny sprzęt otrzymam kupując - https://aabratek.pl/produkty/784/elektr ... r_MSR.html
i dorzucamy :
- Bufor za 430 zł
- KEG 50L za 50 zł
- Ocieplenie Kega za 140 zł
- Dodatkowy wlew za 50 zł
- Spust dolny z kega za 40 zl
- Wziernik rurowy za 180 zł

całość wychodzi 3440 zł ciut taniej niż zestaw https://aabratek.pl/produkty/786/OLM_MS ... bufor.html
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 12 lis 2018, 20:46 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.
Lojalność to towar który szybko się psuje
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”