Wpadła mi w ręce taka kolumna co to?

Budowa kolumn rektyfikujących.

Autor tematu
encom888
2
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 14 lis 2017, 15:50

Post autor: encom888 »

Rura fi75x135, na dole zawór bezpieczeństwa, wyżej zawór nie wiem do czego i wylot na górze oraz gniazdo nie przelotowe chyba pod termometr. Poprzedni właściciel do wylotu dołącza szklana chłodnice z odstojnikiem.
Wypełnienie: rurki szklane, sprężynki miedziane i zmywaki, przynajmniej tyle zauważyłem a nie ma możliwości rozebrania. Dla mnie minusem są stalowe króćce, które wspawał poprzedni właściciel by przyłączyć zawory. Do tego keg 50 bez udziwnień na kuchenkę lub taboret.
Miałem kupić samego kega a za niewielką dopłata dostałem tą kolumnę i zastanawiam się czy coś przerabiać czy zostawić, z tym że jeszcze jej nie testowałem więc decyzja nie zapadła

Obrazek
koncentraty wina

Autor tematu
encom888
2
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 14 lis 2017, 15:50
Re: Wpadła mi w ręce taka kolumna co to?

Post autor: encom888 »

Witam ponownie, troszkę poczytałem forum i myślę przerobić ta kolumnę na CM bo to chyba najszybszy i najtańszy sposób na usprawnienie.
Teraz pytanie ile palców zrobić i jakiej średnicy?
Awatar użytkownika

kmarian
700
Posty: 744
Rejestracja: środa, 26 lut 2014, 19:16
Ulubiony Alkohol: swój
Lokalizacja: Beskid Niski
Podziękował: 94 razy
Otrzymał podziękowanie: 97 razy
Re: Wpadła mi w ręce taka kolumna co to?

Post autor: kmarian »

Witaj Panie kimkolwiek jesteś. Jeśli musisz robić CM, to proponuję jeden palec w postaci spirali u góry kolumny - nie drożej i z możliwością rozbudowy. Nic więcej Ci nie doradzę, bo ze zdjęcia trudno coś wywnioskować. Moim zdaniem to trochę szkoda takiej rury na CM.

rosjan
300
Posty: 338
Rejestracja: czwartek, 18 maja 2017, 11:19
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Wina i własny wyrób
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Południe Paryża
Podziękował: 109 razy
Otrzymał podziękowanie: 21 razy
Re: Wpadła mi w ręce taka kolumna co to?

Post autor: rosjan »

Cześć
Większość kolegów będzie Ci odradzała zimne palce, ja też. Gdybyś miał możliwość wydać trochę kasy, to sugerowałbym Ci przeróbkę w stronę olm, czyli przecięcie kolumny na 3 elementy połączone złączami SMS. Może znalazłbyś niedrogą głowicę aabratka, albo puszkę i miałbyś świetną lkolumnę do dalszej rozbudowy. Na pewno nie pożałujesz tego wyboru, ale oczywiście łączy się to z kosztami.
Pozdrawiam
Jachu

Autor tematu
encom888
2
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 14 lis 2017, 15:50
Re: Wpadła mi w ręce taka kolumna co to?

Post autor: encom888 »

Zdjęcie słabe, rozbierać nie rozbieralem więc nie wiem co jest w środku jedynie po odtwarciu zaworów wypadło trochę szkła - rurki, chyba wiurów nierdzewnych, a od dołu są zmywarki, w sumie na pierwszy ogień dołączę szklaną chłodnice i zobaczę co z tego wyjdzie, bo nastaw że śliwek już przestaje pracować, a potem pomyślę do abratka niby nie tak dużo trzeba włożyć tylko żebym zrobił to dobrze, na gotowa głowice trzeba już trochę pieniędzy położyć

Autor tematu
encom888
2
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 14 lis 2017, 15:50
Re: Wpadła mi w ręce taka kolumna co to?

Post autor: encom888 »

Oglądałem głowice i ok 500zl chyba że ktoś wie gdzie można dostać tańsza. Chyba żebym spróbował sam ale to też graty ok 300. Zobaczymy czas pokaże
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kolumny destylacyjne”