Twoj post moze zniknac!!!

Dowolne tematy i off-topowe rozmowy. Piszcie tu to na co tylko macie ochotę, luźnie gadki i tak dalej, możecie się powyżywać. :)
Regulamin forum
W tym dziale można rozmawiać na luzie o wielu tematach.

Obowiązuje zakaz poruszania tematów POLITYCZNYCH. Tematy takie będą kasowane lub moderowane.

Autor tematu
Tomek z Bergen
10
Posty: 11
Rejestracja: niedziela, 18 sty 2009, 03:44
Krótko o sobie: zajebiscie fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: moj
Status Alkoholowy: Bimbrownik
Lokalizacja: Bergen

Post autor: Tomek z Bergen »

Twoj post moze zniknac!!! Witam Was piszacych posty na tym forum, mam pytanie czy to jest wymog czy prosba Agneskate dotyczaca poprawnej pisowni uzywania znakow si ci , pisanie niechlujnie z bledami itp.
Mam pytanie w jakim stanie wskazujacym na spozycie dobrego trunku zasiadacie do tego forum.
moze juz trza wprowadzic punkty karne 24 i wypad z tego forum albo tak jak to sie robi z lekko wcietym rowerzystami .. rencistami lub emerytami.. w polsce , pod sad , moze juz trza zaczac traktowac ludzi pala ktora wylata z monitora i wali w leb .
Rozumiem bluznierstwo ,ublizanie komus ze jest np.be be
Ale warto cos spieprzyc zeby cos kiedys naprwic i to jest moje motto wszyscy jestesmy tu poto tu zeby psocic nie zawsze z dobra pisownia oraz fajowym repertuarem .
jakie jest zdanie Wasze bo jam dzis okolo 2,5 promila a jutro mam wolne nie wsiadam na gazie do samochodu,nigdy tego nie robie a dla biezpieczenstwa skopiuje tego posta w calosci na wypadek znikniecia
pozdrawiam po dlugiej nieobecnosci jestem z Wami ;)
Awatar użytkownika

Juliusz
1050
Posty: 1066
Rejestracja: środa, 10 wrz 2008, 16:28
Krótko o sobie: Amator alkoholniarz, ciekawy.
Ulubiony Alkohol: Whiskey.
Status Alkoholowy: Drinker
Lokalizacja: Australia
Podziękował: 82 razy
Otrzymał podziękowanie: 128 razy
Re: Twoj post moze zniknac!!!

Post autor: Juliusz »

@Tomek z Bergen,

Twój post nie 'zginie’, bo:

1. Ja cytuję całość jego zawartości w moim poście;
2. Nie zniknąłby, bo w jego treści nie ma nic, co zmuszałoby nas (moderatorów) do tego, aby go skasować;
3. Nie powinien zniknąć, ponieważ porusza ważny temat, czyli: (a) chęć, (b) umiejętność (c) możliwość, używania ogonków, używania dobrej Polszczyzny, poprawnego stylu, gramatyki i ortografii polskiej, – przez użytkowników.
4. Jest jednym z odważniejszych, uczciwych i jest w nim również doza poczucia humoru.

W środowisku internetowym, jakość języka np. w postach na naszym forum to temat pozornie łatwy do rozwiązania: "Albo piszecie poprawnie albo Wasze posty będą usuwane". (Kilka moich postów też powinno być usuniętych bo wkradły się błędy językowe.)

Jednak po dokładniejszej obserwacji forum, każdy z nas zauważy, że bardzo mało postów idzie do śmietnika jeszcze mniej jest kasowanych. Tak więc, tytuł "Twój post może zniknąć!!!" powinien być czytany z pewnym przymrużeniem oka - jego treść to raczej prośba a nie wymóg, ale nie jest ona tu po to aby ją całkowicie ignorować.

Jak zapewne wiesz jestem w grupie moderatorów. Między innymi, temat jakości pisania, pisowni polskiej, jakości polskiego języka, ogonków i przecinków jest dość obszernie dyskutowanym w naszym gronie.

Jedną w wielu ról moderatorów jest poprawianie/edytowanie tekstów wysłanych przez użytkowników. Nie znam statystyk ale wiem, że w początkach istnienia forum, gdy było może 100-200 użytkowników wysyłających np. 20 postów dziennie, problem poprawiania nie istniał, bo postów do poprawiania była nikła liczba. Z czasem, liczba użytkowników urosła (w tej chwili do prawie 3000). Urosła też liczba postów, także tych do poprawiania i w tej chwili moderatorzy już nie nadążają ich wszystkich poprawiać. Stąd apele, ponaglenia, aż wreszcie temat "Twoje posty mogą zniknąć!!!".

Pojawiła się w tym czasie znaczna ilość postów napisanych tak niechlujnie, że poprawianie ich było wręcz niemożliwe bo nikt z moderatorów takich postów nie był w stanie zrozumieć. Takie szły i idą już nie do śmieci tylko były i są kasowane. Autor jest o tym powiadomiony w PM; w wielu wypadkach autorzy tych PM nie czytają (mają sprawę gdzieś).

Czy warto coś spieprzyć aby potem poprawić? Nie rozumiem sensu i celu jeśli jest to robione świadomie... wykluczam tu świadome używanie niechlujnego języka, bo coś takiego byłoby zwykłą głupotą.

Inaczej jest jeśli ktoś wyśle post z niezamierzonymi błędami w treści-informacji nieświadomie bo taki post jest później 'poprawiany' przez następujące, konstruktywne posty kolegów. Myślę nawet, że 95% postów naszego forum znajduje się (znajdowało) w takiej sytuacji. Zawierają takie czy inne błędy lub niedomówienia i następująca dyskusja je wyjaśnia.

Może Twój pomysł karania nie jest taki zły. Można stworzyć system 'prawny' forum - Sąd koleżeński - publiczny gdzie 'oskarżony' będzie mógł bronić np. Swego pisania bez ogonków.

Obroną 'uniewinniającą' w przypadku np. braku ogonków, byłoby np. stwierdzenie, że autor pisze z zagranicy, ma angielską wersję Windows (Mac) i Jego klawiatura nie posiada polskich ogonków; albo nie umie wprowadzić zmian w systemie operacyjnym itp. Taka obrona gwarantuje 'uniewinnienie' - przynajmniej przeze mnie. :)

Bardzo wątpię aby Administrator tego portalu zgodził się na uruchomienie 'pały wyskakującej z monitora i walącej w łeb" :D :D :D . Wyobraź Sobie te pozwania do sądów (nawet międzynarodowych, dyskusje w Hadze, koszty prawników, itp. :shock: ), koszty leczenia ran i syndromu po-traumatycznego, nerwicy, paranoi komputerowej. :)
jakie jest zdanie Wasze bo jam dzis okolo 2,5 promila a jutro mam wolne nie wsiadam na gazie do samochodu,nigdy tego nie robie a dla biezpieczenstwa skopiuje tego posta w calosci na wypadek znikniecia
Tu daję przykład części Twojego postu, który nie jest zupełnie zrozumiały ale mogę zgadnąć co masz na myśli: Czasem zasiadasz do do komputera 'pod promilem' i pisze Ci się lżej i potem trudniej co nie jest grzechem ani przestępstwem takim jak prowadzenie pojazdu.

Zgadzam się, że grzechem ani przestępstwem nie jest 'forumowanie' pod promilem. Jest możliwe, że pod promilem palec naciśnie klawisz obok i taką pomyłkę poprawiamy. Gorzej jest gdy promil jest już tak duży, że pojawiający się post jest zupełnie bez sensu i składu - taki niestety 'zniknie' bo chyba nawet sam autor go nie zrozumie - o ile dobrze wiem Ty takich postów nie wysyłałeś. hm... ja chyba też nie... :)

Ostatni najważniejszy argumentem - aby pojawiający się tu język polski był polskim - to prestiż portalu, ludzi tu piszących czyli nas wszystkich (i oczywiście jego instygatora Admina). Odwiedzają ten portal - zgadnę - minimum dziesiątki tysięcy, może setki tysięcy... (nie użytkownicy - goście) ludzie z CAŁEGO ŚWIATA, znający język polski lepiej czy gorzej... czytają, patrzą na styl i jakość tego języka polskiego i wyrabiają sobie opinie o portalu, o forum ale głównie jednak o zarejestrowanych tu użytkownikach o nas wszystkich z Tobą i ze mną włącznie. To powinno być najsilniejszym argumentem aby w miarę dbać o nasz polski język.

Przykład - pierwszy znaleziony przeze mnie w śmietniku bez poprawek:
witam wszystkich, moja ksywa to xxxxxxx,jestem raczkującym wtej dziedzinie,i mam problem z dobraniem srednicy rurki odprowadzającej całe te opary kture wychodzą z banki 30 litrowej do odstojnika i puzniej do całego skraplacza ,czy jak tam to nazwadz,krutko muwiądz czy jest nato jakaś reguła? co będzie jak dam za małą srednice ,a co się stanie jak będzie zaduża , jakie ma być minimu ajakie maximum?proszę o linka lub o pokierowanie gdzie to znaleść.
No zgoda, post ten można jeszcze zrozumieć ale takie niechlujstwo wymaga reakcji!

Wyobraź Sobie, że przychodzi na to forum taki Juliusz, który mieszka w Australii od ponad 30-tu lat, który na świadectwie ukończenia podstawówki miał słabą trójczynę (3= w dzienniku)? Czyta on taki post i w pale mi się do cholery nie mieści, że ktoś może być takim głąbem! Jest już 21 wiek!jeśli ktoś wie, że jest analfabetą niechże tego nie rozgłasza na cały świat! Polska nie jest Krajem Trzeciego Świata!

Mój ś.p. Ojciec miał tylko trzy klasy!!! szkoły podstawowej, plus szkołę zawodową ślusarza ale pisał po polsku bezbłędnie - starszym językiem, stylem ale bezbłędnie.
Wyobraź Sobie, że Ty jesteś autorem tego postu (pomijając niby anonimowość internetu - nikt nie wie kim jesteś) - możesz? Możesz pozwolić Sobie samemu przyklejenie Sobie nalepki głąba? Ja nie mogę i innym użytkownikom nie pozwolę.

Dodam, że ten cytowany post jest ciągle w śmietniku i ciągle nie został skasowany jako kompletnie nie do zaakceptowania autor może go poprawić (wysyłając PM lub email do moderatora) ale on/ona ma to w 'gdzieś' = ma w 'gdzieś' ten post = ma w 'gdzieś' post wysłany przez Siebie = ma w 'gdzieś' autorstwo postu = ma w 'gdzieś' Siebie. (bardzo trudna figura gimnastyczna!) a my ciągle ten post trzymamy aby go autor poprawił.


Poniżej wierna kopia Twojego postu dla zapewnienia, że nie zginie i że jest bardzo ważny.


Dzięki za poruszenie tego ważnego i trudnego tematu, bo Twoja (właśnie Twoja) inicjatywa wyjaśni pozostałym kolegom cel treści zawartej w "Twój post może zniknąć".

:klaszcze:
Juliusz
Tomek z Bergen pisze:Twoj post moze zniknac!!! Witam Was piszacych posty na tym forum, mam pytanie czy to jest wymog czy prosba Agneskate dotyczaca poprawnej pisowni uzywania znakow si ci , pisanie niechlujnie z bledami itp.
Mam pytanie w jakim stanie wskazujacym na spozycie dobrego trunku zasiadacie do tego forum.
moze juz trza wprowadzic punkty karne 24 i wypad z tego forum albo tak jak to sie robi z lekko wcietym rowerzystami .. rencistami lub emerytami.. w polsce , pod sad , moze juz trza zaczac traktowac ludzi pala ktora wylata z monitora i wali w leb .
Rozumiem bluznierstwo ,ublizanie komus ze jest np.be be
Ale warto cos spieprzyc zeby cos kiedys naprwic i to jest moje motto wszyscy jestesmy tu poto tu zeby psocic nie zawsze z dobra pisownia oraz fajowym repertuarem .
jakie jest zdanie Wasze bo jam dzis okolo 2,5 promila a jutro mam wolne nie wsiadam na gazie do samochodu,nigdy tego nie robie a dla biezpieczenstwa skopiuje tego posta w calosci na wypadek znikniecia
pozdrawiam po dlugiej nieobecnosci jestem z Wami ;)
EDIT by Agneskate: Wątki zostały połączone. Temat zostawiam póki co otwarty. :)
Moją pasją są suwaki logarytmiczne jednostronne
Awatar użytkownika

Lothar von Luene
350
Posty: 379
Rejestracja: środa, 22 lip 2009, 16:51
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 12 razy
Twoj post moze zniknac!!!-Zablokowane-Mordy w kubel.

Post autor: Lothar von Luene »

Pozdrawiam Tomka z Bergen.
Mamy problem. Poprawnosc zabija improwizacje.
http://alkohole-domowe.com/forum/twoj-p ... t1789.html
" Do pewnych informacji dochodzi się logiką...." ,
napisał Partyzant
Awatar użytkownika

Juliusz
1050
Posty: 1066
Rejestracja: środa, 10 wrz 2008, 16:28
Krótko o sobie: Amator alkoholniarz, ciekawy.
Ulubiony Alkohol: Whiskey.
Status Alkoholowy: Drinker
Lokalizacja: Australia
Podziękował: 82 razy
Otrzymał podziękowanie: 128 razy
Re: Twoj post moze zniknac!!!-Zablokowane-Mordy w kubel.

Post autor: Juliusz »

Lothar trochę cierpliwości. Nie dziw się, że temat jest zablokowany (nie ja go zablokowałem) - debatujemy czy temat odblokować czy nie.

Chodzi oto, że tematem tego forum nie jest jakość języka polskiego tylko alkohol. Dyskusje o jakości języka mogą niepotrzebnie odwrócić uwagę od właściwego tematu. Jedno jest pewne i z tym zgadzają się moderatorzy i chyba większość użytkowników: niechlujny język nie jest tu mile widziany; nie jest on mile widziany nigdzie, z wyjątkiem może podłej restauracji (których już chyba nie ma?), może meliny pijackiej, zapuszczonej piwnicy.

Post Twój jest dość lakoniczny i nie umiem wyciągnąć z niego informacji czy jesteś za zamknięciem, czy przeciw; czy za dyskusją czy przeciw.

Musimy pamiętać, że w końcu ostateczną odpowiedzialność za forum ma Administrator, zrobi co chce a my możemy się z tym zgodzić lub forum opuścić (co chyba nie jest najrozsądniejszym).

Do postu Tomka z Bergen jest w tej chwili jeden komentarz - mój. Uważam, że jest on
dość konstruktywny i wyjaśniający sprawy, które moim zdaniem nie powinny być wyjaśniane. Nie chodzi tam o nieumiejętność jazdy rowerem, latania samolotem czy obsługiwania dźwigu, czy obsługi destylatora - chodzi o coś czego uczymy się od dzieciństwa (co najmniej 12 lat) czyli mowy, a potem pisowni polskiej.

Temat, który rozpocząłeś tu zostanie otwarty. Jeśli masz coś to wyślij tu.

Z szacunkiem dla Ciebie i Tomka
Juliusz
Moją pasją są suwaki logarytmiczne jednostronne
Awatar użytkownika

flugcojg
30
Posty: 45
Rejestracja: czwartek, 17 gru 2009, 22:43
Status Alkoholowy: Wynalazca
Lokalizacja: Sz-n
Re: Twoj post moze zniknac!!!-Zablokowane-Mordy w kubel.

Post autor: flugcojg »

"mÓj Bo$he, N!3 MuŻem pi$ać P()pR@|/\|n!3 pO P0l$kU, 8O Je$^eM $2@lOnoM C2teRnAsTK0m, albo mam 2 promile i jestem panem świata..."

Zamykanie tematów na forum może być odbierane jako "morda w kubeł" i ja to po części tak odbieram. Oczywiście Aga miała rację odnośnie regulaminu. Jednocześnie sformułowania typu

będą kasowane bez litości,
będziemy ładnym czerwonym kolorem zaznaczali błędy ku zawstydzeniu autora posta.

nie należą do zbyt uprzejmych. Święta inkwizycja banująca za brak przecinka to przegięcie w drugą stronę. Dla mnie liczy się bardziej wartość merytoryczna wypowiedzi, chociaż posty pisane z zastosowaniem polskich znaków są łatwiejsze do odczytania i zrozumienia. Osobiście polecam "poprawną polszczyznę" :ok:
Awatar użytkownika

Lothar von Luene
350
Posty: 379
Rejestracja: środa, 22 lip 2009, 16:51
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 12 razy
Re: Twoj post moze zniknac!!!-Zablokowane-Mordy w kubel.

Post autor: Lothar von Luene »

Ja jestem za a nawet przeciw. :) Stwierdzam tylko, że jest problem.
" Do pewnych informacji dochodzi się logiką...." ,
napisał Partyzant
Awatar użytkownika

Agneskate
200
Posty: 228
Rejestracja: sobota, 11 paź 2008, 21:16
Krótko o sobie: Cicha woda... ;P
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 13 razy
Kontakt:
Re: Twoj post moze zniknac!!!-Zablokowane-Mordy w kubel.

Post autor: Agneskate »

@Lothar, ale jaki problem? Czy Ty masz problem?
Regulamin jasno określa co można, a co nie. Jakbyś zerknął w większość tematów to użytkownicy w połowie nie przestrzegają o to co się prosi. Czy Ci użytkownicy zostali zbanowani? Nie. Czy staram się do nich przemówić? Tak. I będę nadal to robić.
Jeśli @Lothar nie możesz się pogodzić z tym, że komuś poprawiam posty i proszę o to by pisał po polsku to możesz z buntu nie pisać i obrazić się. Czy to coś zmieni? Nie.
Chyba, że "jest problem" odnosi się, że faktycznie problem jest, bo sporo osób nie uznaje regulaminu.

Miłego wieczoru życzę w tę sobotnią noc. :)
Pozdrawiam Aga
Awatar użytkownika

Juliusz
1050
Posty: 1066
Rejestracja: środa, 10 wrz 2008, 16:28
Krótko o sobie: Amator alkoholniarz, ciekawy.
Ulubiony Alkohol: Whiskey.
Status Alkoholowy: Drinker
Lokalizacja: Australia
Podziękował: 82 razy
Otrzymał podziękowanie: 128 razy
Re: Twoj post moze zniknac!!!-Zablokowane-Mordy w kubel.

Post autor: Juliusz »

flugcojg pisze:"mÓj Bo$he, N!3 MuŻem pi$ać P()pR@|/\|n!3 pO P0l$kU, 8O Je$^eM $2@lOnoM C2teRnAsTK0m, albo mam 2 promile i jestem panem świata..."
:) flugcjog wyobraź Sobie, że jakoś udało mi się odcyfrować to co wyżej :) .

Poruszyłeś (tak jak i Tomek z Bergen) problem promili. Nigdy nie będziemy wiedzieli jaka część użytkowników zasiada do Forum z drinkiem i jak udział w Forum i drinkowanie postępuje; jednak w kilku przypadkach jest to zauważalne. Pojawiają się posty nie mające żadnego sensu w dodatku napisane gorszą ortografią niż w Twoim przykładzie.

Można by traktować to jako coś śmiesznego i ignorować ale - jak wspominałem w poście do Tomka - internet to takie okno na świat, wielkie okno tyle że bez firanek. Każdy może widzieć co się dzieje 'w środku'.

'Morda w kubeł'... no bo oto chodzi, choć z pewnością nie tym stylem bo moderatorzy mają opcję "Zablokować".

Naipierf jeden pszecinek, potem dwa, pięc, brak wielkich liter, potem wudka i rórka...

Gdześ tszeba zacząc i decysja gdze zacinamy nalerzy do nas moreratoruf. Porufnywanie naszego działania do inkwizycji nie jest fair :) . Jeszcze nie szukamy niepoprawnych i nie podpalamy pod nimi stosów - jeszcze nie... :D .

Pogadać na te tematy można, warto i jest do tego część forum w INNE, Po godzinach i tu to robimy. 'Poczekalnia pytań' to miejsce gdzie temat powinien dotyczyć bimbru i tylko bimbru.

Pozdrawiam z Australii

Juliusz
ps.
Moją pasją są suwaki logarytmiczne jednostronne
Awatar użytkownika

PiotrekRodzyn
50
Posty: 86
Rejestracja: poniedziałek, 1 cze 2009, 20:47
Ulubiony Alkohol: własne wyroby, szczególnie o posmaku owocowym
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: południe mazowsza
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Twoj post moze zniknac!!!-Zablokowane-Mordy w kubel.

Post autor: PiotrekRodzyn »

Witam!

Punkt widzenia zawsze zależy od punktu siedzenia.

Odrobinę staranności trzeba włożyć zarówno w pisanie jak i formułowanie ustnych wypowiedzi. To jakim językiem mówimy i jak się wyrażamy świadczy tylko i wyłącznie o nas i o naszej kulturze osobistej (i nie tylko).

Oczywiście, każdy popełnia czasem błędy, ale zawsze można edytować itp

Na zakończenie podaję link, ilustrujący jak świetną polszczyzną posługuje się dzisiejsza młodzież (choć może lepiej nie szufladkować), lub jedna przedstawicielka. . .

http://emo-martynka.blog.onet.pl/

Osądźcie sami

Pozdrawiam
Piotrek
Pozdrawiam, Piotrek
Awatar użytkownika

Juliusz
1050
Posty: 1066
Rejestracja: środa, 10 wrz 2008, 16:28
Krótko o sobie: Amator alkoholniarz, ciekawy.
Ulubiony Alkohol: Whiskey.
Status Alkoholowy: Drinker
Lokalizacja: Australia
Podziękował: 82 razy
Otrzymał podziękowanie: 128 razy
Re: Twoj post moze zniknac!!!-Zablokowane-Mordy w kubel.

Post autor: Juliusz »

@PiotrekRodzyn

Link doskonały! Nawet można tam coś zrozumieć... Trudno jest ustosunkować się do tego obiektywnie. Jest to z pewnością dziecko może 10 letnie z poziomem umysłowym 6-7-latka.

Co jest (chyba) straszne to fakt, że taka panienka wyrośnie na kobietę? starszą (bo nigdy chyba nie dorośnie), stanie się czyjąś żoną (a może nie), znajdzie pracę np. w biurze paszportów i będzie obsługiwać klientów, albo pewnego dnia stanie w naszych drzwiach i będzie usiłowała sprzedać nam telefon komórkowy. Brrrrrr!

W tej chwili to dziecko jest szpanującym kretynem. Z takim startem w życiu zapewne kretynem pozostanie na zawsze.

J
Moją pasją są suwaki logarytmiczne jednostronne
Awatar użytkownika

Lothar von Luene
350
Posty: 379
Rejestracja: środa, 22 lip 2009, 16:51
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 12 razy
Re: Twoj post moze zniknac!!!-Zablokowane-Mordy w kubel.

Post autor: Lothar von Luene »

Nie miałem zamiaru kogokolwiek krytykować. Nie mam wyrobionego zdania czy banować, czy też nie, to nie jest mój problem. Jak zostaną usunięte moje posty to nic wielkiego się nie stanie.
Uważam, że to forum jest :ok: , a moderatorzy robią dobrą robotę.
Nie spodobało mi się tylko, że temat został zablokowany, więc go odblokowałem :)
" Do pewnych informacji dochodzi się logiką...." ,
napisał Partyzant
Awatar użytkownika

Agneskate
200
Posty: 228
Rejestracja: sobota, 11 paź 2008, 21:16
Krótko o sobie: Cicha woda... ;P
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 13 razy
Kontakt:
Re: Twoj post moze zniknac!!!-Zablokowane-Mordy w kubel.

Post autor: Agneskate »

Wątki "Twoj post moze zniknac!!!" oraz Twoj post moze zniknac!!!-Zablokowane-Mordy w kubel." połączyłam. :)
Pozdrawiam Aga
Awatar użytkownika

Kucyk
1700
Posty: 1704
Rejestracja: wtorek, 7 paź 2008, 15:51
Krótko o sobie: Staram się odbierać świat z lekkim przymrużeniem oka ;)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Otrzymał podziękowanie: 157 razy
Re: Twoj post moze zniknac!!!

Post autor: Kucyk »

Za bardzo nie rozumiem pewnych "wątpliwości" userów...

Siedzimy przy wspólnym stole - nie rzeźbionym, ale i zdecydowanie nie dechach podpartych pustakami;
stół nakryty jest obrusem - nie jedwabnym, ale i zdecydowanie nie z Super Ekspresu z przed miesiąca;
jemy używając sztućców - nie srebrnych, ale i zdecydowanie nie jemy palcami;
pijemy z kieliszków - nie kryształowych, ale i zdecydowanie nie ze słoików po dżemie;
papierosy gasimy w popielniczce - nie inkrustowanej, ale i zdecydowanie nie depczemy ich na podłodze pod stołem;
sikamy na zewnątrz - nie do porcelanowych nocników, ale i zdecydowanie nie lejemy w kąt pokoju;
używamy języka - nie z XIX-wiecznych salonów, ale i zdecydowanie nie z pod dresiarskiej dyskoteki...

Po prostu staramy się utrzymać pewien poziom. A tu dobrze wyczułem, że znajdują się tacy, którym to nie odpowiada?... Nie rozumiem tego. :bezradny:

Styl, staranność i poprawność językowa napisanych postów świadczy przede wszystkim o dwóch rzeczach: o poziomie reprezentowanym przez autora i jego szacunku do czytających. I nie chodzi o zabłąkany błąd ortograficzny (który się może zdarzyć każdemu i to nawet 10 razy dziennie), co bardziej szeroko rozumiane niechlujstwo językowe, które jest owym brakiem szacunku do czytającego. A to się na tym forum niekiedy zdarza. I wtedy reaguję, aczkolwiek nie zawsze, bo wiem, że niektórzy są niereformowalni.
Awatar użytkownika

Agneskate
200
Posty: 228
Rejestracja: sobota, 11 paź 2008, 21:16
Krótko o sobie: Cicha woda... ;P
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 13 razy
Kontakt:
Re: Twoj post moze zniknac!!!

Post autor: Agneskate »

Zdaję się, że Kucyk jasno określił o czym jest ten temat. Sprzeczki osobiste proszę przenieść na PW. Kasuję wszystkie posty dotyczące osobistych porachunków.

P.S.
Jak to nie pomoże to czas chyba na zamknięcie tematu.
Pozdrawiam Aga
Awatar użytkownika

Lothar von Luene
350
Posty: 379
Rejestracja: środa, 22 lip 2009, 16:51
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 12 razy
Re: Twoj post moze zniknac!!!

Post autor: Lothar von Luene »

:D
" Do pewnych informacji dochodzi się logiką...." ,
napisał Partyzant
Awatar użytkownika

Juliusz
1050
Posty: 1066
Rejestracja: środa, 10 wrz 2008, 16:28
Krótko o sobie: Amator alkoholniarz, ciekawy.
Ulubiony Alkohol: Whiskey.
Status Alkoholowy: Drinker
Lokalizacja: Australia
Podziękował: 82 razy
Otrzymał podziękowanie: 128 razy
Re: Twoj post moze zniknac!!!

Post autor: Juliusz »

@Aga

Z kasowaniem uprzedziłaś mnie bo dziś wstałem i chciałem kasować a tu nie ma :)
Oki.

@all

Przepraszam za wprowadzanie zamętu choć nie jestem sam:
Po Godzinach

Dowolne tematy i off-topowe rozmowy. Piszcie tu to na co tylko macie ochotę, walcie Spam, luźnie gadki i tak dalej, możecie się po wyżywać :)
Chyba że czegoś tu nie zrozumiałem... :)

Ale zgadzam się, że kontynuowanie potyczek osobistych powinno być na PM tyle że tej na PM nie będzie.

J
Moją pasją są suwaki logarytmiczne jednostronne
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach”