Napęd do mieszadła M10, zbiornik 100l

Zbiorniki do odparowywania zacierów. Budowa, adaptacje modyfikacje.

Autor tematu
snilmerg
20
Posty: 23
Rejestracja: czwartek, 26 lut 2015, 16:10
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Post autor: snilmerg »

Witam serdecznie,

poszukuję napędu do mieszadła. Będzie znajdowało się w zbiorniku 100l z płaszczem olejowym. Przeznaczenie: gotowanie gęstych nastawów owocowych oraz zbożowych. Gwint M10. Czytałem, że sprawdzają się zarówno wkrętarki/wiertarki, jak i silniki wycieraczek i wybór kieruję raczej na ostatnią opcję.

Jaka powinna być moc takiego silnika, dostępne obroty? A może polecacie jakiś konkretny model do danego samochodu lub inne konkretne rozwiązanie? Może mi ktoś wytłumaczyć, jak łączy się takowy z gwintem M10? Niestety w życiu nie widziałem na żywo takiego silnika i mam jedynie foty z allegro :P

Z góry dziękuję za odpowiedzi
snilmerg
promocja
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Napęd do mieszadła M10, zbiornik 100l

Post autor: Zygmunt »

Gwint silników od wycieraczek to M8 lub M6, bez problemu dokupisz redukcję na M10. Samochód nie ma znaczenia, ale warto kupić nowy silnik, a nie taki co 20 lat pucował szybę.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

Autor tematu
snilmerg
20
Posty: 23
Rejestracja: czwartek, 26 lut 2015, 16:10
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Napęd do mieszadła M10, zbiornik 100l

Post autor: snilmerg »

A co z samym dostosowywaniem obrotów? zwykły regulowany zasilacz wystarczy?
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Napęd do mieszadła M10, zbiornik 100l

Post autor: masterpaw2 »

Oczywiście, że wystarczy, pod warunkiem, że będzie miał zapas "mocy". Prostownik z regulacją prądu ładowania ogarnie temat :ok:
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Napęd do mieszadła M10, zbiornik 100l

Post autor: Zygmunt »

Prostownik? W żadnym wypadku, chyba, że z opcją odpalania samochodu. Te silniki lubią na starcie pod obciążeniem wziąć i 20A, co w oczywisty sposób usmaży każdy prostownik.

Prędkości regulujesz w dwójnasób: każdy silnik ma dwa biegi (niektóre trzy), które wybierasz podając napięcie na odpowiedni przewód. Dodatkowo, każdy z tych biegów możesz regulować w pewnym zakresie napięciem (nie prądem), więc prędkość można nieźle dostosować.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Napęd do mieszadła M10, zbiornik 100l

Post autor: masterpaw2 »

Pisałem o prostowniku, nie o marketowej popierdułce. A taki da radę.
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)
Awatar użytkownika

Karwi
150
Posty: 161
Rejestracja: piątek, 8 lip 2016, 23:36
Podziękował: 28 razy
Otrzymał podziękowanie: 14 razy
Re: Napęd do mieszadła M10, zbiornik 100l

Post autor: Karwi »

Albo silnik z reduktorem. Wszystko zalezy od obrotow.

Autor tematu
snilmerg
20
Posty: 23
Rejestracja: czwartek, 26 lut 2015, 16:10
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Napęd do mieszadła M10, zbiornik 100l

Post autor: snilmerg »

A czy wiecie może, gdzie można znaleźć dane katalogowe odnośnie konkretnego silnika wycieraczek? Chodzi mi właśnie o napięcie, jakie musi być na danym biegu, ogóle napięcie silnika itd? Lub może gdzieś jest gotowy projekt? na allegro i innych stronach z reguły informacje są ograniczone do jakiego modelu pasuje silnik i tyle :P
Awatar użytkownika

zlotylexus
30
Posty: 48
Rejestracja: sobota, 30 gru 2017, 19:34
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Napęd do mieszadła M10, zbiornik 100l

Post autor: zlotylexus »

Ja odpalam silnik od wycieraczek na zasilaczu ze starego PC, podpowiedź jest taka żebyś kupił regulator mocy, przy zacieraniu 10kg słodu w 30l wody na pełnych obrotach strasznie się grzał, zaś na niskich obrotach mieszał zbyt wolno, regulator załatwił sprawę. Przy 100l może być już problem, zainwestowałbym tu w silnik od pralki, odpada już zasilacz bo podpinasz 230v, a na alledrogo reduktor kosztuje tyle samo co do 12v, nawiercisz wiertłem 9 i nagwintujesz M10.
Awatar użytkownika

JISKRA59
100
Posty: 100
Rejestracja: środa, 6 sty 2016, 19:09
Krótko o sobie: Staram się być fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Oczywiście swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Opolskie
Podziękował: 32 razy
Otrzymał podziękowanie: 12 razy
Re: Napęd do mieszadła M10, zbiornik 100l

Post autor: JISKRA59 »

Witam, podepnę się do tematu. Też szukam napędu do mieszadła i znalazłem takie coś: https://magma.sklep.pl/product-pol-2655 ... -1633.html. Do tego chcę podłączyć zasilacz od laptopa 12 v. Czy jeszcze będzie potrzebny regulator obrotów i czy taki zestaw będzie działał? :problem: . Kociołek z płaszczem, bezciśnieniowy 50 l. Mocowanie mieszadła na środkowym otworze wlewowym, pręt fi 10 zakończony śrubą jak od łódki. Pręt chcę nagwintować i połączyć mufą z silnikiem. Proszę o porady czy to ma sens.
Teoria nie poparta praktyką zakrawa na abstrakcję
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotły”