Trochę inny sposób na starzenie.

Pomysły na poprawę smaku bimbru, przepisy smakowe, domowe sposoby na wyrób markowych wódek...

sebo8877
1
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 19 wrz 2022, 08:47

Post autor: sebo8877 »

A mnie zastanawia czy nie zastosowac by kega po pepsi i potraktować go ciśnieniem 2,5 -3,0 bara (czysty tlen) i sprawdzić po miesiącu? Co myślicie... Ma to sens ?
alembiki

czytam
700
Posty: 730
Rejestracja: wtorek, 5 wrz 2017, 08:23
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 109 razy
Re: Trochę inny sposób na starzenie.

Post autor: czytam »

tak

zwirek
50
Posty: 64
Rejestracja: środa, 27 lip 2022, 21:48
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: wielkopolska/lubuskie
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: Trochę inny sposób na starzenie.

Post autor: zwirek »

Witam w którymś sezonie bimbrowników tak robili tylko nie trzymali tego miesiąc lecz krócej. Tylko ten serial według mnie jest naciągany ale spróbuj i daj znać co i jak ponieważ pewnie grono forumowiczów będzie ciekawe takiego sposobu postarzania.

mar33cki
2
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 15 mar 2024, 22:41
Re: Trochę inny sposób na starzenie.

Post autor: mar33cki »

Odkopię temat bo mocno zainteresował mnie temat Badmo beczki znanej tu jako rurobeczki.

Przeczytałem całość na HD. Oraz masę filmików na ich temat na yt. Znalazłem 9l wkłady z nierdzewki, mam kilkuletnie deski dębowe i kilkunastoletnie czereśniowe, zamówiłem sobie kilka rzeczy u majfrenda. Także niedługo wyprodukuje swoje pierwsze sztuki.

@wawaldek11 ty widziałem robiłeś dekle z 1 kawałka, jakie są twoje spostrzeżenia po dłuższym użytkowaniu?
Ostatnio zmieniony wtorek, 23 kwie 2024, 19:25 przez mar33cki, łącznie zmieniany 1 raz.

wawaldek11
2500
Posty: 2917
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: Trochę inny sposób na starzenie.

Post autor: wawaldek11 »

Z jednej dechy łatwiej zrobić i zadeklować. Trzymają się dobrze, tylko to był pierwszy pojemnik i nie pomyślałem o zalaniu winem czy nalewką. Następne powstały z klepek beczkowych po winie, burbonie. Też ok. Te kolejne zalałem nalewką pigwowcową i po prawie roku poszły w nie destylaty - winogronowy i miodowy.
Pozdrawiam,
Waldek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy smakowe”