Sondy PT100/1000

Deflegmatory, odstojniki, zawory, filtry...
Awatar użytkownika

Autor tematu
lucjan23
20
Posty: 26
Rejestracja: poniedziałek, 27 lut 2017, 21:22
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: >40%
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post autor: lucjan23 »

Witam

Mam dostep do sond PT100/1000 oraz do gilz z K.O.

Ceny jeszcze nie znam, ale napewno taniej niż na Alledrogo czy innym sklepie w PL. Wstępnie chciałbym zebrać od was jakie ilości wchodziłyby w rachubę, ilu zainteresowanych i w jakich ilościach, wtedy zorientuje się w cenie i podeśle każdemu info co i jak.

Przykładowe zdjęcia takich sond oraz gilz znajdziecie w linku: http://pokazywarka.pl/lodtt8/

Gilzy 4/30, 4/30 i 6/30

Czujniki PT100/1000 czyste do zabudowy

Sondy PT100/1000 - nie dajcie się nabrać na Alle..., u mnie sondy PT100/1000 mają 3 zakończenia, czyli wraz z przewodem kompensacyjnym, a nie 2 jak u wielu sprzedawców.

Na życzenie mogę poszukać innych typów czujników, ale myślę, że te czujniki są najodpowiedniejsze do naszych zastosowań. Na jedym ze zdjęć jest lanca - taką mam u siebie w garze - wskazania idealne.
Wysłano z Nokia 3310
koncentraty wina

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Sondy PT100/1000

Post autor: rastro »

Jaka cena per sztuka jest osiągalna? Jakiej klasy to jest czujnik? A te kable "kompensacyjne" to przypadkiem nie są dla termopary? Bo jak tak to w pezypadku tego czujnika będzie więcej szkody niż pożytku. W przypadku tego czujnika przewody mają być takie same przewody o jednakowej długości w sumie bez znaczenia w jakiej konfiguracji dwu, trzy czy cztero przewodowej.

Na allegro można dostać czujniki PT100 z trzema przewodami w całkiem rozsądnej cenie, ale też bez informacji w jakiej klasie - niestety, ale te tanie to pewnie najwyżej B albo wręcz najniższa C.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

Autor tematu
lucjan23
20
Posty: 26
Rejestracja: poniedziałek, 27 lut 2017, 21:22
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: >40%
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Re: Sondy PT100/1000

Post autor: lucjan23 »

Ja za 25pln kupiłem sondę 300mm na gwincie metrycznym, 3 przewodowa klasa A - podobna do tej ze zdjęcia

To nie jest termopara - na 100% - jest to jak w opisie PT100/1000. Cytując zahttp://www.skssensors.com/pl/faq/jak-dz ... nik-pt100/ :
csm_pt100-wires-colors-pl_639fdc6316.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wysłano z Nokia 3310

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Sondy PT100/1000

Post autor: rastro »

Nie nie twierdzę że to termopara, zdziwiło mnie określenie "czyli wraz z przewodem kompensacyjnym", bo to zwykle są przewody do termopar - gównie chodzi o to że są wykonane z tego samego materiału co termopara bo w tym przypadku to jest istotne. W przypadku RTD raczej mówi się właśnie o konfiguracji 2/3/4ro przewodowej. Istotne że przewody powinny mieć tą samą rezystancję.

Na tych zdjęciach z linku w pierwszym poście kabelki wyglądały właśnie na takie kompensacyjne od termopary, ale to tylko zdjęcia bez pomacania to można sobie tylko pogdybać.

Co do ceny jak na klasę A to podejrzanie tanio, raczej spodziewał bym się że to jednak jest klasa B, ale akurat w naszych zastosowaniach ma to mniejsze znaczenie. Na dobrą sprawę i tak nie ma jak tego zweryfikować.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

Autor tematu
lucjan23
20
Posty: 26
Rejestracja: poniedziałek, 27 lut 2017, 21:22
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: >40%
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Re: Sondy PT100/1000

Post autor: lucjan23 »

Masz racje, w jednym moim wątku zostało to odkryte - przez przypadek zamówiłem termopary typu K.
Nowe sondy PT już lecą do mnie i jak tylko je przetestuje dam znać
Druga sprawa - faktycznie ta lanca moja to klasa B - w kotle wystarczająca dokładność
Wysłano z Nokia 3310
ODPOWIEDZ

Wróć do „Osprzęt”