Zakup aparatury

Temat dla tych, którzy chcą zbudować, bądź zakupić, kompletne urządzenia.

Autor tematu
sakabako
20
Posty: 25
Rejestracja: środa, 24 maja 2017, 10:27
Podziękował: 1 raz

Post autor: sakabako »

Witam wszystkich chciałbym zakupić jakiś sprzęt do pierwszych destylacji. Sprzęt służył głównie do spirytu z możliwością robienia jakiś smakówek. Myślę że najlepszym rozwiązaniem będzie porządny aabratek OLM. Co o tym myślicie, polecilibyście coś konkretnego ? Ważny jest też budżet bo nie chce na samym początku wycyckać się z kasy. Czyli dobra by była możliwość późniejszej rozbudowy
Awatar użytkownika

daniel86
30
Posty: 46
Rejestracja: poniedziałek, 11 kwie 2016, 16:31
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Zakup aparatury

Post autor: daniel86 »

Witaj nowy Kolego.
Nie wiem jaki masz ten budżet, ale jeśli chcesz aabratka z OLM (a jest to bardzo dobry wybór) pisz/dzwoń do któregoś z tych Panów: Kula, Franzmaster, Herbata666, KS2507. Producenci szanowani na tym i sąsiednim forum. Na pewno się dogadasz i uzgodnisz możliwość dalszej rozbudowy. Nie zamawiaj tylko sprzętu u jakiegoś przypadkowego "fachowca".

przemekbmw123
20
Posty: 26
Rejestracja: sobota, 21 sty 2017, 21:48
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Zakup aparatury

Post autor: przemekbmw123 »

Witam,
Jeżeli chcesz stal to świetni producenci. Ja osobiście polecam miedź, sprawdza się super. Na sprzęt od Zygmunta nie narzekam ;). Pozostaje kwestia Twoich preferencji. Naprawdę warto dodać kilka PLN a mieć sprzęt który będzie cieszył, nie sprawiał problemy/produkt będzie niezadowalający. Więcej kasy i nerwów stracisz na przeróbki/dodatki niż od początku rozpoczynając pracę na dobrym sprzęcie.
Pozdrawiam i życzę udanych doświadczeń.
Awatar użytkownika

seneka
700
Posty: 718
Rejestracja: sobota, 16 sie 2014, 14:47
Podziękował: 100 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Re: Zakup aparatury

Post autor: seneka »

Daniel86 polecił Ci na prawdę ścisłą czołówkę. Bierz KO. Nie żebym był przeciwnikiem miedzi ale średnica rury ma znaczenie. Czym szesza, tym szybciej odbierasz i oszczędzasz czas. Jak dla mnie 60 mm to minimum. A miedź Ci tego nie da. No może da, ale w innych pieniądzach. Chyba że masz smykałkę do majsterkowania to z miedzi sam sobie sprzęt zrobisz.
ZAISTE WÓDKA POTĘŻNA JEST...ALE BIMBER WIĘKSZĄ MOCĄ WŁADA

BimbrownikNI
50
Posty: 95
Rejestracja: poniedziałek, 12 gru 2016, 15:42
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: Zakup aparatury

Post autor: BimbrownikNI »

Odrazadzam zakupu u Zygmunta. Jakosc wykonania znacznie zniżona w porównaniu do wygórowanej ceny. Co do zakupów KO gorąco polecam Herbate666. Sprzęt bajka!

Sent from my SM-T580 using Tapatalk
Ostatnio zmieniony środa, 31 maja 2017, 21:38 przez BimbrownikNI, łącznie zmieniany 2 razy.

Autor tematu
sakabako
20
Posty: 25
Rejestracja: środa, 24 maja 2017, 10:27
Podziękował: 1 raz
Re: Zakup aparatury

Post autor: sakabako »

Przyznam, że nie sądziłem że będzie aż tak duży wybór przez co się trochę pogubiłem sam nie wiem od kogo najlepiej zakupić sprzęt. Już wiem co mniej więcej bym chciał ale kto mi złoży najlepszą propozycję ;-)
A chciałbym OLM-a , keg 50L, średnica 60,3mm (myślę że będzie odpowiednia) i na jakiś złączach, żeby można było coś w przyszłości wymontować lub domontować np. bufor który podobno sporo daje. No i KO bo miedź jakoś do mnie nie przemawia. Oczywiście regulator, wypełnienie sprężynki pryzmatyczne, dobre termometry, fajny byłby też sterownik, ale to już nie koniecznie. No i to chyba wszystko, po prostu dobry sprzęt za przystępną cenę.

Jak myślicie ile to będzie cenowo kosztować w 2000 się zmieszczę ???
Jeszcze osoby poleciły mi, że dobre sprzęty robi Akas jak i również abym zerknął sobie na destylatory na aabratek.pl

Muszę jeszcze trochę się zastanowić kto mi da najlepszą propozycję cenowo? :D Bo jakościowo, to chyba między polecanymi osobami nie ma zbyt dużej różnicy.
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 cze 2017, 14:08 przez wawaldek11, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Aparatury kompletne”