Deas

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy

Autor tematu
Deas
30
Posty: 31
Rejestracja: wtorek, 6 gru 2016, 21:36

Post autor: Deas »

Witam nazywam się Damian, tematem wytwarzania alkoholi zainteresowałem się poprzez mojego kolegę. Jednak już wcześniej chciałem zacząć robić wina. Na razie robię tylko wina, ale temat destylacji bardzo mnie interesuje. Jak na razie przeczytałem książkę "domowy wyrób alkoholi" autorstwa Zdzisława T. Nowickiego. Czytam tez dosyć dużo na forum w szczególności o budowie sprzętu czego brakowało w tej książce.

Przymierzam się do zbudowania swojego pierwszego destylatora. Dysponuję starą kaną po mleku (20l) którą chciałbym wykorzystać jako kocioł. W pierwszym założeniu miało być jak najtaniej i cały sprzęt miał się składać z kany jako kotła (grzanie taboretem gazowym), szklanego deflegmatora http://www.eurowin.pl/pl/p/Cylinder-do-wypelnienia/1017 z wypełnieniem jak w linku i szklanej chłodnicy. zacząłem się jednak zastanawiać nad budową kolumny cm. Jako materiał na budowę mojej kolumny wybrałbym miedź ze względu na łatwość lutowania. Kolumna miałaby mieć 54 mm średnicy i około 120 cm wysokości, jako wypełnienie zastosowałbym zmywaki miedziane i ss. około 6 zimnych palców z rurek 18 mm i do tego szklana chłodnica. W późniejszym czasie uzupełniłbym ją o arduino i napisał program do automatyzacji procesu. Jednak mam parę pytań:

1. Czy miedź lutuje się łatwiej niż ss ?
2. Czy 54 mm to odpowiednia średnica czy jednak zastosować jakąś mniejszą (minimalizacja kosztów) ?
3. Jaką średnicę względem kolumny powinny mieć zimne palce (gdzieś znalazłem że 0,3-0,5 średnicy kolumny) ?
4. Jak kształtuje się koszt wykonania kolumny z miedzi względem ss ?
5. Czy 120 cm wysokości wystarczy czy można by ją skrócić i czy zależy to też od rodzaju wypełnienia ?
6. Gdzieś czytałem coś o szklanej kolumnie rw5 ale w internecie nie znalazłem nic o tej kolumnie, co to jest i czy może warto wybrać właśnie taką.

Pozdrawiam i polegam na waszym doświadczeniu.
Awatar użytkownika

Wald
2500
Posty: 2591
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 20:05
Krótko o sobie: Dłubek -mechanik "złota rączka".
Ulubiony Alkohol: do 20%
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 260 razy
Re: Deas

Post autor: Wald »

1 Tak, w dużo niższej temperaturze.
2 Odpowiednia , nie sknerz.
3 12 mm, ale palce to przeżytek.
4 3:1
5 Na dobrym wystarczy, na tanim może braknąć.
6 http://alkohole-domowe.com/forum/nasze- ... t3148.html
Nie oszczędzaj na specjalne okazje. Dziś jest ta specjalna!

Autor tematu
Deas
30
Posty: 31
Rejestracja: wtorek, 6 gru 2016, 21:36
Re: Deas

Post autor: Deas »

Poczytałem trochę o kolumnie rw5. Wydaje się to być fajnym rozwiązaniem, wybór prawdopodobnie padnie właśnie na to rozwiązanie.
Na stronie sklepu widziałem dwie wersje tej kolumny: 900mm i 1200mm, lecz brak jest jakichkolwiek opisów i schematów. Czy ktoś wie jakie mają wymiary ? Czy różnica polega na wysokości wypełnienia czy może na czymś innym?

Zastanawia mnie też temat umiejscowienia termometru. Dotychczas z tego co przeczytałem wynikało, że najważniejszy jest termometr na szczycie kolumny. Wydaje mi się co całkiem logiczne, ponieważ będzie on mierzył temperaturę pary na wyjściu kolumny i jeżeli będzie to temperatura parowania etanolu to wiadomo że dostajemy czysty destylat. Dzisiaj jednak przeczytałem że najważniejszy termometr powinien być umiejscowiony na wysokości 10-tej półki teoretycznej, która to jest też zależna od wypełnienia kolumny. Czy mógłby mi ktoś to wytłumaczyć ponieważ znajduję sprzeczne informacje na ten temat.
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3847
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 463 razy
Re: Deas

Post autor: Doody »

Termometr na 10 półce jest ważniejszy. Zmiany temperatury na nim dają Ci czas na reakcję np. przykręcenia prędkości odbiory, tak aby pogony zatrzymać jak najdłużej w kotle. Ja osobiście mam 2 termometry w samej kolumnie: pierwszy w okolicach 10 półki a drugi 30 cm od połączenia kolumny z głowicą, oczywiście jeszcze oprócz tego termometr w głowicy i w kegu.
Pozdrawiam
Darek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”