Tani ogrzewacz powietrza.

Kłopoty z budową i eksploatacją aparatury, wybór właściwego sprzętu. Podstawowe pytania początkujących.

Autor tematu
mustang0018
10
Posty: 12
Rejestracja: sobota, 10 gru 2016, 08:45

Post autor: mustang0018 »

Dzień Dobry,

czy znacie urządzenie, które pobiera mało prądu a jest w stanie ogrzać powietrze do 55 stopni C? Chcę zbudować półkę do maderyzacji wina w 55 stopniach. Oczywiście ocieplę ją odpowiednie z jak najmniejszymi stratami ciepła. Pytanie czym. Grzałka do akwarium raczej się nie nada, żarówką? Nie mam pomysłu.
alembiki
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5377
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 667 razy
Kontakt:
Re: Tani ogrzewacz powietrza.

Post autor: Zygmunt »

Tanio to tylko słońcem, ale aura za oknem nie zachęca. Prądu zużyjesz na to porównywalnie dużo, więc użyj po prostu grzałki do powietrza np. z piekarnika. Grzałka plus tani chiński termoregulator i wyrabiasz się w 6-7 dychach.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

Autor tematu
mustang0018
10
Posty: 12
Rejestracja: sobota, 10 gru 2016, 08:45
Re: Tani ogrzewacz powietrza.

Post autor: mustang0018 »

http://allegro.pl/cyfrowy-termostat-w12 ... 41724.html

mówisz o czymś takim? na elektronice praktycznej się nie znam. Da się to połączyć?

A gdybym kupił grzałkę elektryczną, dał jej moc 50w, ten metal pokręcony co grzeje zamienił na drut np miedziany i zrobił cos w rodzaju radiatora? Sam tego nie zrobię ale zaprzyjaźniony elektryk tak. Chodzi o pomysł.

Autor tematu
mustang0018
10
Posty: 12
Rejestracja: sobota, 10 gru 2016, 08:45
Re: Tani ogrzewacz powietrza.

Post autor: mustang0018 »


silvio2007
300
Posty: 330
Rejestracja: wtorek, 7 lut 2012, 19:58
Krótko o sobie: Jestem spoko człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: własny
Status Alkoholowy: Bimbrownik
Lokalizacja: Kaszuby
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 35 razy
Re: Tani ogrzewacz powietrza.

Post autor: silvio2007 »

Ja w podobny sposób zbudowałem swoją wędzarnię. W beczkę wstawiłem grzałkę 1200W od piekarnika, koszt 45 zł do tego najtańszy regulator i zdaje egzamin, koszt 80 zł.
Wiadomo do wędzarni jeszcze dymogenerator. W tym roku wędziłem sery, boczki, szynki i nawet pierś z gęsi. Wszystko wędzone w niskich temperaturach co najwyżej 45st.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy i pytania”