Zanieczyszczony alkohol

Jak zachować zdrowie podczas destylacji, jak zadbać o bezpieczeństwo pędzenia, dział dla tych którzy cenią sobie spokojne, bezpieczne bimbrownictwo...

Autor tematu
badziejka
5
Posty: 5
Rejestracja: środa, 9 lis 2016, 20:03

Post autor: badziejka »

Witam wszystkich.

Ciężko znaleźć jakieś forum o alkoholach.. Być może znawcy na tym portalu odpowiedzą na moje pytanie.

Kupiłem kilka kartonów popularnej wódki i w jednym z nich, w 7 butelkach pływa biały szit. Wygląda jakby styropian... A w jednej czarne drobinki... Alkohol kupiony w legalnie działającej hurtowni, na wszystko faktura itp. Gościu powiedział, że przyjmie zwrot, ale nie wiem, czy powinienem to tak zostawić!
Załączam foto.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika

Optoelektron
350
Posty: 358
Rejestracja: piątek, 18 mar 2016, 15:39
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Czysta w drinkach oraz nalewki.
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Na północ Polski dalej się nie da.
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowanie: 17 razy
Re: Zanieczyszczony alkohol

Post autor: Optoelektron »

Najprościej zwrócić, w hurtowni wymienią na czysty, a z tym zanieczyszczonym to niech sami walczą u producenta.
Pozdrawiam.
Maciej

Zbynek80
750
Posty: 779
Rejestracja: środa, 26 gru 2012, 03:09
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Zanieczyszczony alkohol

Post autor: Zbynek80 »

Spróbowałby nie. Szczerze to nie wiem, to już zależy od Ciebie, jakby mi oddali kasę to bym problemów chyba nie robił po prostu nie lubię donosicielstwa. Ale może niech ktoś się jeszcze wypowie.

tomeks
50
Posty: 57
Rejestracja: wtorek, 17 wrz 2013, 21:13
Krótko o sobie: Jestem
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: DZL
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: Zanieczyszczony alkohol

Post autor: tomeks »

A możesz pokazać zdjęcie z etykietą i akcyzom ?

Autor tematu
badziejka
5
Posty: 5
Rejestracja: środa, 9 lis 2016, 20:03
Re: Zanieczyszczony alkohol

Post autor: badziejka »

W życiu tego nie spróbuję! Ktoś nie lubi donosicielstwa, a ja nie lubię kombinatorstwa.. wszystko ma swoje granice. Jeśli to coś w środku, mogło powstać samo to ok. Przypominam, że to 7 butelek + 1 z jakimś czarnym syfem w środku.

Czekamy, może ktoś to rozpozna..
Awatar użytkownika

DoktorPio
100
Posty: 119
Rejestracja: niedziela, 11 paź 2015, 21:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Piwo
Status Alkoholowy: Piwowar
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 52 razy
Kontakt:
Re: Zanieczyszczony alkohol

Post autor: DoktorPio »

Ja jak kiedyś oczyszczałem chemicznie alkohol do ponownej destylacji (pogony i inne dziadostwo) sodą kaustyczną i nadtlenkiem wodoru to po zastosowaniu chemii podobne dziadostwo się osadzało w balonie. Donosić może i nie ma co w błahej sprawie ale jak ktoś się tym alkoholem zatruje .... ? No cóż dzieci stracą tatusia !

Autor tematu
badziejka
5
Posty: 5
Rejestracja: środa, 9 lis 2016, 20:03
Re: Zanieczyszczony alkohol

Post autor: badziejka »

DoktorPio ma rację. Ja się zorientowałem przez przypadek, ktoś może się zorientować zbyt późno. Wyobraźcie sobie, że stawiacie takie coś na stół z gośćmi!! Foto akcyzy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Zbynek80
750
Posty: 779
Rejestracja: środa, 26 gru 2012, 03:09
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Zanieczyszczony alkohol

Post autor: Zbynek80 »

Nikt Ci nie każe tego próbować, oddaj i ok, a jak chcesz to gdzieś donieś twoja sprawa. Choć głupio by było gdyby ktoś się potruł, choć wcale to nie musi być jakieś szkodliwe a i może sam hurtownik tego nie widział lub nieświadom.

Autor tematu
badziejka
5
Posty: 5
Rejestracja: środa, 9 lis 2016, 20:03
Re: Zanieczyszczony alkohol

Post autor: badziejka »

Bardziej mi zależy na dowiedzeniu się co to jest/może być, niż żeby rozwiązywać moralne dylematy.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5377
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 667 razy
Kontakt:
Re: Zanieczyszczony alkohol

Post autor: Zygmunt »

Cokolwiek to jest, nie powinno tam tego być. Napisz maila do producenta ( https://www.stock-polska.pl/pl/contact.aspx ), być może sami odbiorą taki towar celem sprawdzenia. Unikniesz kłopotów ze zwrotem, a może sami zaproponują Ci wymianę na towar bezpośrednio od nich.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

Lis098
200
Posty: 215
Rejestracja: środa, 22 lut 2012, 10:10
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Re: Zanieczyszczony alkohol

Post autor: Lis098 »

Donoś i już. Wycofali cała partie żywca to i to wycofają. Akcyza? Problem nadrukować..... Jak gość nie winien to nic mu nie zrobią. Jak winien to wiadomo. Jak już okradać państwo to tak by nie truć innych

:D

tomeks
50
Posty: 57
Rejestracja: wtorek, 17 wrz 2013, 21:13
Krótko o sobie: Jestem
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: DZL
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: Zanieczyszczony alkohol

Post autor: tomeks »

Proszę zrób zdjęcie całej flaszki ;flaszka-etykieta-akcyza-syf.Robisz inną flaszkę inną akcyzę.
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: Zanieczyszczony alkohol

Post autor: Pretender »

Oddaj całość, napisz do producenta, kup w markecie alko. W tej kolejności.

Ryba64
150
Posty: 180
Rejestracja: piątek, 29 lis 2013, 17:25
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 46 razy
Re: Zanieczyszczony alkohol

Post autor: Ryba64 »

Dzisiaj zarejestrowany "forumowicz badziejka" wrzuca fotkę butelki z farfoclami, bez etykiety, bez akcyzy i bez kapsla. A podniecenie pełne, porady, uwagi, itp. Panowie i Panie, myślenie nie boli.
Lubię to co naturalne
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5377
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 667 razy
Kontakt:
Re: Zanieczyszczony alkohol

Post autor: Zygmunt »

Ryba64 pisze:Dzisiaj zarejestrowany "forumowicz badziejka" wrzuca fotkę butelki z farfoclami, bez etykiety, bez akcyzy i bez kapsla. A podniecenie pełne, porady, uwagi, itp. Panowie i Panie, myślenie nie boli.
http://alkohole-domowe.com/forum/downlo ... &mode=view

Banderola jest ok, co da się sprawdzić w serwisie https://www.banderolaakcyzowa.pl/ Tylko, że banderola o niczym tak naprawdę nie świadczy- dlatego warto napisać do producenta. On dużo skuteczniej dobierze się do tyłka temu, kto wprowadził to do obrotu, niż Autorka tematu.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

robert4you
950
Posty: 951
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 18:43
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Zanieczyszczony alkohol

Post autor: robert4you »

Na tych zdjęciach to dwie różne flszki są.
************************************************************************
Awatar użytkownika

Jeżosław
50
Posty: 63
Rejestracja: środa, 12 sie 2015, 11:45
Krótko o sobie: Jak to Jeż na pierwszy rzut oka szorstki i kłujący,
ale przy bliższym poznaniu całkiem sympatyczny ;)
Ulubiony Alkohol: Jim Beam, śliwowica, wśniówka, orzechówka i dobre zimne piwo.
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Wielkopolska - kraina lasów i jezior "Małe Mazury"
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 12 razy
Re: Zanieczyszczony alkohol

Post autor: Jeżosław »

Robert4you przyjrzyj się uważnie na stronie producenta: https://www.stock-polska.pl/pl/brands/4 ... k_prestige

I popieram Zygmunta w tej sprawie. Najlepiej temat oddać do producenta niech oni się tym zajmą. Na pewno nie można tego tak zostawić.
Sam padłem kiedyś ofiarą zatrucia alkoholem oryginalnym z banderolą kupionym w markecie. Na wymiotowaniu i odchorowaniu dwu dniowym na szczęście się skończyło.
Uprzedzę od razu szyderców, że wcale za dużo alkoholu nie wypiłem, bo 0,7 na trzech rosłych facetów to wcale nie dużo, a każdy był chory.

Autor tematu
badziejka
5
Posty: 5
Rejestracja: środa, 9 lis 2016, 20:03
Re: Zanieczyszczony alkohol

Post autor: badziejka »

Zarejestrowałem się, niedawno bo szukam odpowiedzi na pytanie co to za dziadostwo. Nie przesiaduje na forum o alkoholach codziennie.

Oczywiście zgłosiłem problem do producenta tak jak sugerowaliście. Po dziś dzień cisza..
Alkohol oddałem gdzie go kupiłem. W ten weekend otworzyłem 2 flaszki - pozostałe z imprezy, myślałem, że są już z innego źródła, ale to to samo. Mega mega ostra gorzała, nie jak stock! Nie daliśmy rady tego pić.

Kurde Panowie, nawet jeśli wrzucałem inne foty butelka/banderola to wynika z tego, ze robiłem kilka fotek rożnym butelkom. Jeśli ktoś nie wierzy oczywiście mam foty całej butelki, ale słabo widać te wióry wtedy przez te załamania na butelce.

Dziś wylałem to co otworzyłem w weekend, i zwróciłem uwagę na ten korek w butelce, jest nabity na szyjkę, czy tak powinno być? Czy zazwyczaj nie jest wbity do szyjki???

Zbynek80
750
Posty: 779
Rejestracja: środa, 26 gru 2012, 03:09
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Zanieczyszczony alkohol

Post autor: Zbynek80 »

Korki są i takie i takie, ale nie potrzebnie to wylewałeś, było tak samo oddać. A z firmą może lepiej poszukać kontaktu telefonicznego bo te maile przez formularz to pewnie zlewają, gdyby wyczytali takie coś na pewno by się odezwali. No chyba, że to ich firmowa lipa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie i Bezpieczeństwo”