Zaprawka z wina Edelkirsch

Wasze przepisy o tych pięknych trunkach, jakimi są nalewki domowe. Ciekawe pomysły mile widziane...

Autor tematu
A@H@K
50
Posty: 50
Rejestracja: poniedziałek, 29 cze 2015, 09:49
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Passport Scotch whisky
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy

Post autor: A@H@K »

Wpadł mi w ręce przepis na wódkę robioną z bimberku z tą zaprawką. Dodam, że przepis ten był mocno strzeżony przez wiekowego już pana i wszyscy, którzy próbowali jego wódeczki byli mile zaskoczeni.

Przepis:
1kg cukru wsypać do garnka i zalać wodą. Gotować długo, jeżeli będzie się tworzyć piana to ją zbierać, a jeśli nie to znaczy, że woda i cukier są dobrej jakości więc wszystko jest ok. Jak już cukier zgęstnieje dolewać po troszeczku gotującej wody, aż zrobi się ciecz przeźroczysta, ciągliwa po nabraniu na łyżeczkę. Trochę ostudzić i wlać do tak powstałego syropu wino Edelkirsch - 0,9 lub 1,0l - są takie i takie, więc obojętnie. Dobrze wymieszać. Po całkowitym wystygnięciu zlewać przez lejek z gęstym sitkiem. Na dnie może pozostać trochę mętnej cieczy, której nie należy wlewać. Zaprawki stosować 50 - 100 ml w zależności od upodobania na 0,5l bimbru.
Ten starszy pan przed dodaniem zaprawki do czystego bimberku wsypuje niecałą łyżeczkę herbaty granulowanej Golden Assam na 0,5l bimbru. Ma to tak stać godzinę, od czasu do czasu potrząsając butelką. Następnie przefiltrować przez papierowy filtr do kawy. Bimber gotowy do dodania zaprawki.

Przepis nie wydaje się być jakiś ekstra wymyślny ale naprawdę wódka fajnie smakuje - a próbowałem tylko na destylacie zrobionym na starym sprzęcie i te wszystkie mankamenty smakowo - zapachowe są super maskowanie.




Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka
alembiki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy na Nalewki i Likiery”