Zlecę wykonanie destylatora Aabratek

Zbiór podstawowych wiadomości dla początkujących destylerów.

Autor tematu
waldiosa
2
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 20 wrz 2015, 14:56
Podziękował: 1 raz

Post autor: waldiosa »

Witam

Czytam to forum i doszedłem do wniosku, że nie chcę zostać specjalistą od budowy destylatorów, a od destylowania dlatego chętnie zlecę wykonanie destylatora. Ogłoszenie kierowane jest zarówno do specjalistów i firm w temacie jak i do hobbistycznych konstruktorów, którzy potrafią wykonać przyzwoity sprzęt... tym bardziej że budżet nie powala na kolana. Projekt ma być wykonany schludnie, dbale i estetycznie.

Proszę o przedstawienie swoich propozycji na PW. Mile widziane sugestie, poprawki itp.

Na czym mi zależy:

Typ: Aabratek
Wysokość łącznie z KEG ok 210- 220 cm
Budżet: dowolny

- Keg 50l w otulinie, grzałki 2x2kW . W kegu dodatkowy wlew, zawór spustowy i pomiar temp. termometr tarczowy.
- Katalizator min. 20 cm wypełniony sprężynkami miedzianymi (w opcji taki sam element wypełniony sprężynkami KO/zmywakami).
- Kolumna dzielona (mozliwość przykręcenia samej głowicy na owocówki itp.), min. 120 cm z wypełnieniem sprężynkami KO (w opcji zmywakami) z zaślepionym OVM, pomiar temp. na 10-tej półce oraz zaślepiony port termometru na wysokości OVM, wziernik SMS
- Głowica Aabratek z zaworkiem precyzyjnym i chłodnicą z rurki karbowanej, pomiar temp. w głowicy.
- Łączenia najchętniej SMS (lub wg uznania konstruktora)
- Termometry 3 szt. lub 1 na sondach (keg, 10-ta półka, głowica) z dokładnością 0,1 st. C (w opcji można podać cenę tych dokładniejszych 0,01 st. C).

Wszelkie poprawki i usprawnienia mile widziane.
Ostatnio zmieniony wtorek, 22 wrz 2015, 12:37 przez waldiosa, łącznie zmieniany 1 raz.

jpiwek
300
Posty: 310
Rejestracja: środa, 19 mar 2014, 12:43
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 48 razy
Re: Zlecę wykonanie destylatora Aabratek

Post autor: jpiwek »

A plaszcza albo pełnej automatyki w tej zawrotnej cenie nie chcesz? Policz sobie elementy i zobacz, że same elementy kosztuja tak z 1,5x więcej niż chcesz komus za to dać. Na pewno będzie lawina ofert :hahaha:

eldier
750
Posty: 751
Rejestracja: wtorek, 29 kwie 2014, 23:12
Podziękował: 114 razy
Otrzymał podziękowanie: 158 razy
Re: Zlecę wykonanie destylatora Aabratek

Post autor: eldier »

Witaj,
chyba Ci jedną cyferkę zjadło przy kwocie - tylko nie wiem czy to 1 czy 2?

Autor tematu
waldiosa
2
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 20 wrz 2015, 14:56
Podziękował: 1 raz
Re: Zlecę wykonanie destylatora Aabratek

Post autor: waldiosa »

W takim razie Panowie bądźmy elastyczni. Proszę napisać co mogę mieć za taką lub trochę wyższą kwotę. Może być bez wypełnienia, grzałek, termometrów itp. rzeczy o które w późniejszym czasie uzupełnię sprzęt, ale oczywiście przystosowane pod te elementy. Ktoś np. może złożyć mi ofertę na kompletną kolumnę, ktoś inny na zbiornik (oczywiście pod konkretne złącze).

greg0004
100
Posty: 121
Rejestracja: środa, 18 maja 2011, 15:56
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 18 razy
Re: Zlecę wykonanie destylatora Aabratek

Post autor: greg0004 »

Chcesz taniej to udaj się na złom, bywają kegi- z rurami nie powinieneś mieć problemu, złącza sms też bywają-musisz objechać kilka złomów jeśli ma być taniej, pod grzałki 2x2kW celuj w rurę 60-63,5mm-zawsze większa=lepsza. Na ceny popatrz co ile kosztuje... większość tu znajdziesz- http://stalowkasklep.pl/ Poza tym daj krótkie ogłoszenie w dziale targowisko-może ktoś się odezwie. Jeśli brak hajsu, to rób tak jak piszesz. Zrób gołą kolumnę ale z głową, później tylko dokładasz osprzęt i do dzieła.
Awatar użytkownika

waldi48
30
Posty: 38
Rejestracja: poniedziałek, 2 wrz 2013, 21:15
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Zlecę wykonanie destylatora Aabratek

Post autor: waldi48 »

tak jak koledzy powyżej piszą, aby twoja kolumna posiadała to co w założeniach napisałeś budżet musisz przemnożyć przez 2 (dwa) ;) , za tą kasę dzisiaj możesz nabyć tkz. wieszak. Doskładaj poczekaj i dokonaj zakupu normalnej kolumny spełniającej twoje oczekiwania.
Awatar użytkownika

Szymciu
30
Posty: 47
Rejestracja: wtorek, 28 kwie 2015, 10:29
Krótko o sobie: Pokora i nauka - to czego obecnie potrzebuję :D
Ulubiony Alkohol: To com sam spreparował - musi napawać mnie dumą do tego stopnia, że się nie będę chciał dzielić!
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Zlecę wykonanie destylatora Aabratek

Post autor: Szymciu »

Panie, za tą kwotę możesz co najwyżej dostać lux głowicę z rurą, ale....pustą w środku - takie realia, jeżeli chcesz mieć coś zrobionego wedle sztuki

liyo78
100
Posty: 146
Rejestracja: poniedziałek, 16 maja 2011, 09:41
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: własny wyrób
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: mazowieckie
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowanie: 11 razy
Re: Zlecę wykonanie destylatora Aabratek

Post autor: liyo78 »

Jaki trzeba mieć tupet aby wyskakiwać z takim ogłoszeniem -w głowie się nie mieści!

Autor tematu
waldiosa
2
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 20 wrz 2015, 14:56
Podziękował: 1 raz
Re: Zlecę wykonanie destylatora Aabratek

Post autor: waldiosa »

Witam

Jeżeli kogoś uraziłem budżetem, który podałem to przepraszam. Zrobiłem to z niewiedzy. Po prostu nigdy tego nie kalkulowałem. Teraz podchodzę inaczej do tematu, mianowicie zmieniam koncepcje:

Budżet dowolny!!!

Postanowiłem pójść w stronę wykonania samej kolumny na kegu i późniejsze uzbrojenie zestawu. Proszę o wycenę następującej specyfikacji:

- Keg 50l w otulinie + mufa na grzałkę + mufa na zawór spustowy + miejsce na termometr elektroniczny, ewentualny dodatkowy duży wlew (tu nie wiem czy lepiej wlew czy sms na dole?)
- Katalizator wspawany w keg 20 cm (jeżeli będzie wlew)
- połączenie katalizator+kolumna+głowica kołnierzem na 6 śrub
- Kolumna 130 cm z portem na termometr tablicowy domyślnie dla wypełnienia sprężynkami (na 10-tej półce), na początek będą zmywaki.
- Głowica Aabratek z zaworkiem precyzyjnym ze stali i chłodnicą z rurki karbowanej 2,5 mb, fi 16 mm (lub lepsza), port dla termometru tablicowego.
Głowica zakończona mufa z wyprowadzonymi krućcami.

Proszę o poradę ws. specyfikacji w szczególności złącz pod termometry - osobne tablicowe czy jeden z sondami? Konstrukcja ma być bez wypełnienia, termometrów, grzałek itp., ale przygotowana pod te elementy. Proszę o cenę w opcji średnicy 60,3 i 63,5 mm.
Wszelkie poprawki i usprawnienia mile widziane.

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Zlecę wykonanie destylatora Aabratek

Post autor: aronia »

Koledzy już się trochę wypowiedzieli, a teraz podsumujmy:
- po Twoich oczekiwaniach co do aparautu widać, że trochę już poczytałeś na ten temat(a może masz dobrego nauczyciela), ale niestety budżet jest trochę oderwany od rzeczywistości(o czym już wspomnieli inni...). Częściowo może to być związane z tym:
waldiosa pisze:nie chcę zostać specjalistą od budowy destylatorów, a od destylowania
, dlatego
waldiosa pisze:chętnie zlecę wykonanie destylatora. Ogłoszenie kierowane jest zarówno do specjalistów i firm w temacie jak i do hobbistycznych konstruktorów,
wybierz coś od polecanych konstruktorów: http://alkohole-domowe.com/forum/aabrat ... ml#p108861 , ale pierwsze porównaj swoje oczekiwania z rzeczywistą ofertą tych konstruktorów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pierwsze Kroki”