zorba79

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy

Autor tematu
zorba79
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: niedziela, 20 wrz 2015, 18:43

Post autor: zorba79 »

Witam, od dłuższego czasu w rozsądnych ilościach spijałem nektar przygotowany przez znajomego aż do ostatniej soboty gdy to uraczyłem się monopolem (kontakt ze znajomym się urwał). Skutek jest taki, że głowa boli i samopoczucie fatalne a w głowie myśl żeby może zacząć robić trunek samemu. Pojęcie o tym mam znikome więc czas na lekturę forum. Mam nadzieję, że już niedługo skapną pierwsze krople mojej własnej produkcji.
alembiki
Awatar użytkownika

ramzol
1300
Posty: 1312
Rejestracja: poniedziałek, 18 lis 2013, 11:10
Krótko o sobie: hymm?? lubię wszystko co samemu zrobię.
Wkładam w to dużo serducha.
Staram się korzystać z życia pełnymi garściami i co chwilę
znajduję nowe hobby, zostają tylko te,
które sprawiają mi radochę.
Ulubiony Alkohol: wódki smakowe, wino wytrawne
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: poznań
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 198 razy
Re: zorba79

Post autor: ramzol »

Czytaj i pytaj.
Witaj na forum i samych smakowitości ;)
Jak mogę to pomogę, ale zaznaczam byle czego nie piję.
Awatar użytkownika

Lootzek
850
Posty: 887
Rejestracja: środa, 19 wrz 2012, 00:23
Krótko o sobie: Psotnik, dłubacz i leń patentowany.
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 97 razy
Otrzymał podziękowanie: 171 razy
Re: zorba79

Post autor: Lootzek »

Witaj :) I my mamy nadzieję że nasze forum pozwoli kolejnemu alchemikowi cieszyć się własną aqua vitae. Powodzenia! :D
Awatar użytkownika

Szymciu
30
Posty: 47
Rejestracja: wtorek, 28 kwie 2015, 10:29
Krótko o sobie: Pokora i nauka - to czego obecnie potrzebuję :D
Ulubiony Alkohol: To com sam spreparował - musi napawać mnie dumą do tego stopnia, że się nie będę chciał dzielić!
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: zorba79

Post autor: Szymciu »

Witamy :poklon; tak jak wszyscy radzą: czytaj, czytaj :czytaj: wyciągniesz odpowiednie wnioski, dopasujesz wiedzę do własnych upodobań i do dzieła :ok: Mnie "Brać" sprowadziła na właściwy tor i teraz zaczynam robić to co lubię :D

Autor tematu
zorba79
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: niedziela, 20 wrz 2015, 18:43
Re: zorba79

Post autor: zorba79 »

No właśnie... "dopasować wiedzę do własnych upodobań" czyli smakówki: bimberek staropolski, cytrynówka, wiśniówka itd. to moje upodobania. A od czytania już mnie oczy bolą ale w głowie trochę jaśniej. W spirytusiuniek najdestylowaniuchniejszy 96% to raczej bawić się nie chcę stąd chyba postawię na pot still. I tu kolejny dylemat, czy bawić się samemu w konstruowanie sprzętu bo dostęp do kwasówki, spawarki i argonu jest czy lepiej kupić gotowca?
Awatar użytkownika

Szymciu
30
Posty: 47
Rejestracja: wtorek, 28 kwie 2015, 10:29
Krótko o sobie: Pokora i nauka - to czego obecnie potrzebuję :D
Ulubiony Alkohol: To com sam spreparował - musi napawać mnie dumą do tego stopnia, że się nie będę chciał dzielić!
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: zorba79

Post autor: Szymciu »

Czyli nastawiasz się na smakówki, no i git :ok: każdy robi to co lubi.
Co do sprzętu, jak pewnie zauważyłeś, doceniany jest wkład własny w owe HOBBY, jak zrobisz coś konkretnego, poprawnego i godnego uwagi, na pewno zyskasz szacunek "braci" forumowej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”