zakup pierwszego aparatu do owocówki

Temat dla tych, którzy chcą zbudować, bądź zakupić, kompletne urządzenia.

Autor tematu
zgoon
5
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 21 cze 2015, 14:43
Podziękował: 2 razy

Post autor: zgoon »

Witam was koledzy,

jestem zupełnie nowy i (mam nadzieję nie na długo) zupełnie zielony. Na razie wiem czego oczekuję po tym co na początek kupię ;)

Chciałbym bawić się w szukanie przyjemnych, intensywnych, smaków, głównie owocowych. Ale jeżeli zajdzie tak potrzeba to żeby i była możliwość wyprodukowania jak najczystszej wódki zwykłej. Oczywiście tylko w ramach badań naukowych, do wylania ;)

Na razie znalazłem coś takiego: https://alkohole-domowe.pl/product-pl-1 ... lm-vm.html

Wiem, że to produkt w sklepie na tej witrynie, ale mam nadzieję, że rzetelnie mi go polecicie lub odradzicie ;)

Na co mam zwracać uwagę ? Miedź ? Elektryczna grzałka ? itd. Warunki... piwnica, małe słabo wietrzone pomieszczenie.

Pozdrawiam,
świeży zgoon
promocja
Awatar użytkownika

jurek1978
700
Posty: 713
Rejestracja: wtorek, 17 sty 2012, 16:25
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Whisky, Bimber :)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Mazury
Podziękował: 232 razy
Otrzymał podziękowanie: 53 razy
Re: zakup pierwszego aparatu do owocówki

Post autor: jurek1978 »

No sprzęt nie z 1 ligi ale z ekstraklasy :) Zdecydowanie polecam ! Pewnie i inni także to zrobią :)
Awatar użytkownika

Lootzek
850
Posty: 887
Rejestracja: środa, 19 wrz 2012, 00:23
Krótko o sobie: Psotnik, dłubacz i leń patentowany.
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 97 razy
Otrzymał podziękowanie: 171 razy
Re: zakup pierwszego aparatu do owocówki

Post autor: Lootzek »

Zgadza się :) Sprzęt znakomity, zrobisz na nim wszystko na co Ci tylko przyjdzie ochota.
Witaj na forum! :)

Zbynek80
750
Posty: 779
Rejestracja: środa, 26 gru 2012, 03:09
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: zakup pierwszego aparatu do owocówki

Post autor: Zbynek80 »

Sprzęt jak najbardziej OK, z tym że jego głównym celem jest otrzymywanie czystego spirytusu. Jeśli kolega chce robić głównie smakówki to wystarczyłby znacznie prostszy sprzęt za mniejsze pieniądze, może być od tego samego producenta. Ale jeśli kolega chce mieć pełen wypas bez zważania na koszty to czemu nie.

mirek109
300
Posty: 324
Rejestracja: sobota, 22 wrz 2012, 18:23
Podziękował: 129 razy
Otrzymał podziękowanie: 37 razy
Re: zakup pierwszego aparatu do owocówki

Post autor: mirek109 »

Zbynek80 pisze:Sprzęt jak najbardziej OK, z tym że jego głównym celem jest otrzymywanie czystego spirytusu.
Koledze zależy na smakówkach a z tego co się zorientowałem to spirytus nie będzie miał smaków ani zapachów pochodzących od owoców.
Moim zdaniem tylko alembik pozwoli uzyskać i smak i zapach owoców które wcześniej zakończą fermentację.

Za dużo mniejsze pieniądze polecam alembik - miedź i tylko miedź.
Awatar użytkownika

HomoChemicus
400
Posty: 447
Rejestracja: niedziela, 12 sty 2014, 18:21
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowanie: 77 razy
Re: zakup pierwszego aparatu do owocówki

Post autor: HomoChemicus »

zgoon pisze:Ale jeżeli zajdzie tak potrzeba to żeby i była możliwość wyprodukowania jak najczystszej wódki zwykłej.
Czyli jednak kolumna. Ta z linku będzie dobra.
Polecam ci przeczytać temat http://alkohole-domowe.com/forum/sposob ... %20prostej
Jeżeli bierzesz pod uwagę sprzęty nie tylko od tego producenta, to tu popytaj: http://alkohole-domowe.com/forum/aabrat ... ml#p108861
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota.
Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości."

A. Einstein

Autor tematu
zgoon
5
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 21 cze 2015, 14:43
Podziękował: 2 razy
Re: zakup pierwszego aparatu do owocówki

Post autor: zgoon »

Dziękuję koledzy za błyskawiczną reakcję. Aabratek ma fajne zabawki, ale nie miedziane, a coś mi się wydaje, że miedź to to co owocki lubią najbardziej ;)

Na allegro jeszcze jakiś koleś uzel20 wystawia przaśny towar ;)
http://allegro.pl/destylator-miedziany- ... 33449.html
http://allegro.pl/destylator-miedziany- ... 79823.html
http://allegro.pl/destylator-kolumna-al ... 83132.html

----> Edytowane: sorrki, nie widziałem, że już w innym wątku było o tym producencie z allegro, że wąski jest ;)

Pisze w opisie, że można odłączyć kolumnę i będzie zwykły pot-still, czyli chyba tego właśnie szukam... na co dzień bez kolumny a od święta z kolumną... Ten Elite chyba nie ma takiej możliwości, choć nie wiem czy ona jest niezbędna/przydatna/pomocna... Co sądzicie koledzy ?

Pzdr,
zgoon


---scalone---

Zauważyłem też, że Elite ma (chyba) wypełnienie metalowymi sprężynkami, czy nie lepiej byłoby napakować miedzianych sprężynek, skoro reszta jest miedziana ?

I drugie pytanie: jako początkujący laik inwestować w komputer pokładowy za 500 zł, który wszystko zrobi za mnie czy lepiej samemu przećwiczyć temat ? ;)

Pzdr,
zgoon

jpiwek
300
Posty: 310
Rejestracja: środa, 19 mar 2014, 12:43
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 48 razy
Re: zakup pierwszego aparatu do owocówki

Post autor: jpiwek »

Miedziane spreżynki maja kiepskie parametry, pólka teoretyczna dla miedzianych jest 5-6 razy wyższa niż z KO więc ładowanie ich do i tak miedzianej kolumny nie ma sensu. Ja mam Elite od Zygmunta i jestem zachwycony. Jak masz kaske to dokup zamiast komputera bufor. Komputer to tylko jak chcesz włączyc i miec wszytsko zrobione samo. A cała zabawa jest w robieniu podchodzeniu dotykaniu i obcowaniu z kolumną. Owócówki też spokojnie otrzymuje chociaż moim konikiem są zbożówki, które też robię na tej kolumnie. Opisywałem na forum ryżówke teraz walczę z sorgo i też na pełnej kolumnie na LMie.

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: zakup pierwszego aparatu do owocówki

Post autor: aronia »

Odnośnie miedzi to zdania są podzielone: http://alkohole-domowe.com/forum/nie-uz ... 11772.html
Odnośnie wypełnienia polecam lekturę: http://alkohole-domowe.com/forum/testy- ... t8310.html i zapoznanie się z funkcjami jakie spełniają poszczególne rodzaje wypełnienia(KO i Cu). Do kolumny od destylatorymiedziane.pl możesz sobie nawet dokupić nasadkę do pot-stilla, a ewentualne dorobienie kolejnego podziału kolumny to tylko kwestia dogadania się z konstruktorem i wyłożenia dodatkowych środków, ale pierwsze sugerowałbym przeczytanie tematu który podlinkował HomoChemicus.
Co do komputera to zależy co rozumiesz pod tym pojęciem - jeżeli sam regulator lub rozbudowany termometr itp to bierz od razu. Jeżeli chodzi Ci o coś takiego jak SKN od Bolecki to jeżeli chcesz to możesz kupić, ale podstaw jednak uczył bym się na manual-u, a jak ogarniesz podstawy(dzielenie frakcji itp.) i robienie spirytusu wyda Ci się nudne to taki komputer może być dobrym rozwiązaniem.

Autor tematu
zgoon
5
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 21 cze 2015, 14:43
Podziękował: 2 razy
Re: zakup pierwszego aparatu do owocówki

Post autor: zgoon »

jpiwek pisze:Miedziane spreżynki maja kiepskie parametry, pólka teoretyczna dla miedzianych jest 5-6 razy wyższa niż z KO więc ładowanie ich do i tak miedzianej kolumny nie ma sensu. Ja mam Elite od Zygmunta i jestem zachwycony. Jak masz kaske to dokup zamiast komputera bufor. Komputer to tylko jak chcesz włączyc i miec wszytsko zrobione samo. A cała zabawa jest w robieniu podchodzeniu dotykaniu i obcowaniu z kolumną. Owócówki też spokojnie otrzymuje chociaż moim konikiem są zbożówki, które też robię na tej kolumnie. Opisywałem na forum ryżówke teraz walczę z sorgo i też na pełnej kolumnie na LMie.

Dzięki za inf. A owocówki robiłeś na całym aparacie czy go upraszczałeś jakoś w sensie upodobnienia do pot-stilla ?

Pzdr.
zgoon

jpiwek
300
Posty: 310
Rejestracja: środa, 19 mar 2014, 12:43
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 48 razy
Re: zakup pierwszego aparatu do owocówki

Post autor: jpiwek »

Odebrałem przedgon kroplowo (przy ryżu 150ml) takiego totalnego rozpuszczalnika a potem zaworek LM na maksa i odbiór do 200ml butelek po piwie Panache z Lidla. Do butelek przez papugę. Butelek miałem potem ponad 20 i na drugi dzień łączyłem te najlepiej pachnące ze sobą.

Autor tematu
zgoon
5
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 21 cze 2015, 14:43
Podziękował: 2 razy
Re: zakup pierwszego aparatu do owocówki

Post autor: zgoon »

Czyli jeszcze w papugę muszę zainwestować ? Owoce lubią papugi ?
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7333
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: zakup pierwszego aparatu do owocówki

Post autor: radius »

Owocki i zboża bardzo lubią papugi, zwłaszcza jak nie wiesz jak odczytywać wykres tzw. rybkę :)
A w kwestii aparatu do owocówek i zbożówek to polecam ten temat - http://alkohole-domowe.com/forum/miedzi ... t7313.html
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

HomoChemicus
400
Posty: 447
Rejestracja: niedziela, 12 sty 2014, 18:21
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowanie: 77 razy
Re: zakup pierwszego aparatu do owocówki

Post autor: HomoChemicus »

Podział kolumny, do dodatkowe 50zł max. Więc co za problem? I jeszcze raz czytaj ze zrozumieniem podrzucane tematy.
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota.
Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości."

A. Einstein

Autor tematu
zgoon
5
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 21 cze 2015, 14:43
Podziękował: 2 razy
Re: zakup pierwszego aparatu do owocówki

Post autor: zgoon »

HomoChemicus pisze:Podział kolumny, do dodatkowe 50zł max. Więc co za problem? I jeszcze raz czytaj ze zrozumieniem podrzucane tematy.
HomoChemicus, na razie to ja tu mam wielkie oczy jak wilk u czerwonego kapturka. Ciężko w szybkim tempie ogarnąć temat nawet w minimalnym stopniu :) W następny weekend zaczynam od podstaw czyli co do czego służy i co zmienia w aparacie i sam proces ;) Wtedy może przeczytam coś tutaj ze względnym zrozumieniem ;)

Pzdr,
zgoon
ODPOWIEDZ

Wróć do „Aparatury kompletne”