Suszona wołowina - temat ogólny

Złomowisko, w którym będą skasowane posty.
Regulamin forum
Pełna zawartość tego działu widoczna tylko dla moderatorów i administratorów.
Awatar użytkownika

Autor tematu
wojs40
250
Posty: 258
Rejestracja: niedziela, 27 paź 2013, 09:42
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowanie: 26 razy

Post autor: wojs40 »

Moim zdaniem, jest to forum "Alkohole domowe", tematy suszonej wołowiny czy kiełbasy podwawelskiej poruszane są na innych tematycznych forach. Nie ukrywam temat ciekawy, sam trochę zajmuję się wędzeniem, ale to nie to forum.
...każdy alkohol jest bardzo dobry oprócz denaturatu który jest dobry :-)
koncentraty wina
Awatar użytkownika

gr000by
2500
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 10 sty 2012, 11:32
Krótko o sobie: kombinator - to przede wszystkim
Ulubiony Alkohol: każdy zrobiony z sercem
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowanie: 665 razy
Re: Suszona wołowina - temat ogólny

Post autor: gr000by »

A czym jest alkohol bez zakąski lub zagryzki? Najlepiej ograniczmy się tylko do tematów alkoholowych, usuńmy HydePark i skupmy się tylko na %% :(.
Fermentować, destylować, zalegalizować!
http://www.piwo.org/topic/13642-domowa-wytwornia-debowa/ - moje przygody z piwem.
Awatar użytkownika

kolpaw
100
Posty: 137
Rejestracja: sobota, 19 mar 2011, 23:11
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: nalewka wiśniowa na własnym spirytusie
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Nowa Zelandia
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 24 razy
Re: Suszona wołowina - temat ogólny

Post autor: kolpaw »

gr000by pisze:A czym jest alkohol bez zakąski lub zagryzki? Najlepiej ograniczmy się tylko do tematów alkoholowych, usuńmy HydePark i skupmy się tylko na %% :(.
Dokładnie, a mnie naszło na temat suszonej wołowiny tego dnia kiedy więcej piłem niż jadłem i postanowiłem że następnym razem nie dopuszczę do sytuacji gdzie alkohol chce wrócić na powierzchnie ;)
wojs40 pisze:Moim zdaniem, jest to forum "Alkohole domowe", tematy suszonej wołowiny czy kiełbasy podwawelskiej poruszane są na innych tematycznych forach. Nie ukrywam temat ciekawy, sam trochę zajmuję się wędzeniem, ale to nie to forum.
Nie rozumiem dlaczego poruszyłeś temat mojej wołowiny czy kiełbasy podwawelskiej której temat otworzyłem na forum? Czyżby zazdrość przemawiała przez Ciebie że ja wcinam do domowej wódeczki domowe zakąski?

Skoro takie działy są na forum to mam prawo pisać w nich tematy. Nie podoba się? Otwórz własne forum o tematyce czysto alkoholowej i baw się tam dobrze.

Franko.201
2
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 29 lip 2014, 17:06
Podziękował: 25 razy
Re: Suszona wołowina - temat ogólny

Post autor: Franko.201 »

I po co kolejny temat o tym samym?? Ciężko podpiąć się pod już istniejący? http://alkohole-domowe.com/forum/post93688.html#p93688 Tym bardziej, że podajesz przepis bardzo podobny - choć dużo uboższy w informacje i konkrety.
http://madpandatv.net/video/68
Awatar użytkownika

kolpaw
100
Posty: 137
Rejestracja: sobota, 19 mar 2011, 23:11
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: nalewka wiśniowa na własnym spirytusie
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Nowa Zelandia
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 24 razy
Re: Suszona wołowina - temat ogólny

Post autor: kolpaw »

Wiadomość którą dostałem na PM:
Franko.201 pisze:A no choćby dlatego, że ta kiełbasa to nawet podwawelskiej nie przypomina, tylko jakiś śmieszny klajster, a nie kiełbasę, po zdjęciach widać, że mięso jest za bardzo rozdrobnione, a i skórka jest twarda i sucha ot i wszystko na ten temat.
Chcesz robić kiełbasy lub prawdziwe wędliny to zajrzyj tu:
http://alkohole-domowe.com/forum/moje-d ... t5380.html
Co do do wołowiny to przepis masz skąd? Bo widzę, że napisałeś hybrydę z kilku stron w necie, a nawet nie pokazałeś zdjęć więc dla mnie taki przepis jest o kant chuja potłuc - zajrzyj tu http://alkohole-domowe.com/forum/post93688.html#p93688- zrób, pokaż zdjęcia i będziemy rozmawiać, bo narazie to zachowujesz się jak zwykły lamer...
Nie mam zamiaru rozmawiać z trollem który potrafi pouczać innych i krytykować mimo że sam w życiu gówno zrobił i osiągnął. Chociaż pokazał byś swoje posty z wędlinami albo beef jerky a pouczasz mnie bezczelnie uważając się za znawce. Przepis mam skąd? Od teścia który 20lat spędził w Stanach Zjednoczonych kiedy ty drogi trollu rąbałeś równo w pampersy. Tamten temat jak nazwa wskazuje jest o wołowinie teryaki. A kiełbasa? Nie jadłeś więc nie wiesz czy jest smaczna więc po co komentujesz? Widać że jesteś jednym z tych gównozjadów marketowych którzy całe życie jedzą podwawelską po 12 zł za kilogram i myślą że ona tak powinna wyglądać. Wędlina ma tak wyglądać jak my chcemy i ma NAM smakować a nie jakiemuś durniowi który jej nawet nie robił.
Awatar użytkownika

Autor tematu
wojs40
250
Posty: 258
Rejestracja: niedziela, 27 paź 2013, 09:42
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowanie: 26 razy
Re: Suszona wołowina - temat ogólny

Post autor: wojs40 »

kolpaw pisze: Czyżby zazdrość przemawiała przez Ciebie że ja wcinam do domowej wódeczki domowe zakąski?
Na przyszłość czytaj ze zrozumieniem, napisałem że trochę zajmuję się wędzeniem i można łatwo wywnioskować że mam dostęp do "domowych zakąsek". O zazdrości mowy nie ma, potrafię docenić jeżeli ktoś potrafi stworzyć /czyt. zrobić domowe wyroby/ sam. Podtrzymuję, że to nie to forum.

Tak na marginesie, jeżeli tego typu tematy będą pojawiały się na tym akurat forum, bo czym jest degustacja alkoholu bez zakąski, to piszmy również o :
1. Spawarkach i metodach spawania bo przecież temat bardzo pokrewny, jakoś trzeba zbudować swoją aparaturę,
2. Ryby, wędkarstwo, metody połowu, przecież rybka lubi pływać, któż z nas nie lubi rybkę pod kielonka,
3. Sadownictwo, no bo jak przyciąć lub nawieźć nasz krzaczki aby plon był obfity, przecież trzeba mieć z czego zrobić owocówki.
4. Podwawelska i wołowina już była, dołóżmy wędzone szynki, boczki, szynkową, śląską i jeszcze 20 innych
....sorry, dalej uważam że każdy z powyższych tematów ma swoje forum.
Pozdrawiam i życzę zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia.
...każdy alkohol jest bardzo dobry oprócz denaturatu który jest dobry :-)
Awatar użytkownika

Autor tematu
wojs40
250
Posty: 258
Rejestracja: niedziela, 27 paź 2013, 09:42
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowanie: 26 razy
Re: Suszona wołowina - temat ogólny

Post autor: wojs40 »

Panowie poniżej pozwoliłem sobie przytoczyć jeden z punktów regulaminu:

Nie można obrażać kogokolwiek na forum. Wszelkie nieporozumienia, proszę załatwiać w Swoim gronie (na PMie), a nie narażać innych użytkowników na zbędne nieprzyjemności.
...każdy alkohol jest bardzo dobry oprócz denaturatu który jest dobry :-)
Awatar użytkownika

gr000by
2500
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 10 sty 2012, 11:32
Krótko o sobie: kombinator - to przede wszystkim
Ulubiony Alkohol: każdy zrobiony z sercem
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowanie: 665 razy
Re: Suszona wołowina - temat ogólny

Post autor: gr000by »

Panowie, trochę ogłady i kultury w postach. Na dodatek wciąż nie wiem, dlaczego nie możemy mieć małych wtrąceń gastronomicznych lub technicznych na forum alkoholowym, skoro nawet są od tego odpowiednie działy. Ja lubię je czytać, dla samej odmiany od tematu "co kupić - jak destylować - czy to będzie dobre - ile przedgonu - dlaczego mętnieje - jak to rozcieńczyć". Nie zrozum mnie źle - tworzenie alkoholi to jedno z moich hobby, ale nie tylko wokół tego świat się kręci. Lubię gotować i tworzę różne przepisy, ale ich nigdzie nie umieszczam, głównie dlatego, że są bardzo specyficzne (mocno doprawione i zwykle na bardzo ostro)i na dodatek robione wbrew większości "utartych" zasad, przez co są inne niż reszta potraw.
Fermentować, destylować, zalegalizować!
http://www.piwo.org/topic/13642-domowa-wytwornia-debowa/ - moje przygody z piwem.
Awatar użytkownika

Autor tematu
wojs40
250
Posty: 258
Rejestracja: niedziela, 27 paź 2013, 09:42
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowanie: 26 razy
Re: Suszona wołowina - temat ogólny

Post autor: wojs40 »

Ja tylko wyraziłem swoją opinię, nie zamierzam wywoływać burzy w szklance wody. Mam swoje racje, gr000by swoje i niech tak zostanie, a kolpaw niech pisze o swojej wołowinie.
p.s.
gr000by lubisz gotować, pewnie znasz, ale polecam: http://wedlinydomowe.pl/index.php

Jeszcze raz wesołych świąt.
...każdy alkohol jest bardzo dobry oprócz denaturatu który jest dobry :-)
Zablokowany

Wróć do „Śmietnik”