Pytanie z zakresu dębienia.

Pomysły na poprawę smaku bimbru, przepisy smakowe, domowe sposoby na wyrób markowych wódek...

Autor tematu
staski
5
Posty: 8
Rejestracja: czwartek, 21 lis 2013, 16:11

Post autor: staski »

Postanowiłem zmierzyć się z dębieniem. Balon - 10l destylatu rozcieńczonego do 42% i do tego 2 szczapy dębowe. Na drugi dzień kolor bez zmian czyli przezroczysty, postanowiłem dosłodzić całość 0.5l roztworem cukru (20dkg). I tutaj konsternacja , bo zaraz po wlaniu nastąpiła zmiana koloru na słomkowy, a po następnych paru godzinach na lekko brązowy. Czy to naturalny efekt czy też coś zwaliłem?
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: Pytanie z zakresu dębienia.

Post autor: Pretender »

Ciężko o tym dyskutować. Są szczapy i są szczapy. Mocniej mniej palone. Brak zabarwienia na początku nie jest złym objawem, lepiej powoli a dłużej, łatwiej kontrolować. Destylatów nie dosładzam, w tym zakresie nie pomogę. Ale jeśli miałbym dodać cukru to dopiero jak zakończę proces dębienia. Ile czasu? Zależy od gustu, nikt tu nie napisze ile czasu. A dosładzać małymi partiami, sprawdzać na drugi dzień, jak się przegryzie.
Awatar użytkownika

Roger
250
Posty: 253
Rejestracja: środa, 14 wrz 2011, 12:14
Krótko o sobie: ... to co mnie interesuje to ŻYCIE... i wszystko co z nim związane aby było lepsze i przyjemniejsze ;)
Ulubiony Alkohol: no troszkę ich jest ... :> ;)
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: W-wa & Lubuskie
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 42 razy
Re: Pytanie z zakresu dębienia.

Post autor: Roger »

Hmmm po jednym dniu na znikomej (tak myślę choć szczapa szczapie nierówna) to nie wiem czego sie spodziewaleś :(
Kiedyś kombinowałem z przelicznikiem powierzchniowo/objętościowym w funkcji dojrzewanie w dębowej beczce kontra szklane balony z pieczonymi czy palonymi szczapami. Wyszło mi 2, 3 szczpki 1/2/10cm na 5l damę ale takie destylaty dojrzewały do zadawalającego mnie poziomu minimum 10-12 miesięcy ;) o innych dodatkach nie wspomnę.
Co do dosładzania syropem to owszem stosuję ale do nalewek -klasyczny syrop 1kg cukru na 0, 4l wody i odrobina kwasku cytrynowego. Do dojrzewających/starzonych destylatów wolę syrop klonowy lub karmel ;)

Wysłane z GT-9500I za pomocą Tapatalk 4
Pozdrawiam

Robert ;)
-----------------------------------
˙˙˙˙˙˙ ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ ǝz ɐpoʞzs ˙˙˙˙˙˙˙ ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ
oj ciężko jest lekko żyć :(

Autor tematu
staski
5
Posty: 8
Rejestracja: czwartek, 21 lis 2013, 16:11
Re: Pytanie z zakresu dębienia.

Post autor: staski »

W tym temacie chodziło mi o informację od bardziej doświadczonych kolegów: dlaczego nastąpiła gwałtowna reakcja wybarwienia po dodaniu syropu ? Gdybym go dodał do roztworu bez dębu , to na 100% kolor byłby przezroczysty.Czy zatem w dębinie są jakieś związki chemiczne , które reagują z sacharozą? Dodam tylko ,że szczapki były suche jak wiór i bardzo lekko opalone palnikiem.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Pytanie z zakresu dębienia.

Post autor: Zygmunt »

Jedna z opcji jest obniżenie stężenia alkoholu do ok 40% przez dodanie syropu- być może wtedy szczapka oddała kolor szybciej. A może syrop był ciepły?
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

newuser
30
Posty: 44
Rejestracja: środa, 27 sie 2014, 08:38
Podziękował: 5 razy
Re: Pytanie z zakresu dębienia.

Post autor: newuser »

Ja miałem podobny przypadek na początku "kariery": do 96% alkoholu (ok 1 litra) dosypałem garstkę wędzonych wiórek dębowych- stało tydzień, dąb puścił delikatny kolorek ale tylko na spodzie butelki- utworzyły się jak gdyby "warstwy"
(nie mieszałem). Po tygodniu rozcieńczyłem alkohol zwykłą wodą do ok. 50% i dopiero dąb zaczął wybarwiać trunek. Obstawiam, że im mocniejszy alkohol tym dębienie zachodzi wolniej po prostu. Cukru nie dodawałem, ale sądzę, że nie ma raczej nic do tempa "koloryzacji".

sokal6
50
Posty: 70
Rejestracja: poniedziałek, 23 wrz 2013, 12:45
Krótko o sobie: Okazyjny smakosz trunków...
Ulubiony Alkohol: burbon
Status Alkoholowy: Zaciermistrz
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Pytanie z zakresu dębienia.

Post autor: sokal6 »

Jeśli syrop był ciepły to masz powód. Ja któregoś razu wrzuciłem szczapki do gorącego destylatu prosto po destylacji i kolor po 30 minutach był jak po miesiącu dębienia.

MikeB
150
Posty: 159
Rejestracja: wtorek, 31 sty 2012, 17:16
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Pytanie z zakresu dębienia.

Post autor: MikeB »

Typ chipsów też ma znaczenie, te ze Starowara oddają kolor już po kilku minutach i w 60% (śliwowica) i w 40% (w. dębowa).

Autor tematu
staski
5
Posty: 8
Rejestracja: czwartek, 21 lis 2013, 16:11
Re: Pytanie z zakresu dębienia.

Post autor: staski »

Dla uściślenia ,dodam szczegóły mojej operacji : dodałem całkowicie wychłodzony syrop o temp.ok. 5 C ,do roztworu o temp. ok. 20 c ,a co do szczap , to były zrobiono z dechy ,która leżała w garażu chyba z 10 lat (oczywiście wcześniej ją ładnie zheblowałem i pociąłem na mniejsze kawałki.Przypomnę tylko , że najbardziej zastanawia mnie to , że w trakcie wlewania syropu już następowała zmiana koloru , a już po paru godzinach ze słomkowego zrobił się prawie brązowy.Dzisiaj prawie po 5 dniach nastąpiło dalsze wybarwienie , ale nie zachodzi to już w takim tempie.Jeszcze dodam ,aby uciąć jakieś domysły: dąb nie był niczym nasączany czy jak ktoś woli impregnowany -smak i zapach trunku jest jak najbardziej ok.

newuser
30
Posty: 44
Rejestracja: środa, 27 sie 2014, 08:38
Podziękował: 5 razy
Re: Odp: Pytanie z zakresu dębienia.

Post autor: newuser »

To ja dalej obawiam moją teorię, że prędkość koloryzacji jest odwrotnie proporcjonalna do stężenia roztworu ;)

tapatalknięte

Autor tematu
staski
5
Posty: 8
Rejestracja: czwartek, 21 lis 2013, 16:11
Re: Pytanie z zakresu dębienia.

Post autor: staski »

Niestety, ale uważam temat dalej nie rozwiązany, gdyż dodanie 0.5l wody do roztworu 42% o objętości 10l, czyli obniżenie stężenia ok 1,5%, na pewno nie wywoła tak gwałtownej reakcji. Tym niemniej kol. newuser z pewnością ma rację co do większych różnic w stężeniach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy smakowe”