Zmiana koloru destylatu

Pomysły na poprawę smaku bimbru, przepisy smakowe, domowe sposoby na wyrób markowych wódek...

Autor tematu
chprzemo
900
Posty: 911
Rejestracja: poniedziałek, 9 wrz 2013, 20:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy

Post autor: chprzemo »

Koledzy...


Kilkanaście dni trzymałem we wiaderku spirytus 96% ze sporą ilością płatków dębowych, płatków nie żałowałem bo ciecz nie zmieniała koloru i myślałem, że proces dębienia nie zachodzi tak jak bym chciał.
W czwartek nadszedł dzień na rozcieńczenie spirytusu do 55% i tu niespodzianka- po dolaniu wody ciecz zmieniła znacząco kolor z lekko słomkowego na herbaciany, odczekałem dobę i zrobiłem porównanie tj. spirytus bez wody, wódka rozcieńczona dzień wcześniej i wódka rozcieńczona przed chwilą- oto wyniki:
20140822_162022.jpg
Prawa butelka rozcieńczane dobę wcześniej, środkowa prosto z wiadra i lewa rozcieńczana kilka min. przed zrobieniem fotki.
Dodam, że w butelce wódki rozcieńczanej dzień wcześniej pojawił się na dnie rdzawy osad.


Dlaczego rozcieńczanie zmieniło tak radykalnie kolor w przeciwną stronę niż by to się wydawało? Myślałem, że ciecz zblednie a nie nabierze koloru.



pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Jeśli życie daje Ci cytrynę poproś o sól i tequilę" (cyt. z filmu Who Am I- polecam)

Woo_44
5
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 3 lut 2013, 15:11
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Zmiana koloru destylatu

Post autor: Woo_44 »

Może garbniki zabarwiły minerały z wody i w ten sposób powstał ów rdzawy osad?
U mnie po trzech tygodniach w przepalance z płatkami dębowymi na dnie pojawił się delikatny brązowy osad, o intensywnym dębowym aromacie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy smakowe”