ryzowe winko nie pracuje

Fermentacja, otrzymywanie moszczu, filtracja, butelkowanie, przechowywanie, choroby i wady wina, pasteryzacja, szczepienie drożdżami, itp...

Autor tematu
ZoLTaR
10
Posty: 17
Rejestracja: środa, 20 maja 2009, 11:18
Ulubiony Alkohol: Piwo
Status Alkoholowy: Piwosz

Post autor: ZoLTaR »

Panowie tym razem pisze w imieniu kolegi, który to chciał zrobić sobie winko z ryżu no i niby wszystko ok ale po dodaniu 2-giej porcji cukru winko stopniowo staje. Cukier dodawał 2 tyg. temu wyszło mu 15 blg dzisiaj mierzymy i to samo. O_o odpowiedź niby prosta drożdze nie pracuja i trzeba by było dawać restart ale....Już raz dodawaliśmy drożdze ponieważ słabo pracowało zaraz przed dodaniem drugiej porcji cukru no i teraz już wogole nie pracuje, pożywka też była dana w słusznej ilości.... jakies pomysły?? Czekam na sugestie...
Awatar użytkownika

dominik77
30
Posty: 38
Rejestracja: wtorek, 8 wrz 2009, 13:45
Re: ryzowe winko nie pracuje

Post autor: dominik77 »

cześć podam ci składniki z czego takie wino powinno być zrobione,a kolega sobie porówna.Drożdże Tokay oraz pożywka dla drożdży winiarskich, 5l wrzącej wody i dodaj 2kg ryżu, 1,5kg cukru,50g kwasku cytrynowego i co najmniej 20dkg rozdrobnionych rodzynek.Po ostygnięciu umieść uzyskaną mieszaninę w baniaku i dodaj zaczyn z drożdży oraz pożywkę.Po 3-4 dniach fermentacji dodaj 1kgcukru rozpuszczony w 1l po około 2tygodni fermentacji oddziel ryż od cieczy ,ryż odrzuć,ciecz przelej z powrotem do baniaka i pozwól jej dokończyć fermentacji, uzupełniając objętość cieczy do 10l.
powinno wyjść około 15% alkoholu.Trochę się rozpisałem ale wiadomo że diabeł tkwi w szczegółach powodzenia ;)
.
Kiedy pędzę, to tchu mi brakuje.
Kiedy degustuje, to mi smakuje.

Autor tematu
ZoLTaR
10
Posty: 17
Rejestracja: środa, 20 maja 2009, 11:18
Ulubiony Alkohol: Piwo
Status Alkoholowy: Piwosz
Re: ryzowe winko nie pracuje

Post autor: ZoLTaR »

Kolego dzieki za przepis takiego nie znalem ale niestety nie pomoże mi on w rozwiazaniu prolemu. Przepis na wino które robi kumpel ma odemnie a mi wszystko wyszło ok bez problemów fermantacja przebiegła pomyślnie wiec. Jakieś inne pomysły?

Maro.
50
Posty: 89
Rejestracja: piątek, 13 lis 2009, 22:49
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Wina
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Re: ryzowe winko nie pracuje

Post autor: Maro. »

Witam Kolegów :D

Mam wino z ryzu i w moim przepisie mam oddzielic rodzynki i ryz po 15 dniach ale to wino nadal pracuje i to dosc mocno...

Co robic odzielac????
Czy raczej zostawic jeszcze na kilka dni???

Z gory dziekuje za pomoc... :poklon;
Awatar użytkownika

Kucyk
1700
Posty: 1704
Rejestracja: wtorek, 7 paź 2008, 15:51
Krótko o sobie: Staram się odbierać świat z lekkim przymrużeniem oka ;)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Otrzymał podziękowanie: 157 razy
Re: ryzowe winko nie pracuje

Post autor: Kucyk »

Póki pracuje zdrowo, to zostawić je w spokoju trzeba. Jeśli by po miesiącu nadaj pracowało, to warto jednak cedzić i następne ściągnąć z nad osadu aby coś tam nieciekawego nie zaczęło się na dnie rozkładać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wytwarzanie Wina”