Nalewka z wiórek kokosowych i jej konsystencja.

Wasze przepisy o tych pięknych trunkach, jakimi są nalewki domowe. Ciekawe pomysły mile widziane...

Autor tematu
JotkaEska
2
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 9 gru 2013, 13:30
Podziękował: 1 raz

Post autor: JotkaEska »

Witam,

Poproszę o pomoc z nalewką kokosową. Zastosowałam przepis z tego serwisu. Nalewkę wstawiłam w niedzielę, mamy Piątek. Nalewka jest w szczelnie zamkniętym słoju - bardzo, bardzo gęsta. Właściwie wygląda jak budyń. Tak jakby wiórki kokosowe napęczniały mlekiem. Czy tak właśnie miało być? Czy może powinnam to jakoś rozcieńczyć? I w jaki sposób?

Bardzo proszę o pomoc. Według przepisu w niedziele, czyli za 3 dni, powinnam przecedzić nalewkę, ale ta konsystencja na to nie pozwoli :/


Z góry dzięki!
Awatar użytkownika

Marcin.U
50
Posty: 99
Rejestracja: piątek, 5 lis 2010, 12:05
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Nalewka z wiórek kokosowych i jej konsystencja.

Post autor: Marcin.U »

Gdybyś podała link do tego przepisu to byłoby znacznie łatwiej.

Autor tematu
JotkaEska
2
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 9 gru 2013, 13:30
Podziękował: 1 raz
Re: Nalewka z wiórek kokosowych i jej konsystencja.

Post autor: JotkaEska »

Awatar użytkownika

Marcin.U
50
Posty: 99
Rejestracja: piątek, 5 lis 2010, 12:05
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Nalewka z wiórek kokosowych i jej konsystencja.

Post autor: Marcin.U »

Mocny, jak na likier, trunek wychodzi z tego przepisu bo jakieś 38%. Moim zdaniem lepiej byłoby macerować wiórki w samym alkoholu i dopiero po odcedzeniu łączyć nalew z mlekami. Tyle, że to trochę spóźniona rada. Jeśli na prawdę jest tak gęste to najłatwiej będzie rozcieńczyć mlekiem. Stracisz trochę na aromacie kokosa, słodkości i % ale myślę, że będzie dobrze. Ewentualnie jeśli tego mleka dasz duż to dla pewności, że się nie popsuje przechowuj nalewkę w lodówce.

Zarkan
30
Posty: 31
Rejestracja: wtorek, 12 lis 2013, 21:18
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Nalewka z wiórek kokosowych i jej konsystencja.

Post autor: Zarkan »

Taką jak ja piłem nalewkę z wiórek kokosowych robiło się właśnie na skondensowanym mleku niskosłodzonym, wódce a nie spirytusie oraz kokos który po jakiś miesiącu się wyciska i wywala. Nie ma co się dziwić że kokos nasiąkł. A mieszając wszystko naraz wszystko ładnie przesiąka aromatem i smakiem kokosu.

Autor tematu
JotkaEska
2
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 9 gru 2013, 13:30
Podziękował: 1 raz
Re: Nalewka z wiórek kokosowych i jej konsystencja.

Post autor: JotkaEska »

Wygląda na to, że macie Państwo ciekawsze przepisy. Byłabym bardzo wdzięczna za przedstawienie ich tutaj. Z góry dziękuje!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy na Nalewki i Likiery”