Grzałka UU 1,4+2kw Dziwny błysk

Zbiór wiadomości o podgrzewaniu destylatorów.

Autor tematu
plaster90
5
Posty: 7
Rejestracja: sobota, 5 sty 2013, 20:46

Post autor: plaster90 »

DSC_5677.JPG
Witam zakupiłem grzałkę i planuje przerobienie kega z gazowego grzania na elek.
Grzałka przyszła lekko uszkodzona tzn sama osłona z przełącznikami była lekko pęknieta.

Sprawdzam czy działa:) do słoika wlałem wodę, podłączam grzałkę pierwszy przełącznik na 1. Po chwili drugi przełącznik na 1. Żadnych problemów z prądem nie było korki nie wywaliły. ALE gdy wyłączałem grzałkę to podczas przełączania z 1 na 0 widać było lekki błysk w przełączniku. to samo podczas drugiego. Oraz dziwny zapach.

Czy to są normalne objawy podczas włączania/wyłączania grzałek?
Bo gdyby puszka była cała to nawet bym się nie zorientował......
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trzy osoby mogą dot­rzy­mać ta­jem­ni­cy tylko wtedy, gdy dwie z nich są martwe.

Benjamin Franklin
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Grzałka UU 1,4+2kw Dziwny błysk

Post autor: Zygmunt »

Wyjmij oba przełączniki i zobacz, czy nie są fizycznie uszkodzone. Odczytaj na ich boku wypalone oznaczenie maksymalnego prądu, jaki mogą obsługiwać.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

Autor tematu
plaster90
5
Posty: 7
Rejestracja: sobota, 5 sty 2013, 20:46
Re: Grzałka UU 1,4+2kw Dziwny błysk

Post autor: plaster90 »

16(6)/250
10(4)250
20A/125VAC 1/3HP125VAC
16A/250VAC
3/4HP250VAC

Tyle co udało mi się odczytać
Trzy osoby mogą dot­rzy­mać ta­jem­ni­cy tylko wtedy, gdy dwie z nich są martwe.

Benjamin Franklin

Szlumf
2000
Posty: 2379
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 629 razy
Otrzymał podziękowanie: 583 razy
Re: Grzałka UU 1,4+2kw Dziwny błysk

Post autor: Szlumf »

Każde wyłączenie obciążonego obwodu powoduje powstanie małego łuku elektrycznego między stykami wyłącznika i właśnie to widzisz. To nic groźnego. Dopilnuj by wyłącznik 16(6)/250 był na większej grzałce. Twoje grzałki są na granicy obciążalności jednego obwodu z bezpiecznikiem 16A więc jeżeli masz słabą instalację to może Ci podczas pracy wywalać bezpiecznik szczególnie jak jeszcze coś będzie podłączone do tego obwodu. Prezentowany na zdjęciu przewód zasilający z wtyczką też mi się nie podoba. Na oko żyła ma przekrój 1,5mm2 a powinien być 2,5mm2. Powinien być 3 żyłowy z uziomem.
Najlepiej by było gdybyś rozłożył zasilanie na 2 fazy.

Autor tematu
plaster90
5
Posty: 7
Rejestracja: sobota, 5 sty 2013, 20:46
Re: Grzałka UU 1,4+2kw Dziwny błysk

Post autor: plaster90 »

Przewód 3x2,5mm2 z uziemieniem. Dzięki za pomoc, mam nadzieje ze wszystko będzie ok.
Pozdrawiam
Trzy osoby mogą dot­rzy­mać ta­jem­ni­cy tylko wtedy, gdy dwie z nich są martwe.

Benjamin Franklin
ODPOWIEDZ

Wróć do „Grzanie”