Znaleziono 12 wyników

autor: Tomek1984
piątek, 13 lip 2018, 14:03
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Śliwowica - czyli mam śliwki i zero pojęcia
Odpowiedzi: 40
Odsłony: 32020

Re: Śliwowica - czyli mam śliwki i zero pojęcia

Dobra, może nieprecyzyjnie się wyraziłem. Gotuję pulpę ale nie jest to na 100% bezpieczne, szczególnie bez minimum doświadczenia dlatego nikogo nie namawiam. Napisałem o wyciskaniu bo sam kiedyś to robiłem przed gotowaniem lub długim leżakowaniem (nalewki). W przypadku gdy nastaw był bardzo rzadki ...
autor: Tomek1984
środa, 13 cze 2018, 15:52
Forum: Wytwarzanie Nalewek
Temat: Rumtopf
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 1995

Rumtopf

Witam. Nie znalazłem nigdzie na Forum wzmianki o Rumtopf-ie. Sam dostałem ,,dzbanek,, przeznaczony do tej nalewki jakiś czas temu i tak sobie leżał spokojnie. W tym roku postanowiłem przeprowadzić proces. Pierwsze do ,,dzbanka,, trafiły truskawki, ładne, dojrzałe, słodkie owoce umyłem, usunąłem szyp...
autor: Tomek1984
środa, 13 cze 2018, 13:11
Forum: Cydr
Temat: Jak klarować Cydr
Odpowiedzi: 23
Odsłony: 25400

Re: Jak klarować Cydr

Witam. Widzę że temat już dosyć stary, a nowego nie ma co zakładać, więc pytanie zadam tu. Pierwszy cydr robiłem w temp. 16 stopni. Po burzliwej, która trwała tydzień, odstawiłem na 2 tygodnie. Cydr w tym czasie się praktycznie nie klarował. Rozlałem taki do butelek, dodałem cukier do refermentacji....
autor: Tomek1984
środa, 2 maja 2018, 07:24
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Czyszczenie wypełnienia miedzianego - coś mocniejszego niż kwasek?
Odpowiedzi: 242
Odsłony: 124868

Re: Czyszczenie wypełnienia miedzianego - coś mocniejszego niż kwasek?

No i super. Wszystko jasne. Dzięki Panowie. Gdyby nie to forum to człowiek by do dziś siedział przed kolumną i patrzył jak na UFO hehe. Pozdrawiam.
autor: Tomek1984
poniedziałek, 30 kwie 2018, 13:57
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Czyszczenie wypełnienia miedzianego - coś mocniejszego niż kwasek?
Odpowiedzi: 242
Odsłony: 124868

Re: Czyszczenie wypełnienia miedzianego - coś mocniejszego niż kwasek?

Wiem że temat dosyć stary, lecz mam pytanie. Zaznaczę iż nie znalazłem odpowiedzi przez szukajkę. Co ile czyścicie wypełnienie miedziane przy destylacji tylko cukrówek? Ostatnio musiałem zalać nie do końca odklarowany towar i efekt końcowy ---> zapach zgniłego jaja. Za wszelkie info dziękuję i pozdr...
autor: Tomek1984
piątek, 30 mar 2018, 10:43
Forum: Drożdże i fermentacja
Temat: Drożdże Alcotec 48 TURBO Pure
Odpowiedzi: 100
Odsłony: 57970

Re: Drożdże Alcotec 48 TURBO Pure

Ja miałem podobnie. Nastaw 14 kg cukru 2 paczki drożdzy w sumie 50L towaru. Rozpuszczony cukier wlałem do beczki, uzupełniłem wodą do temp 24 stopni. Drożdze ładnie sobie z boku rozpuściłem i dodałem do nastawu i dobrze napowietrzyłem. Pomiar Blg wskazał 25. Po 5 dniach nastaw przestał pracować. Odg...
autor: Tomek1984
piątek, 30 mar 2018, 07:26
Forum: Warzenie Piwa
Temat: Potrzebna pomoc. Burzliwa fermentacja piwa
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 8871

Re: Potrzebna pomoc. Burzliwa fermentacja

No i jak tam piwko? Wiemy już na jakim blg zakończyło pracować? Zlałeś na cichą czy w butelki poszło? Zestresowany jesteś a to szkodzi i Tobie i piwku. Następnym razem podejdź do tego na luzie ale z głową a wszystko wyjdzie super. To ma być hobby przyjemne dla Ciebie a tu o mało zawałem się nie skoń...
autor: Tomek1984
czwartek, 29 mar 2018, 14:55
Forum: Warzenie Piwa
Temat: Przedłużyć cichą czy butelkować - problem z pierwszą warką IPA
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 6918

Re: Przedłużyć cichą czy butelkować - problem z pierwszą warką IPA

Witam. No i jak sytuacja? Nie było granatów? Pytam z ciekawości, bo moje IPA często kończy na 3.5-4 BLG i jeszcze nigdy nie miałem problemu. Początkujący często się trzymają kurczowo tego tygodnia burzliwej i tygodnia cichej - ja czasami cichą to ponad 2 tygodnie miałem bez negatywnego wpływu na sma...
autor: Tomek1984
niedziela, 25 mar 2018, 08:55
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Nastaw z pomarańczy
Odpowiedzi: 56
Odsłony: 21391

Re: Nastaw z pomarańczy

Dzięki za odpowiedzi. Jestem totalna ,,dziewica,, i dopiero będę zbierać doświadczenie. Będę dzielić odbiór tak jak proponujecie, nie zależy mi na ilości a raczej na jakości. Nie będę zaśmiecać tematu pytaniami technicznymi jak na Aabratku przegonić w module pot still. Poszukam na forum sam odpowied...
autor: Tomek1984
sobota, 24 mar 2018, 07:57
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Nastaw z pomarańczy
Odpowiedzi: 56
Odsłony: 21391

Re: Nastaw z pomarańczy

rosjan pisze:Cześć
A gonił będziesz na jakim sprzęcie?
Gotowa cukrówka, tzn. już po fermentacji, czy tak?
Sprzęt to Aabratek. Zrobię chyba tak że owoce zaleję gotowym spirytem a potem rozcieńczę. Dzięki Panowie za odpowiedzi. Najwyżej następny nastaw zrobię na owocach i pogonię na pot stillu u kolegi.
autor: Tomek1984
piątek, 23 mar 2018, 12:34
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Nastaw z pomarańczy
Odpowiedzi: 56
Odsłony: 21391

Re: Nastaw z pomarańczy

Witam. Czytam i czytam i czytam i się zastanawiam czy można by dodać wyciśnięty sok z pomarańczy i limonki do gotowej cukrówki, odstawić na tydzień i wtedy dopiero przegonić? Jestem początkujący tak że nie bijcie na starcie za pytanie :poklon;
autor: Tomek1984
poniedziałek, 26 lut 2018, 16:31
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Tomek1984
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 2990

Tomek1984

Witam. Na imię mam Tomek i jestem z południa kraju. Dopiero zaczynam zbierać informacje co i jak i z czym :read: Pozdrawiam wszystkich serdecznie :)

Wyszukiwanie zaawansowane