Znaleziono 9 wyników

autor: TomDwo
niedziela, 31 maja 2020, 08:26
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Taka wizja Aabratka
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 6890

Re: Taka wizja Aabratka

Rurka od dołu ma wycięty klin, i jest przegięta do dołu, nie widać tego na zdjęciach zbyt wyraźnie. Wycięcie od dołu ma szerokość około 1 cm. Jeśli to że zostawiłem górną ściankę, może przeszkadzać w powrocie cieczy, to mogę wyciąć kawałek tej rurki. Tak myślę że, unoszące się pary, trafiając na tą ...
autor: TomDwo
środa, 27 maja 2020, 16:57
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Taka wizja Aabratka
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 6890

Re: Taka wizja Aabratka

Witam Takie początki bufora, rura zewnętrzna 219x2, środek 88, rurka przelewowa 9x1, od dna do rurki przelewowej 240 mm. I tak się zastanawiam, czy rurka przelewowa przy samej krawędzi to dobry pomysł, oraz czy 9x1 to nie za mało. Według moich obliczeń, pojemność wyjdzie 7,21 l. Planuję całe dno pod...
autor: TomDwo
sobota, 9 maja 2020, 12:04
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Taka wizja Aabratka
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 6890

Re: Taka wizja Aabratka

Witam
Okazało się że, rura którą posiadam, to 76,1 a nie 70 jak myślałem.
Więc nasuwa mi się pytanie, czy 400 mm nad OLM wystarczy, i dwa razy 750 po niżej OLM będzie wystarczająco. :scratch:
autor: TomDwo
czwartek, 7 maja 2020, 16:14
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Taka wizja Aabratka
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 6890

Re: Taka wizja Aabratka

Tak myślałem że ta rura sporo energii pochłonie, lecz czy dobrze ocieplona nie będzie tej energii fajne oddawać? Z zasilaniem nie powinno być problemów, wszędzie mam trzy fazy. Spoiny na przetop z gazem podtrzymującym nadal nie powinny być kłopotem dla mnie. OLM zgłębiam temat, jeśli faktyczni będzi...
autor: TomDwo
wtorek, 5 maja 2020, 07:11
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Taka wizja Aabratka
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 6890

Re: Taka wizja Aabratka

Witam. Jeszcze nie buduje. Takie materiały mogę po prostu zdobyć, w interesujących mnie odcinkach. Jak znajdę rurę z trochę mniejszą średnicą, i ścianką, to na pewno bufor będzie o mniejszej pojemności. Rurę na kolumnę już mam, jest to 70x1,5 , czeka już dwa lata. Wydaje mi się że, do takiej średnic...
autor: TomDwo
poniedziałek, 4 maja 2020, 16:32
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Taka wizja Aabratka
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 6890

Taka wizja Aabratka

Witam Taki projekt urodził się w mej głowie. "Jeden obraz wart tysiąca słów", więc spróbuję wstawić skan upustu swojej artystycznej duszy. Bufor przy zasypie 250mm wyjdzie około 11l. Rura zewnętrzna 219x6 Taka jest dostępna w kawałku za niewielkie pieniądze, inna już 3 metry. W buforze rur...
autor: TomDwo
poniedziałek, 4 maja 2020, 07:22
Forum: Przywitaj Się!
Temat: TomDwo
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 1941

Re: TomDwo

Dzięki. Ok. Doborze że się wyrasta, bo powiadają że mężczyzna rozwija się do czwartego roku życia, a potem tylko rośnie.
Tomek
autor: TomDwo
niedziela, 3 maja 2020, 22:00
Forum: Przywitaj Się!
Temat: TomDwo
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 1941

TomDwo

Witam całą szanowną Brać psocącą. Jestem tu ponieważ mam zamiar zbudować pierwszą swoją kolumnę. Nie ukrywam,że liczę na to, iż znajdę tu wiele pomocnych informacji do zbudowania mojej kolumny. Jestem w posiadaniu ponad 20 letniego doświadczena w zawodzie spawacza, TIG, MIG, MAG. Tak zwana nierdzewk...
autor: TomDwo
niedziela, 3 maja 2020, 20:15
Forum: Zdrowie i Bezpieczeństwo
Temat: Dyskusja o ziołach
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 14513

Re: Dyskusja o ziołach

Witam Wszystkich. Zaglądam tu, na forum od dłuższego czasu, ponieważ mam zamiar zbudować pierwszą rakietę. Ale o tym w innym dziale napiszę, po tym jak się przywitam. Skoro trafiłem na taki temat to może coś z doświadczenia ad kamieni. W mojej rodzinie wujek miał kamienie gdzie tylko operacja mogła ...

Wyszukiwanie zaawansowane