Znaleziono 13 wyników

autor: Tomasz76
piątek, 19 lis 2021, 09:17
Forum: Destylacja i rektyfikacja metodą pot still
Temat: Destylować raz czy dwa?
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 4152

Destylować raz czy dwa?

Witajcie

Poproszę o opjnie fachowców. Przerobiłem na kolumnie miedzianej na pot still zacier z jęczmienia ( zacierane w kotle warzelnym)
W sumie z 45l wyszło mi na gotowo 5l 65%. Troche trąci berbeluchą . Destylować drugi raz? Czy dac do kamionek na kilka mc i zapach,smak się wyklaruje?
Pozdrawiam
autor: Tomasz76
wtorek, 2 lis 2021, 14:11
Forum: Problemy zacierowe
Temat: zacier ze słodu jęczmiennego nie przerabia do konca cukru
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 3699

Re: zacier ze słodu jęczmiennego nie przerabia do konca cukru

A refraktometrem... oba refraktometrem... jeżeli tak to refraktometr nie pokaże -4 ani zera... on inaczej oszukuje niż spławik... gdzieś na forach piwowarskich są wzory do przeliczenia blg z refraktometru na wskazania spławika. Być może AlcoCalc też to ma wbudowane, ale na moje oko to drożdże przer...
autor: Tomasz76
wtorek, 2 lis 2021, 13:12
Forum: Problemy zacierowe
Temat: zacier ze słodu jęczmiennego nie przerabia do konca cukru
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 3699

Re: zacier ze słodu jęczmiennego nie przerabia do konca cukru

Doody pisze:No to masz odpowiedź. +2 to często spotykany poziom zakończenia pracy zacieru. A trzeba kupić szklany spławik, najlepiej z Gomaru i takim przyrządem zaciery ogarniać ;)
Dziękuję
autor: Tomasz76
wtorek, 2 lis 2021, 12:30
Forum: Problemy zacierowe
Temat: zacier ze słodu jęczmiennego nie przerabia do konca cukru
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 3699

Re: zacier ze słodu jęczmiennego nie przerabia do konca cukru

A refraktometrem... oba refraktometrem... jeżeli tak to refraktometr nie pokaże -4 ani zera... on inaczej oszukuje niż spławik... gdzieś na forach piwowarskich są wzory do przeliczenia blg z refraktometru na wskazania spławika. Być może AlcoCalc też to ma wbudowane, ale na moje oko to drożdże przer...
autor: Tomasz76
wtorek, 2 lis 2021, 11:28
Forum: Problemy zacierowe
Temat: zacier ze słodu jęczmiennego nie przerabia do konca cukru
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 3699

Re: zacier ze słodu jęczmiennego nie przerabia do konca cukru

Poziom mierzę refraktometrem. Temperatura nie przekroczyła 25stopni . Zastanawiam się nad dodaniem do tego enzymu scukrzającego
autor: Tomasz76
wtorek, 2 lis 2021, 10:32
Forum: Problemy zacierowe
Temat: zacier ze słodu jęczmiennego nie przerabia do konca cukru
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 3699

zacier ze słodu jęczmiennego nie przerabia do konca cukru

Witajcie Zrobiłem zacier w słód jęczmienny (śruta) whiskey w kotle warzelnym, 50L. Wlałem do fermentatora, dodałem drożdże coobra turbo whiskey. Poziom cukru był na poziomie 19 blg. Pierwsze 3dni pracował jak szalony. Później zatrzymał się na poziomie 8blg i nic ... Jaka może być przyczyna?? Warto t...
autor: Tomasz76
poniedziałek, 18 paź 2021, 17:37
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Pomorze Słupsk
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 1388

Pomorze Słupsk

Witam

Czy jest ktoś z okolic Słupska z kim można sie spotkać prozmawiać,zrobić ,poprobować ?
autor: Tomasz76
czwartek, 15 lip 2021, 14:15
Forum: Przechowywanie destylatu
Temat: Beczka dębowa - przechowywanie destylatu
Odpowiedzi: 1432
Odsłony: 522435

Re: Beczka dębowa - przechowywanie destylatu

Jak często wymieniałeś wodę w beczce? Ja kiedyś zalałem wodą na miesiąc bez wymiany i beczka cało zapleśniała w środku. Płukałem ją potem wiele razy , wreszcie wlałem 2 litry spirytusu i trzepałem ją na wszystkie strony. Po 2 dniach wylałem spirytus i pleśń znikła. Przygotowywałam ją wg zaleceń pro...
autor: Tomasz76
piątek, 9 lip 2021, 19:55
Forum: Przechowywanie destylatu
Temat: Beczka dębowa - przechowywanie destylatu
Odpowiedzi: 1432
Odsłony: 522435

Re: Beczka dębowa - przechowywanie destylatu

Witajcie

Moze ktoś będzie w stanie mi odpowiedzieć ,wytłumaczyć prosto dlaczego mi zmętniał alkohol ok 55% w beczce dębowej 50L.
Leżakuje rok czasu w piwnicy temp mniej wiecej stała ok 16stopni. Co zrobić zeby go wyklarować. Co dziwne jak patrzyłem ok 3mc temu był klarowny.

Dziękuję za rady
autor: Tomasz76
niedziela, 25 kwie 2021, 18:29
Forum: Poczekalnia Pytań
Temat: Mętny destylat w beczce
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 1714

Re: Mętny destylat w beczce

Dziękuję bardzo.
autor: Tomasz76
piątek, 23 kwie 2021, 19:10
Forum: Poczekalnia Pytań
Temat: Mętny destylat w beczce
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 1714

Mętny destylat w beczce

Witam
Czy orientuje się ktoś dlaczego destylat w beczce mętnieje?
Beczka 50 i 20l . Destylat rozrobiony do 55% p 6mc zrobił się mętnawy. Jaka może być przyczyna. Smak jest dobry. Czy można go jakoś wyklarować??
Dziękuję i pozdrawiam
autor: Tomasz76
środa, 13 sty 2021, 11:54
Forum: W czym nastawiać?
Temat: Pojemnik fermentacyjny
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 7219

Pojemnik fermentacyjny

Witam serdecznie Glównie robie nastawy cukrowe na kolumnie automatycznej ,6zimnych palców ,kolumna 150cm,odstojnik, filtrowanie poprzez miedź i szkoło oraz węgiel. i wychodzi mi calkiem nieźle bo srednio ok 87%. Z racji tego,że jestem zupelnie nowy , nie mam duzego doświadzczenia mam pytanie. Chcial...
autor: Tomasz76
środa, 13 sty 2021, 11:31
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Tomasz76
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 1364

Tomasz76

Witam serdecznie

Chciałby się przywitać... Kolumna automat. Mozna powiedzieć ,że dopiero zaczym przygodę z wlasną produkcją. Nastawy cukrowe ale zamierzam się bardziej wgłębić w temat i spróbować innych.

Wyszukiwanie zaawansowane