Tłuczek do owoców

Produkcja koniaku, brandy, śliwowicy, kalwadosu i innych nektarów które można uzyskać z owoców.
Awatar użytkownika

gr000by
2500
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 10 sty 2012, 11:32
Krótko o sobie: kombinator - to przede wszystkim
Ulubiony Alkohol: każdy zrobiony z sercem
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowanie: 665 razy

Post autor: gr000by »

A co do stali na mieszadło. Wystarczy najdurniejsze mieszadło do betonu/farb/itp., tylko po każdym użyciu trzeba je umyć. W ten sposób nie rdzewieje i nie ma na nim zanieczyszczeń. Swoje mieszadło mam już 2gi rok i działa jak należy :D.
Fermentować, destylować, zalegalizować!
http://www.piwo.org/topic/13642-domowa-wytwornia-debowa/ - moje przygody z piwem.
alembiki

ziemba12345
500
Posty: 513
Rejestracja: czwartek, 5 wrz 2013, 05:52
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Zimne piwo
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 31 razy
Re: Tłuczek do owoców

Post autor: ziemba12345 »

Kolega Kochanek trochę wybredny jest. Zawsze możesz zamówić sobie mieszadło z kwasówki. Tyle, że wtedy pewnie cuś innego nie będzie Ci odpowiadać;-)

Radinho19
1
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 23 sty 2018, 09:27
Re: Tłuczek do owoców

Post autor: Radinho19 »

Czy zwykłe mieszadło do farb na wiertarkę wystarczy do rozbijania owoców? Bo podobno te ocynkowane nie nadają się a w sklepach typu obi leroy tylko z ocynkiem znajdę. Kwasy które powstają podczas rozgniatania owoców wchodzą w reakcje z cynkiem i jest to efekt niepodążany.
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Tłuczek do owoców

Post autor: masterpaw2 »

To oczywiste, że ciut ocynku Ci zejdzie przy rozdrabnianu owoców (charakterystyczny zapach), ale jest to akceptowalne. No chyba, że jesteś totalnym purystą - zrób sobie takie z KO
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)
Awatar użytkownika

JISKRA59
100
Posty: 100
Rejestracja: środa, 6 sty 2016, 19:09
Krótko o sobie: Staram się być fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Oczywiście swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Opolskie
Podziękował: 32 razy
Otrzymał podziękowanie: 12 razy
Re: Tłuczek do owoców

Post autor: JISKRA59 »

Dokładnie tak jak gr000by pisze. W moim mieszadle do farb, które używam już drugi rok ocynk zszedł przy rozdrabnianiu śliwek i od tej pory jest sama stal/ kolor zrobił się taki ołowiany matowy/ nie ma rdzy. Wystarczy dokładnie umyć i wysuszyć i po problemie. Tak przy okazji, to mieszadła do farb są lepsze do rozdrabniania od tych do betonu czy kleju, bo mają cieńsze blaszki, które działają trochę jak noże. Wiertara 2000 obrotów i 20 kg śliwek po 2-3 min przypomina kisiel :D .
Teoria nie poparta praktyką zakrawa na abstrakcję
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nastawy owocowe”