Tipy, dobre rady, porady, dobra praktyka

Zbiór podstawowych wiadomości dla początkujących destylerów.

Szlumf
2000
Posty: 2378
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 629 razy
Otrzymał podziękowanie: 583 razy

Post autor: Szlumf »

lewy87r pisze:.............
A na powaznie to jesli obie grzalki sa po 2kW to odbieram pow 3kW tak jak napisalem zaleje kega woda w pn. I na pewno sprawdze ile biora...
Zrób 2 próby. Jedna z kotłem bez ocieplenia - bo chyba aktualnie taki masz - a druga z kotłem prowizorycznie ocieplonym. Wystarczy kołdra czy koce. Sam jestem ciekaw wyników.
Nie wiem czy wytwórca zaleca ocieplenie kolumny ala ja miedź bym ocieplił. Choć być może właśnie w braku ocieplenia kolumny tkwi częściowo tajemnica Twoich osiągów - dół kolumny robi za deflegmator. Izolacja kosztuje grosze i najwyżej ją zdejmiesz jak Ci nie będzie pasowała.
No i jeszcze zapytam - po czym poznajesz, że trzeba zwiększyć moc grzania w trakcie procesu?
Awatar użytkownika

Góral bagienny
2500
Posty: 2875
Rejestracja: środa, 6 mar 2019, 20:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Owocówki
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 129 razy
Otrzymał podziękowanie: 549 razy
Re: Tipy, dobre rady, porady, dobra praktyka

Post autor: Góral bagienny »

No i może tutaj jest sekret pogrzebany ;)
Nieocieplony keg jeżeli nie zalejemy go do pełna robi za jakiś tam deflegmator to samo a nawet więcej nieocieplona kolumna z miedzi
A teraz pytanie czy kto Ktoś to sprawdził?
Wszystko co " wyprodukuje " nazywam BIMBERKIEM :D

Autor tematu
lewy87r
50
Posty: 96
Rejestracja: wtorek, 1 sie 2017, 13:47
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 10 razy
Re: Tipy, dobre rady, porady, dobra praktyka

Post autor: lewy87r »

Szlumf pisze: Zrób 2 próby. Jedna z kotłem bez ocieplenia - bo chyba aktualnie taki masz - a druga z kotłem prowizorycznie ocieplonym.
No i jeszcze zapytam - po czym poznajesz, że trzeba zwiększyć moc grzania w trakcie procesu?
A kociolka nieocieplalem. Cos pomysle. Co do kolumny to testowalem juz ocieplenie. Producent niezaleca ocieplania jej. Ale na surowce testowalem ocieplenie kolumny i faktycznie bardziej mi bimbrowata mi wyszla taki towar mocniej drozdzowy. Choc bardziej zamierzam ocieplac kolumne przy gotowaniu owocow. W tym roku jeszcze nie mialem okazji. Po czym poznaje ze trzeba zwiekszyc moc grzania? Na czuja to robie raczej w miare ubywania alko w bance po termomerrze ale to bardziej bujniecia niz skokowe zwiekszanie mocy. Ale takim glownym wyznacznikiem to odbior, jak kapac zaczyna zamiast leciec to wiem ze trzeba na pewno podkrecic.
Awatar użytkownika

Góral bagienny
2500
Posty: 2875
Rejestracja: środa, 6 mar 2019, 20:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Owocówki
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 129 razy
Otrzymał podziękowanie: 549 razy
Re: Tipy, dobre rady, porady, dobra praktyka

Post autor: Góral bagienny »

Skoro producent nie zaleca ocieplenia to po co ocieplać?
Masz jakiś tam dodatkowy refluks.
Może zamiast kombinować przeczytaj instrukcje dokładnie.
Wszystko co " wyprodukuje " nazywam BIMBERKIEM :D

Autor tematu
lewy87r
50
Posty: 96
Rejestracja: wtorek, 1 sie 2017, 13:47
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 10 razy
Re: Tipy, dobre rady, porady, dobra praktyka

Post autor: lewy87r »

Instrukcje mam opanowaną :)
Refluks jest dodatkowy bez ocieplenia i to dość "spory", przy owocowych tematach licze na dodatkowe aromaty. Ale jeszcze nie robiłem na ocieplonej mojej kolumnie. Więc testować chyba nie zaszkodzi, najwyżej będzie to test jednorazowy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pierwsze Kroki”