Termometr do kega

Przyrządy pomiarowe, ich montaż i zastosowanie odczytów w procesach destylacji. Regulacja procesów.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5376
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 666 razy
Kontakt:

Post autor: Zygmunt »

Dokładnie tak. Nie jest konieczny, ale- jak każdy dodatkowy punkt pomiarowy- jest przydatny. Przy montażu od góry lepiej stosować termometry z długą sondą, wtedy mierzą temperaturę cieczy. Przy krótkich sondach i umiejętnym odczytywaniu podstawowych wykresów też można dać sobie radę:)
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Termometr do kega

Post autor: aronia »

jurek1978 oczywiście można robić spirytus na 1 termometrze w dole kolumny, ale moim zdaniem jeżeli dany pomiar w czymś nam pomaga/ułatwia/umiemy go wykorzystać to warto go mieć(znajomemu poskładałem aparat tylko z termometrem w dole kolumny i to mu wystarczało, a nawet był zadowolony z "prostoty", ale apetyt rośnie w miarę jedzenia...). W kwestii portu "zanurzeniowego" to przy termometrach z sondą na przewodzie nie widzę większego problemu - port termometru z mufki 1/2", a w korek wspawujesz zaślepioną rurkę odpowiedniej długości do której wpuszczasz tą sondę. Taką samą rurkę można umieść w przypadku posiadania dodatkowego wlewu o odpowiedniej średnicy - takie 2 w 1. A przed zakupem kilku podstawowych termometrów(po np. 20-30 zł za sztukę) warto zastanowić się czy nie lepiej złożyć/kupić jakiegoś kilku kanałowego, który zazwyczaj ma jakieś dodatkowe funkcjonalności za niewiele wyższą cenę w porównaniu do tych kilku pojedynczych.

marcek10
100
Posty: 137
Rejestracja: niedziela, 10 sie 2014, 10:53
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 16 razy
Re: Termometr do kega

Post autor: marcek10 »

aronia pisze: A przed zakupem kilku podstawowych termometrów(po np. 20-30 zł za sztukę) warto zastanowić się czy nie lepiej złożyć/kupić jakiegoś kilku kanałowego, który zazwyczaj ma jakieś dodatkowe funkcjonalności za niewiele wyższą cenę w porównaniu do tych kilku pojedynczych.
No właśnie też tak pomyślałem ,że jak mam kupić jakieś "G" za 15zł szt i będzie każdy z niech pokazywał inaczej to lepiej dołożyć i wziąć np. 4 kanałowy. Plus takiego termometru jak dla mnie jest taki ,że baterii nie trzeba a zasilania można podłączyć podczas pracy a po zakończeniu wyłączyć. :D
Macie jakieś sprawdzone modele czy to co można znaleźć na allegro jest warte zakupu?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kontrola procesu destylacji”