Termometr a 10 półka

Przyrządy pomiarowe, ich montaż i zastosowanie odczytów w procesach destylacji. Regulacja procesów.
Awatar użytkownika

kmarian
700
Posty: 744
Rejestracja: środa, 26 lut 2014, 19:16
Ulubiony Alkohol: swój
Lokalizacja: Beskid Niski
Podziękował: 94 razy
Otrzymał podziękowanie: 97 razy

Post autor: kmarian »

Pocichu pisze:... Ceramika zostaje, ja się nie poddaję. :scratch:
Identycznie myślałem, jak okazyjnie nabyłem "rewelacyjne" szklane rurki jako wypełnienie. Wykonałem 2 destylacje i prędziutko zamówiłem sprężynki od szymonli.
Szukając dziesiątej półki, na dzień dzisiejszy mam jeden termometr 18 cm od kega a drugi 27 cm. Proces prowadzony jest na tym niżej położonym, da się prowadzić proces i uważam, że tam właśnie jest ta "magiczna 10", choć na pewno się mylę, tak właśnie u mnie jest.

Zastanawiasz się co z rurkami? Rurki zostały, dokładnie oczyszczone, zapakowane w worki foliowe, włożone do pudełka i schowane w pawlaczu.
alembiki

Pocichu
10
Posty: 11
Rejestracja: wtorek, 16 sty 2018, 23:38
Krótko o sobie: Spokojny dopóki się nie zdenerwuję. Trzeźwo myślący dopóki nie wypiję. Leniwy dopóki mogę.
Ulubiony Alkohol: Własny, ale od biedy Jack Daniels się nada.
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Duże miasto na Dolnym Śląsku.
Re: Termometr a 10 półka

Post autor: Pocichu »

No to mnie panowie zmasakrowaliście. Wykres kolegi blade1231 powalił mnie na łopatki :o pozostaje mi poprowadzić proces na tym co mam wedle przepisu Lesgo58. Może w pierwsze 10cm rury wsadzę zmywaki miedziane???
Piłem dzisiaj metanol i nie widzę różnicy. 8-)

janik
300
Posty: 335
Rejestracja: piątek, 31 sty 2014, 21:02
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Re: Termometr a 10 półka

Post autor: janik »

Coś chyba nie doczytałem jak jestem na fali :lol:
Te 10cm..zmywaków miedzianych wsadzonych do rury to ci zrobią 10 półkę,ale w d.....
Dyskusje można mnożyć poprzez dodawanie i odejmowanie ,ale lepiej wejść głębiej w forum i znajdziesz złoty gral.
http://alkohole-domowe.com/forum/kolumn ... t9284.html

Mod.
Nie cytuj posta poprzedzającego w całości.
Awatar użytkownika

ramzol
1300
Posty: 1311
Rejestracja: poniedziałek, 18 lis 2013, 11:10
Krótko o sobie: hymm?? lubię wszystko co samemu zrobię.
Wkładam w to dużo serducha.
Staram się korzystać z życia pełnymi garściami i co chwilę
znajduję nowe hobby, zostają tylko te,
które sprawiają mi radochę.
Ulubiony Alkohol: wódki smakowe, wino wytrawne
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: poznań
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 198 razy
Re: Termometr a 10 półka

Post autor: ramzol »

Zmywaki miedziane czy miedziowane? W obiegu są te drugie :) Kup w lidlu zmywak nierdzewny, poczochraj, potnij na małe kawałki. Koszt nie wielki, pracy nie dużo a da destylat 10 razy lepszy niż ta ceramika. Jak juz się nacieszysz destylatem i znudzi ci się walka z wyciąganiem i upychaniem, miejscowymi zalaniami itd. kupisz sprężynki i postawisz nam wszystkim kolejkę, kłaniając sie w pas :)
Śmiało możesz iść swoją drogą i zdobywać doświadczenie, ale dobry spirytus i spokojny proces dadzą ci tylko sprężynki.
Mieszanie wypełnienia zmywak/ceramika, zmywak/SP spowoduje problemy w prowadzeniu procesu i twoja frustrację.
Jak mogę to pomogę, ale zaznaczam byle czego nie piję.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kontrola procesu destylacji”