Znaleziono 5 wyników

autor: teoretyk01
poniedziałek, 16 sie 2021, 15:05
Forum: Galerie destylatorów
Temat: Miedziany destylator do zbożówek
Odpowiedzi: 359
Odsłony: 231133

Re: Miedziany destylator do zbożówek

Mam pytanie do kolegów. Czy budując instrument według wzorca kolegi radiusa stosując wypełnienie można działać na cukrówkach? Tak sobie myślę że jakbym zbudował taki instrument to dobrze byłoby aby był uniwersalny nie chciałbym inwestować w dwa jeden do smakówek drugi do cukrówek. Proszę o opinie do...
autor: teoretyk01
czwartek, 29 sie 2019, 00:26
Forum: Problemy i pytania
Temat: Proszę o ocenę projektu
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 4066

Re: Proszę o ocenę projektu

Dziękuję kolego Arti44 za rzeczową odpowiedź dużo mi pomogłeś ale nie rozumiem niektórych zwrotów co oznacza " do tego z 10 półek nad odbiorem olm" ? Gdzie w takiej kolumnie jest olm, co znaczy "destylacja metoda 2,5 lub podobną"? Dlaczego taka kolumna będzie kiepska na ruskim fo...
autor: teoretyk01
niedziela, 25 sie 2019, 06:38
Forum: Problemy i pytania
Temat: Proszę o ocenę projektu
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 4066

Re: Proszę o ocenę projektu

Szanowni koledzy nie chodzi mi o wielkość naczynia i skalę produkcji. Pytanie moje było bardziej nakierowane na to, czy z takiej instalacji można uzyskać dobry produkt, jeżeli tak to o jakich parametrach czy tylko owocówkę czy też czysty destylat. Jestem zielony w tych rozważaniach i nie wiem czy bu...
autor: teoretyk01
sobota, 10 sie 2019, 07:41
Forum: Problemy i pytania
Temat: Proszę o ocenę projektu
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 4066

Re: Proszę o ocenę projektu

Dzięki za wskazówki ale po przeczytaniu nadal mam pytania. Czy rura 35 mm i jej długość będzie dobra czy da się otrzymać produkt dobrej jakości ? Drugie pytanie to czy naczynie do gotowania 5 l wystarczy aby nie było tak że po stabilizacji kolumny nie będzie co destylować albo otrzymam szklankę pogo...
autor: teoretyk01
czwartek, 8 sie 2019, 08:31
Forum: Problemy i pytania
Temat: Proszę o ocenę projektu
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 4066

Proszę o ocenę projektu

Witam szanownych kolegów. Jest to mój pierwszy post na tym forum więc proszę o wyrozumiałość. Trochę się naczytałem na forum i innych stronach o domowym alkoholu i zamarzyła mi się domowa śliwowica lub nalewka z owoców z ogrodu na własnym spirytusie. Niestety wszystkie projekty jakie widziałem to ke...

Wyszukiwanie zaawansowane