Szybkowar

Zbiorniki do odparowywania zacierów. Budowa, adaptacje modyfikacje.

nieuprzejmygbur
20
Posty: 23
Rejestracja: piątek, 10 kwie 2015, 00:55
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Post autor: nieuprzejmygbur »

Zygmunt pisze:Zauważyłeś, że kolega miał ten problem 6 lat temu?:)
Dodatkowo, wywala się ten z dźwignią:)
Zauważyłem że 6 lat temu, dla mnie temat ciągle aktualny.

W sklepach z szybkowarami destylatorami robią przeróżnie.

U mnie jak zostawię ten zawór bez dźwigni bez zmian, to będzie mi parowało przez ten mniejszy zaworek na zewnątrz... a o to chyba nie chodzi. Ten zaworek zamyka się podczas gotowania ale jak będzie jeszcze zdemontowany ten zawór z dźwignią podpięty do kolumny to on zawsze będzie przepuszczał, zawsze będzie otwarty...
promocja
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5377
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 667 razy
Kontakt:
Re: Szybkowar

Post autor: Zygmunt »

Wiesz, robią też odstojniki, a wyjścia na parę robią po 6mm. Można też pić nastaw bez destylacji... Przerobiliśmy kilka tysięcy szybkowarów. Oryginalne wyjście par jest zbyt małe dla poprawnej pracy, więc i tak musisz pokrywę rozwiercić. Korzystniej usunąć zaworek z dźwigienką, chociażby z tego powodu, że nie musisz wtedy ciąć plastiku. Z resztą zobacz jak to działa:
https://www.youtube.com/watch?v=aKcRrWlHuuk

Jeżeli sprzęt zbudujesz poprawnie, to podnoszonym zaworkiem nic nie będzie uciekało.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

nieuprzejmygbur
20
Posty: 23
Rejestracja: piątek, 10 kwie 2015, 00:55
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Szybkowar

Post autor: nieuprzejmygbur »

Zygmunt dziękuję za podpowiedź, faktycznie w tym modelu ten uchwyt plastikowy blokuje ten zawór. Sprawdzę u siebie i zobaczę jak ja mam :) i rozwiercam otwór.

Jeszcze raz dziękuję :) pozdrawiam
Awatar użytkownika

psotnikpiotr
150
Posty: 192
Rejestracja: niedziela, 18 lis 2018, 17:06
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:) Staram się żyć zgodnie z naturą. Stawiam na to co swoje, bo swoje to lepsze i zdrowsze.
Ulubiony Alkohol: Oczywiście, że własny (piwo, wino i co ino)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Kraina karpia (Dolny Śląsk)
Podziękował: 26 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Szybkowar

Post autor: psotnikpiotr »

Dokładnie tak jak mówi kol.Zygmunt. Wywala się ten z dzwigienką a zawór bezpieczeństwa na wszelki wypadek można zostawić aczkolwiek w kotle nie powinno być aż tak dużego ciśnienia.
,, Bimber przyczyną ślepoty'' a co tam swoje w życiu widziałem :freak: :odlot:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotły”