Dział, w którym znajdują się różne "napromieniowane ;) wiedzą" tematy.

Autor tematu
rozrywek
2000
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Załączniki
Szokujące cytaty z forum AD, Refleksja dla nowych użytkowników.

Postautor: rozrywek » wtorek, 2 cze 2015, 01:10

Na początek żart ( suchar) prowadzącego, cytat wypowiedzi jednego z moich pracowników:
„Proszę pana czy suchy lód, to taki z którego wyparowała woda?”
Szokujące prawda? Sprawa dotyczy nowych użytkowników, świeżaków rozpoczynających dopiero hobby, zabawę z produkcją domowych trunków.
Niektórych z nas banalne, proste, logiczne pytania doprowadzają starszych doświadczonych psotników do szewskiej pasji. Głownie tępione jest lenistwo, brak szacunku, niechlujstwo językowe.
Z Aabratka na kanę Dziadka, naprawdę niektórzy się uwsteczniają. Cytaty poniżej

„co potrzebuję aby sprawdzić czy zacier nadaje się do destylacji (czytałem gdzieś, że potrzeba jakiegoś przyrządu-jakiego?)”
„Dzień dobry, jestem tu nowy, jak zrobić zacier?”

Nie chodzi o kopanie leżącego, chodzi jedynie o przywołanie do porządku młodzieży, nowych zapalonych, my tutaj naprawdę wspieramy, pomagamy, dzielimy się wiedzą, doświadczeniami, ale…..
Do kurwy nędzy nie zamierzamy komuś kto włazi bezczelnie bez pukania i z brudnymi buciorami odpowiadać na pytanie jak zrobić zacier!!! Z cukru wody i drożdży. Jak zatrzeć? A spuścić olej w silniku i pojechać na wakacje. Durne pytanie i taka odpowiedź.

Z całym szacunkiem, ale nie po to Lesqo doskonale opisał wszystkie procesy, nie po to spędził wolny czas aby to ładnie, sensownie i z pełnym profesjonalizmem opisać, nie po to Aronia z Groobym wykazując anielską cierpliwość tłumaczą jak chłopu na miedzy. Kompedium wiedzy? Doskonałe opracowanie, powinno być lekturą obowiązkową, niestety nie jest.

Może wreszcie należy powiedzieć basta. Wiadomo, forum AD jest naprawdę kopalnią wiedzy, można się zgubić, sam się gubiłem w natłoku informacji, koledzy pomogli, ale traktowałem wszystko z należnym szacunkiem, uczyłem się, uczę się dalej.
My musimy się rozwijać, doskonalić, ewaluować, ale nie prowadzić za rączkę przedszkolaków!!!
Opowiedzieć małą historyjkę? A proszę:
Tato Tato, Tatuś, chodź szybko bo tam się coś leje!!! Pędzę na złamanie karku do piwnicy, a tam mój synek pokazuje palcem na chłodnicę. I zaczynam wyjaśniać, malec zaciekawiony, alkoholu oczywiście nie spróbuje, ale ciekaw Tatowego świata okrutnie szczególnie menzurkami i śmiesznymi szklanymi bańkami w środku.
Przeprowadzamy eksperyment, nalewamy wody, potem łyżeczka cukru, sprawdzamy ile się utopiło, dosypujemy cukru i sprawdzamy znowu.
To samo doświadczenie z alkoholomierzem, opowiadam czym jest gęstość, wyjaśniam zasadę działania, mierzymy różne trunki. Potem przechodzimy do sprzętu, jak to się gotuje, jak się skrapla, dlaczego tak się dzieje, pierwsza lekcja z Fizyki już zaliczona.
Tato dlaczego nikomu tutaj nie wolno wchodzić? Bo to jest twoje królestwo? Z wszystkiego zapomniałem malcowi złoić dupę za wchodzenie do piwnicy. Pani mądralińska dziecko po kompot wysłała, wiedząc doskonale że to moja enklawa. Synkowi odpuszczam, ale mamusi się uzbierało, będzie awanturka.
Sześcioletni brzdąc w dwie godziny opanował reflux, czym jest BLG, jak działa alkoholomierz, podstawy fizyki, oraz jak się robi karmel. I jeszcze nastawiliśmy cukrówkę, mały zmierzył BLG, jest dobrze, zaakceptowane, rurka założona.
A niby dorośli ludzie potrafią tak idiotyczne pytania zadać których mój jakże rezolutny malec w życiu by nie zadał.
Tatuś, surówka, jakie to śmieszne, dlaczego mówisz surówka jak tu nie ma marchewki?
Na to pytanie niestety odpowiedzi nie posiadałem, gówniarz na rowerze jeszcze jeździć nie umie, ale wie jak nastawić cukrówkę!!!
Dlatego właśnie, jeśli admini pozwolą, tutaj w tym temacie będą wklejane wszystkie idiotyczne posty, durne pytania, i nie tylko z forum, z czatu również, a podobno są niezłe perełki.
Ku przestrodze, ku refleksji, dla minimum zaangażowania ze strony zainteresowanych.
Nie chodzi tu o piętnowanie kogokolwiek, jedynie przypomnienie że istnieje temat” przeczytaj zanim napiszesz posta”

A dla całej pędniczej Braci tylko jedno słowo...... :respect:
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

koncentraty wina
Rabaty dla użytkowników forum AD w sklepie po podaniu loginu z forum!

aronia
1450
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Załączniki
Re: Szokujące cytaty z forum AD, Refleksja dla nowych użytkowników.

Postautor: aronia » wtorek, 2 cze 2015, 09:05

To żeby nie było tak wesoło jeszcze kilka uwag:
- zadajesz pytanie(szczególnie na czacie) - poczekaj na odpowiedź, a jeżeli już musisz wyjść to po powrocie sprawdź archiwum, a nie pytaj wielokrotnie o to samo(jeszcze gorący kwiatek z czatu), bo zazwyczaj dostajesz odpowiedź/link do tematu/wskazówkę jak go znaleźć temat(y) w którym(ch) jest(są) odpowiedź(i) na Twoje pytanie;
- to, że dostałeś link nie oznacza że ktoś Cię "spławia" tylko, że tam powinieneś szukać odpowiedzi na zadane pytanie(i zazwyczaj znajdziesz w tym temacie coś więcej co Ci się przyda w całej zabawie) - tylko jest jedno ALE: trzeba to PRZECZYTAĆ(w niektórych przypadkach kilkukrotnie), a nie czekać aż ktoś Ci streści całe forum.
P.S. rozrywku pomysł z tematem bardzo dobry :D Ale, żeby nie było, że Ci tylko "słodzę" to na przyszłość:
rozrywek pisze:Do kurwy nędzy nie zamierzamy komuś kto włazi bezczelnie bez pukania i z brudnymi buciorami odpowiadać na pytanie jak zrobić zacier!!! Z cukru wody i drożdży.
Z takich składników to się robi NASTAW :P

Drupi
700
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Załączniki

Postautor: Drupi » środa, 3 cze 2015, 20:21

@rozrywek - oby tylko Twój synek nie opowiadał w szkole o tym czego się dowiedział od Ciebie, bo jeszcze ktoś o tym doniesie tam co nie potrzeba. :lol:

Mój się kiedyś pytał co to kapie , powiedzialem : " .. to jest taka woda do akumulatorów " :D .
I like noble drinks.

Awatar użytkownika

gigo
10
Krótko o sobie: warze piwo ,psocę i majsterkuje ,sam wytwarzam sprzęty do mojego hobby
Ulubiony Alkohol: piwo i jałowcówka
Status Alkoholowy: Konstruktor
Kontakt:
Załączniki

Postautor: gigo » środa, 3 cze 2015, 22:52

kiedyś tam moja córcia mając jakieś pięć latek jak przyszła na siku do łazienki i popatrzyła i spytała " tatuś a co ty robisz" a ja powiedziałem ze eksperymenty a ona za jakieś kilka dni powiedziała "tatuś ty to bimber robiłeś". taka mała bździagaw i gdzieś się dowiedziała , pewnie od dziadka lub od kolegi gdzie chodziła do rówieśniczki.
dzieciaki są bardzo dociekliwe i chłonne wiedzy.

tcilszdqk
10
Załączniki

Postautor: tcilszdqk » piątek, 5 cze 2015, 20:54

gigo pisze:kiedyś tam moja córcia mając jakieś pięć latek jak przyszła na siku do łazienki i popatrzyła i spytała " tatuś a co ty robisz" a ja powiedziałem ze eksperymenty a ona za jakieś kilka dni powiedziała "tatuś ty to bimber robiłeś". taka mała bździagaw i gdzieś się dowiedziała , pewnie od dziadka lub od kolegi gdzie chodziła do rówieśniczki.
dzieciaki są bardzo dociekliwe i chłonne wiedzy.

Nie to co ich staży nie przejmujom sie ortografjo i gramatykom ;D

-----
Moda proszę o niepoprawianie powyższego - tak obecnie wygląda konwersacja na forach internetowych. Pełen cytat z postu tuż powyżej oraz totalne lekceważenie zasad pisowni.

Autor tematu
rozrywek
2000
Załączniki

Postautor: rozrywek » piątek, 7 sie 2015, 15:01

michal278 pisze:nawet przy 4kw i wtedy można jechać bardzo ostro!! Szybko i dobrze.

Pewnie, z szczególnym naciskiem na dobrze... szybko i dobrze to się British Airways lata.

boxer1981228
700
Ulubiony Alkohol: Czysta
Załączniki

Postautor: boxer1981228 » piątek, 7 sie 2015, 15:46

rozrywek pisze:
michal278 pisze:nawet przy 4kw i wtedy można jechać bardzo ostro!! Szybko i dobrze.

Pewnie, z szczególnym naciskiem na dobrze... szybko i dobrze to się British Airways lata.

@Rozrywku a z jakiego to kontekstu bo są osoby na forum co prawie 4 kw używają jako moc robocza. A porównując fi 42 do sprzętu fi 70 plus to można 4kw szybko i dobrze.

Autor tematu
rozrywek
2000
Załączniki

Postautor: rozrywek » piątek, 7 sie 2015, 16:17

A z kontekstu o przepuszczeniu na maksa towaru jak najszybciej, z tematu o strippingu, ja to odebrałem inaczej, nie chodziło mi o kw, jedynie o "szybko i dobrze"
Jeśli tak nie uważasz, poproś moda o usunięcie postów dotyczących tegoż cytatu. Nie obrażę się oczywiście.
A porównując fi 70 plus to oczywiście że można :)
Mój błąd, należało wkleić więcej cytatu, nie jedynie sam kontekst.

Awatar użytkownika

pulse86
30
Załączniki

Postautor: pulse86 » sobota, 8 sie 2015, 18:58

Ja kiedyś odbierając telefon usłyszałem takie coś: "Panie zalałem kolumnę jest cała mokra... co mam dalej robić..."
Kolumny rektyfikacyjne: https://allegro.pl/uzytkownik/pulse86?bmatch=baseline-cl-eyesa2-dict43-uni-1-1-0205

Awatar użytkownika

Lootzek
850
Krótko o sobie: Psotnik, dłubacz i leń patentowany.
Status Alkoholowy: Destylator
Załączniki

Postautor: Lootzek » niedziela, 9 sie 2015, 01:16

Na co odparłeś: Podpalić! I stąd te fajne zdjęcia które zamieściłeś w innym temacie :P

Awatar użytkownika

pulse86
30
Załączniki

Postautor: pulse86 » niedziela, 9 sie 2015, 08:50

Zdjęcia akurat użytkownika, który poszedł spać w czasie procesu:D Zaś owemu bohaterowi kazałem wyłączyć aparat i osuszyć. Następnie długa lektura i linki do filmów z zalewaniem kolumny.
Kolumny rektyfikacyjne: https://allegro.pl/uzytkownik/pulse86?bmatch=baseline-cl-eyesa2-dict43-uni-1-1-0205

Autor tematu
rozrywek
2000
Załączniki

Postautor: rozrywek » niedziela, 16 sie 2015, 12:20

ckswir pisze:Witam wszystkich, mam pytanie. Czy na tym sprzęcie uzyskam ok 90% czystego dobrej jakości spirytusu

kolumna-destylator-keg-bimber-aparatura-t13142.html
Bez zbytniego komentarza.
Ostatnio zmieniony niedziela, 16 sie 2015, 13:14 przez rozrywek, łącznie zmieniany 1 raz.

boxer1981228
700
Załączniki

Postautor: boxer1981228 » niedziela, 16 sie 2015, 12:37

Rozrywku, dobrze by było pod cytatem dać może linka do całego posta.

Autor tematu
rozrywek
2000
Załączniki

Postautor: rozrywek » niedziela, 16 sie 2015, 13:19

Boxer, poprawione.

Autor tematu
rozrywek
2000
Załączniki

Postautor: rozrywek » wtorek, 8 wrz 2015, 15:48

emocje-pierwszego-razu-zerknijcie-prosze-krytycznym-okiem-t13228-10.html
No niestety...po(pędziłeś) po bandzie.

piotricz pisze:Polecam programik Bimbrownica v1.2a
A jeżeli chodzi o drożdże to one chyba się różnią tylko wagą.
Beczki nie czyść bo teraz będzie miała i tak inny zapach :)

Po ogórkach nie czyść beczki? Mimo tego że jak bym się nie zdecydował takiej beczki użyć w ogóle, to ty doradzasz koledze aby jej w ogóle nie mył?
Beczkę po ogórkach mogę ewentualnie użyć do kapusty, i w kolejnej odwrotności również.
Wujku dobra rada....nie myj patelni po rybie, usmaż kotlety sojowe, i tak zmienią smak...... :womit:

eldier
750
Załączniki

Postautor: eldier » wtorek, 8 wrz 2015, 15:52

Ale wtedy to nawet lepiej bo wyjdą kotlety "rybne" :)

Ja mam beczkę po kapuście i chciałem jej wielokrotnie użyć, bo mi brakowało pojemnika, ale zawsze jakoś nie mogę się przemóc i organizuje coś innego :D a to coś do balonu przeleje, a to tu, a to tam i jakoś zmieszczę ;)

Ps.
Chyba, że to ma wyjść kiszonoogórkowica :hahaha:

Zbynek80
750
Załączniki

Postautor: Zbynek80 » wtorek, 8 wrz 2015, 18:32

Kol Piotricz na pewno chodziło o to aby jeszcze dodatkowo i ponownie nie mył tej beczki bo i tak nie pozbędzie się zapachu.
Ja osobiście nie widzę przeszkód aby użyć beczki po kapuście/ogórach do cukrówki czy nawet zacieru. Sam wykorzystywałem beczki po kapuście do cukrówki czy piwa.

Awatar użytkownika

gr000by
2500
Krótko o sobie: kombinator - to przede wszystkim
Ulubiony Alkohol: każdy zrobiony z sercem
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Załączniki

Postautor: gr000by » wtorek, 8 wrz 2015, 19:26

Ja wykorzystałem beczkę po kapuście do nastawu cukrowego, ale najpierw wymyłem ją płynem do mycia naczyń i wrzątkiem, ale nastaw i tak dawał kapuchą po fermentacji. Dopiero kolejna cukrówka wyczyściła ją z zapachu i mogłem nastawiać w niej smakówki...
Fermentować, destylować, zalegalizować!
http://www.piwo.org/topic/13642-domowa-wytwornia-debowa/ - moje przygody z piwem.

boxer1981228
700
Załączniki

Postautor: boxer1981228 » wtorek, 8 wrz 2015, 21:04

Taka rada na przyszłość, jak coś daje i trza to umyć to zawsze najpierw zimną wodą. Ciepła woda utrwala zapach. Nie wierzycie umyjcie deskę do krojenia po rybie w ciepłej i zimnej wodzie...

michal278
1500
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Kontakt:
Załączniki

Postautor: michal278 » czwartek, 24 wrz 2015, 15:00

To ja pojadę po bandzie. Zawsze używam pojemników po sledziach- 35l. Jedna cukrówa i po problemie. A teraz postawiłem nastaw w pojemniku po wikolo podobnym kleju. Pojemnik zacny 600l. Żadnych obcych zapachów. Oczywiście klej ekologiczny biodegradowalny. Jak trzeba Polak potrafi. A myć zawsze trzeba zimną wodą.
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com

Wróć do „Radioaktywne”