Znaleziono 5 wyników

autor: Szaman001
wtorek, 1 sie 2023, 07:11
Forum: Bimbrownia
Temat: Pierwszy destylat
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 8163

Re: Pierwszy destylat

Dziekuje za odpowiedź :witam: Tylko co teraz z tym zrobić? Gotować jeszcze raz, puścić przez węgiel, nie wiem czy nadaje się to do spożycia.
autor: Szaman001
poniedziałek, 31 lip 2023, 21:09
Forum: Bimbrownia
Temat: Pierwszy destylat
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 8163

Re: Pierwszy destylat

Witajcie :witam: Dziękuję "Góral bagienny" za odpowiedź, tak jak doradziłeś mi przestałem zwracać uwagę na temperaturę z termometru za deflegmatorem. Pierwszą partię odlałem do 58% jako gotowa do damki (opisywałem post wyżej), dziś ukończyłem resztkę czyli kolejne 4400ml do gotowanie i zak...
autor: Szaman001
piątek, 14 lip 2023, 16:51
Forum: Bimbrownia
Temat: Pierwszy destylat
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 8163

Pierwszy destylat Szamana

Panowie chciałbym się doradzić czy wszystko poszło OK Po pierwszym puszczeniu w komin cukrówki z 25 l uzyskałem 8 l 30% surówki rozkopanej z wodą źródlaną, ale do rzeczy bo chodzi mi o destylację 2gą. kolbę uzupełniłem 4200ml surówką 30% i ogień. Kapanie nastąpiło przy 74'c i już jestem w strachu, m...
autor: Szaman001
poniedziałek, 20 mar 2023, 09:40
Forum: Galeria destylatorów szklanych
Temat: Szklak Szamana
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 2782

Szklak Szamana

Witajcie. Tak jak wspominałem w powitalni projekt "podróżnego alchemika" skompletowany. Ciekawi mnie co powiecie czy wszystko jest ok waszym zdaniem, nie sugerujcie się wężykami silikonowymi bo to tylko do zdj.takie kawałki :P . Butla 2 L z myślą o robienia surówki z cukrówki w wolnych nie...
autor: Szaman001
sobota, 4 mar 2023, 17:08
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Szman001
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 1078

Szman001

Witam, wszystkich smakoszy na forum, jestem nowy i dopiero wchodzę w temat :odlot: Jestem w trakcie kompletowania sprzętu szklanego jestem na poziomie 90% kompletności i natrafiłem na to forum od razu pomyślałem, że to będzie istotne miejsce by podzielić się wiedzą na temat owej działalności. Jak ty...

Wyszukiwanie zaawansowane