Szaler89 - chcę zbudować kolumnę - pytania techniczne.

Temat dla tych, którzy chcą zbudować, bądź zakupić, kompletne urządzenia.
Awatar użytkownika

bloniak91
50
Posty: 89
Rejestracja: niedziela, 28 gru 2008, 21:14
Krótko o sobie: Myślę, więc jestem? :)
Ulubiony Alkohol: Jack Daniels
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Post autor: bloniak91 »

A czy rurka o fi 8mm była by dobra? Pytam bo znajomy, do którego dzwoniłem ma na zbyciu właśnie taką z SS(od niego też dostałem 2calową 120cm :lol: ) Więc jeśli będzie taka dobra to chyba problem pomiędzy SS, a miedzią będę miał już rozwiązany :ok:
I teraz pytanie do kolegi Mimy: Jak tak ładnie skręcić spiralę? Sam skręcałeś czy jakiś fachowiec?
A i może zaproponujecie mi jeszcze w jaki sposób zamontować termometr w głowicy? Myślałem nad takim terometrem: http://biowin.pl/?bio=2&lang=pol&str=4& ... 61541b2db7 spełni swoje zadanie?
Wódka TWÓJ wróg.....Więc lej GO w mordę! ; )
Piszę Poprawnie Po POLSKU!!!

mani51
50
Posty: 61
Rejestracja: sobota, 14 lut 2009, 10:19
Krótko o sobie: Koala
Ulubiony Alkohol: jeszcze nie piłem ale chyba mój będzie najlepszy :P
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: świętokrzyskie
Re: Szaler89 - chcę zbudować kolumnę - pytania techniczne.

Post autor: mani51 »

ten termometr nie będzie dobry bo ma zapewne nie pokazuje nic po przecinku

Poczytaj ten temat od strony trzeciej bimbermaker-by-mani51-t512-20.html

Było CIĘŻKO ale koledzy zdołali mnie nawrócić :D

a od siebie dodam że ten termometr co ja kupiłem też nie jest cacy bo wyłącza się po kilku minutach a poza tym niestety muszę wstawać z krzesła żeby odczytać temperaturę. Najlepszy będzie taki z sondą na kablu żeby można było wyświetlacz zamocować w lepszym niejscu do odczytywania temperatury. Teraz jestem wkurzony że nie dołożyłem kilka złotych i nie kupiłem porządnego termometru :|
Co do mocowania to najprostszy sposób jest taki że musisz mieć kawałek 2-3cm wężyka silikonowego który będzie niezbyt ciasno pasował na sondę termometru. Trzeba zmierzyć jego średnicę zewnętzną i wywiercić w głowicy otwór o średnicy nieco (np 0,5mm) mniejszej niż średnica wężyka. Później już tylko wtykasz wężyk w otwór i dopiero termometr w wężyk. Gdyby nie chciał wejść to trzeba trochę otwór powiększyć...pozostałe pytania są ewidentnie do kolegi mima więc nie będę go wyręczał
Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika

bloniak91
50
Posty: 89
Rejestracja: niedziela, 28 gru 2008, 21:14
Krótko o sobie: Myślę, więc jestem? :)
Ulubiony Alkohol: Jack Daniels
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Szaler89 - chcę zbudować kolumnę - pytania techniczne.

Post autor: bloniak91 »

Kolego Mani51! Na pewno wezmę sobie Twoje rady do serca i zastanowię się nad lepszym termometrem...Tzn. nie ma się co zastanawiać po prostu dołożę troszkę i kupię lepszy termometr... Tak jak wspomniałeś
mani51 pisze:eraz jestem wkurzony że nie dołożyłem kilka złotych i nie kupiłem porządnego termometru :|
chcę uniknąć podobnego rozczarowania ;) Dzięki za podpowiedź :poklon;

Który lepszy? :? Wypatrzyłem takie sztuki na allegro ;)
1. http://allegro.pl/item652654809_termome ... alarm.html

2.http://allegro.pl/item654883797_termome ... mocja.html

I jeszcze jedno. Dzisiaj byłem u fachowców od Tiga i KO. Panowie stwierdzili, że z rurki fi 8mm nie da rady zrobić spirali do rurki 50mm. Mają rację czy po prostu nie mają pojęcia? I może rzeczywiście tak jak mima mi polecił zrobić głowice z 70mm?
Wódka TWÓJ wróg.....Więc lej GO w mordę! ; )
Piszę Poprawnie Po POLSKU!!!

Autor tematu
szaler89
30
Posty: 38
Rejestracja: niedziela, 1 mar 2009, 15:38
Podziękował: 1 raz
Re: Szaler89 - chcę zbudować kolumnę - pytania techniczne.

Post autor: szaler89 »

Witam ponownie znow mam maly problem nigdzie w okolicy nie moglem dostac rurki miedzianej (miekkiej) fi 10mm z ktorej mialem zamiar zbudowac chlodnice. Trudno sie mowi po czasie udalo mi sie skombinowac rurke miedziana miekka fi 15 dlugosc 5m. Mowie zaraz zrobie ladana spiralke do aabratka a tu co zaczynam krecic (na calowce Chyba) a tu rurka sie łamie. Mysle nasypie drobnego piasku i bedzie wszystko ok a tu znow problem. Zacząłem krecic na rurce okolo cala nie pamietam dokladnie a ta sie jak nazlosc gnie. I niestety musialem wziac 1,5 cala i na niej nakrecic. Noi wszystko bylo by pieknie gdyby ona chciala wejsc do rury przeznaczonej na ten szczytny cel fi 80 a tu co nie wchodzi :D . Jedynie spirala chce wejsc do rury fi 100

Spirale nawinalem w taki sposob ze jest jeden zwoj a "powrót" cieplej wody jest z boku.

A moje pytanie brzmi; Czy rurka o długosci 4,5m o srednicy 15mm (dlugosc spirali okolo 45cm) bedzie dobra na chlodnice???? I czy mozna ja wsadzic w ta 100???

Jesli tak to jaka powinna byc dlugosc calkowita chlodnicy???

Podzielcie sie ze mna swoim zdaniem.

SZAŁER

mima
700
Posty: 715
Rejestracja: wtorek, 23 wrz 2008, 23:21
Otrzymał podziękowanie: 23 razy
Kontakt:
Re: Szaler89 - chcę zbudować kolumnę - pytania techniczne.

Post autor: mima »

...pozostałe pytania są ewidentnie do kolegi mima więc nie będę go wyręczał
Najprostszy sposób to wywiercić otwór i wspawać w niego od strony wewn. zaślepioną rurkę o średnicy wewn. fi 3-5 mm.

nigdzie w okolicy nie moglem dostac rurki miedzianej (miekkiej) fi 10mm z ktorej mialem zamiar zbudowac chlodnice
Taką rurkę dostaniesz w każdym zakładzie gdzie zakładaja gaz do samochodów. Cena to ok. 10 zł za 1 m.

Jeżeli średnica wężownicy jest za duża to może przełożyć powrót do
środka spirali?
Użytkownik zbanowany od 09.VII.2009r.

Autor tematu
szaler89
30
Posty: 38
Rejestracja: niedziela, 1 mar 2009, 15:38
Podziękował: 1 raz
Re: Szaler89 - chcę zbudować kolumnę - pytania techniczne.

Post autor: szaler89 »

Jakby przełozenie konca spirali w jej srodek bylo by takie proste to bym to zrobil ale nawet jakby to sie udalo to nic z tego i tak srednica wezownicy byla by za duza zeby ja wsadzic w 80 jedynie co zostaje mi rozwiazanie z ta 100. ponawiam swoje pytanie czy
chlodnica do aabratka z 100 bedzie dobra czy nie czy nie jest za duza czy to bedzie miale wplyw na odbior destylatu. przeciez to ma tylko chlodzic opary przynajmniej mi sie tak wydaje.
Awatar użytkownika

bloniak91
50
Posty: 89
Rejestracja: niedziela, 28 gru 2008, 21:14
Krótko o sobie: Myślę, więc jestem? :)
Ulubiony Alkohol: Jack Daniels
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Szaler89 - chcę zbudować kolumnę - pytania techniczne.

Post autor: bloniak91 »

Kolego Szaler89 mam nadzieje, że wybaczysz mi, że podpiąłem się pod Twój temat, ale nie chciałem zaśmiecać forum, a że robimy podobną aparaturę to warto wszytko w jednym temacie mieć ;)
Bardzo szybkie pytanko. Szukałem wszędzie w swojej okolicy i nigdzie nie mają rur 70mm z KO :hmm: mogą mi sprowadzić ale przynajmniej 2 m, za tyle to niestety podziękuję bo mnie to miliony wyniesie :mrgreen: I szukam w internecie czegoś odpowiedniego. Trafiłem na takie aukcje...
1.http://allegro.pl/item664164754_rura_do ... 70_mm.html
2.http://allegro.pl/item665380515_rura_do ... xpres.html
3. A może średnicy 76mm? http://allegro.pl/item660216617_rura_do ... 76_mm.html
Jak ocenicie? Nada się któraś z tych rureczek na głowicę NS? Wymiary chciałbym zrobić podobne do głowicy Mimy. W poziomie około 350mm, wys. 100mm.? Szukałem i troszeczkę dłuższych nie ma... A cena wydaje mi się nawet na poziomie jak za takie rurki :ugeek: No i jak myślicie to napewno KO? 8-)

A teraz powracając do Kondensora.... Nie wiem czy to u mnie w okolicy takie zacofanie czy co, ale u "fachowców" u których byłem nikt nie chce się podjąć skręcenia wężownicy do rury 70mm :punk: Kurde! Tam po namowach jeden zrobi, ale flaszkę już sobie sam obiecał he..... Gdzie WY ludzie kręcicie te podwójne piękne chłodniczki? W jaki sposób? :ok: Mima gdzie to takie coś ładne zrobić? Gdzie takie kręcą? Tak się zastanawiam jak oni ledwo co chcą coś do 70 zrobić i to normalną wężownice to co mówić o podwójnej :bezradny: Strach wspomnieć bo wyśmieją hehe. Na jakie rureczki nakręcaliście swoje chłodnice?
Wódka TWÓJ wróg.....Więc lej GO w mordę! ; )
Piszę Poprawnie Po POLSKU!!!
Awatar użytkownika

Calyx
1050
Posty: 1057
Rejestracja: środa, 26 lis 2008, 18:47
Krótko o sobie: Hobbysta :)
Ulubiony Alkohol: kazdy z polki "zrob to sam"
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Las nad Pilica
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 158 razy
Re: Szaler89 - chcę zbudować kolumnę - pytania techniczne.

Post autor: Calyx »

Witam Koledzy Szaler89 i Bloniak91
Sproboje odpowiedziec na Wasze watpliwosci.
Glowica NS (AAbratka) moze miec oczywiscie dowolna srednice.
Tak wiec zarowno 70 jak i 100mm bedzie odpowiednim materialem na jej budowe.
Zanim wyda sie kase na rury (linki Allegro) warto sprawdzic ich ceny
na stronie: http://www.heco.com.pl/
Moze okazac sie, ze rura jest tansza niz rura przeznaczona na tlumik
lub cos w podobie :) Wystarczy zadzwonic. Mozna tez poszukac na okolicznicznych
zlomowiskach. Wydac kase latwo (wiem cos o tym :( )
Cala sztuczka z glowica NS polega na tym, zeby pary zanim uciekna do atmosfery
skroplily sie do pozadanej przez nas psoty.
Dlatego tez zwojnica, kondenser, spirala, powinna wypelniac max przestrzeni
glowicy, aby pary zanim uciekna, zdazyly sie skroplic.
W celu zwiniecia odpowiedniej zwojnicy moze byc uzyta zarowno
rurka o fi8 jak i o fi 10mm. Osobiscie polecam rurke z KO:
http://sklep.artom.com.pl/produkt.cfm?prod=000068
Zwija sie ja "w palcach" nawet jako podwojna spirale i jako kondenser
sprawdza sie rewelacyjnie.

Pozdrawiam
Calyx
Kiedy fikam, to jestem grafikiem, kiedy psocę, to jestem psotnikiem :)
Awatar użytkownika

bloniak91
50
Posty: 89
Rejestracja: niedziela, 28 gru 2008, 21:14
Krótko o sobie: Myślę, więc jestem? :)
Ulubiony Alkohol: Jack Daniels
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Szaler89 - chcę zbudować kolumnę - pytania techniczne.

Post autor: bloniak91 »

Kolego Calyx bardzo dziękuję za zainteresowanie i odpowiedź. :respect:
A co do rureczki karbowanej hmmm....marzenie :mrgreen: niestety nie stać mnie w obecnej chwili za zakup 5m tej rurki :hmm: Myślę nad miedzianą bo :
1. Tania w porównaniu do KO
2. Łatwość zwinięcia
3. Dostępność
4. Rola katalizatora
Wiadomo będę się męczył z czyszczeniem, ale damy rade :ok: Więc co do materiału postanowione... Zastanowię się jeszcze nad średnica (fi 8/10) chociaż to bardziej będzie zależało od wykonawcy i myślę, że pewnie będzie wolał ósemeczkę. Tak mniej więcej tylko chce wiedzieć żeby zagiąć "fachowca" :fuckyou: na jaką najmniejszą rurkę da się nawinąć taka spiralkę, żeby rurka wytrzymała. Chcę naciągnąć mojego wykonawcę na podwójną wężownice, ale nie wiem czy mi się uda... A jak się wkurzę to zejdę do piwnicy i sam zacznę kręcić jak taka zajdzie potrzeba.
Hmmm... Wszystko pięknie z tym heco.com.pl ale nie ma cen, trzeba dzwonić, a trochę wstyd zadzwonić i spytać się o cenę kawałka 60cm.... bo chyba takiego skrawka mi nikt nie wyśle :cry: więc automatycznie nie mam po co dzwonić :| Stoi mi wszystko bo najpierw muszę załatwić rurę na głowicę...Dopiero potem wszystko będzie można zacząć. No bo wiadomo trzeba sobie popatrzeć najpierw przed skręceniem spirali i w ogóle. Nie mam teraz pojęcia gdzie szukać 70-tki :hmm: Wszystkie możliwe sklepy w okolicy z takimi materiałami objeździłem i gucio nikt nie ma. 50 największa. Zamawiać 2m mi się nie opłaca wiadomo. Dlatego w akcie desperacji pomyślałem o takich rurkach co dałem na allegro. Poradźcie coś bo od tyg. szukam i nic. Aż człowieka trafia szlag hehe bo stoi wszystko a nastawy już pracują :P Może ktoś na forum ma taki kawałek rury 70mm do sprzedaży?
i znalazłem jeszcze taka aukcję http://allegro.pl/item661141602_stal_ni ... zenia.html :ugeek: W poniedziałek zadzwonię i popytam :odlot: Jakby była moja 70-tka to za tą cenę to śmiech na sali haha ....ale pewnie nie będzie :x

A tak w ogóle, to przedstawię swój projekt....
KEG 30l, a w nim 2 grzałki po 1,5kW lub jedna 2kW+jedna 1kW( możecie podpowiedzieć co lepsze), następnie śrubunek i łączenie kolumny. Kolumna z rura kwasówka i teraz też problem jaka :o Niby 2 cale tak jak mi powiedział znajomy(nazywał też 50-tką), który z błyskiem w oczach mi ją oddawał :lol: Ale po zmierzeniu wychodzi średnica wew. 48mm a zew.50mm. Więc to chyba nie jest ta sama co 60,3mm. Mniejsza o to. Dalej kołnierz, uszczelka silikonowa wycięta z arkusza, który nie mam pojęcia gdzie zakupić, następny kołnierz no i głowica z 70-tki. Wysoka na 100mm w poziomie długa na 350mm. Rurka odbioru i powrotu 10mm, kąt 10 stopniów, spirala opisana wyżej zakończona jakąś nieszczelną dennicą służącą do wycentralizowania. Tamka w głowicy na wysokość 20mm powrót zainstalowany na 10mm. Termometr mocowany w rurce 10mm a w niej uszczelka silikonowa gdzieś na wysokości tamki. Do odbioru zaworek kulkowy z KO. Wypełnienie jak mi się uda załatwić to od tokarza jakieś wiórki, a jak nie to zmywaki, których się boję jak cholera :geek: No kranik spustu w KEGu jeszcze i to chyba wszystko. Poprawki mile widziane :freak:
PS: Myślę nad nazwą aparaciku! :punk:

Pozdrawiam bloniak91
Wódka TWÓJ wróg.....Więc lej GO w mordę! ; )
Piszę Poprawnie Po POLSKU!!!
Awatar użytkownika

Calyx
1050
Posty: 1057
Rejestracja: środa, 26 lis 2008, 18:47
Krótko o sobie: Hobbysta :)
Ulubiony Alkohol: kazdy z polki "zrob to sam"
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Las nad Pilica
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 158 razy
Re: Szaler89 - chcę zbudować kolumnę - pytania techniczne.

Post autor: Calyx »

bloniak91 pisze:...uszczelka silikonowa wycięta z arkusza, który nie mam pojęcia gdzie zakupić...
Wskocz na Allegro i poszukaj "guma spozywcza".
Sprzedaja taka w arkuszach o roznej grubosci.
Mozna jeszcze skontaktowac sie z:
http://www.silikony.fhu-help.pl/index.php?id=c01

Kondenser jesli mozesz to zwin z fi10, przy tej samej dlugosci
zyskasz wieksza powierzchnie schladzania.
Najmniejczej srednicy zawiniecia niestety nie zapodam.
Moze ktorys z kolegow. Jest na forum post Juliusza pokazujacy
zwijanie kondensera na rurce fi20mm
chlodnica-spirala-z-rurki-miedzianej-10mm-t133.html
Co do grzalki, to wg mnie lepsze rozwiazanie bedzie 2 + 1 (kW)

"Orkiestra" zapowiada sie koncertowo :) Powodzenia :ok:

Calyx
Kiedy fikam, to jestem grafikiem, kiedy psocę, to jestem psotnikiem :)

mani51
50
Posty: 61
Rejestracja: sobota, 14 lut 2009, 10:19
Krótko o sobie: Koala
Ulubiony Alkohol: jeszcze nie piłem ale chyba mój będzie najlepszy :P
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: świętokrzyskie
Re: Szaler89 - chcę zbudować kolumnę - pytania techniczne.

Post autor: mani51 »

Dalej kołnierz, uszczelka silikonowa wycięta z arkusza, który nie mam pojęcia gdzie zakupić,
ja też szukałem i w koncu dzisiaj w Carrefour kupiłem silikonową formę do pieczenia i z jej dna mam zamiar wyciąć uszczelki :)
Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika

bloniak91
50
Posty: 89
Rejestracja: niedziela, 28 gru 2008, 21:14
Krótko o sobie: Myślę, więc jestem? :)
Ulubiony Alkohol: Jack Daniels
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Szaler89 - chcę zbudować kolumnę - pytania techniczne.

Post autor: bloniak91 »

:D Nooooo w końcu coś mi zaczęło się układać. Na sąsiednim forum jeden z kolegów pomoże mi w zakupie rur :D :D :D Jest z Rzeszowa i ma pod nosem sklep gdzie mają wszystko z KO i tną na jakie się chce kawałki. Złoże u niego jutro zamówienie i będę oczekiwał moich rureczek. Ruszyło się trochę naprzód hehe

Jeszcze mam pytanie co do kondensora. Czy jak będę maiał go z miedzianej 10mm wywiniętego do rury 70-tki to czy da on rade? Naczytałem się trochę, że jeżeli jest za dużo przestrzeni między jak to sprecyzować hmmm no tak w środku :P to pary mogą przedostawać się do atmosfery.... Jak tego uniknąć?
Wódka TWÓJ wróg.....Więc lej GO w mordę! ; )
Piszę Poprawnie Po POLSKU!!!
Awatar użytkownika

Calyx
1050
Posty: 1057
Rejestracja: środa, 26 lis 2008, 18:47
Krótko o sobie: Hobbysta :)
Ulubiony Alkohol: kazdy z polki "zrob to sam"
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Las nad Pilica
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 158 razy
Re: Szaler89 - chcę zbudować kolumnę - pytania techniczne.

Post autor: Calyx »

bloniak91 pisze:... Jak tego uniknąć?
Musisz tak zmandrowac zwojnice,
zeby jak najbardziej wypelniala przestrzen glowicy NS.
Wtedy do atmosfery nic nie bryknie.
Wszystka zdazy sie skroplic.

Poczytaj dokladnie pdf(a), ktprego sprokurowal Akas.
Kolega Clapus umiescil na Naszej foremce:
opis kolumny 30-04-2009.pdf
To powinna byc encyklopedia budowy "orkiestry".
Kompendium wiedzy z zasadami i wymiarami.

Pozdr. Calyx
Ostatnio zmieniony niedziela, 17 lis 2019, 19:35 przez Qba, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedy fikam, to jestem grafikiem, kiedy psocę, to jestem psotnikiem :)
Awatar użytkownika

bloniak91
50
Posty: 89
Rejestracja: niedziela, 28 gru 2008, 21:14
Krótko o sobie: Myślę, więc jestem? :)
Ulubiony Alkohol: Jack Daniels
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Szaler89 - chcę zbudować kolumnę - pytania techniczne.

Post autor: bloniak91 »

Codziennie to czytam :lol: Mam już nawet zapisane w pdf. żeby w razie braku internetu skarbnica nie zanikła :odlot: Ludziom odwala hehe :hahaha:
No jutro idę do majstra i pogadam z nim już bardzo konkretnie, więc zapytam też o tą chłodnice jak on to wywinie...

I znów pytanie: Jak zawór mam na allegro z KO z gwintem na 1/4 cala to co to za rurka będzie? W milimetrach fi jakie będzie? 8?

Jednak zmiana planu..... Robię głowicę z rury 50mm. Znalazłem majstra, który wywinie mi do niej spirale z miedzianej 8mm. A że mam nie ograniczony prawie że dostęp do rury z KO fi 50mm i to darmowy, dlatego zdecydowałem się zmienić taktykę.
Głowica długa na 60cm w poziomie, wysoka na 20 cm. Do niej kondensor będzie długi i myślę, że na moich grzałach(2kW i 1kW) ta spirala da rade. Dzisiaj już na allegro zamawiam wywijki do średnicy mojej rury, zawór kulkowy 1/4 cala, nypel do węża 1/4 cala, śruby, nakrętki, talerzyk do wspawania( to na zakończenie spirali aby ją wycentralizować), termometr, i arkusz gumy spożywczej na uszczelki. I jak tylko dostanę to zaczynam zabawę^^ :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: w końcu. A jak na razie za godzinkę wyjeżdżam do domku na wieś, aby jeszcze na moim teraźniejszym sprzęcie trochę się pobawić :D Pogoda ładna więc co więcej do szczęścia człowiekowi potrzebne ;P :ok: :freak: :punk: :pije: :haha: :piwo:

Witam ;) Ruszyło się trochę do przodu. A mianowicie, wczoraj pojechałem do jeszcze jednego majstra, który powiedział, że nie ma problemu skręceniem spirali. I wykręcił mi z miedzianej 8 spiralę do rury 50. Wszystko cacy, pięknie i elegancko, ale tokarka tego Pana zrobiła mi fajnego dużego "fiutka" :lol: I nie wiem co z tym zrobić. Obciąć i zarobić jakoś, tak on mi doradził.... Ale zastanawiam się czy to ruszać bo na głowicę mam rurę długości 47,50cm, a wężownica z tym zakolem ma 41,50cm, a bez 33,50cm ( czyli dzyndzelek ma 8cm). Co z tym zrobić? urżnąć, dorobić takie malutkie zakole i dospawać? Czy dać sobie spokój i to zostawić? Poniżej załączam zdjęcia rur, śrubunku(do połączenia kolumny z Kegiem) i wężownicy. :evil:
Dodam, że dzisiaj zamówiłem na allegro 2 wywijki na moją rurę(połączenie głowicy i kolumny), zaworek 1/4" oraz nypel do węża z nakrętka 6-kątna 1/4". :freak:

I jeszcze jeden problem, który nie wiem jak rozwiązać :bezradny: Chodzi mi o uszczelke między kołnierzami.... Poradźcie coś...Nie chcę kupować 1m2 gumy spożywczej bo to drożżż a potrzeba mi tylko około 10cm2....Rozwiązanie kolegi mani51 też drogie... Może po prostu zrobić sobie uszczelki z silikonu akwarystycznego? I chcę kupić termometr, w którym sonda ma fi 3mm, zamontuje go w rurce z kwasówki fi 8mm i właśnie może tutaj też by to silikonem zalał?
Pozdrawiam bloniak91
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony środa, 24 cze 2009, 14:27 przez Agneskate, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie piszemy nowego posta pod swoim postem. Posty można przeedytować.
Wódka TWÓJ wróg.....Więc lej GO w mordę! ; )
Piszę Poprawnie Po POLSKU!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Aparatury kompletne”