Znaleziono 15 wyników

autor: synah
piątek, 28 cze 2013, 19:55
Forum: Łączenie
Temat: ANTOX-jak stosować
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 20546

Re: ANTOX-jak stosować

Ostatnio testowałem antox. Tak jak kolega mówił pod kranem i szczotka. Niestety. Widać, że woda nie zmyła go całkowicie. Element po jednym dniu wydawał się być przetrawiony i w konsekwencji po 1,5 tygodnia pokrył się pięknym rdzawym osadem. Szok. Myślałem, że wyszorowałem porządnie. Co jeszcze. Rozm...
autor: synah
sobota, 16 mar 2013, 10:30
Forum: Łączenie
Temat: Spawanie KO koszty
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 5508

Re: Spawanie KO koszty

Cześć. U mnie spawacz powiedział, że chce 60zł za godzinę (rozumiem, że ciągłego spawania). Wszystkie elementy miałem przygotowane. Zostało pospawane wg rys. Dr granatt'a oraz dodatkowe bajery do kega. Zajęło mu to 7 godzin. [choć czasami trzeba było coś jeszcze dopracować frezując itd (ok godz. w t...
autor: synah
środa, 2 sty 2013, 12:11
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Moja kolumna Lm/Vm, 4 cześci. Kilka pytań dodatkowych. Pierścienie, siatka
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 3677

Re: Moja kolumna Lm/Vm, 4 cześci. Kilka pytań dodatkowych. Pierścienie, siatka

Tak się zastanawiałem co tu zrobić, by już nie wybierać się do spawacza. I odnośnie tej siateczki to ja kontówką ponacinam. Tak aby było podparcie. Wtedy "przewężenie" zniknie. Myślę, aby dać nad stożkiem także pierścień centrujący. Czyli będą 3. Czekam na krytykę :)
autor: synah
niedziela, 30 gru 2012, 23:06
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Moja kolumna Lm/Vm, 4 cześci. Kilka pytań dodatkowych. Pierścienie, siatka
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 3677

Moja kolumna Lm/Vm, 4 cześci. Kilka pytań dodatkowych. Pierścienie, siatka

Witam. Pospawałem ostatnio moją kolumnę. Kilka rzeczy wykorzystałem z poprzedniej, ale czytając forum, pojawiły się kolejne pytania. 1. W stożku (na zdjęciu) przy podstawie łączącej kolumnę z Kegiem mam siatkę metalową. Oczka 1mm^2. W temacie o pierścieniach centrujących siatki nie są zalecane ponie...
autor: synah
niedziela, 23 gru 2012, 11:23
Forum: Problemy i pytania
Temat: Demontaż grzałki. Pomocy.
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 1645

Re: Demontaż grzałki. Pomocy.

Podziękowanie.

Tam od środka jest gwint, ale wyglądało, że jest na jakimś kleju na stałe.
Wiadomo, zniszczyć jest łatwo...
Jeszcze raz dzięki. Pozdrawiam.
autor: synah
sobota, 22 gru 2012, 22:29
Forum: Problemy i pytania
Temat: Demontaż grzałki. Pomocy.
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 1645

Demontaż grzałki. Pomocy.

Witam. Mam tak zamontowaną grzałkę: jpg1 i jpg2. Czy jest na stałe zamocowana? Mam tam w niej grzałki 1,5 i 2kW. Chciałem zmienić na 2x2kW. Czy jest to w tym wypadku możliwe? Jak to zrobić. Pytam bo nie chcę czegoś zniszczyć. Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam.
autor: synah
niedziela, 2 gru 2012, 10:01
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Głowica wg Projektu Jarosława- półki
Odpowiedzi: 32
Odsłony: 18582

Re: Głowica wg Projektu Jarosława- półki

Podsumowując zrobię tak: 1.Dokładnie u mnie jest tak z tymi kątami: rys. 2. Do informacji: Rysunek nałożyłem na zdjęcie kolumny Sverige2 i okazało się, że są identyczne (elementy nachodzą na siebie). Na teraz będę się trzymał tych 3x25. Czyli sposobu już sprawdzonego. 3. Odchodząc lekko od tematu do...
autor: synah
sobota, 1 gru 2012, 00:03
Forum: Chłodzenie
Temat: Chłodnica w systemie VM/LM
Odpowiedzi: 64
Odsłony: 35552

Re: Chłodnica w systemie VM/LM

:czytaj: odpowiadam: Wielkość przekroju chłodnicy Liebiga faktycznie ma znaczenie i to podwójne (jakość, czas). Ktoś na forum pisał, że po otwarciu zaworu kolejne wznowienie pracy trwa chwile, gdzie u Jarosława trwa kilka minut. Wnioskuję, że ten ktoś zastosował się do projektu z rys Drgranatt’a i w...
autor: synah
niedziela, 25 lis 2012, 23:05
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Głowica wg Projektu Jarosława- półki
Odpowiedzi: 32
Odsłony: 18582

Re: Głowica wg Projektu Jarosława- półki

Dzięki za szybkie odpowiedzi.

PS. Radius, objawiłeś mi dodatkowo coś na co nie zwróciłem uwagi a na pewno bym to ... i potem tego żałował. Dzięx
autor: synah
niedziela, 25 lis 2012, 21:51
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Głowica wg Projektu Jarosława- półki
Odpowiedzi: 32
Odsłony: 18582

Re: Głowica wg Projektu Jarosława- półki

Tam na rys jest błąd bo powinien być wymiar nie 32,5 a 38,5mm Co do tych półek, to żeby zachodziły na siebie to raczej wiadomo, ale zastanawiam się czy kąt półek nie powoduje jakichś manewrów z ciśnieniem przy VM. Przy większym kącie będzie inny spad cieczy. Nie znam się na dynamice cząstek w różnyc...
autor: synah
niedziela, 25 lis 2012, 21:09
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Głowica wg Projektu Jarosława- półki
Odpowiedzi: 32
Odsłony: 18582

Głowica wg Projektu Jarosława- półki

Witam. Robię głowice wg projektu Jarosława. Jako że wielu już z was zbudowało aparaturę wg tego projektu, to zastanawiam się czy nie natrafiliście na taki sam problem jak ja. Osobiście próbowałem narysować rysunek techniczny do tego projektu by mieć jasność co i jak. Okazało się, że jest pewna nieśc...
autor: synah
sobota, 17 lis 2012, 13:03
Forum: Chłodzenie
Temat: Chłodnica w systemie VM/LM
Odpowiedzi: 64
Odsłony: 35552

Re: Chłodnica w systemie VM/LM

Muszę sprostować: Skąd wynik max. 50ml. skoro licząc pojemność rury tylko w płaszczu nadal jest inaczej . Tu chodziło o te 76.93ml. Dlatego muszę niejako odświeżyć swój post. Czytając zdanie, że ma mieć dokładne wymiary (dyg. czyli nie mogę od tak sobie manipulować wymiarami) i poj. max 50ml. i anal...
autor: synah
piątek, 16 lis 2012, 16:48
Forum: Chłodzenie
Temat: Chłodnica w systemie VM/LM
Odpowiedzi: 64
Odsłony: 35552

Re: Chłodnica w systemie VM/LM

Sverige2 napisał: Chłodnica Liebiga ma ściśle określone wymiary i pojemność wewnętrzną która powinna wynosić max. ok.50 ml. Dane z rys Drgranatt: Rura 17,2x1,6x600mm 17,2-2x1,6=14mm ------ Średnica wew. rury. Obliczam pole powierzchni i objętość. 3,14x7^2=153,86mm2 153,86x600= 92 316mm3 ------------...
autor: synah
środa, 31 paź 2012, 17:15
Forum: Projekty aparatur
Temat: kolumna jaroslawa VM/LM E-ARC (uniwersalna)
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 15894

Re: kolumna jaroslawa VM/LM E-ARC (uniwersalna)

Cześć. 70-MAREK zadał pytanie, na które szukam odpowiedzi, zostało ono bez echa. Może teraz ktoś odpowie. (U Jarosława) Po stronie Vm, przed chłodnicą jest zamocowany elektrozawór, natomiast w jednym z postów na tym forum, lub zaprzyjaźnionym, kolega pisze iż elektrozawór powinien być za chłodnicą, ...
autor: synah
sobota, 14 kwie 2012, 21:29
Forum: Grzanie
Temat: Jaka moc grzałki?
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 14672

Re: Jaka moc grzałki?

Witam! Odkopuję temat i proszę o ukierunkowanie: Jako, że się człowiek się nie zna, kupilem kolumnę ZP 45mm (bo taniej), ale że człowiek się uczy to buduję głowicę wg projektu który podaje Sverige2 Użyję KEG30 który już posiadam z zamontowanymi grzałkami 1x1.5kW i 1x 2kW ze sterownikiem (zasilane os...

Wyszukiwanie zaawansowane