Znaleziono 13 wyników

autor: Sylvek
czwartek, 2 mar 2017, 17:03
Forum: Projekty aparatur
Temat: Bokakob by Sylvek
Odpowiedzi: 28
Odsłony: 10332

Re: Bokakob by Sylvek

dymek127 pisze:A czym lutowałeś mosiądz z miedzią? Srebrem czy zwykłą cyną bezołowiową?
Dokładnie to spoiwem Sn97Cu3
autor: Sylvek
poniedziałek, 20 lut 2017, 19:38
Forum: Projekty aparatur
Temat: Bokakob by Sylvek
Odpowiedzi: 28
Odsłony: 10332

Re: Bokakob by Sylvek

mistrzkaskader pisze:Kolego a gdzie dostałeś te mosiężne kołnierze? Jakie to są?
Kupiłem 2szt 3mm blachy mosiężnej o wymiarach 10x20cm i za flaszkę na tokarce zrobili mi z tego 4 pierścienie o średnicy zewnętrznej 100mm a wewnętrznej 54mm
autor: Sylvek
niedziela, 19 lut 2017, 21:32
Forum: Projekty aparatur
Temat: Bokakob by Sylvek
Odpowiedzi: 28
Odsłony: 10332

Re: Bokakob by Sylvek

Hej Jestem po pierwszym psoceniu. Nastaw to była cukrówka na drożdżach Alcotec Pure 48. Proces przeprowadziłem tak: -zagotowanie -zalanie kolumny -stabilizacja -odbiór przedgonów (2 razy zrzut jeziorka) -odbiór z OVM (odbiór kropelkowy przedgonów z LM) -odbiór pogonów -koniec Szczególne podziękowani...
autor: Sylvek
poniedziałek, 6 lut 2017, 21:55
Forum: Projekty aparatur
Temat: Bokakob by Sylvek
Odpowiedzi: 28
Odsłony: 10332

Re: Bokakob by Sylvek

Nie jest problemem przesunąć o te 10-15cm do góry króćca ovm i portu termometru. Kwestia 15-20min roboty tylko czy jest sens bo jeśli nie to szkoda czasu. Druga kwestia to czy chłodnicy taka wystarczy? Odejście ovm mam na zaworze 1/2" i rurkę 18mm którą jest zredukowana na 12mm a płaszcz wodny ...
autor: Sylvek
poniedziałek, 6 lut 2017, 17:44
Forum: Projekty aparatur
Temat: Bokakob by Sylvek
Odpowiedzi: 28
Odsłony: 10332

Re: Bokakob by Sylvek

Zastanawiam się tylko czy nie zrobiłem za nisko OVM bo jest 35cm poniżej LM czyli na wysokości ok 120-125cm od kega. Wychodzi że jest na ok 60 półce więc nie powinno być problemu ale zastanawiam się czy nie podnieść o 10-15cm :/
autor: Sylvek
niedziela, 5 lut 2017, 11:06
Forum: Projekty aparatur
Temat: Bokakob by Sylvek
Odpowiedzi: 28
Odsłony: 10332

Re: Bokakob by Sylvek

Wczoraj prace posuneły się sporo do przodu. Pozostał mi montaż zaworka precyzyjnego, prostego wziernika i grzałek w kegu oraz oczywiście umycie wszystkiego i założenie ocieplenia. Wygląda to jak na załączonym foto. Musiałem robić na podwórku bo w garażu się nie mieści :)
autor: Sylvek
środa, 1 lut 2017, 16:35
Forum: Projekty aparatur
Temat: Bokakob by Sylvek
Odpowiedzi: 28
Odsłony: 10332

Re: Bokakob by Sylvek

Dziś dotarło najważniejsze i miła niespodzianka - dostałem gratis 3 podparcia ;) Od razu mam pytanie odnośnie termometru na 10 półce. Plipek podaje HEPT 20mm to wg tego powinienem mieć 10 półkę na wysokości 20cm - katalizatora miedzianego nie będę miał i od początku zasyp sprężynkami. To dawać termo...
autor: Sylvek
poniedziałek, 16 sty 2017, 23:11
Forum: Projekty aparatur
Temat: Bokakob by Sylvek
Odpowiedzi: 28
Odsłony: 10332

Re: Bokakob by Sylvek

Jesli nie masz jeszcze kega to szukaj niskiego np. z Żywca moj z nóżkami i spustem ma 38cm wysokości do kołnierza. Mam już - taki sam 38cm w idealnym stanie (jeszcze resztki piwa z niego wylałem) :) Ok. 25 cm zupełnie wystarczy :ok: Czyli wyjście OVM mamy w środku wypełnienia - czy obniżamy wypełni...
autor: Sylvek
poniedziałek, 16 sty 2017, 21:13
Forum: Projekty aparatur
Temat: Bokakob by Sylvek
Odpowiedzi: 28
Odsłony: 10332

Re: Bokakob by Sylvek

Rozumiem, że w wypełnieniu czy obniżyć wypełnienie do wysokości OVM?
autor: Sylvek
poniedziałek, 16 sty 2017, 17:17
Forum: Projekty aparatur
Temat: Bokakob by Sylvek
Odpowiedzi: 28
Odsłony: 10332

Re: Bokakob by Sylvek

A ile cm. poniżej odbioru LM powinienem twoim zdaniem zrobić odejście OVM?
autor: Sylvek
niedziela, 15 sty 2017, 23:47
Forum: Projekty aparatur
Temat: Bokakob by Sylvek
Odpowiedzi: 28
Odsłony: 10332

Bokakob by Sylvek

Cześć Po uważnej lekturze forum i przeczytaniu całej masy postów wreszcie wyklarował mi się w głowie pomysł na własny sprzęt. Droga była długa bo rozpoczęło się pomysłem zakupu pot stilla na szybkowarze. Poczytałem trochę forum i zmieniło się na kolumnę z ZP, dalsze czytanie i zamiast ZP miała być s...
autor: Sylvek
wtorek, 10 sty 2017, 15:33
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Sylvek
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 985

Re: Sylvek

Myślę nad prądem chociaż mam już taboret i butlę więc bardziej skłaniam się w stronę gazu. Odnośnie połączeń to lutowane + wzmocnienia w newralgicznych miejscach. Kolumna będzie łączona kolniezowo na wysokości 40-50CM oraz na wysokości 150CM. Co do wypełnienia to jeszcze się zastanawiam. Prawdopodob...
autor: Sylvek
poniedziałek, 9 sty 2017, 20:35
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Sylvek
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 985

Sylvek

Witam wszystkich. Zdarza mi się popsocić już od ładnych paru lat - sporadycznie. Do tej pory tylko pot still i owocówk,i ale od jakiegoś miesiąca jestem na etapie czytanie tajemnej wiedzy forum oraz projektowania kolumny i mam nadzieję niedługo zacząć psocić troszkę bardziej :) Początkowo miałem zak...

Wyszukiwanie zaawansowane