Znaleziono 33 wyniki

autor: summa
piątek, 12 kwie 2013, 11:25
Forum: Po Godzinach
Temat: Mapa Bimbrowników
Odpowiedzi: 233
Odsłony: 87309

Re: Mapa Bimbrowników

Rabka Zdrój Małopolska. Warsztacik i Duża Bimbrownia :)
autor: summa
czwartek, 29 lis 2012, 22:03
Forum: Po Godzinach
Temat: APOKALIPSA - 21.12.2012
Odpowiedzi: 41
Odsłony: 14601

Re: APOKALIPSA - 21.12.2012

Oj Będzie się działo !!! Organizujemy imprezę pod tytułem: :punk: " KONIEC ŚWIATA 2012 " :punk: Rabka Zdrój. Góra Kamionka. Ognisko, gitary, śpiew, żarcie !!! No i oczywiście Alkohole Domowe !!! Po prostu Świętujemy Na Całego :kumple: Jak ktoś będzie w okolicy to serdecznie zapraszamy :piw...
autor: summa
wtorek, 3 lip 2012, 23:34
Forum: Projekty aparatur
Temat: Kocioł 100L z płaszczem jako wydajny pot still
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 6527

Re: Kocioł 100L z płaszczem jako wydajny pot still

Złącze kielichowe super sprawa! Przeglądając neta natknąłem się na coś takiego: kazan2.jpg Był też filmik (nie mogę go już teraz znaleźć) z pędzenia rakiji na takim sprzęcie i faktycznie, facet złapał za rurę łączącą i po prostu podniósł ją do góry bez żadnego rozkręcania czy popuszczania czegokolwi...
autor: summa
poniedziałek, 2 lip 2012, 15:22
Forum: Projekty aparatur
Temat: Kocioł 100L z płaszczem jako wydajny pot still
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 6527

Re: Kocioł 100L z płaszczem jako wydajny pot still

Mam już zaprojektowany piecyk. Olałem spust i zrobię przechylanie takie jak w parnikach gospodarczych. Pojawiła się również perspektywa kupienia 1m rury miedzianej 88.9x2 za 150zł Podejrzewam, że na deflegmator wystarczyło by ok 50 - 60 cm. Macie jakiś pomysł na osadzenie takiej rury na pokrywie kot...
autor: summa
poniedziałek, 25 cze 2012, 12:24
Forum: Projekty aparatur
Temat: Kocioł 100L z płaszczem jako wydajny pot still
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 6527

Re: Kocioł 100L z płaszczem jako wydajny pot still

Od razu uściślę, że do rektyfikacji mam kolumnę a Psotowóz buduję do produkcji klasycznych trunków (śliwowica, gruszkowica, calvados, zborzówki) jako pot - stilla do odpędzania dobroci z zacieru Oczywiście w kotle będzie można też zacierać. W tym celu do paleniska zamiast opału będzie wkładany palni...
autor: summa
piątek, 22 cze 2012, 16:03
Forum: Projekty aparatur
Temat: Kocioł 100L z płaszczem jako wydajny pot still
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 6527

Kocioł 100L z płaszczem jako wydajny pot still

Witam !!! Właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem takiego oto cacka: :punk: 2418269416_1.jpg 2418269416.jpg Ci, którzy byli w woju zapewne znają ten sprzęt. Kociołek pochodzi z kuchni wojskowej KP-340. Pojemność ok 100L, jedno calowy spust w dnie, zawór bezpieczeństwa na klapie i uwaga: płaszcz o...
autor: summa
piątek, 1 cze 2012, 15:29
Forum: Zaciery i nastawy z różnych rzeczy
Temat: Bimber z Brzozy
Odpowiedzi: 30
Odsłony: 33241

Re: Bimber z Brzozy

Emiel Regis pisze:Jak tam VOODOO?
:D Jeszcze pracuje skubany. Już drugi miesiąc czekam a tam dalej z rury wali. Bedzie jak wino. Może zrobię jakąś fotke to wrzucę.
autor: summa
środa, 23 maja 2012, 16:47
Forum: Grzanie
Temat: Tuning AVT 1007 dla grzałki 2000 W
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 4522

Re: Tuning AVT 1007 dla grzałki 2000 W

Cały dzień mordowania żeby to poskładać do jakiejś obudowy, ale udało się. Jeszcze muszę popracować nad jakąś skalą orientacyjną pod pokrętłem. Niestety wentylatorek głośno chodzi chociaż na pudełku było napisane super silent :( Chyba dorobię jeszcze wyłącznik do wentylatorka.. SAM_0560.JPG SAM_0563...
autor: summa
wtorek, 22 maja 2012, 16:38
Forum: Grzanie
Temat: Tuning AVT 1007 dla grzałki 2000 W
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 4522

Re: Tuning AVT 1007 dla grzałki 2000 W

Tak to teraz wygląda po zdarciu ścieżek. Idę lutować.
SAM_0553.jpeg
Posty scalone.

jeszcze kilka fotek...
autor: summa
piątek, 18 maja 2012, 13:42
Forum: Grzanie
Temat: Tuning AVT 1007 dla grzałki 2000 W
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 4522

Tuning AVT 1007 dla grzałki 2000 W

Mam cały regulator AVT 1007 nie zlutowany. Które ścieżki mam pogrubić ? Zamierzam wyczyścić ścieżki z warstwy ochronnej do gołej miedzi, następnie wlutować wszystkie elementy (triak będzie osobno na radiatorze) a na końcu pogrubianie.. Czy dobrze kombinuję ?? Czy oryginalny triak BT138/800 o maks pr...
autor: summa
wtorek, 24 kwie 2012, 12:01
Forum: Osprzęt
Temat: Papuga - ciągły pomiar mocy destylatu
Odpowiedzi: 312
Odsłony: 169277

Re: Papuga - ciągły pomiar mocy destylatu

kształtki już zamówione :D
autor: summa
czwartek, 12 kwie 2012, 15:59
Forum: Materiały
Temat: Polipropylen - PP
Odpowiedzi: 26
Odsłony: 20953

Re: Polipropylen - PP

czy mógłbym zrealizować tym sposobem opisanym na górze tak zwaną reanimację butli Myślę że śmiało możesz spróbować. Chociaż dno takiej butli jest dość grube i może być słaby "przetop". Ale tak czy owak nic nie ryzykujesz. Rozlej kropelkę wzdłuż pęknięcia i zasyp sodą. Musi zadziałać! PS: ...
autor: summa
środa, 11 kwie 2012, 10:00
Forum: Materiały
Temat: Polipropylen - PP
Odpowiedzi: 26
Odsłony: 20953

Re: Polipropylen - PP

PP/PE można w bardzo skuteczny i prosty sposób łączyć za pomocą kropelki i sody oczyszczonej. Przykładamy do siebie dwa elementy które chcemy złączyć, w miejscu łączenia polewamy kropelką i szybko posypujemy sodą. Następuje gwałtowna reakcja sody z kropelką i PP się spawa Zdmuchujemy resztę sody i g...
autor: summa
poniedziałek, 9 kwie 2012, 13:19
Forum: Budowa Aparatury
Temat: Początkujący buduje aparaturę - pytania
Odpowiedzi: 27
Odsłony: 10363

Re: początkujący buduje aparaturę - pytania

Na innym forum ktoś robił test zmywaków. Po zapoznaniu się z nim utwierdziłem się tylko w moim rozwiązaniu. Jak mam mieć problemy i mam się denerwować to chyba lepiej zasypać i zapomnieć. Też się naczytałem o zmywakach strasznych rzeczy. W końcu kupiłem zmywaki firmy ARIX po 2,10 zł za dwie szt. na...
autor: summa
czwartek, 5 kwie 2012, 11:48
Forum: Wina Różne
Temat: Wino brzozowe
Odpowiedzi: 424
Odsłony: 148638

Re: Wino brzozowe

Troszkę zimnawo... w domu nie masz gdzie postawić ?? Ja do 30 litrów soku dałem 4kg cukru, kwasek cytrynowy i tokaje. winko pięknie pracuje. Oszacowałem sobie, że wydoiłem już ok 70-80 litrów soku w przeciągu 3 tygodni! Porobiłem nastawy na winko i na bimberek, no i piję ja na okrętkę. :freak: Wczor...
autor: summa
poniedziałek, 2 kwie 2012, 13:58
Forum: Wina Różne
Temat: Wino brzozowe
Odpowiedzi: 424
Odsłony: 148638

Re: Wino brzozowe

U mnie na Podhalu sok leci bardzo obficie. Winko postawiłem wg przepisu: http://alkohole-domowe.com/wino/przepisy-na-wina-rozne/wino-brzozowe.html Bardzo ładnie pracuję i ma bardzo nietypowy zapach, ale nie śmierdzi. Natomiast w Sobotę spsociłem nastaw na soku z cukrem i drożdżami Cobra 24. Jakość s...
autor: summa
środa, 28 mar 2012, 22:20
Forum: Projekty aparatur
Temat: Prośba o sprawdzenie projektu głowicy typu "abratek"
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 8202

Re: Prośba o sprawdzenie projektu głowicy typu "abratek"

Uff ! Trochę zeszło ale... 100% sukces :punk: !!!
Kolumna została wykonana dokładnie wg. projektu z czwartego postu w tym temacie !
Działa absolutnie baz zarzutu !


Już jeden koncert odegrany !!! oto efekty:

[troszkę kiepskie foty]
autor: summa
niedziela, 25 mar 2012, 22:22
Forum: Zaciery i nastawy z różnych rzeczy
Temat: Bimber z Brzozy
Odpowiedzi: 30
Odsłony: 33241

Re: Bimber z Brzozy

No i nastaw voodoo postawiony. 30 litrów. Robiony ściśle wg wskazówek kolegów z buszu. :evil: Teraz czekamy... Jutro idę do lasu ściągać na winko...
autor: summa
piątek, 23 mar 2012, 20:37
Forum: Zaciery i nastawy z różnych rzeczy
Temat: Bimber z Brzozy
Odpowiedzi: 30
Odsłony: 33241

Re: Bimber z Brzozy

Czytałem o tym, że sok można stężyć... ale nic to!
Postawię winko na tokajach.
I na próbę 20L Nastawu VOODOO :evil: !!! Ale będzie zabawa !

Tylko muszę się dowiedzieć jak przecier zastąpić burakami.
Przecier w przeciwieństwie do buraka jest "mało voodoo"

cdn
autor: summa
piątek, 23 mar 2012, 16:03
Forum: Zaciery i nastawy z różnych rzeczy
Temat: Bimber z Brzozy
Odpowiedzi: 30
Odsłony: 33241

Re: Bimber z Brzozy

Żadna ironia :D Po prostu nigdy nie robiłem wg takiego przepisu :o A co do drożdży - Dawać :!: Najlepiej winne m-ki Tokay :!: Oko! W takim razie pytanko: Jak najlepiej wykorzystać sok z brzozy, co by jakiś procent miało i smak. Możesz podać jakiś przepis? Czy po prostu zrobić wino wg tego przepisu ...
autor: summa
piątek, 23 mar 2012, 15:22
Forum: Zaciery i nastawy z różnych rzeczy
Temat: Bimber z Brzozy
Odpowiedzi: 30
Odsłony: 33241

Re: Bimber z Brzozy

Oj.. wyczuwam nutkę ironii....
Czyżbyś przewidywał z góry niepowodzenie ??

Pytałem czy na pewno nie dawać drożdży? - nie dawać! mówili...
autor: summa
piątek, 23 mar 2012, 12:51
Forum: Wina Różne
Temat: Wino brzozowe
Odpowiedzi: 424
Odsłony: 148638

Re: Wino brzozowe

Miałem zapięte dwie brzozy, gdzieś na wysokości kolana. Teraz je zakorkowałem i nawierciłem sobie na próbę inną brzozę na wysokości "ile mogłem sięgnąć z ziemi". Sok z tych "z kolana" smakował jak bardzo dobra woda z ledwo wyczuwalną nutką słodyczy. Natomiast sok ściągany z wysok...
autor: summa
piątek, 23 mar 2012, 12:39
Forum: Zaciery i nastawy z różnych rzeczy
Temat: Bimber z Brzozy
Odpowiedzi: 30
Odsłony: 33241

Bimber z Brzozy

Hejka! Mam taki poszarpany przepis na nastaw z soku brzozowego. Poszarpany, bo drogą słowną z ust do ust przekazywany. Przepis jest od kolegi mojego kolegi co pędzi głównie właśnie z tego soczku raz w roczku. Podobno psota jest smakota. 20 L soku z brzozy 4 kg cukru 4 małe puszeczki przecieru pomido...
autor: summa
środa, 21 mar 2012, 11:04
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Uzyskiwanie soku z owoców /jabłka/
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 4720

Re: Uzyskiwanie soku z owoców /jabłka/

Proponuję rozważyć kupno WYCISKARKI do soku a nie sokowirówki. Sokowirówka, można powiedzieć, trochę "niszczy" sok. Po przez wysokie obroty i temperaturę z soczku ucieka dużo witaminek, enzymów itp. Natomiast wyciskarka najpierw rozdrabnia owoce poprzez miażdżenie/ścinanie a później wycisk...
autor: summa
środa, 21 mar 2012, 08:42
Forum: Wina Różne
Temat: Wino brzozowe
Odpowiedzi: 424
Odsłony: 148638

Re: Wino brzozowe

Wczoraj zacząłem ściągać sok metodą rurkową i w przeciągu 10h ukapało mi prawie 8L soku z dwóch drzew. Zauważyłem, że kapanie po kilku godzinach zwalnia trochę. Ale jak by tak podpiąć się pod kilka drzew na raz to śmiało jesteśmy w stanie udoić porządną ilość, tj ok 50L w 2 dni. Sok przez ten czas n...
autor: summa
poniedziałek, 12 mar 2012, 15:51
Forum: Grzanie
Temat: Nie wydawaj kasy, sam zrób swój taboret gazowy
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 5673

Re: Nie wydawaj kasy, sam zrób swój taboret gazowy

Prawda... Taborety za 120 zetów z allegro to popelina. Z mojego zostawiam tylko palnik, resztę muszę dorobić sam. Będę robił TRÓJKĄTNY z tego względu, że mam troszkę pogiętego kega od dołu i na kwadratowym zawsze się buja. Cztery nogi to zdecydowanie o jedną za dużo.
autor: summa
wtorek, 31 sty 2012, 22:51
Forum: Wypełnienie kolumny
Temat: Zmywaki raz jeszcze, czyli druciak druciakowi nierówny.
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 6784

Re: Zmywaki raz jeszcze, czyli druciak druciakowi nierówny.

Piękne dzięki :!: Jutro zamawiam na allegro. Tylko jeszcze muszę sobie policzyć dokładnie ile, + kilka sztuk w razie w.
Pozdro.
autor: summa
poniedziałek, 30 sty 2012, 21:34
Forum: Wypełnienie kolumny
Temat: Zmywaki raz jeszcze, czyli druciak druciakowi nierówny.
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 6784

Re: Zmywaki raz jeszcze, czyli druciak druciakowi nierówny.

Radius. Czy możesz orientacyjnie podać wagę jednego zmywaka arix? Znalazłem je na allegro, ale nie podają wagi.
autor: summa
piątek, 20 sty 2012, 13:25
Forum: Materiały
Temat: miedz samochodowa
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 5018

Re: miedz samochodowa

Bardzo wielu doświadczonych w naszym hobby kolegów, od dawna używa takie właśnie rurek, o czym niezbyt często piszą, nie chcąc zdradzać swoich tajemnic. :klaszcze: :ok: A gdy umierają to zabierają swoje kolumny do trumny, co by nikt się nie dowiedział jak to było zrobione. ;P ;P ;P Ja teraz składam...
autor: summa
piątek, 20 sty 2012, 09:17
Forum: Projekty aparatur
Temat: Prośba o sprawdzenie projektu głowicy typu "abratek"
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 8202

Re: Prośba o sprawdzenie projektu głowicy typu "abratek"

Dziękuje za wszystkie uwagi. Jutro biorę się za cięcie rury.. Mam nadzieję wkrótce pochwalić się gotowym instrumentem. Pozdrawiam!
autor: summa
czwartek, 19 sty 2012, 09:25
Forum: Projekty aparatur
Temat: Prośba o sprawdzenie projektu głowicy typu "abratek"
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 8202

Re: Prośba o sprawdzenie projektu głowicy typu "abratek"

Jestem! Przepraszam, że dopiero teraz odpisuję, ale z powodu awarii światłowodu, połowa Podhala nie miała internetu przez ostatnie 24h :bardzo_zly: Bardzo dziękuję za wszystkie cenne uwagi. Zapomniałem jednak napisać, że będzie to sprzęt grupowy z którego będą korzystać osoby mniej doświadczone. Dla...
autor: summa
wtorek, 17 sty 2012, 16:59
Forum: Projekty aparatur
Temat: Prośba o sprawdzenie projektu głowicy typu "abratek"
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 8202

Prośba o sprawdzenie projektu głowicy typu "abratek"

Witam Szanowne Grono Kapaczy ! Po kilku tygodniach rektyfikowania tego zacnego forum, udało mi się w końcu naszkicować głowicę typu "abratek" Wymiary starałem się dopasować do długości skraplacza, którego zakupiłem wcześniej. Skraplacz jest usytuowany jak najbliżej tamki ale tak aby nie mo...
autor: summa
czwartek, 5 sty 2012, 16:04
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Summa się wita !
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 875

Summa się wita !

Cześć ! Jestem z Gorców a dokładnie z Rabki Zdrój. Staram się uniezależnić od Państwa na ile to możliwe! Mam już trochę doświadczenia w dziedzinie wytwarzania własnej żywności i pozyskiwania energii. Przyszedł czas nauczyć się robić własny alkohol, bo ten Państwowy to świństwo... To forum jest genia...

Wyszukiwanie zaawansowane