Znaleziono 5 wyników

autor: stroiciel
niedziela, 23 kwie 2017, 18:07
Forum: Galeria destylatorów Pot-Still
Temat: W spadku po dziadku
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 10004

Re: W spadku po dziadku

O. No wlaśnie o coś takiego mi chodziło. Ten jest lepszy do tego, a ten do tego.
Nie zmieniałbym, ale chlodnica mi przecieka od jakiegoś czasu.
Chociaż może rzeczywiście lepiej ją połatać i dalej robić swoje.
Dzięki.
autor: stroiciel
niedziela, 23 kwie 2017, 11:22
Forum: Galeria destylatorów Pot-Still
Temat: W spadku po dziadku
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 10004

Re: W spadku po dziadku

Aabartek, stal nierdzewna, prąd. Prąd biorę pod uwagę, ale to jest najmniejszy problem. Pytanie mam jedno w takim razie. Czym się różni aabratek od tego, co od Zygmunta kupię? Ceną, dłuższą rurą? Ciągle czytam, że aabratek, bo super, bo lepszy, bo za jakość trzeba zapłacić, ale się zwraca niemalże ...
autor: stroiciel
niedziela, 23 kwie 2017, 00:39
Forum: Galeria destylatorów Pot-Still
Temat: W spadku po dziadku
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 10004

Re: W spadku po dziadku

Poczytałem. Okazuje się, że psocę, tak jak wyżej było napisane z cukrówek za pomocą najprostszego pot-stilla Tyle lat działania i dopiero teraz wiem co robię :D To co mi wychodzi do tej pory zadowala mnie i grono najbliższych mi ludzi, a o to chyba w całej tej zabawie chodzi. Z różnych opcji ciekaw...
autor: stroiciel
środa, 19 kwie 2017, 22:18
Forum: Galeria destylatorów Pot-Still
Temat: W spadku po dziadku
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 10004

Re: W spadku po dziadku

Wszystko poza suszarką do talerzy. Hehe. Na początek dach :D poza tym pewnie tak, ale takich sprzętów już nie ma. A jak na wieś jadę raz w miesiącu, w miesiącach letnich, to chodzi o to, żeby woda była ciepła i żeby można było herbatę zagotować. Także do wymiany tylko zestaw destylacyjny. Sam podob...
autor: stroiciel
poniedziałek, 17 kwie 2017, 11:11
Forum: Galeria destylatorów Pot-Still
Temat: W spadku po dziadku
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 10004

W spadku po dziadku

Witam. W swoim pierwszym poście pokażę co przekazał mi dziadek. Sprzęt wygląda tak: https://images83.fotosik.pl/511/8c5b1375986600e2.jpg jak widać to kanka 20l połączona wężykiem z chłodnicą, która wykonana jest z puszki po ogórkach z wlutowaną miedzianą rurką. Do chłodnicy doprowadza się wodę bezpo...

Wyszukiwanie zaawansowane