Metody destylacji i teoria niezbędna do pędzenia bimbru w sposób profesjonalny...

Autor tematu
Pablooo
10
Załączniki
Sterownik VM-LM Global Destiler - Prośba o pomoc.

Postautor: Pablooo » poniedziałek, 21 sie 2017, 08:33

Witam. Jakiś czas temu nabyłem Sterownik VM-LM Global Destiler wraz ze stabilizatorem mocy ( niebieski panel dotykowy w obudowie metalowej ) Sterownik wysiadł. Zalewa kolumnę w sposób niekontrolowany. Jest możliwość sterowania ręcznego ale automatyka całkiem siadła. Dzwoniłem do producenta ale ten mnie koncertowo spławił stwierdzeniem że on już się tym nie zajmuje ( prosił bym o nie komentowanie tego zachowania ponieważ uważam że ludzie tego pokroju i mentalności nie są warci żadnej uwagi a post jest zamieszczony w innym celu ) Faktem stało się to że jestem w czarnej murzyńskiej. Byłem już u dwóch elektroników i nic nie pomogli. Mam informację że te sterowniki generalnie były awaryjne, zatem chciałbym zapytać kto z was miał taki sterownik i gdzie go naprawiał ?

koncentraty wina
Rabaty dla użytkowników forum AD w sklepie po podaniu loginu z forum!
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Kontakt:
Załączniki
Re: Sterownik Prośba o pomoc.

Postautor: Zygmunt » środa, 23 sie 2017, 12:11

Jeżeli nie minęły dwa lata, to sprzedawca nie może odmówić Ci naprawy. Daj zdjęcia sterownika (i środka), może to jakieś gotowe komponenty zamknięte w skrzynce i da się to powymieniać "elementami".

www.destylatorymiedziane.pl

"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

Autor tematu
Pablooo
10
Załączniki

Postautor: Pablooo » wtorek, 29 sie 2017, 11:53

Zdjęcie w załączniku.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

gadaka
300
Załączniki

Postautor: gadaka » wtorek, 29 sie 2017, 14:13

Rozkręcałeś sterownik?

Autor tematu
Pablooo
10
Załączniki

Postautor: Pablooo » wtorek, 29 sie 2017, 20:42

Nie no jak to . Po tym jak mnie producent spuścił Chamsko po kancie to siedziałem i się na niego patrzyłem :-) Sterownik był u dwóch elektroników i nic nie poradzili bo nie ich temat.

Awatar użytkownika

robert4you
450
Załączniki

Postautor: robert4you » wtorek, 29 sie 2017, 21:46

Pokaż fotki co siedzi w środku.
Piję bo nie muszę!

Autor tematu
Pablooo
10
Załączniki

Postautor: Pablooo » wtorek, 29 sie 2017, 21:55

Co to ma na celu ? Podejmujesz się naprawy ?

rastro
600
Załączniki

Postautor: rastro » środa, 30 sie 2017, 20:45

No bo widzisz oczekujesz pomocy, ale żeby ktoś mógł się określić czy nawet nad tym zastanowić to warto by było takiej osobie powiedzieć/pokazać w czym jest problem/jak to jest zbudowana itp. Bo wiesz teraz to mamy mniej więcej taką informację

• Chciał bym kupić samochód
  • Jakie to miało by być auto?
  • Jak to jakie! Czerwone!

Może tych dwóch poprzednich elektroników też tak odeszło do naprawy pooglądali pudełko pomruczeli i powiedzieli że się nie podejmują, może nie rozkręcali, a może zwyczajnie producent tego cuda postanowił przeszlifować układy czy tam jakoś inaczej zamazał oznaczenia żeby nikt nie potrafił naprawić, a przepraszam żeby plagiatu nie popełnił.

Autor tematu
Pablooo
10
Załączniki

Postautor: Pablooo » sobota, 2 wrz 2017, 07:40

Ostatni sprawdził dokładnie wszystko jest sprawne jedyne jego zdaniem co może być przyczyną to mikrosterownik który jest wielkości 1 cm 2 i wychodzą z niego 74 łapki , nie miał zdolności technicznych aby to rozlutować zatem się nie podjoł. Jak Panowie są elektronikami i mają odpowiedni warsztat to mogę zrobić fotki albo wysłać sterownik do naprawy.

Awatar użytkownika

robert4you
450
Załączniki

Postautor: robert4you » sobota, 2 wrz 2017, 07:54

Ja jestem ginekologiem amatorem - mogę zajrzeć do środka.
Piję bo nie muszę!

piotricz
250
Załączniki

Postautor: piotricz » sobota, 2 wrz 2017, 08:43

Opisz przede wszystkim DOKŁADNE co się dzieje kiedy i jak. Jak poprawie działało to również ze szczegółami opisz.

Awatar użytkownika

spawacz
150
Ulubiony Alkohol: coś co sam wyprodukuję
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Załączniki

Postautor: spawacz » sobota, 2 wrz 2017, 08:51

:hahaha: :hahaha: :hahaha: :klaszcze:
nie mogłem sie powstrzymać
robert4you pisze:Ja jestem ginekologiem amatorem - mogę zajrzeć do środka.
....."praca spawacza mnie przeistacza"..... w potwora kreatywnego pomysłów dziwnych pełnego :odlot: www.domowe-alkohole-forum.pl

rastro
600
Załączniki

Postautor: rastro » sobota, 2 wrz 2017, 14:08

Pablooo pisze:Ostatni sprawdził dokładnie wszystko jest sprawne jedyne jego zdaniem co może być przyczyną to mikrosterownik który jest wielkości 1 cm 2 i wychodzą z niego 74 łapki, nie miał zdolności technicznych aby to rozlutować zatem się nie podjoł. Jak Panowie są elektronikami i mają odpowiedni warsztat to mogę zrobić fotki albo wysłać sterownik do naprawy.

1. Jak nie miał możliwości technicznych żeby rozlutować to co on sprawdził... że nic nie jest przypalone?
2. UC z 74 nóżkami to musi być jakiś egzotyk... naprawdę, z najbardziej egzotycznych obudów jakie widziałem to taka co ma 72 piny ale ona nie ma nóżek i od dawna jest uważana za przestarzałą.

Jak dla mnie ktoś składa fałszywe zeznania.

PS. Teraz już wiemy że ten czerwony samochód ma mieć silnik ;)

gadaka
300
Załączniki

Postautor: gadaka » sobota, 2 wrz 2017, 18:23

74 nóżki - poprosimy o fotkę:)

Awatar użytkownika

robert4you
450
Załączniki

Postautor: robert4you » sobota, 2 wrz 2017, 18:38

No i teraz kolega będzie szukał innego forum zada te same pytania ale fotki nie pokaże.

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka
Piję bo nie muszę!

rastro
600
Załączniki

Postautor: rastro » sobota, 2 wrz 2017, 18:57

Oj tam oj tam zaraz będzie szukał innego forum... moderatorzy też ludzie nie siedzą na forum "all time" musimy trochę poczekać :D

Ale tak ja też bym zobaczył fotkę tego chipa w obudowie z 74 nóżkami.

Autor tematu
Pablooo
10
Załączniki
Re: Sterownik VM-LM Global Destiler - Prośba o pomoc.

Postautor: Pablooo » niedziela, 3 wrz 2017, 16:39

Nie wiem czy mi powiedział 72 czy 74 nóżki jestem indolentem w tej materii. Zdjęcia może i mają sens ale musiałbym to wszystko rozłożyć na części pierwsze a raczej wątpię żebym był w stanie to potem poskładać do kupy. Osobiście obojętne mi czy naprawy podejmie się ginekolog, okulista, czy wróżbita z kulą :D Najważniejszym objawem jest destabilizacja kolumny. Stabilizuję kolumnę ustalam temperaturę stabilizacji i po np 10 minutach lub po 40 wszystko się rozsypuje najpierw niekontrolowanie rośnie temperatura kolumny aż do ponownego zalania. Po zmniejszeniu mocy temperatura spada i kolumna się stabilizuje ale już na innej temperaturze. np 74 potem polka od nowa i po spadku np można prowadzić odbiór na 75. Potem ręcznie obniżam temperaturę po kolejnej destabilizacji i odbiór np na 72,4 ale moc grzania za mała np 35 % i odbiór niewydajny. Pracuję na tej kolumnie mniej więcej od 3 lat i przedtem wystarczyło raz ustalić temperaturę odbioru i do końca procesu stała idealnie w miejscu bez żadnych korekt ( tolerancja 0,2 ) Histeraza 0,2 i tyle starczyło.

Awatar użytkownika

radius
5000
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Załączniki

Postautor: radius » niedziela, 3 wrz 2017, 17:35

A może to nie wina sterownika, tylko "ubicia" się wypełnienia po tych trzech latach użytkowania?
Już niejeden kolega miał podobne problemy i po ponownym przesypaniu wypełnienia wszystko wracało do normy.
SPIRITUS FLAT UBI VULT

ministill
20
Załączniki

Postautor: ministill » niedziela, 3 wrz 2017, 20:38

Nie wiem czy Pan kupił kolumnę ze sterownikiem czy sam sterownik? Bo sterownik mógł kupić każdy na sąsiednim forum. Mogę pomóc w jego naprawie.

Autor tematu
Pablooo
10
Załączniki

Postautor: Pablooo » poniedziałek, 4 wrz 2017, 08:20

Kolumnę wykonał Akas. I Polecił mi gościa który robił sterowniki i u niego zamówiłem sterownik osobno. Potem Akas to poskładał i przetestował. Sterownik wykonał Paweł Stob..... ( pełne nazwisko mogę podać na priv jeśli to będzie pomocne ) Dziękuje za radę spróbuję przesypać wypełnienie może to coś pomoże.

Wróć do „Destylacja i Rektyfikacja”