Sterownik VM-LM Global Destiler - Prośba o pomoc.

Metody destylacji i teoria niezbędna do pędzenia bimbru w sposób profesjonalny...

Autor tematu
Pablooo
10
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek, 21 sie 2017, 09:20

Post autor: Pablooo »

zdjęcie
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
alembiki

Autor tematu
Pablooo
10
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek, 21 sie 2017, 09:20
Re: Sterownik VM-LM Global Destiler - Prośba o pomoc.

Post autor: Pablooo »

Niestety przesypanie wypełnienia nie pomogło aby nie zalewało muszę zmniejszyć moc grzania ręcznie do 40-50 % przy takiej mocy nie mam powrotu i nie mogę odebrać spirytusu z dolnego zaworu. Musiałem zrzucić urobek bez kontroli z głowicy. Trzeba ten sterownik sprawdzić i naprawić nie ma opcji. Kto się podejmie ? Druga sprawa to awaryjnie od razu zapytam kto robi jakieś sensowne sterowniki które nie generują problemów co polecacie na podmianę ?

Szlumf
2000
Posty: 2379
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 629 razy
Otrzymał podziękowanie: 583 razy
Re: Sterownik VM-LM Global Destiler - Prośba o pomoc.

Post autor: Szlumf »

Jak dla mnie to jakoś chaotycznie to wszystko opisałeś. Czym ten sterownik sterował? To znaczy regulował pracę kolumny zmieniając moc grzania, czy wielkość odbioru, czy oba parametry? Opisz też dokładnie kolumnę bo dla mnie dość niejasne jest to, że przy 40-50% mocy nie masz powrotu i nie możesz odbierać z dolnego zaworu (co to za zawór?). Czy masz watomierz w obwodzie regulowanej grzałki? Czy próbowałeś przeprowadzić całą rektyfikację tylko w trybie ręcznym?
Wydaje mi się, że albo coś dzieje się z wypełnieniem jak sugerował Radius, albo z regulacją mocy. Wypełnienie przesypałeś ale czy odsiałeś ścinki? 3 lata temu Plipek jeszcze ich chyba nie odsiewał i wielu kolegów miało z tym kłopoty podobne do Twoich. Zrób jeden przebieg ręcznie z grzałką podpiętą bezpośrednio do gniazda to sprawdzisz wypełnienie. Może też nawalać tor regulacji mocy i tu watomierz powinien Ci pomóc w diagnozie.

Autor tematu
Pablooo
10
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek, 21 sie 2017, 09:20
Re: Sterownik VM-LM Global Destiler - Prośba o pomoc.

Post autor: Pablooo »

Mam dwa odbiory bezpośrednio z głowicy kulowej, i 30 cm poniżej głowicy odbiór którym steruje elektrozawór. Sprężynki wysypałem i wsypałem ponownie ale nic nie odsiewałem. Jak to zrobić ? Na samej jednej grzałce bez elektroniki nie próbowałem. Zawsze zalewałem kolumnę na dwóch grzałkach po odłączeniu tej nie podpiętej przez sterownik zalewanie ustępowało. I potem już normalnie. Przypuszczam że na jednej grzałce bez sterownika w ogóle mi nie zaleje kolumny. Czy bez zalania destylacja będzie tak samo dobra ? Nie mam watomierza.

Szlumf
2000
Posty: 2379
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 629 razy
Otrzymał podziękowanie: 583 razy
Re: Sterownik VM-LM Global Destiler - Prośba o pomoc.

Post autor: Szlumf »

Niejasno napisałeś o głowicy. Rozumiem, że masz tam odbiór zaworem kulowym?
Sprężynki wysypujesz porcjami na sito i płuczesz strumieniem wody.
Nie napisałeś nic o kolumnie i grzałkach ale na jednej pewnie przeprowadzisz proces. Zalewanie nie jest konieczne. Co najwyżej zrobisz dłuższą stabilizację. Mam nadzieję, że oprócz elektrozaworu masz na odbiorze zaworek precyzyjny. Bez niego nic nie zrobisz.

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Sterownik VM-LM Global Destiler - Prośba o pomoc.

Post autor: rastro »

Pablooo pisze:Mam dwa odbiory bezpośrednio z głowicy kulowej, i 30 cm poniżej głowicy odbiór którym steruje elektrozawór.
Jak bym miał snuć domysły to kolega odbiera z OVM i konstrukcja jest taka że jest zwór kulowy przed chłodnicą a elektrozawór na jej końcu i to tym oto elektrozaworem steruje rzeczony sterownik.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

Autor tematu
Pablooo
10
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek, 21 sie 2017, 09:20
Re: Sterownik VM-LM Global Destiler - Prośba o pomoc.

Post autor: Pablooo »

Głowica kulowa. Wąż chłodzący idzie w kuli w dnie kuli jest otwór i ujście bezpośrednio z głowicy na ujściu z głowicy jest zawór precyzyjny poniżej kuli ( czasem nazywają to głowica puszkową ) pod kulą jest latarka a poniżej latarki właściwe ujście do odbioru na którym jest zawór precyzyjny i elektrozawór.

MIRAS62
30
Posty: 38
Rejestracja: poniedziałek, 3 lip 2017, 08:40
Podziękował: 6 razy
Re: Sterownik VM-LM Global Destiler - Prośba o pomoc.

Post autor: MIRAS62 »

Tłumaczysz jak dziecko (wąż chłodzący idzie w kuli), masz problem a boisz się zrobić zdjęcie, które by dużo wyjaśniło jaki masz system. Może ty jakąś Ufowiankę dorwałeś i podczas molestowania leci jej ambrozja i stąd te opory aby nam ślicznotki nie pokazać. Zazdrośnik.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 15 kwie 2019, 08:16 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3805
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 459 razy
Re: Sterownik VM-LM Global Destiler - Prośba o pomoc.

Post autor: Doody »

Miras
Odpowiadasz na post sprzed 2 lat. ;)
Pozdrawiam
Darek

MIRAS62
30
Posty: 38
Rejestracja: poniedziałek, 3 lip 2017, 08:40
Podziękował: 6 razy
Re: Sterownik VM-LM Global Destiler - Prośba o pomoc.

Post autor: MIRAS62 »

Ato już dwa lata minęło, a to zazdrośnik nie pokazał. Jak ten czas szybko leci.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Destylacja i Rektyfikacja”