Sterownik SKN Bolecki

Deflegmatory, odstojniki, zawory, filtry...

solohan
10
Posty: 16
Rejestracja: wtorek, 1 wrz 2015, 17:16
Ulubiony Alkohol: wódka
Lokalizacja: na końcu Irlandii
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Post autor: solohan »

Przystawka pasuje pod SKN v.1? i czy jest wymagana aktualizacja softu do podłaczenia?
Awatar użytkownika

bolecki
200
Posty: 217
Rejestracja: wtorek, 4 mar 2014, 17:51
Krótko o sobie: Dobry diler nie bierze.
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Kontakt:
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: bolecki »

Nie, tylko do "dwójek".
Kierownik tartaku pod szyldem bolecki.pl

Pekelo
30
Posty: 43
Rejestracja: niedziela, 22 lis 2015, 12:48
Krótko o sobie: Jestem
Ulubiony Alkohol: Dom Perignon rocznik 53
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: Pekelo »

pietrus11 pisze:Jak u Ciebie podłączyłeś elektrozawór na odbiorze? Chodzi mi najbardziej o szybkość odbioru,zaworem chyba nie można przepustowości regulować?
Przed motozawór wstawiłem zaworek precyzyjny. Motozawór traktuję jako elektrozawór.
Mowa jest srebrem a milczenie złotem. Ale ja nie jestem pazerny.
Awatar użytkownika

pietrus11
20
Posty: 28
Rejestracja: wtorek, 1 gru 2015, 22:29
Podziękował: 1 raz
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: pietrus11 »

No to motozawór jest tam zbędny.
A nie próbowałeś go jakoś przesterowywać odbiór zazwyczaj jest powtarzalny . Byle by nie leciało za dużo.



Wysłane z kosmosu za pomocą Tapatalk

Pekelo
30
Posty: 43
Rejestracja: niedziela, 22 lis 2015, 12:48
Krótko o sobie: Jestem
Ulubiony Alkohol: Dom Perignon rocznik 53
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: Pekelo »

Ponoć zawór kulowy nie można sterować OLMem. Jak kupowałem SKNa to nie było jeszcze przejściówki na elektrozawory. A zawór (moty, czy elektro) jest niezbędny w automatyzacji procesu.
Mowa jest srebrem a milczenie złotem. Ale ja nie jestem pazerny.

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: aronia »

Jeżeli uda Ci się na zaworze kulowym ustawić oczekiwany odbiór to możesz i taki zastosować, ale nawet stosując: http://archiwum.allegro.pl/oferta/zawor ... 72539.html ustawienie może wymagać sporo cierpliwości.
Awatar użytkownika

pietrus11
20
Posty: 28
Rejestracja: wtorek, 1 gru 2015, 22:29
Podziękował: 1 raz
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: pietrus11 »

Już kilkadziesiąt razy próbowałem odbierać przez 1/2 cala kulowy i za każdym razem trzeba regulować na początku odbioru i pod koniec. Ale da się,jestem tego przykładem,ostatnio po złożeniu na nowo kolumny przekręciłem zawór 90' w dół do górnego położenia wajchy. Teraz jest jeszcze ciekawiej.
Awatar użytkownika

gary1966
450
Posty: 485
Rejestracja: czwartek, 20 sie 2009, 21:18
Podziękował: 137 razy
Otrzymał podziękowanie: 77 razy
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: gary1966 »

@pietrus11, wstawienie kryzy może być tanim rozwiązaniem, ale wtedy masz jedno tempo odbioru.
https://www.youtube.com/watch?v=Kuv7n0x3hko
https://www.youtube.com/watch?v=AHbHSXajgZA
Awatar użytkownika

pietrus11
20
Posty: 28
Rejestracja: wtorek, 1 gru 2015, 22:29
Podziękował: 1 raz
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: pietrus11 »

Jeżeli udało by się wycyrklowac w granicach 1l/h.
Mogę wspawać redukcje na np. 1/4 czy taka by wystarczyła?

maxjestem
20
Posty: 22
Rejestracja: niedziela, 15 mar 2015, 20:52
Podziękował: 3 razy
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: maxjestem »

Witam wszystkich, mam małe pytanie odnośnie SKNa. Jest to bardzo fajne urządzenie, lecz chciałbym zapytać czy po odpowiedniej konfiguracji jest możliwe rozgrzewanie wsadu do określonej temperatury, przez jakiś okres czasu. Chodzi mi głównie o możliwość zacierania słodu na whiskey oraz produkcję piwa bez konieczności kupowania dwóch urządzeń.
Awatar użytkownika

pietrus11
20
Posty: 28
Rejestracja: wtorek, 1 gru 2015, 22:29
Podziękował: 1 raz
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: pietrus11 »

OK,więc jeżeli nie mogę nauczyć się na cudzych błędach sprawdzę to organoleptycznie. Kolumna wew.55,3 wys 1400 sprężynki +bufor z miedzią 2L zbiornik 50L,a to wszystko napędzane propan-butan.
Wspawam i zobaczymy...

lose2006
1
Posty: 1
Rejestracja: środa, 30 gru 2015, 00:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Konstruktor
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: lose2006 »

Chciał bym się podzielić spostrzeżeniami odnośnie SKN v.2. Po zakupie sterownika okazało się, że jedyny moto-zawór na 12V jest mosiężny. Według producenta oraz sprzedawców nie ma możliwości zastosowania zaworu 230V. Zastosowałem moduł ”Moduł 2 x przekaźnik Optoizolacja - 12V zakupiony za 24zł na znanym portalu aukcyjnym oraz moto-zawór 230V 3-przewodowy. Testy na sucho pokazały, że sterownik wysteruje ten zawór bez problemu. Jedyne obawy polegają na tym, że parametr VM_210 to czas około 10 sekund jaki daje sterownik na otwarcie zaworu na max. Pełny czas otwarcia mojego zawory wynosi 17 sek. Czyli około 60%. Mam nadzieje, że wystarczy. Pełny test na zalanej kolumnie za około 2 tygodnie. Dam znać jak wyszło.
Awatar użytkownika

bolecki
200
Posty: 217
Rejestracja: wtorek, 4 mar 2014, 17:51
Krótko o sobie: Dobry diler nie bierze.
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Kontakt:
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: bolecki »

Przyczyna jest prosta, było testowane kilka zaworów i pod te najbardziej sensowne są parametry. Czas otwarcia zaworów z którymi jest sprzedawany to 4-8s.
Dlaczego nie kupiłeś sterownika razem z zaworem?, nie było akurat?
Kierownik tartaku pod szyldem bolecki.pl
Awatar użytkownika

tomch150181
20
Posty: 29
Rejestracja: piątek, 17 lip 2009, 13:13
Krótko o sobie: Co jest gorsze od ciepłej wódki? Brak wódki!
Ulubiony Alkohol: własny :)
Status Alkoholowy: Producent Nalewek
Lokalizacja: podlaskie
Podziękował: 4 razy
Kontakt:
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: tomch150181 »

Koledzy jak zmusić chłodnicę do zassania pary po ponownym otwarciu motozaworu w sterowaniu kolumny SKN-em V2 bo nie chce lecieć mimo iż zawór otwarty ?

Już leci, wymontowałem zaworek na końcu Liebiga i jest ok, moto zaworek działa jak należy choć trzeba ustawić aby przymykał się tylko do pewnego stopnia bo wydajność drastycznie spada za każdym razem po ponownym otwarciu.
Moje ustawienia dla rury 63 i zbiornika 60l po pierwszym teście to VMmax=125, VMmin=120, krok=1, histereza 0.07. Na jakich wy pracujecie ?
www.sklep-masarski.pl - art. do wyrobów domowych zapraszam
Awatar użytkownika

bolecki
200
Posty: 217
Rejestracja: wtorek, 4 mar 2014, 17:51
Krótko o sobie: Dobry diler nie bierze.
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Kontakt:
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: bolecki »

Może być ciężko- krążki kilka modeli MZ i diametralnie różnią się parametrami otwarcia- tak że się nie zdziw.
120 a 125 odpowiada jakim przepływom u Ciebie?. Wygląda na bardzo małą zmianę. Na pewno Min trzeba ustawić tak aby odbiór był jeszcze na sensowym poziomie, inaczej będzie ciągnąć w nieskończoność.
Kierownik tartaku pod szyldem bolecki.pl
Awatar użytkownika

tomch150181
20
Posty: 29
Rejestracja: piątek, 17 lip 2009, 13:13
Krótko o sobie: Co jest gorsze od ciepłej wódki? Brak wódki!
Ulubiony Alkohol: własny :)
Status Alkoholowy: Producent Nalewek
Lokalizacja: podlaskie
Podziękował: 4 razy
Kontakt:
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: tomch150181 »

bolecki pisze:Może być ciężko- krążki kilka modeli MZ i diametralnie różnią się parametrami otwarcia- tak że się nie zdziw.
120 a 125 odpowiada jakim przepływom u Ciebie?. Wygląda na bardzo małą zmianę. Na pewno Min trzeba ustawić tak aby odbiór był jeszcze na sensowym poziomie, inaczej będzie ciągnąć w nieskończoność.
Właśnie osiągi kiepskie. MZ otwarty na maxa, zbiornik 60l + bufor ocieplone, rura 63, moc rektyfikacji to 3.2kW, wsad 45-50% surówka , sprężynki 10 ramienne usypane luźno, histereza 0.08, czujnik 10 półka. Problemem jest to że temperatura dnia strasznie długo wraca do siebie po zamknięciu MZ, czasem nawet 20-30 minut co niepotrzebnie przedłuża proces, lecz gdyby była opcja że SKN robi korekcję temperatury dnia po czasie od momentu zamknięcia MZ wtedy by to ustawiało się z automatu za każdym razem.

20 litry maciejki 96% otrzymałem po 28 godzinach pracy od momentu włączenia czyli o połowę za długo. Ratunkiem może być w tej chwili podniesienie temperatury dnia którą SKN ustala z automatu o 0.1°C po odebraniu pierwszego 0,5l na VM. Testy trwają.
www.sklep-masarski.pl - art. do wyrobów domowych zapraszam
Awatar użytkownika

drgranatt
1800
Posty: 1843
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 204 razy
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: drgranatt »

tomch150181 pisze: 20 litry maciejki 96% otrzymałem po 28 godzinach pracy od momentu włączenia czyli o połowę za długo. Ratunkiem może być w tej chwili podniesienie temperatury dnia którą SKN ustala z automatu o 0.1°C po odebraniu pierwszego 0,5l na VM. Testy trwają.

Wytrwały jesteś :respect: A złapałeś chociaż "oko" w tym czasie :?:
A tak na poważnie, może grzejesz za dużą mocą :!: Chociaż z wyliczeń wynika, że te 3200W to niby prawidłowo ale gdybyś zdjął 100-200 W to może akurat byłoby to.
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html
Awatar użytkownika

tomch150181
20
Posty: 29
Rejestracja: piątek, 17 lip 2009, 13:13
Krótko o sobie: Co jest gorsze od ciepłej wódki? Brak wódki!
Ulubiony Alkohol: własny :)
Status Alkoholowy: Producent Nalewek
Lokalizacja: podlaskie
Podziękował: 4 razy
Kontakt:
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: tomch150181 »

drgranatt pisze:
tomch150181 pisze: 20 litry maciejki 96% otrzymałem po 28 godzinach pracy od momentu włączenia czyli o połowę za długo. Ratunkiem może być w tej chwili podniesienie temperatury dnia którą SKN ustala z automatu o 0.1°C po odebraniu pierwszego 0,5l na VM. Testy trwają.

Wytrwały jesteś :respect: A złapałeś chociaż "oko" w tym czasie :?:
A tak na poważnie, może grzejesz za dużą mocą :!: Chociaż z wyliczeń wynika, że te 3200W to niby prawidłowo ale gdybyś zdjął 100-200 W to może akurat byłoby to.
Andrzejku zupełnie odwrotnie, dziś zwiększyłem moc z 3.2kW na 3.4kW i zrobiłem krótszą histerezę na 0.05, MZ delikatnie przykręciłem i leci praktycznie bez zacinki. Trzeba też podnosić o co najmniej 0.05 stopnia od temperatury dnia i jest dobrze. Wychodzi na to że sprężynki bardziej przewiewne lubią większą moc niż patentowe. Cały czas modyfikuję warianty oraz obserwuję co się dzieje aż dojdę do optymalnego punktu dla swojego sprzętu.
Obowiązkowo 3-krotne zalanie kolumny czego wcześniej nie robiłem i to był problem częstego zamykania MZ.
www.sklep-masarski.pl - art. do wyrobów domowych zapraszam
Awatar użytkownika

pietrus11
20
Posty: 28
Rejestracja: wtorek, 1 gru 2015, 22:29
Podziękował: 1 raz
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: pietrus11 »

Witam,wczoraj robiłem test na MZ (otwieranie,zamykanie)
Ale coś nie gra otworzyć sie nie otworzył na początku odbioru,jak już go zmusiłem do tego to po podniesieniu sie temperatury na kolumnie dostał sygnał ze sterownika o zamknięciu. Niestety zamiast zamknąć otworzył sie o następne 20% ustalone na początku procesu. Pytanie jest takie: jak to ustawić?
Zawór kupiony wraz ze sterownikiem.
Awatar użytkownika

bolecki
200
Posty: 217
Rejestracja: wtorek, 4 mar 2014, 17:51
Krótko o sobie: Dobry diler nie bierze.
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Kontakt:
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: bolecki »

Ogarnąłeś temat z tym motozaworem?
Kierownik tartaku pod szyldem bolecki.pl
Awatar użytkownika

pietrus11
20
Posty: 28
Rejestracja: wtorek, 1 gru 2015, 22:29
Podziękował: 1 raz
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: pietrus11 »

Wymiana na inny.
Sprawdzałem polaryzację -zawór kręci w jedną stronę,znaczy zepsuty lub nie ten typ.

Maki
30
Posty: 34
Rejestracja: czwartek, 17 lip 2014, 18:17
Podziękował: 7 razy
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: Maki »

Witam
Wyczytałem gdzieś, że zrzut dużego jeziorka (chodzi o przedgony, podpałkę) najlepiej robić wielokrotnie małymi krokami. Czy to prawda?
Bo mi się wydaje że najlepiej jest zlać szybko po długiej stabilizacji.
Awatar użytkownika

herbata666
1100
Posty: 1108
Rejestracja: sobota, 3 lis 2012, 19:39
Krótko o sobie: Domowy konstruktor, różnych nietypowych destylatorów.
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Centrum, Warszawa
Podziękował: 169 razy
Otrzymał podziękowanie: 497 razy
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: herbata666 »

Jak kto lubi, i zależy też jaką masz pojemność jeziorka (i jaka pojemność zbiornika) ?? Niektórzy też kropelkują przez cały proces.
[linia][/linia][i]Pozdrawiamy
SztukaDestylacji

Maki
30
Posty: 34
Rejestracja: czwartek, 17 lip 2014, 18:17
Podziękował: 7 razy
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: Maki »

Jeziorko ma 250ml zbiornik 50l i wydaje mi się że spuszczenie na raz całego jest najlepszym sposobem pozbycia się przedgonów. Tzn jeziorko powinno być zlane zawsze w całości bo jak zlejemy tylko część to cały czas rozcieńczamy przedgony.
Następnie kropelkowo można odebrać 500ml dla przepłukanie głowicy i dodać to do następnego wsadu. I dlatego nie rozumiem dlaczego 1, 2 lub 3 razy co np 5-10 min na 5 sek. Jeżeli się mylę proszę o poprawienie.
Awatar użytkownika

herbata666
1100
Posty: 1108
Rejestracja: sobota, 3 lis 2012, 19:39
Krótko o sobie: Domowy konstruktor, różnych nietypowych destylatorów.
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Centrum, Warszawa
Podziękował: 169 razy
Otrzymał podziękowanie: 497 razy
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: herbata666 »

W Twoim przypadku dokładnie tak jak napisałeś jednokrotne spuszczenie jeziorka później dodatkowo dostabilizowanie kolumny powiedzmy 20 minut, po 20 minutach przepłukanie OLM i odbiór produktu. A 1, 2 lub 3 razy spuszczamy jeżeli mamy jeziorko powiedzmy 30-50ml, na przykład w głowicy aabratek.
[linia][/linia][i]Pozdrawiamy
SztukaDestylacji

upcpaciuk
5
Posty: 8
Rejestracja: sobota, 17 wrz 2016, 22:29
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: upcpaciuk »

Witam
Gdzie mogę kupić sterownik SKN v.1 wie ktoś?

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: aronia »

Jedyną różnicą sprzętową pomiędzy 1 a 2 jest panel - płytka wykonawcza jest ta sama. Jeżeli chodzi o v.1 to obecnie to raczej musisz poszukiwać jakiejś używki - czyli musisz szuka użytkownika który chce sprzedać v1 albo zmienić v1 na v2.
P.S. A czemu nie v.2?
Awatar użytkownika

Autor tematu
Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: Pretender »

Dysponuje v1, zainteresowany?

Maki
30
Posty: 34
Rejestracja: czwartek, 17 lip 2014, 18:17
Podziękował: 7 razy
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: Maki »

Czy mógłby ktoś opisać logi z SKNa
N1 Woda; EZ Głowica; Mz OLM OVM; HeadTemp: T Głowicy; UpperTemp: T Góra; BottomTemp: T Dół; KegTemp: T Zbiornik; CYCLE: 9 Pogon;

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: aronia »

Ale jakiego opisu oczekujesz, bo sam już wystarczająco dużo opisałeś.

Maki
30
Posty: 34
Rejestracja: czwartek, 17 lip 2014, 18:17
Podziękował: 7 razy
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: Maki »

pozostałych
CYCLE: 9 to nie pogon
CYCLE: 1 Rozgrzewanie - reszta?
PWR(kW): Moc Grzania
MzPosition: 250 MzTimeAct: 0 MzTimePrev1: 0 MzTimePrev2: 0 MzTimePrev3: 0 TempRad: 20 Err: 0 ??

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: aronia »

1 - Rozgrzewanie, 2 - Zalewanie 1, 3 - Przerwa 2, 4 - Zalewanie 2, 5 - Przerwa 2, 6 - Zalewanie 3, 7 - Przerwa 3, 8 - Stabilizacja, 9 - Przedgon, 10 - Odbiór(w logach jako 0, bo jest tylko 1 cyfra), 11 - Pogon(w logach jak wyżej 1), 12 - Schładzanie(w logach 2)
TempRad - temperatura radiatora, MzTimeAct: 0 MzTimePrev1: 0 MzTimePrev2: 0 MzTimePrev3: 0 - kolejne czasy zamknięcia - Act - Aktualna, i 3 poprzednie(jak podczas procesu wciśniesz strzałkę w dół to Ci się to wyświetla)
P. S. Korzystasz z wersji v1 czy v2? I kiedy ostatnio aktualizowałeś soft albo jaką masz wersję językową, bo w moich jest trochę inaczej?

Maki
30
Posty: 34
Rejestracja: czwartek, 17 lip 2014, 18:17
Podziękował: 7 razy
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: Maki »

Ok Dzięki
Jak dobrze pamiętam v 2.15.15 Polski Ustawione OLM
i Mam normalnie CYCLE: 10, 11, 12

kaczor189
10
Posty: 19
Rejestracja: niedziela, 14 sie 2016, 17:52
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: kaczor189 »

A jak wygląda zakończenie odbioru serca w przypadku osób z buforem ? W SKN nie ma piątego termometru dla bufora, a ludzie kończą proces gdy jest w nim 96 stopni ?

Drugie pytanie to jak to jest z przedgonami w wersji dla OLM z dwoma elektrozaworami. Grzanie, stabilizacja, potem otwiera sie zawór przy LM i skąd wie kiedy zamknąć ? Domyślam się, że chodzi tu o spuszczenie jeziorka przez kilka sekund co wcześniej definijemy ale jeżeli ktoś ma nieduże jeziorko i wymaga to 2 lub 3 krotnego spuszczenia jeziorka z malymi przerwami na stabilizację pomiędzy ?
Awatar użytkownika

Autor tematu
Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: Pretender »

Tak samo jak i bez bufora.
Co do drugiego pytania to aronia napisał. Regulujesz czasem otwarcia zaworka. Możesz ustawić tak jak napisałeś, kilkukrotne spuszczenie jeziorka z przerwami na stabilizację.

kaczor189
10
Posty: 19
Rejestracja: niedziela, 14 sie 2016, 17:52
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: kaczor189 »

Dziękuję za odpowiedź na drugie, bardzo fajnie to wszystko wygląda. Wracając jeszcze do pierwszego, to bufora nie miałem, ale z tego co mi wiadomo to bez bufora ludzie kończą na 96-97 w kegu, natomiast z buforem jest to ~99 w kegu i 96 w buforze. Zatem przy buforze ustawiamy zakończenie serca na 99 stopni w kegu ?

Jeszcze proszę o odpowiedz na jedno pytanie. Dlaczego przy LM/OLM który posiadam zbędny jest motozawór przy OLM, a wystarczają dwa elektrozawory. Przecież temp. na 10 półce pod koniec procesu zaczyna skakać, dlatego wprowadza się korektę odbioru OLM co realizuje motozawór. Czy jest to tutaj tak zrealizowane, że po skoku temperatury o tyle o ile zakładaliśmy proces jest przerywany, stabilizacja i ponowny odbiór z takim samym wydatkiem ? I takie ciągłe zamykanie odbioru, stabilizacja i ponowny odbiór odbywa się do momentu osiągniecia zakładanej temperatury w kegu ?
Awatar użytkownika

Autor tematu
Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: Pretender »

Motozawór to OVM. Przy OLM masz dwa, a tak na prawdę trzy ez. LM, OLM i woda. Za odbiór serca odpowiada zawór OLM. Histerezę ustawiasz sobie sam. Co do zakończenia procesu, dlaczego 99C a nie 100?

kaczor189
10
Posty: 19
Rejestracja: niedziela, 14 sie 2016, 17:52
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: kaczor189 »

Wiem, że są trzy zawory ON-OFF, ale jako że na OLM nie ma np. cewki proporcjonalnej za każdym razem po zamknięciu zaworu, ustabilizowaniu i ponownym odbiorze temperatura prawdopodobnie znowu szybko wzrośnie, bo nie przykręciliśmy odbioru, co będzie skutkowało częstym włączaniem i wyłączaniem zaworu OLM. Chyba że przy buforze nie ma takich problemów i tak na prawdę temperatura na 10 półce rośnie bardzo późno, albo i w ogóle.
Tak jak pisałem nie mam bufora, być może i na 100 stopniach w kegu kończy się proces.
Awatar użytkownika

herbata666
1100
Posty: 1108
Rejestracja: sobota, 3 lis 2012, 19:39
Krótko o sobie: Domowy konstruktor, różnych nietypowych destylatorów.
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Centrum, Warszawa
Podziękował: 169 razy
Otrzymał podziękowanie: 497 razy
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: herbata666 »

Możesz ustawić przejście do pogonu gdy zawór na OLM zamknie się na dłużej niż ... (tyle ile sobie ustawisz ).
[linia][/linia][i]Pozdrawiamy
SztukaDestylacji

thepeche
2
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 27 cze 2017, 12:16
Podziękował: 1 raz
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: thepeche »

Witam! :)

Czy ktoś z szanownego towarzystwa ma doświadczenia z poniższą kolumną w podanej konfiguracji i sterownikiem (ver. 2)?
Jeśli tak to czy mógłby podać swoje przykładowe ustawienia?
Z góry dziękuje!

http://destylatorymiedziane.pl/pl/kolum ... olumny-180
ODPOWIEDZ

Wróć do „Osprzęt”