Sterownik SKN Bolecki

Deflegmatory, odstojniki, zawory, filtry...

prolog1975
450
Posty: 472
Rejestracja: środa, 3 sie 2016, 08:38
Podziękował: 57 razy
Otrzymał podziękowanie: 85 razy

Post autor: prolog1975 »

Bolecki spoko forumowicze są kumaci ludzie chcą pogadać o wszystkim i o niczym. A najlepiej o blondynkach z dużym D+. Problem w tym że każdy nie wie jak zacząć najpierw prężenie muskułów kto ma rację?
Małe podsumowanie kolego aakk jeśli spawasz kolumny i podłączasz sterownik zadając pytania obrazujące brak elementarnych podstaw elektrotrchniki. To nie bądź chytry tylko podłączenie elektryczne zleć elektrykowi z pieczątką będziesz miał dupochron jak nie masz SEP. Ten sterownik obsługuje 12kW/30A
Ostatnio zmieniony wtorek, 20 paź 2020, 23:43 przez prolog1975, łącznie zmieniany 1 raz.
alembiki

aakk
1150
Posty: 1160
Rejestracja: poniedziałek, 7 sty 2019, 18:55
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 100 razy
Kontakt:
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: aakk »

Nim się kogoś chytrym nazwie wypadałoby czytać ze zrozumieniem. Obrazek
Destylatory ze stali nierdzewnej.
www.ak-spaw.pl
facebook.com/akspawpl
Zapraszam

prolog1975
450
Posty: 472
Rejestracja: środa, 3 sie 2016, 08:38
Podziękował: 57 razy
Otrzymał podziękowanie: 85 razy
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: prolog1975 »

To co piszesz się wyklucza dajesz komuś elektrykę do zrobienia i chcesz tym zaprzątać sobie głowę? Po co?
Oczywista by samemu podłączać. Co tu rozumieć elektryk ma sprawdzić po Tobie polaczenia. A Ty nadal nie masz uprawnień. Idż na kurs SEP, tam i piekarz nie obrażając nikogo dostanie uprawnienia do
1 kV.
Ostatnio zmieniony środa, 21 paź 2020, 23:27 przez prolog1975, łącznie zmieniany 1 raz.

aakk
1150
Posty: 1160
Rejestracja: poniedziałek, 7 sty 2019, 18:55
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 100 razy
Kontakt:
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: aakk »

Oczywiście że chciałbym podłączać to we własnym zakresie jeśli moje uprawniania wystarczą. Myślisz że taki zakres wystarczy? Mimo że wiem jak to podłączyć na pewno dam to do weryfikacji komuś z większym doświadczeniem. Co do pierwszego pytania, bardziej skupiłem się na instrukcji dlaczego było zaznaczone że faza ma wchodzić na L skoro w praktyce powinno działać tak i tak.

Edit:
załącznik z uprawnieniami usunięty
Ostatnio zmieniony czwartek, 22 paź 2020, 05:13 przez aakk, łącznie zmieniany 2 razy.
Destylatory ze stali nierdzewnej.
www.ak-spaw.pl
facebook.com/akspawpl
Zapraszam

sq8wga
50
Posty: 66
Rejestracja: piątek, 26 sie 2016, 15:41
Otrzymał podziękowanie: 14 razy
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: sq8wga »

@aakk do prac związanych z elektryką uprawniają świadectwa grupy 1. Ty posiadasz grupę 2...

Wysłane z telefonu

aakk
1150
Posty: 1160
Rejestracja: poniedziałek, 7 sty 2019, 18:55
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 100 razy
Kontakt:
Re: RE: Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: aakk »

Co do sepa, zgadza się G2
prolog1975 pisze:To co piszesz się wyklucza dajesz komuś elektrykę do zrobienia i chcesz tym zaprzątać sobie głowę? Po co?
Oczywista by samemu podłączać. Co tu rozumieć elektryk ma sprawdzić po Tobie polaczenia. A Ty nadal nie masz uprawnień. Idż na kurs SEP, tam i piekarz nie obrażając nikogo dostanie uprawnienia do
1 kV.
Po co? Aby być niezależnym. Zrobić uprawniania to masz racje żaden problem.


Generalnie troszkę OT się zrobił w temacie sterownika SKN, może moderator uprzątnie zbędne posty poza tematyką sterownika.
Destylatory ze stali nierdzewnej.
www.ak-spaw.pl
facebook.com/akspawpl
Zapraszam

prolog1975
450
Posty: 472
Rejestracja: środa, 3 sie 2016, 08:38
Podziękował: 57 razy
Otrzymał podziękowanie: 85 razy
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: prolog1975 »

Zdobyć wiedzę nie wstyd, dla nie wtajemniczonych kolega ma uprawnienia grupy 2:
UPRAWNIENIA ENERGETYCZNE Grupa G2 – grupa G2 D i E – dzięki zdobytym po egzaminie państwowym uprawnieniom tej kategorii, można wykonywać prace związane z eksploatacją urządzeń wytwarzających, przetwarzających, przesyłających i zużywających ciepło, jak również wykonywać prace związane z konserwacją, montażem i naprawą urządzeń energetycznych, obsługiwać urządzenia energetyczne oraz wykonywać prace kontrolne i pomiarowe przy urządzeniach tego typu.
Sory jesteś ciemny jak tabaka a masz uprawnienia na wykonywanie kontroli i pomiarów.

Wysłane z telefonu[/quote] szybko usunoleś załącznik quote="sq8wga"]@aakk do prac związanych z elektryką uprawniają świadectwa grupy 1. Ty posiadasz grupę 2...

Wys
Brak mi słów żenada chwalić się uprawnieniami i brakiem wiedzy :ok: UWAGA posiadacz uprawnieñ G 2 daje do weryfikacji jakiemuś elektrykowi podłączenie L i N ???? To :dupa: nie elektryk. A gdzie Twoja wiedza. Ty masz uprawnienia G2 usunoleś załącznik ślad pozostał Dyskusja w tym temacie zakończona zdobądź wiezdzę.
Ps Mod proszę nie usuwaj postów to obrazuje z jakim niebezpieczeństwem mamy doczynienia 400V/30A posiadane uprawnienia i brak wiedzy podstawowej, myślę że Bolecki jest przeciw takim praktykom. Sam Bolecki nie wprowadził taimera załączającego SKN przed idiotuserami.
Ostatnio zmieniony sobota, 24 paź 2020, 02:43 przez prolog1975, łącznie zmieniany 3 razy.

aakk
1150
Posty: 1160
Rejestracja: poniedziałek, 7 sty 2019, 18:55
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 100 razy
Kontakt:
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: aakk »

Jakim praktykom? Ciekawe. Tak to się trąbi żeby dać to jakiemuś elektrykowi a tu proszę, strach napisać że na pewno całe podłączenie będzie zweryfikowane przez elektryka bo przyjdzie prolog1975 i będzie nadal marudził.

Dyskusja toczyła się głównie wokół instrukcji i rozwiązania zagadki dlaczego producent wskazał połączenie takie skoro to bez różnicy bo nie wiesz gdzie w gniazdku jest faza (zależy kto robił instalację i gdzie podłączył L). No i ładnie, krótko i na temat wyjaśnił. A Ty widzę sobie ładnie wymyśliłeś że nie wiem gdzie ma być L i N.

Używanie określeń "ciemnota" i "idiotouserzy" świadczy tylko o Tobie. Nie potrafisz prowadzić merytorycznej dyskusji bez obrażania to nie zabieraj głosu bo NIC nie wniosłeś do tej dyskusji.
Ostatnio zmieniony sobota, 24 paź 2020, 05:48 przez aakk, łącznie zmieniany 1 raz.
Destylatory ze stali nierdzewnej.
www.ak-spaw.pl
facebook.com/akspawpl
Zapraszam
Awatar użytkownika

robert4you
950
Posty: 951
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 18:43
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: robert4you »

U mnie w firmie uprawnienia SEP mają piaskarze i malarze.
Musieli je dostać aby wejść i wykonywać pracę na terenie elektrowni. Takie przepisy.
Szkolenie 15 min, przelew i wszyscy dostali.
Po tej akcji, ja swoje podarłem i wrzuciłem, a SEP przestał dla mnie istnieć.
Obecnie jest to organizacja nastawiona wyłącznie na trzepanie kasy.
Wystarczy skończyć podstawówkę w trybie zaocznym żeby być elektrykiem z uprawnieniami.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
************************************************************************
Awatar użytkownika

bolecki
200
Posty: 217
Rejestracja: wtorek, 4 mar 2014, 17:51
Krótko o sobie: Dobry diler nie bierze.
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Kontakt:
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: bolecki »

prolog1975 pisze:Bolecki spoko forumowicze są kumaci ludzie chcą pogadać o wszystkim i o niczym.
Nie do końca tak jest, nie tyle z forumowiczami co ogólnie z ludźmi. Nie tylko w zakresie destylatorów. Dla jasności- nie żebym chciał kogoś złośliwie obrazić. Jestem po drugiej strony kurtyny i mam kontakt z osobami które mniej lub bardziej świadomie wygenerowały sobie problem, ich urządzeniami i pomysłami. Jedni są po prostu nieświadomi, drudzy niepokorni. Oczywiście że należy dzielić się wiedzą, doradzać i zwłaszcza prostować złe wyobrażenia. Jednak kwestie zagrożenia życia czy majątku są poważnym tematem. Prokurator szybko znajdzie winnego, nawet nie musi wiele szukać- ma producenta, użytkownika, tego kto mu "doradził". Pomijam że jesteśmy na cenzurowanym. Dlatego u mnie nie ma tematu "nie rozumiem schematu". Zaznaczam to przy każdej okazji.
Kierownik tartaku pod szyldem bolecki.pl

Micbin
20
Posty: 21
Rejestracja: wtorek, 10 lis 2020, 11:51
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: Micbin »

Witam,
Panowie mam pytanie odnośnie pracy sterownika SKN (zakupiony z aparaturą 3mc temu). Dziś chcąc uruchomić destylator, włączyłem jak zawsze i pokazał #1ROZGRZEWANIE dosłownie sekundę, i wchodzi w tryb #ZALEWANIE PIERWSZE. Czy może to być spowodowane niską temperaturą jaką mam aktualnie w pomieszczeniu w którym stoi? Woda nie zamarzła, lecz nastaw który w kegu był trzy dni pokazuje 3,5 st.C.
Dodam, że nie jest to jego pierwszy raz. Miał także przebłysk z informacją o zbyt wysokiej temperaturze na chłodnicy #PRZEGRZANA CHŁODNICA - co jest kuriozalne ponieważ chłodnica oraz dół pokazuje jak jeden mąż 10st.C.
Awatar użytkownika

bolecki
200
Posty: 217
Rejestracja: wtorek, 4 mar 2014, 17:51
Krótko o sobie: Dobry diler nie bierze.
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Kontakt:
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: bolecki »

Uszanowanie!. Mając chwilę czasu udało mi się doprowadzić temat stabilizacji chłodnicy do sensownego poziomu, potrzebował kilka osób do ostatecznych testów. Temat jest cholernie precyzyjny. No, trochę to pojęcie względne, więc jeśli komuś w v5 daje po tyłku CZK to woda jest jeszcze bardziej porąbana...

Co trzeba mieć w C.V?
- SKNv5
- Karta SD do aktualizacji i podsyłania logów.
- Instalację ze skokami ciśnienia, czyli hydrofor. Najlepiej z niedostateczną poduszką powietrzną, co by się często włączał. Wskazane są nawet działania sabotażowe ;)
- Warsztat umożliwiający przeszczep zaworu wody, nowy zestaw ma GZ i GW 1/4. GZ jest od strony zasilania
- Należy mieć zamontowany czujnik temperatury powrotu, do tego nie posiadam aktualnie mechaniki wiec nie będę mógł dać.
- Instalacje zasilane z wodociągów odpadają, tu jest po prostu zbyt nudno.
- Rozkład jazdy w którym na najbliższe kilka tygodni wypadnie kilka robót + możliwość poświęcenia chwili swojego czasu. Do zabawy zasadniczo nie trzeba uruchamiać procesu- i tak trzeba będzie zacząć od testowania samej wody. Zrobienie procesu będzie tutaj wisienką na torcie. Przyjmuję zarazem do wiadomości że prowadzenie procesu nie będzie występkiem przeciwko panującemu w PL prawu, bo nie mam zamiary nikogo do tego nakłaniać. Oczywiście nie będę nakazywał spać przy kolumnie, wszystko na luzaka, for fun.

W zamian za poświęcony czas, zestaw z nowym zaworem staje się Waszą własnością. Prosił bym na PW podesłać:
1. Typ chłodnicy
2. Średnicę rury
3. Zakres temperatury powrotu z jaką preferujecie pracować i z jaką moglibyście się pobawić
4. Kod paczkomatu i numer telefonu.

Poczekam z tydzień czasu i postaram się kogoś wybrać.
Ogólnie wygląda to tak że instalacji z hydroforem skoki bywają nawet po kilkanaście stopni, wspomniany dynks redukuje je do poziomu 2 stopni. Z reguły bywa lepiej, ale włączenie/wyłączenie pompy powoduje skok ciśnienia na który nie widzę możliwości lepiej zareagować, a powoduje on chwilowy odjazd temperatury.

Na marginesie, doszło do mnie kilka razy że w v5 bywają problemy z ogarnięciem CZK. Jeśli kogoś to trapi to proszę o info. Dostawiłem sobie drugą kozetkę i chętnie wysłucham :D
Kierownik tartaku pod szyldem bolecki.pl

boxer1981228
1000
Posty: 1029
Rejestracja: czwartek, 25 wrz 2014, 17:30
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Naas
Podziękował: 256 razy
Otrzymał podziękowanie: 179 razy
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: boxer1981228 »

Witam, potrzebowałbym pomocy ze sterownikiem V3. Przeleżał pod schodami kilka lat ale nówka, nigdy nie był potrzebny. Podłączyłem i na samym początku wszystko było ok, do póki nie przełożyłem mu karty pamięci z 2. Po włączeniu sterownika wyskoczyło że ustawienia nie są zgodne i czy przywrócić fabryczne to potwierdziłem. Od tego momentu sterownik na nic nie reaguje. Bez karty się włączy ale nic nie działa a z kartą jedynie się zapala podświetlenie. Co sknociłem? Jak rozwiązać ten problem? Czy może sterownik podebrał ustawienia z V2 i się poknociło?

Edit
Coś mnie się wydaje że to wina softu, wyczyściłem kartę i sterownik się włącza ale jakieś cuda się dzieją i na ekranie startowym pokazuje wersję skn V2.12

Help please.

Box
Ostatnio zmieniony czwartek, 8 lip 2021, 20:28 przez boxer1981228, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika

Aksen
10
Posty: 16
Rejestracja: piątek, 8 mar 2019, 08:41
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 9 razy
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: Aksen »

:google: A tak z innej beczki zmieniał ktoś z skn 3 na skn 5?
Nie śpimy, Pędzimy! :punk:
Awatar użytkownika

bolecki
200
Posty: 217
Rejestracja: wtorek, 4 mar 2014, 17:51
Krótko o sobie: Dobry diler nie bierze.
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Kontakt:
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: bolecki »

Boxer, no zwyczajnie go położyłeś złym softem. Zaszczep mu v3 i będzie ok.
Kierownik tartaku pod szyldem bolecki.pl

meleństwo
30
Posty: 45
Rejestracja: poniedziałek, 16 lut 2015, 12:27
Krótko o sobie: szczupły blondyn ;)
Ulubiony Alkohol: wódka
Status Alkoholowy: Bimbrownik
Lokalizacja: SH
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: meleństwo »

Panowie - kupiłbym Sterownik Bolecki SKNv3 - nie jest już produkowany, a obecna wersja 5 ma za dużo bajerów.
Jeśli ktoś ma do sprzedania to poproszę o wiadomość PW.
Dziękuję za uwagę :)
Życie jest krótkie, a pić się chce

kuba91
10
Posty: 18
Rejestracja: środa, 12 sie 2015, 19:13
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: kuba91 »

Witam, potrzebuję 2 szt msr, multi termometr na stronie Bolecki nie ma dostępności.
Ma ktoś na sprzedaż?
Awatar użytkownika

robert4you
950
Posty: 951
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 18:43
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: robert4you »

Może zamiast msra zastosujesz termometr z wifi.

Wysłane z mojego SM-A715F przy użyciu Tapatalka
************************************************************************

KRWI
30
Posty: 41
Rejestracja: sobota, 4 lip 2020, 10:24
Otrzymał podziękowanie: 12 razy
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: KRWI »

Zdecydowanie polecam sprzęt do Robert4you - tu poczytaj o moich z tym sprzętem doświadczeniach

https://alkohole-domowe.com/forum/viewt ... 85&t=24426

Termometr z WiFi. Model 2021

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 13 gru 2021, 13:46 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

bolecki
200
Posty: 217
Rejestracja: wtorek, 4 mar 2014, 17:51
Krótko o sobie: Dobry diler nie bierze.
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Kontakt:
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: bolecki »

Ładny spam :D
Kierownik tartaku pod szyldem bolecki.pl

boxer1981228
1000
Posty: 1029
Rejestracja: czwartek, 25 wrz 2014, 17:30
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Naas
Podziękował: 256 razy
Otrzymał podziękowanie: 179 razy
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: boxer1981228 »

Witam,
Posiadam SKN v3 i chciałbym zapytać czy jest możliwość (lub była jakaś łatka :)) Żeby podmienić czujnik zalania kolumny na 4 sondę temperatury. Czy raczej jest to absolutnie niewykonalne?

Box
Awatar użytkownika

bolecki
200
Posty: 217
Rejestracja: wtorek, 4 mar 2014, 17:51
Krótko o sobie: Dobry diler nie bierze.
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Kontakt:
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: bolecki »

Pierwsze softy do V3 miały tam właśnie czujnik temperatury, ale co Ci z tych wskazań?
Kierownik tartaku pod szyldem bolecki.pl

boxer1981228
1000
Posty: 1029
Rejestracja: czwartek, 25 wrz 2014, 17:30
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Naas
Podziękował: 256 razy
Otrzymał podziękowanie: 179 razy
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: boxer1981228 »

Brakuje mi pomiaru temperatury w buforze, U mnie Keg, 10 i na zabezpieczeniu w głowicy obowiązkowo. Brakuje mi właśnie 4 pomiaru w buforze.

Box
ODPOWIEDZ

Wróć do „Osprzęt”