Deflegmatory, odstojniki, zawory, filtry...
Awatar użytkownika

prolog1975
350
Załączniki
Re: Sterownik SKN Bolecki

Postautor: prolog1975 » wtorek, 20 paź 2020, 22:32

Bolecki spoko forumowicze są kumaci ludzie chcą pogadać o wszystkim i o niczym. A najlepiej o blondynkach z dużym D+. Problem w tym że każdy nie wie jak zacząć najpierw prężenie muskułów kto ma rację?
Małe podsumowanie kolego aakk jeśli spawasz kolumny i podłączasz sterownik zadając pytania obrazujące brak elementarnych podstaw elektrotrchniki. To nie bądź chytry tylko podłączenie elektryczne zleć elektrykowi z pieczątką będziesz miał dupochron jak nie masz SEP. Ten sterownik obsługuje 12kW/30A
Ostatnio zmieniony wtorek, 20 paź 2020, 22:43 przez prolog1975, łącznie zmieniany 1 raz.

alembiki
Rabaty dla użytkowników forum AD w sklepie po podaniu loginu z forum!

aakk
800
Status Alkoholowy: Konstruktor
Kontakt:
Załączniki

Postautor: aakk » środa, 21 paź 2020, 03:14

Nim się kogoś chytrym nazwie wypadałoby czytać ze zrozumieniem. Obrazek
Destylatory ze stali nierdzewnej.
www.ak-spaw.pl
facebook.com/akspawpl
Zapraszam

Awatar użytkownika

prolog1975
350
Załączniki

Postautor: prolog1975 » środa, 21 paź 2020, 22:23

To co piszesz się wyklucza dajesz komuś elektrykę do zrobienia i chcesz tym zaprzątać sobie głowę? Po co?
Oczywista by samemu podłączać. Co tu rozumieć elektryk ma sprawdzić po Tobie polaczenia. A Ty nadal nie masz uprawnień. Idż na kurs SEP, tam i piekarz nie obrażając nikogo dostanie uprawnienia do
1 kV.
Ostatnio zmieniony środa, 21 paź 2020, 22:27 przez prolog1975, łącznie zmieniany 1 raz.

aakk
800
Kontakt:
Załączniki

Postautor: aakk » czwartek, 22 paź 2020, 04:13

Oczywiście że chciałbym podłączać to we własnym zakresie jeśli moje uprawniania wystarczą. Myślisz że taki zakres wystarczy? Mimo że wiem jak to podłączyć na pewno dam to do weryfikacji komuś z większym doświadczeniem. Co do pierwszego pytania, bardziej skupiłem się na instrukcji dlaczego było zaznaczone że faza ma wchodzić na L skoro w praktyce powinno działać tak i tak.

Edit:
załącznik z uprawnieniami usunięty
Ostatnio zmieniony czwartek, 22 paź 2020, 04:13 przez aakk, łącznie zmieniany 2 razy.
www.ak-spaw.pl
facebook.com/akspawpl
Zapraszam

sq8wga
30
Załączniki

Postautor: sq8wga » czwartek, 22 paź 2020, 09:06

@aakk do prac związanych z elektryką uprawniają świadectwa grupy 1. Ty posiadasz grupę 2...

Wysłane z telefonu

aakk
800
Kontakt:
Załączniki
Re: RE: Re: Sterownik SKN Bolecki

Postautor: aakk » czwartek, 22 paź 2020, 09:47

Co do sepa, zgadza się G2
prolog1975 pisze:To co piszesz się wyklucza dajesz komuś elektrykę do zrobienia i chcesz tym zaprzątać sobie głowę? Po co?
Oczywista by samemu podłączać. Co tu rozumieć elektryk ma sprawdzić po Tobie polaczenia. A Ty nadal nie masz uprawnień. Idż na kurs SEP, tam i piekarz nie obrażając nikogo dostanie uprawnienia do
1 kV.
Po co? Aby być niezależnym. Zrobić uprawniania to masz racje żaden problem.

Generalnie troszkę OT się zrobił w temacie sterownika SKN, może moderator uprzątnie zbędne posty poza tematyką sterownika.
www.ak-spaw.pl
facebook.com/akspawpl
Zapraszam

Awatar użytkownika

prolog1975
350
Załączniki

Postautor: prolog1975 » sobota, 24 paź 2020, 01:01

Zdobyć wiedzę nie wstyd, dla nie wtajemniczonych kolega ma uprawnienia grupy 2:
UPRAWNIENIA ENERGETYCZNE Grupa G2 – grupa G2 D i E – dzięki zdobytym po egzaminie państwowym uprawnieniom tej kategorii, można wykonywać prace związane z eksploatacją urządzeń wytwarzających, przetwarzających, przesyłających i zużywających ciepło, jak również wykonywać prace związane z konserwacją, montażem i naprawą urządzeń energetycznych, obsługiwać urządzenia energetyczne oraz wykonywać prace kontrolne i pomiarowe przy urządzeniach tego typu.
Sory jesteś ciemny jak tabaka a masz uprawnienia na wykonywanie kontroli i pomiarów.

Wysłane z telefonu[/quote] szybko usunoleś załącznik quote="sq8wga"]@aakk do prac związanych z elektryką uprawniają świadectwa grupy 1. Ty posiadasz grupę 2...

Wys
Brak mi słów żenada chwalić się uprawnieniami i brakiem wiedzy :ok: UWAGA posiadacz uprawnieñ G 2 daje do weryfikacji jakiemuś elektrykowi podłączenie L i N ???? To :dupa: nie elektryk. A gdzie Twoja wiedza. Ty masz uprawnienia G2 usunoleś załącznik ślad pozostał Dyskusja w tym temacie zakończona zdobądź wiezdzę.
Ps Mod proszę nie usuwaj postów to obrazuje z jakim niebezpieczeństwem mamy doczynienia 400V/30A posiadane uprawnienia i brak wiedzy podstawowej, myślę że Bolecki jest przeciw takim praktykom. Sam Bolecki nie wprowadził taimera załączającego SKN przed idiotuserami.
Ostatnio zmieniony sobota, 24 paź 2020, 01:43 przez prolog1975, łącznie zmieniany 3 razy.

aakk
800
Kontakt:
Załączniki

Postautor: aakk » sobota, 24 paź 2020, 04:48

Jakim praktykom? Ciekawe. Tak to się trąbi żeby dać to jakiemuś elektrykowi a tu proszę, strach napisać że na pewno całe podłączenie będzie zweryfikowane przez elektryka bo przyjdzie prolog1975 i będzie nadal marudził.

Dyskusja toczyła się głównie wokół instrukcji i rozwiązania zagadki dlaczego producent wskazał połączenie takie skoro to bez różnicy bo nie wiesz gdzie w gniazdku jest faza (zależy kto robił instalację i gdzie podłączył L). No i ładnie, krótko i na temat wyjaśnił. A Ty widzę sobie ładnie wymyśliłeś że nie wiem gdzie ma być L i N.

Używanie określeń "ciemnota" i "idiotouserzy" świadczy tylko o Tobie. Nie potrafisz prowadzić merytorycznej dyskusji bez obrażania to nie zabieraj głosu bo NIC nie wniosłeś do tej dyskusji.
Ostatnio zmieniony sobota, 24 paź 2020, 04:48 przez aakk, łącznie zmieniany 1 raz.
www.ak-spaw.pl
facebook.com/akspawpl
Zapraszam

Awatar użytkownika

robert4you
850
Załączniki

Postautor: robert4you » sobota, 24 paź 2020, 11:53

U mnie w firmie uprawnienia SEP mają piaskarze i malarze.
Musieli je dostać aby wejść i wykonywać pracę na terenie elektrowni. Takie przepisy.
Szkolenie 15 min, przelew i wszyscy dostali.
Po tej akcji, ja swoje podarłem i wrzuciłem, a SEP przestał dla mnie istnieć.
Obecnie jest to organizacja nastawiona wyłącznie na trzepanie kasy.
Wystarczy skończyć podstawówkę w trybie zaocznym żeby być elektrykiem z uprawnieniami.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Zamówienia i zapytania o sterownik MOONSHINER RGAP proszę pisać na : moonshiner.rgap (małpa) gmail.com

Opis tu: https://alkohole-domowe.com/forum/post233272.html#p233272

Awatar użytkownika

bolecki
150
Krótko o sobie: Dobry diler nie bierze.
Kontakt:
Załączniki

Postautor: bolecki » niedziela, 25 paź 2020, 18:44

prolog1975 pisze:Bolecki spoko forumowicze są kumaci ludzie chcą pogadać o wszystkim i o niczym.

Nie do końca tak jest, nie tyle z forumowiczami co ogólnie z ludźmi. Nie tylko w zakresie destylatorów. Dla jasności- nie żebym chciał kogoś złośliwie obrazić. Jestem po drugiej strony kurtyny i mam kontakt z osobami które mniej lub bardziej świadomie wygenerowały sobie problem, ich urządzeniami i pomysłami. Jedni są po prostu nieświadomi, drudzy niepokorni. Oczywiście że należy dzielić się wiedzą, doradzać i zwłaszcza prostować złe wyobrażenia. Jednak kwestie zagrożenia życia czy majątku są poważnym tematem. Prokurator szybko znajdzie winnego, nawet nie musi wiele szukać- ma producenta, użytkownika, tego kto mu "doradził". Pomijam że jesteśmy na cenzurowanym. Dlatego u mnie nie ma tematu "nie rozumiem schematu". Zaznaczam to przy każdej okazji.
Kierownik tartaku pod szyldem bolecki.pl

Micbin
10
Załączniki

Postautor: Micbin » niedziela, 17 sty 2021, 18:29

Witam,
Panowie mam pytanie odnośnie pracy sterownika SKN (zakupiony z aparaturą 3mc temu). Dziś chcąc uruchomić destylator, włączyłem jak zawsze i pokazał #1ROZGRZEWANIE dosłownie sekundę, i wchodzi w tryb #ZALEWANIE PIERWSZE. Czy może to być spowodowane niską temperaturą jaką mam aktualnie w pomieszczeniu w którym stoi? Woda nie zamarzła, lecz nastaw który w kegu był trzy dni pokazuje 3,5 st.C.
Dodam, że nie jest to jego pierwszy raz. Miał także przebłysk z informacją o zbyt wysokiej temperaturze na chłodnicy #PRZEGRZANA CHŁODNICA - co jest kuriozalne ponieważ chłodnica oraz dół pokazuje jak jeden mąż 10st.C.

Wróć do „Osprzęt”