Sterownik procesu destylacji - mycia - napełniania.

Przyrządy pomiarowe, ich montaż i zastosowanie odczytów w procesach destylacji. Regulacja procesów.

Autor tematu
dark113
30
Posty: 39
Rejestracja: środa, 31 mar 2010, 02:06
Podziękował: 26 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy

Post autor: dark113 »

Witam. Pragnę po części zaprezentować sterownik kolumny destylacyjnej wzbogacony w proces mycia oraz napełnianie sprzęgane z pompą samo zasysają oraz wbudowanym regulatorem ciśnienia wody !!. Na chwilę obecna płynna regulacja odbioru odbywa się poprzez elektrozawór kulowy lecz w przyszłości będę budował swój własny lepszy. Aby sterownik pracował poprawnie całość musi być sprzęgana ze sobą tzn. Na napełnianiu instalowany jest elektrozawór kulowy oraz pompa . Na spuście wsadu kolejny elektrozawór kulowy . Na kolumnie na samej górze elektrozawór zwykły do mycia kolumny a do chłodnicy na jeziorku elektrozawór kulowy 1/2 do odbioru - poniżej 2 elektrozawory do separacji serca i przedgonów oraz pogonów całość połączona w zgrabnej listwie. Osobno wyświetlanie oraz obsługa przycisków - osobno sterownik do zarządzania rozgrzewaniem procesem myciem oraz napełnianiem. Zainteresowanych zapraszam wyślę zdjęcia omówię jak pracuję. Całość podlega pisemnej gwarancji 2 lata. Wszystkie komponenty są w prosty sposób wymienialne sterownik i większość przewodów jest na złączach RJ - dokładnie jak na kolumnach Cezarego - całość podłączamy w czasie krótszym niż 15 min. Oczywiście realizacja mycia , napełniania oraz procesu odbywa się z poziomu menu. Regulator ciśnienia wody po 1 utrzymuje jak najmniejszy przepływ wody (przy kolumnie 76 mm i grzaniu w okolicach 4kW - zużycie wody - 45 L/h ) po 2 dba o wystarczającą ilość wody do prowadzonego procesu po 3 wreszcie skoki ciśnienia wody już nie maja żądnego znaczenia ponieważ sterownik otwiera zawór proporcjonalnie. Temperatura wody wychodzącej waha się w granicach 68 - 70 C co dla mnie jest ważnym czynnikiem ponieważ tą wodę odzyskuje jako CWU do mycia oraz do ogrzania domu wykorzystując do tego dodatkowy bojler. Chętnie pokażę jak to uczynić ( wystarczy podłączyć do bojlera od dołu zbiornika a przelew na górze). Oczywiście sterownik był budowany przede wszystkim z myślą o bezpieczeństwie to jest priorytet.
Rozumiem użytkowników którzy nie są przekonani do automatów i nie chce nikogo namawiać to jest tylko i wyłącznie dla użytkowników którzy nie mają czas siedzieć przy sprzęcie - jak ja. Moja pasja programowania oraz naszego hobby zrodziła się w pomysł na biznes.
W gwarancji udzielam na elektrozawory oraz na prawidłowy przebieg procesu destylacji napełniania oraz mycia. Więcej informacji udzielę telefonicznie (502-924-462) bądź prv.
Na chwile obecną nie będę się rozpisywał na temat poszczególnych parametrów oraz dokładnego opisu możliwości - pragnę tylko nadmienić dodatkowo iż proces a w zasadzie odbiór regulowany jest proporcjonalnie.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 8 sty 2018, 17:32 przez dark113, łącznie zmieniany 1 raz.
alembiki

rastro
2500
Posty: 2548
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 82 razy
Otrzymał podziękowanie: 294 razy
Re: Sterownik procesu destylacji - mycia - napełniania.

Post autor: rastro »

A to jest aby właściwy dział na takie ogłoszenie? Wydawało mi się że od tego jest targowisko. I jeszcze ta procedura aktualizacji z wysyłką.


Niemniej jednak zaciekawiła mnie jedna rzecz:
dark113 pisze: Na chwile obecną nie będę się rozpisywał na temat poszczególnych parametrów oraz dokładnego opisu możliwości - pragnę tylko nadmienić dodatkowo iż proces a w zasadzie odbiór regulowany jest proporcjonalnie.
Proporcjonalnie do czego?
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

Autor tematu
dark113
30
Posty: 39
Rejestracja: środa, 31 mar 2010, 02:06
Podziękował: 26 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Sterownik procesu destylacji - mycia - napełniania.

Post autor: dark113 »

Zawór odbioru otwiera się proporcjonalnie nie musimy regulować tempa odbioru - czyni za nas to sterownik.
Ostatnio zmieniony czwartek, 4 sty 2018, 13:46 przez wawaldek11, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie cytujemy poprzedzającego posta w całości.

rastro
2500
Posty: 2548
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 82 razy
Otrzymał podziękowanie: 294 razy
Re: Sterownik procesu destylacji - mycia - napełniania.

Post autor: rastro »

Proporcjonalnie do czego on się otwiera? I jaki niedobry mod puścił post z cytowaniem postu wyżej?
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

Autor tematu
dark113
30
Posty: 39
Rejestracja: środa, 31 mar 2010, 02:06
Podziękował: 26 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Sterownik procesu destylacji - mycia - napełniania.

Post autor: dark113 »

nie otwiera się jak elektrozawór zero- jedynkowo - tylko proporcjonalnie do wymaganego przepływu cieczy czyli działa jak zaworek iglicowy. Poczytaj o zaworach proporcjonalnych proszę.

rastro
2500
Posty: 2548
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 82 razy
Otrzymał podziękowanie: 294 razy
Re: Sterownik procesu destylacji - mycia - napełniania.

Post autor: rastro »

A czyli regulacja otwarcia zaworu jest płynna a nie otwarty/zamknięty a stopień jego otwarcia jest proporcjonalny do powiedzmy sygnału 4-20mA lub napięcia 0-10V czy jakiegokolwiek innego sygnału sterującego tym zaworem. Natomiast daleko tutaj do proporcjonalnego sterowania procesem czy odbiorem.

I wszystko jasne.

A to już wiem:
rastro pisze:I jaki niedobry mod puścił post z cytowaniem postu wyżej?
Kolega pomimo małej ilości postów (<30) nie ma akceptacji, hm ciekawe. Coś się zmieniło czy jakiś błąd się wkradł.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

prolog1975
450
Posty: 472
Rejestracja: środa, 3 sie 2016, 08:38
Podziękował: 55 razy
Otrzymał podziękowanie: 85 razy
Re: Sterownik procesu destylacji - mycia - napełniania.

Post autor: prolog1975 »

Zmasowana akcja ogłoszeniowa na forach. Ok tylko może inny dział bo tu zginie w ilości postów. Jak chcesz się reklamować to zrób zdjęcia sterownika. Nagraj film i umieść to w Targowisku lub Sklepy, Sprzedawcy, Producenci jeśli to stała akcja.
P.s 1 zdjęcie zastępuje 1000 słów.

rastro
2500
Posty: 2548
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 82 razy
Otrzymał podziękowanie: 294 razy
Re: Sterownik procesu destylacji - mycia - napełniania.

Post autor: rastro »

Nie ma takiej potrzeby ;)
dark113 pisze: Sterownik jest w pełni gotowy może mało popularny ponieważ produkuje na rynek angielski ale zawsze zachęcam do obejrzenia oraz do rozmowy.
bla bla bla
dark113 pisze: Zysk mam ze sterownika choć niewielki w chwili obecnej ponieważ ciągle dokładam nowe funkcjonalności z tąd cena jest w chwili obecne promocyjna ( wraz z pompą ) - ulegnie niebawem zmianie ponieważ nie mogę obrobić się z realizacją zleceń.
Kolega chciał się tylko pochwalić bo przecież i tak nie ma czasu żeby wyprodukować coś dla forumowiczów ;)
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

Autor tematu
dark113
30
Posty: 39
Rejestracja: środa, 31 mar 2010, 02:06
Podziękował: 26 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Sterownik procesu destylacji - mycia - napełniania.

Post autor: dark113 »

Człowieku dotrę do domu i zdjęcia ci wyślę - dziwi mnie fakt iż faktycznie albo zazdrość zżera człowieka albo jakieś inne problemy - Cezary ładnie to opisał w wielu artykułach - nic tylko krytyka ale ok jak tak być musi to niech będzie. Cena jest promocyjna do 01.062018 i tak będzie obowiązywać łatwo można policzyć ile co kosztuję.

rastro
2500
Posty: 2548
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 82 razy
Otrzymał podziękowanie: 294 razy
Re: Sterownik procesu destylacji - mycia - napełniania.

Post autor: rastro »

W sumie to miał bym to gdzieś, ale to jest reklama - czy oferta, a to nie jest odpowiednie do tego miejsce. Dwa skoro się nie wyrabiasz z produkcją to po co ta reklama. Niemniej jednak skoro już się reklamujesz ogłaszasz to watro by było robić to właściwie, jakieś zdjęcia, parametry techniczne, opis działania - generalnie coś co zachęci do zakupu.

Teraz wygląda to tak:
Hej mam fajny sprzęt w okazyjnej cenie... nie będę pokazywał i się chwalił jak to działa bo jest tak wspaniałe że hej... do tego za granicą idzie jak ciepłe bułeczki że ledwo że nie wyrabiam się z produkcją

Uwaga: Taka cena tylko do końca tygodnia, zamów już teraz! Dzisiaj zapłacisz małą zaliczkę (albo całość), tylko teraz w tej cenie, za tydzień będzie drożej.
Trzy żeby coś takiego legalnie sprzedać (w zgodzie z prawem) to raz wypadało by prowadzić przynajmniej działalność gospodarczą do tego dobrze żebyś jako producent zadeklarował że sprzęt jest zgony z CE (to już niezależnie od tego czy sprzedaż jest w ramach działalności) takie życie. Ale tutaj się sam podkładasz bo wystarczy że ktoś się poskarży że jak włącza aparat to mu radio przestaje odbierać i jesteś ugotowany.

PS z niecierpliwością czekam na zdjęcia, i pozdrawiam kolegów dzielnie wspierających i stawiających łapki.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

jpiwek
300
Posty: 304
Rejestracja: środa, 19 mar 2014, 12:43
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 47 razy
Re: Sterownik procesu destylacji - mycia - napełniania.

Post autor: jpiwek »

Ale do jakiego typu kolumny jest ten sterownik? Do CM? Dlaczeog ta woda taka kluczowa? Przecież tego idzie za dwa złote na proces...

rastro
2500
Posty: 2548
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 82 razy
Otrzymał podziękowanie: 294 razy
Re: Sterownik procesu destylacji - mycia - napełniania.

Post autor: rastro »

Do niczego - ściema, podobnie jak proporcjonalne sterowanie odbiorem, bo jak się okazuje to "zawór jest proporcjonalny" czyli można nim płynnie sterować a więc zapewne w trakcie procesu sterownik go trochę przymknie kilka razy. I to też chyba teraz jak kolumna ma bufor to taki bajerek praktycznie do niczego nie potrzebny.

Wracając do tej nieszczęsnej wody to jak kolega zauważył wychodzi jakieś dwa PLN'y a z super sterownikiem wyjdzie 1,8PLN - kiedy się zwróci ta oszałamiająca oszczędność?
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

Szlumf
2000
Posty: 2373
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 629 razy
Otrzymał podziękowanie: 581 razy
Re: Sterownik procesu destylacji - mycia - napełniania.

Post autor: Szlumf »

Koledzy być może nie czytacie "białego forum". Maria-n opisał tam swoje eksperymenty z wpływem temperatury refluksu na odbiór przedgonów. W skrócie - im wyższa temperatura tym lepsza separacja. Po lekturze przeszedłem z bardzo zimnego na bardzo ciepły refluks. Układ który za mnie regulował by przepływ wody przy dużych zmianach ciśnienia na wejściu to coś co mnie interesuje. Ciekawi mnie w jakich widełkach ciśnienia pracuje ten układ w sterowniku kolegi i jak rozwiązał problem bezwładności cieplnej skraplacza przy ostatnio coraz bardziej popularnych kolumnach o dużej średnicy.

rastro
2500
Posty: 2548
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 82 razy
Otrzymał podziękowanie: 294 razy
Re: Sterownik procesu destylacji - mycia - napełniania.

Post autor: rastro »

Ale do tego nie potrzebujesz kolego super hiper sterownika. Pominę już precyzję sterowania przy pomocy zaworu kulowego, chociaż nie wiem bo napisane zostało że sterownik wyposażony jest w regulator ciśnienia. Niemniej jednak obawiam się że to też nie jest prawdą i sterownik jest wyposażony jest w regulator przepływu (to się wiąże z ciśnieniem, ale jednak).

Za stówkę można nabyć drogą kupa reduktor ciśnienia i za nm przepływ ustalić na stała wartość i po zawodach, tanio szybko i skutecznie rozwiązany problem zmiennego ciśnienia i stałego przepływu wody. Jak takie cudo będzie zainstalowane zaraz na początku instalacji to w bonusie zniknie problem z destabilizacją temperatury pod prysznicem jak ktoś spuści wodę w szalecie ;) Z całą pewnością będzie znacznie stabilniej niż w jakimś sterowniku przepływu/ciśnienia zrealizowanym na czujniku przepływu i sterowanym zaworze. (Nie żebym wiedział co na myśli ma autor wątku pisząc regulator ciśnienia)
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

herbata666
1100
Posty: 1108
Rejestracja: sobota, 3 lis 2012, 19:39
Krótko o sobie: Domowy konstruktor, różnych nietypowych destylatorów.
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Centrum, Warszawa
Podziękował: 169 razy
Otrzymał podziękowanie: 497 razy
Re: Sterownik procesu destylacji - mycia - napełniania.

Post autor: herbata666 »

Jako że leże chory w łóżku, mam troszkę więcej czasu na przeglądanie forum i widzę że ostatnimi czasy, każda inicjatywa (nie rozważam tu czy słuszna czy nie, bo nie o to w tym chodzi) rozwoju w naszym hobby jest od razu "pozytywnie przyjmowane", z ogólnym zaciekawieniem, w bardzo miłej atmosferze. Po dłuższej chwili zastanowienia, przychodzi mi jedna myśl, po co w ogóle pisać o czymś nowym na forum, czy ma to jakikolwiek sens, wróćmy do zwykłej rury z zasypem szklanym i będzie git.
[linia][/linia][i]Pozdrawiamy
SztukaDestylacji
Awatar użytkownika

KS2507
400
Posty: 416
Rejestracja: środa, 3 paź 2012, 18:47
Krótko o sobie: Konstruktor fajnych maszynek
Ulubiony Alkohol: Czysty.
Status Alkoholowy: Destylator
Podziękował: 51 razy
Otrzymał podziękowanie: 67 razy
Kontakt:
Re: Sterownik procesu destylacji - mycia - napełniania.

Post autor: KS2507 »

Nie rozumiem co żeście się tak czepili autora tematu :? dajcie człowiekowi zamieścić zdjęcia i dokładnie opisać zasadę działania bo jak na razie to robicie tylko zamieszanie.
Sterowanie ciśnieniem wody nie zawsze zda egzamin bo zmienia się też temperatura wody, moim zdanie lepszym rozwiązaniem będzie sterowanie przepływem wody np; moto zaworem względem temperatury wody wypływającej z skraplacza, i dla każdej kolumny- głowicy ta temperatura będzie inna głównie zależy to od wydajności skraplacza.
Destylatory kolumny rektyfikacyjne 96.6%
INOXSTILL.PL

https://allegro.pl/uzytkownik/inoxstill?order=m
https://www.youtube.com/channel/UCrw1QktBqnANXCuz_nOQBxw
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy
Re: Sterownik procesu destylacji - mycia - napełniania.

Post autor: lesgo58 »

Brawo. Otrzymaliście propozycję urządzenia z bardzo lakonicznym opisem i z gruntu skazaliście na niebyt. Teoretyzując o plusach i minusach urządzenia, którego nawet nie widzieliście na oczy. O weryfikacji w czasie pracy na żywo nie wspomnę... :scratch: :angry:
Brawo... :klaszcze:
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

Imbir
300
Posty: 304
Rejestracja: niedziela, 29 gru 2013, 16:40
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowanie: 42 razy
Re: Sterownik procesu destylacji - mycia - napełniania.

Post autor: Imbir »

@rastro zluzuj trochę, jedziesz po gościu jak by ci krzywdę zrobił. Dajmy mu chwilę niech pokaże co ma do zaoferowania i wtedy oceniajmy. Bez urazy, ale świat się nie kończy na kilku dobrze nam znanych producentach sprzętu.
Nigdy wcześniej nie myślałem o zautomatyzowaniu mojej kolumny, ale patrząc co proponują nam producenci to zastanawiam się poważnie nad automatem.

prolog1975
450
Posty: 472
Rejestracja: środa, 3 sie 2016, 08:38
Podziękował: 55 razy
Otrzymał podziękowanie: 85 razy
Re: Sterownik procesu destylacji - mycia - napełniania.

Post autor: prolog1975 »

Ja aktualnie zastanawiam się nad sterownikiem daleki jestem od atakowania nowych rozwiązań wyznaję zasadę. Najpierw mocne strony a dopiero ewentualne minusy. Na tą chwilę w mojej ocenie wygrywa SKN 3 w cena/jakość/moc 12 kW. Zdziwiło mnie, że ktoś sterownik za minimum 1500 zł reklamuje na forum gdzie OLM to zbędny luksus a bufor to odstojnik natomiast oszczędności czyni się nawet na uszczelkach do flansz. Czy tam znajdzie się potencjalny klient :?:
Dlatego jeśli nie jest to podpucha to naprawdę umieścić to w odpowiednim dziale by nie zginęło w gąszczu postów.
robert4you opisał temat termometru na bynku w oparciu o esp8266 http://www.bimber.info/forum/viewtopic.php?f=11&t=6419 z tego co rozumiem można pod tym kontrolować elektrozawory. Więc kwestie nowych funkcjonalności to sprawa otwarta. Obok toczocego się gdzieś procesu masz wgląd w telefonie co jest aktualnie robione. I tu chcę info czy z tego sterownika za minimum 1500 zł jest sygnał np wi fi na telefon co się robi w kolumnie?

Autor tematu
dark113
30
Posty: 39
Rejestracja: środa, 31 mar 2010, 02:06
Podziękował: 26 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Sterownik procesu destylacji - mycia - napełniania.

Post autor: dark113 »

faktycznie popełniłem błąd wstawiając coś tu na forum - bo dla ciebie lesogo bym musiał opisać książkę i to było by mało - jak tylko będe miał chwilę to umieszcze zdjęcia

Slodziaksos
50
Posty: 52
Rejestracja: poniedziałek, 5 sie 2013, 10:43
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Sterownik procesu destylacji - mycia - napełniania.

Post autor: Slodziaksos »

dark113 pisze:faktycznie popełniłem błąd wstawiając coś tu na forum - bo dla ciebie lesogo bym musiał opisać książkę i to było by mało - jak tylko będe miał chwilę to umieszcze zdjęcia
Czemu marudzisz na Lesogo?
Przecież jako jeden z niewielu Cię broni.
Hmmm

rastro
2500
Posty: 2548
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 82 razy
Otrzymał podziękowanie: 294 razy
Re: Sterownik procesu destylacji - mycia - napełniania.

Post autor: rastro »

herbata666 pisze:....mam troszkę więcej czasu na przeglądanie forum i widzę że ostatnimi czasy, każda inicjatywa (nie rozważam tu czy słuszna czy nie, bo nie o to w tym chodzi) rozwoju w naszym hobby jest od razu "pozytywnie przyjmowane", z ogólnym zaciekawieniem, w bardzo miłej atmosferze.
Ale jaka inicjatywa, gość reklamuje produkt, lakonicznie opisany, łaskawie może wysłać zdjęcia na priv, albo porozmawiać o tym przez telefon... bo co parametry i wizerunek urządzenia jest jakąś tajemnicą?
herbata666 pisze: Po dłuższej chwili zastanowienia, przychodzi mi jedna myśl, po co w ogóle pisać o czymś nowym na forum, czy ma to jakikolwiek sens, wróćmy do zwykłej rury z zasypem szklanym i będzie git.
ta... tylko co ma piernik do wiatraka. Jednak jak się zastanowić i poszukać po forum to jest tak: Jak się pojawia pytanie co warte są sprężynki od X to zaraz się pojawia opinia że są be bo te od Y są absolutnie najlepsze (jak znam życie różnica jest między nimi minimalna albo i żadna, nie wiem nie sprawdzałem i nie mam zamiaru, wątpię żeby ktoś inny też to czynił).
KS2507 pisze:Nie rozumiem co żeście się tak czepili autora tematu :? dajcie człowiekowi zamieścić zdjęcia i dokładnie opisać zasadę działania bo jak na razie to robicie tylko zamieszanie.
Żeby nie było to ja się czepiłem, może dlatego że lubię a może dlatego że post trafił w niewłaściwe miejsce, albo co kto tam sobie chce niech sobie wymyśli. Zdjęcia i parametry techniczne ew. opis działania to powinna być podstawa i od tego powinien zacząć, a nie chwalić się że nie wyrabia z zamówieniami dla anglojęzycznych klientów i żalić się że na na urządzeniu za tą kasę prawie nic nie zarabia. No sam powiedz jako producent maszynek jak bardzo to jest profesjonalne podejście.
KS2507 pisze: Sterowanie ciśnieniem wody nie zawsze zda egzamin bo zmienia się też temperatura wody, moim zdanie lepszym rozwiązaniem będzie sterowanie przepływem wody np; moto zaworem względem temperatury wody wypływającej z skraplacza, i dla każdej kolumny- głowicy ta temperatura będzie inna głównie zależy to od wydajności skraplacza.
Ta... tylko że prędkość przepływu jest ściśle związana z ciśnieniem, jak ono się zmienia to zmienia się i przepływ to raz. Co do temperatury masz rację, ale jak masz stabilne ciśnienie i prowadzisz proces ze stałą mocą to przy stałym ciśnieniu przepływ wody w skraplaczu wystarczy ustawić raz i to już nie potrzeba do tego żadnego motozaworu bo i po co.
lesgo58 pisze:Brawo. Otrzymaliście propozycję urządzenia z bardzo lakonicznym opisem i z gruntu skazaliście na niebyt. Teoretyzując o plusach i minusach urządzenia, którego nawet nie widzieliście na oczy. O weryfikacji w czasie pracy na żywo nie wspomnę... :scratch: :angry:
Brawo... :klaszcze:
Tak... tak... lakoniczny opis, nic z niego nie wynika poza tym że aparatura jest modułowa, ale musi mieś wszystko żeby działała i że ma masę zaworów i elektrozaworów i nawet pompę. Tyle że właśnie nikt jej nie widział i nie ma nawet żadnej fotki, za to jest bardzo realna i całkiem niemała cena. I to jeszcze w dość krótkim okresie ma ona wzrosnąć. Przepraszam ale dla mnie śmierdzi socjotechniką.
Imbir pisze:@rastro zluzuj trochę, jedziesz po gościu jak by ci krzywdę zrobił.
Ja ja jestem wyluzowany, grzecznie zadałem pytanie o sterowanie proporcjonalne to zostałem pouczony żebym sobie poczytał o zaworach proporcjonalnych. Tyle że jak dla mnie zawór sterowany proporcjonalnie nie powoduje że sterowanie odbiorem staje się proporcjonalne. To spowodowało że przestałem wierzyć w cokolwiek co w ofercie jest napisane.
Imbir pisze:Dajmy mu chwilę niech pokarze co ma do zaoferowania i wtedy oceniajmy. Bez urazy ale świat się nie kończy na kilku dobrze nam znanych producentach sprzętu.
Tu nie chodzi o jakąś ochronę obecnych producentów, bo jeżeli ten sterownik jest taki świetny to obroni się sam, a i pewnie zysk będzie taki że obecni producenci będą mieli powód żeby ruszyć swoje leniwe dupska żeby nie zostać w tyle, o ile cały dinks o którego cały ambaras istnieje.

prolog1975 pisze: Dlatego jeśli nie jest to podpucha to naprawdę umieścić to w odpowiednim dziale by nie zginęło w gąszczu postów.
O i to jest sedno sprawy... mnie to śmierdzi albo podpuchą, albo co gorsza próbą naciągnięcia kilku naiwniaków. Najbardziej jednak mnie dziwi jednak fakt że kol. autor tematu pomimo swojego stażu poniżej trzydziestu postów nie ma nałożonej akceptacji. Teraz tylko czekam aż jakiś mod nałoży ją na mnie ;).

Szanowny autorze tematu, akurat kolega lesgo58 cię broni, a klakiery klikają łapki... a ja jako główny i w zasadzie jedyny napastnik i krytykant czekam na zdjęcia (przypominam że miałeś wpaść do domu i je wysłać, coś to się odciąga) i skrócony opis zasady działania sterownika, a jak by się znalazł filmik z działającym aparatem to była by taka wisienka na torcie.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

MecenasAlkoś
100
Posty: 123
Rejestracja: wtorek, 7 lis 2017, 16:06
Krótko o sobie: Zwykły gość;)
Ulubiony Alkohol: Własnej produkcji lub innych również własnej produkcji.
Status Alkoholowy: Bimbrownik
Lokalizacja: Lubelskie
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Sterownik procesu destylacji - mycia - napełniania.

Post autor: MecenasAlkoś »

Cebulowe podejście użytkowników nie dziwi mnie bo jesteśmy w Polsce, w kraju gdzie każdy ponad każdym. To po pierwsze,
Po drugie do Moderatora, który poprawia pisownię: tam jest poprawione słowo POKAŻ na POKARZ w poście kolegi Imbir. Autor chciał pokazać np zdjęcia, a nie pokarać kogoś za coś haniebnego, więc powinno być POKAŻ a nie pokarz. Jeśli to jest do poprawienia a nie poprawione - przepraszam.
Jestem wrażliwy na ortografię, takie zboczenie.
"Są dwa rodzaje wódki : dobra i bardzo dobra."

rastro
2500
Posty: 2548
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 82 razy
Otrzymał podziękowanie: 294 razy
Re: Sterownik procesu destylacji - mycia - napełniania.

Post autor: rastro »

MecenasAlkoś pisze:Cebulowe podejście użytkowników nie dziwi mnie bo jesteśmy w Polsce, w kraju gdzie każdy ponad każdym.
I co to wnosi do dyskusji?
A słowo jest zaznaczone do poprawienia, taki lokalny urok.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

MecenasAlkoś
100
Posty: 123
Rejestracja: wtorek, 7 lis 2017, 16:06
Krótko o sobie: Zwykły gość;)
Ulubiony Alkohol: Własnej produkcji lub innych również własnej produkcji.
Status Alkoholowy: Bimbrownik
Lokalizacja: Lubelskie
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Sterownik procesu destylacji - mycia - napełniania.

Post autor: MecenasAlkoś »

Forum służy również jakie miejsce do zaprezentowania swojego zdania na dany temat szerszemu gronu.
Po przeczytaniu całego tematu wyraziłem swoje zdanie. Od tak.
"Są dwa rodzaje wódki : dobra i bardzo dobra."
Awatar użytkownika

herbata666
1100
Posty: 1108
Rejestracja: sobota, 3 lis 2012, 19:39
Krótko o sobie: Domowy konstruktor, różnych nietypowych destylatorów.
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Centrum, Warszawa
Podziękował: 169 razy
Otrzymał podziękowanie: 497 razy
Re: Sterownik procesu destylacji - mycia - napełniania.

Post autor: herbata666 »

Jednak jak się zastanowić i poszukać po forum to jest tak: Jak się pojawia pytanie co warte są sprężynki od X to zaraz się pojawia opinia że są be bo te od Y są absolutnie najlepsze (jak znam życie różnica jest między nimi minimalna albo i żadna, nie wiem nie sprawdzałem i nie mam zamiaru, wątpię żeby ktoś inny też to czynił).

I teraz ja mógł bym napisać, że nie masz zielonego pojęcia na temat rektyfikacji ponieważ nie wiesz jak kształtują się różnice w wypełnieniu zasypowym ze względu na jego budowę ( my testowaliśmy kilkadziesiąt typów sprężynek i skrajna różnica to około 50% wysokości półki, ale nie tylko sama wysokość jest ważne).

Ale wracając do meritum, chyba nie o to chodzi żeby jeden kolega atakował drugiego, a w dodatku Twoje podejście z góry zakłada że dany sterownik do niczego się nie nadaje i rozwiązania w nim użyte są błędne, bardzo ładnie zaprezentowałeś swoje podejście w tych słowach :
(jak znam życie różnica jest między nimi minimalna albo i żadna, nie wiem nie sprawdzałem i nie mam zamiaru, wątpię żeby ktoś inny też to czynił). Czyli tak z góry zakładasz bo tak Ci się wydaje, w dodatku piszesz że nie sprawdzałeś i nie zamierzasz, a na sam koniec twierdzisz że nikt tego nie czynił. Czyli cały Twój tok rozumowania odnośnie sprężynek i pewnie wielu innych kwestii z dziedziny rektyfikacji jest guzik wart bo są to przypuszczenia niczym nie podparte, wydumane według własnego widzimisię.

PS.
Trochę przypomina mi to podejście jedno kolegi który to wszystko wiedział najlepiej i wszystkie jego tezy były wiedzą oświeconą.

PS2.
Dajmy sobie na wstrzymanie, kolega zaprezentuje swój projekt, może jeszcze opisze dokładniej (mi osobiście po takim przyjęciu nie wiem czy by się jeszcze chciało), wtedy będzie można wysnuwać jakieś tezy i przemyślenia co do działania.
[linia][/linia][i]Pozdrawiamy
SztukaDestylacji

rastro
2500
Posty: 2548
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 82 razy
Otrzymał podziękowanie: 294 razy
Re: Sterownik procesu destylacji - mycia - napełniania.

Post autor: rastro »

@MecenasAlkoś
Ale teraz wytłumacz co rozumiesz przez "cebulowe podejście" i jaki to ma związek z tematem? Jakoś nie załapałem.
Do takiego wyrażania zdania to chyba jest dział Po godzinach i Radioaktywne
Jak jakiś od czuwa to powinien wiedzieć co z tym zrobić.
herbata666 pisze:
Jednak jak się zastanowić i poszukać po forum to jest tak: Jak się pojawia pytanie co warte są sprężynki od X to zaraz się pojawia opinia że są be bo te od Y są absolutnie najlepsze (jak znam życie różnica jest między nimi minimalna albo i żadna, nie wiem nie sprawdzałem i nie mam zamiaru, wątpię żeby ktoś inny też to czynił).
I teraz ja mógł bym napisać, że nie masz zielonego pojęcia na temat rektyfikacji ponieważ nie wiesz jak kształtują się różnice w wypełnieniu zasypowym ze względu na jego budowę ( my testowaliśmy kilkadziesiąt typów sprężynek i skrajna różnica to około 50% wysokości półki, ale nie tylko sama wysokość jest ważne).

Może i testowaliście, a może i nie, nie wiem nie wnikam, ale nawet jeżeli to nie były publikowane wyniki takich testów, ani też metodologia więc pozostaje mi uwierzyć na słowo. Teraz mi się nie chce szukać, ale widywałem na forum zapytania z odpowiedzią nie popartą żadnymi argumentami.

herbata666 pisze: Ale wracając do meritum, chyba nie o to chodzi żeby jeden kolega atakował drugiego,
Ja nikogo nie zaatakowałem, grzecznie zdałem pytanie, na które nie dostałem odpowiedzi więc ponowiłem w związku z czym autor się na mnie obraził, ale cóż takie życie
herbata666 pisze: a w dodatku Twoje podejście z góry zakłada że dany sterownik do niczego się nie nadaje i rozwiązania w nim użyte są błędne,
Nigdzie tak nie powiedziałem, jedynie podważam sens sterowania przepływem wody jako ekonomicznie nieuzasadniony, i możliwy do rozwiązania w znacznie bardziej prosty sposób.
herbata666 pisze: bardzo ładnie zaprezentowałeś swoje podejście w tych słowach :
(jak znam życie różnica jest między nimi minimalna albo i żadna, nie wiem nie sprawdzałem i nie mam zamiaru, wątpię żeby ktoś inny też to czynił). Czyli tak z góry zakładasz bo tak Ci się wydaje, w dodatku piszesz że nie sprawdzałeś i nie zamierzasz, a na sam koniec twierdzisz że nikt tego nie czynił. Czyli cały Twój tok rozumowania odnośnie sprężynek i pewnie wielu innych kwestii z dziedziny rektyfikacji jest guzik wart bo są to przypuszczenia niczym nie podparte, wydumane według własnego widzimisię.
Nie zakładam, tylko mam uzasadnione wątpliwości, to taka subtelna różnica, a powody wątpić w to że ktoś przeprowadzał testy są prozaiczne, przeciętny użytkownik aparatu nie będzie kupował sprężynek od różnych producentów, nawet jeśli to jaka jest pewność że amator z marszu będzie potrafił przygotować i przeprowadzić test i otrzymać wiarygodny wynik? Natomiast producenci sprzętu raczej się nie kwapią do publikowania wyników i metodologi takich testów. Twierdzisz że przeprowadzaliście, nie mam powodu wątpić w Twoje słowa, ale też nigdzie nie publikujesz wyników, więc nawet jak wskażesz to że te X są lepsze od Y to i tak muszę uwierzyć Tobie na słowo, taki już mój urok że z natury jestem sceptyczny.
herbata666 pisze: PS2.
Dajmy sobie na wstrzymanie, kolega zaprezentuje swój projekt, może jeszcze opisze dokładniej (mi osobiście po takim przyjęciu nie wiem czy by się jeszcze chciało), wtedy będzie można wysnuwać jakieś tezy i przemyślenia co do działania.
To sobie poczekamy aż kolega znajdzie tą chwilę czasu (może już po podwyżce ;) ).
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

herbata666
1100
Posty: 1108
Rejestracja: sobota, 3 lis 2012, 19:39
Krótko o sobie: Domowy konstruktor, różnych nietypowych destylatorów.
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Centrum, Warszawa
Podziękował: 169 razy
Otrzymał podziękowanie: 497 razy
Re: Sterownik procesu destylacji - mycia - napełniania.

Post autor: herbata666 »

Też sam się troszkę zapędziłem w Twoim kierunku kolego Rastro, było to nie potrzebne z mojej strony. Może ochłońmy trochę i dajmy szansę zaprezentować sterownik autorowi tematu. Może któryś z kolegów moderatorów, wyrzucił by 80% niepotrzebnej przepychanki słownej z tego tematu do kosza. Bo ktoś zainteresowany w/w projektem, pierwszy raz wchodząc w ten temat, zobaczy 2 strony nikomu niepotrzebnych dyskusji w dodatku na temat jakże odmienny od nazwy wątku.
[linia][/linia][i]Pozdrawiamy
SztukaDestylacji
Awatar użytkownika

seneka
700
Posty: 718
Rejestracja: sobota, 16 sie 2014, 14:47
Podziękował: 100 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Re: Sterownik procesu destylacji - mycia - napełniania.

Post autor: seneka »

Też uważam że to taka nasza polska przypadłość krytyka i negacja. Cóż jak to kiedyś jedna ważna pani powiedziała:taki mamy klimat :D .
ZAISTE WÓDKA POTĘŻNA JEST...ALE BIMBER WIĘKSZĄ MOCĄ WŁADA

rastro
2500
Posty: 2548
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 82 razy
Otrzymał podziękowanie: 294 razy
Re: Sterownik procesu destylacji - mycia - napełniania.

Post autor: rastro »

@seneka - ale że co zadałem pytanie jak jakiś element działa i nie dostałem odpowiedzi, a później reprymendę żebym się douczył o zaworach. Bycie sceptykiem to coś złego i nigdzie na świecie poza tym naszym padołem ich nie ma? Mam wrażenie że nasza przypadłość jest znacznie gorsza - uważamy że krytyka jest z natury zła i jest utożsamiana z negacją, a nie o to tutaj chodzi. A jak już ktoś krytycznie powie o jakimś naszym produkcie to jesteśmy gotowi się obrazić albo i jeszcze gorzej.

@herbata666 - ja tam urazy nie czuję, zwykle staram się mieć jakiś lepszy czy gorszy argument w ręce. Generalnie panie kolego, cały ten sterownik mi pachnie ściemą, bo jeżeli autor sprzedaje go na rynek angielski, jak to jest napisane w pierwszym poście, powinien już dawno rzucić jakimś linkiem, nawet jak by opis miał być w wyspiarskim języku, bo jakoś trudno mi uwierzyć że bez porządnej prezentacji możliwa jest sprzedaż czegokolwiek na tamtym rynku. A na tą chwilę czekamy na obiecane fotki ;)
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

Autor tematu
dark113
30
Posty: 39
Rejestracja: środa, 31 mar 2010, 02:06
Podziękował: 26 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Sterownik procesu destylacji - mycia - napełniania.

Post autor: dark113 »

Rastro specjalnie dla tych którzy zwątpili. Jak tylko będę miał więcej czasu postaram się bardziej przybliżyć jego pracę oraz możliwości. Niestety z powodu rozmiaru nie mam możliwości wstawienia filmu poglądowego - postaram się nagrać prace ( wrzucą ma YouTube ) tylko co chcesz tam zobaczyć początek czy koniec procesu ? Napełnianie a może mycie ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: Sterownik procesu destylacji - mycia - napełniania.

Post autor: Pretender »

Jak masz film, wrzuć w chmurę i zapodaj linka.

rastro
2500
Posty: 2548
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 82 razy
Otrzymał podziękowanie: 294 razy
Re: Sterownik procesu destylacji - mycia - napełniania.

Post autor: rastro »

dark113 pisze:postaram się nagrać prace ( wrzucą ma YouTube ) tylko co chcesz tam zobaczyć początek czy koniec procesu ? Napełnianie a może mycie ?
Ja chciał bym zobaczyć jak pracuje zawór na odbiorze + podgląd parametrów sterownika w tym czasie. Bo wyobraź sobie, że etap mycia i napełniania jestem sobie w stanie wyobrazić, nie widzę w tym jakiejś wielkiej filozofii. A i jeszcze chciałbym zobaczyć jak działa regulator ciśnienia przy zmianach ciśnienia w instalacji.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

Autor tematu
dark113
30
Posty: 39
Rejestracja: środa, 31 mar 2010, 02:06
Podziękował: 26 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Sterownik procesu destylacji - mycia - napełniania.

Post autor: dark113 »

Przesyłam krótki filmik poglądowy
https://www.youtube.com/watch?v=zi5F490hjxQ

Autor tematu
dark113
30
Posty: 39
Rejestracja: środa, 31 mar 2010, 02:06
Podziękował: 26 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Sterownik procesu destylacji - mycia - napełniania.

Post autor: dark113 »

rastro pisze:
dark113 pisze:postaram się nagrać prace ( wrzucą ma YouTube ) tylko co chcesz tam zobaczyć początek czy koniec procesu ? Napełnianie a może mycie ?
Ja chciał bym zobaczyć jak pracuje zawór na odbiorze + podgląd parametrów sterownika w tym czasie. Bo wyobraź sobie, że etap mycia i napełniania jestem sobie w stanie wyobrazić, nie widzę w tym jakiejś wielkiej filozofii. A i jeszcze chciałbym zobaczyć jak działa regulator ciśnienia przy zmianach ciśnienia w instalacji.
To nie będzie takie proste do zobrazowania ale postaram się sprostać twoim oczekiwaniom tylko musisz mi dać trochę czasu w chwili obecnej mam dużo na głowie. Najlepiej zobaczyć to na żywo bo nie wszystko da się przedstawić w postaci zdjęć czy filmów.

70-MAREK
150
Posty: 162
Rejestracja: środa, 15 sie 2012, 20:32
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: LUBLIN
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 12 razy
Re: Sterownik procesu destylacji - mycia - napełniania.

Post autor: 70-MAREK »

Witam,
Kolego mimo szczerych chęci chociż byśmy chcieli nic nie widać na tym filmiku, chyba że może ktoś z kolegów ma sporo lepszą lupę, sorki za drobną uszczypliwość ;)
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: Sterownik procesu destylacji - mycia - napełniania.

Post autor: Pretender »

A co chciałeś zobaczyć? Może napisz, będzie łatwiej koledze spełnić Twoje wymagania.

rastro
2500
Posty: 2548
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 82 razy
Otrzymał podziękowanie: 294 razy
Re: Sterownik procesu destylacji - mycia - napełniania.

Post autor: rastro »

Bez przesady w trybie pełnoekranowym filmik jest czytelny, ale w zasadzie nic nie pokazuje poza tym że jest jakieś menu z nawigacją. Nawet nie wiadomo czy są tam jakieś termometry, trochę szkoda. Czekamy na więcej, bo zewnętrznie sterownik prezentuje się całkiem okazale, tyle że od wyglądu bardziej liczy się funkcjonalność. Jeżeli funkcjonalność jest w połowie tak dopracowana jak wygląd to kto wie, może właśnie na rynku pojawiła się konkurencja dla obecnych producentów.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
online
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7279
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1691 razy
Re: Sterownik procesu destylacji - mycia - napełniania.

Post autor: radius »

No i wreszcie kol. rastro zaczynasz mówić "ludzkim" głosem, bo po twoich pierwszych postach myślałem, że albo kobieta ci nie dała, albo szef pojechał po premii, albo diler nie dowiózł towaru :mrgreen: Bez urazy :)
поживём-увидим, jak mawiali starożytni Rosjanie :D . Może z tego coś ciekawego się wykluje dla społeczności destylerów domowych :ok:
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Sterownik procesu destylacji - mycia - napełniania.

Post autor: masterpaw2 »

Stawiam na dilera, bądź szefa, bo przecież kobiety to idealne stworzenia ;), kol. Radius jak nawet mogłeś tak pomyśleć :D :D :D
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kontrola procesu destylacji”