Przyrządy pomiarowe, ich montaż i zastosowanie odczytów w procesach destylacji. Regulacja procesów.

Slodziaksos
50
Posty: 51
Rejestracja: poniedziałek, 5 sie 2013, 09:43
Załączniki
Re: Sterownik procesu destylacji - mycia - napełniania.

Postautor: Slodziaksos » czwartek, 4 sty 2018, 21:20

dark113 pisze:faktycznie popełniłem błąd wstawiając coś tu na forum - bo dla ciebie lesogo bym musiał opisać książkę i to było by mało - jak tylko będe miał chwilę to umieszcze zdjęcia

Czemu marudzisz na Lesogo?
Przecież jako jeden z niewielu Cię broni.
Hmmm


dostawa 5zł
Rabaty dla użytkowników forum AD w sklepie po podaniu loginu z forum!

rastro
1400
Posty: 1413
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Załączniki
Re: Sterownik procesu destylacji - mycia - napełniania.

Postautor: rastro » czwartek, 4 sty 2018, 21:36

herbata666 pisze:....mam troszkę więcej czasu na przeglądanie forum i widzę że ostatnimi czasy, każda inicjatywa (nie rozważam tu czy słuszna czy nie, bo nie o to w tym chodzi) rozwoju w naszym hobby jest od razu "pozytywnie przyjmowane", z ogólnym zaciekawieniem, w bardzo miłej atmosferze.

Ale jaka inicjatywa, gość reklamuje produkt, lakonicznie opisany, łaskawie może wysłać zdjęcia na priv, albo porozmawiać o tym przez telefon... bo co parametry i wizerunek urządzenia jest jakąś tajemnicą?

herbata666 pisze: Po dłuższej chwili zastanowienia, przychodzi mi jedna myśl, po co w ogóle pisać o czymś nowym na forum, czy ma to jakikolwiek sens, wróćmy do zwykłej rury z zasypem szklanym i będzie git.

ta... tylko co ma piernik do wiatraka. Jednak jak się zastanowić i poszukać po forum to jest tak: Jak się pojawia pytanie co warte są sprężynki od X to zaraz się pojawia opinia że są be bo te od Y są absolutnie najlepsze (jak znam życie różnica jest między nimi minimalna albo i żadna, nie wiem nie sprawdzałem i nie mam zamiaru, wątpię żeby ktoś inny też to czynił).

KS2507 pisze:Nie rozumiem co żeście się tak czepili autora tematu :? dajcie człowiekowi zamieścić zdjęcia i dokładnie opisać zasadę działania bo jak na razie to robicie tylko zamieszanie.

Żeby nie było to ja się czepiłem, może dlatego że lubię a może dlatego że post trafił w niewłaściwe miejsce, albo co kto tam sobie chce niech sobie wymyśli. Zdjęcia i parametry techniczne ew. opis działania to powinna być podstawa i od tego powinien zacząć, a nie chwalić się że nie wyrabia z zamówieniami dla anglojęzycznych klientów i żalić się że na na urządzeniu za tą kasę prawie nic nie zarabia. No sam powiedz jako producent maszynek jak bardzo to jest profesjonalne podejście.

KS2507 pisze:Sterowanie ciśnieniem wody nie zawsze zda egzamin bo zmienia się też temperatura wody, moim zdanie lepszym rozwiązaniem będzie sterowanie przepływem wody np; moto zaworem względem temperatury wody wypływającej z skraplacza, i dla każdej kolumny- głowicy ta temperatura będzie inna głównie zależy to od wydajności skraplacza.

Ta... tylko że prędkość przepływu jest ściśle związana z ciśnieniem, jak ono się zmienia to zmienia się i przepływ to raz. Co do temperatury masz rację, ale jak masz stabilne ciśnienie i prowadzisz proces ze stałą mocą to przy stałym ciśnieniu przepływ wody w skraplaczu wystarczy ustawić raz i to już nie potrzeba do tego żadnego motozaworu bo i po co.

lesgo58 pisze:Brawo. Otrzymaliście propozycję urządzenia z bardzo lakonicznym opisem i z gruntu skazaliście na niebyt. Teoretyzując o plusach i minusach urządzenia, którego nawet nie widzieliście na oczy. O weryfikacji w czasie pracy na żywo nie wspomnę... :scratch: :angry:
Brawo... :klaszcze:


Tak... tak... lakoniczny opis, nic z niego nie wynika poza tym że aparatura jest modułowa, ale musi mieś wszystko żeby działała i że ma masę zaworów i elektrozaworów i nawet pompę. Tyle że właśnie nikt jej nie widział i nie ma nawet żadnej fotki, za to jest bardzo realna i całkiem niemała cena. I to jeszcze w dość krótkim okresie ma ona wzrosnąć. Przepraszam ale dla mnie śmierdzi socjotechniką.

Imbir pisze:@rastro zluzuj trochę, jedziesz po gościu jak by ci krzywdę zrobił.

Ja ja jestem wyluzowany, grzecznie zadałem pytanie o sterowanie proporcjonalne to zostałem pouczony żebym sobie poczytał o zaworach proporcjonalnych. Tyle że jak dla mnie zawór sterowany proporcjonalnie nie powoduje że sterowanie odbiorem staje się proporcjonalne. To spowodowało że przestałem wierzyć w cokolwiek co w ofercie jest napisane.

Imbir pisze:Dajmy mu chwilę niech pokarze co ma do zaoferowania i wtedy oceniajmy. Bez urazy ale świat się nie kończy na kilku dobrze nam znanych producentach sprzętu.

Tu nie chodzi o jakąś ochronę obecnych producentów, bo jeżeli ten sterownik jest taki świetny to obroni się sam, a i pewnie zysk będzie taki że obecni producenci będą mieli powód żeby ruszyć swoje leniwe dupska żeby nie zostać w tyle, o ile cały dinks o którego cały ambaras istnieje.


prolog1975 pisze:Dlatego jeśli nie jest to podpucha to naprawdę umieścić to w odpowiednim dziale by nie zginęło w gąszczu postów.

O i to jest sedno sprawy... mnie to śmierdzi albo podpuchą, albo co gorsza próbą naciągnięcia kilku naiwniaków. Najbardziej jednak mnie dziwi jednak fakt że kol. autor tematu pomimo swojego stażu poniżej trzydziestu postów nie ma nałożonej akceptacji. Teraz tylko czekam aż jakiś mod nałoży ją na mnie ;).

Szanowny autorze tematu, akurat kolega lesgo58 cię broni, a klakiery klikają łapki... a ja jako główny i w zasadzie jedyny napastnik i krytykant czekam na zdjęcia (przypominam że miałeś wpaść do domu i je wysłać, coś to się odciąga) i skrócony opis zasady działania sterownika, a jak by się znalazł filmik z działającym aparatem to była by taka wisienka na torcie.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

Awatar użytkownika

MecenasAlkoś
100
Posty: 108
Rejestracja: wtorek, 7 lis 2017, 16:06
Krótko o sobie: Zwykły gość;)
Ulubiony Alkohol: Własnej produkcji lub innych również własnej produkcji.
Status Alkoholowy: Bimbrownik
Lokalizacja: Lubelskie
Załączniki
Re: Sterownik procesu destylacji - mycia - napełniania.

Postautor: MecenasAlkoś » czwartek, 4 sty 2018, 21:49

Cebulowe podejście użytkowników nie dziwi mnie bo jesteśmy w Polsce, w kraju gdzie każdy ponad każdym. To po pierwsze,
Po drugie do Moderatora, który poprawia pisownię: tam jest poprawione słowo POKAŻ na POKARZ w poście kolegi Imbir. Autor chciał pokazać np zdjęcia, a nie pokarać kogoś za coś haniebnego, więc powinno być POKAŻ a nie pokarz. Jeśli to jest do poprawienia a nie poprawione - przepraszam.
Jestem wrażliwy na ortografię, takie zboczenie.
"Są dwa rodzaje wódki : dobra i bardzo dobra."


rastro
1400
Posty: 1413
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Załączniki
Re: Sterownik procesu destylacji - mycia - napełniania.

Postautor: rastro » czwartek, 4 sty 2018, 21:58

MecenasAlkoś pisze:Cebulowe podejście użytkowników nie dziwi mnie bo jesteśmy w Polsce, w kraju gdzie każdy ponad każdym.

I co to wnosi do dyskusji?
A słowo jest zaznaczone do poprawienia, taki lokalny urok.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

Awatar użytkownika

MecenasAlkoś
100
Posty: 108
Rejestracja: wtorek, 7 lis 2017, 16:06
Krótko o sobie: Zwykły gość;)
Ulubiony Alkohol: Własnej produkcji lub innych również własnej produkcji.
Status Alkoholowy: Bimbrownik
Lokalizacja: Lubelskie
Załączniki
Re: Sterownik procesu destylacji - mycia - napełniania.

Postautor: MecenasAlkoś » czwartek, 4 sty 2018, 22:00

Forum służy również jakie miejsce do zaprezentowania swojego zdania na dany temat szerszemu gronu.
Po przeczytaniu całego tematu wyraziłem swoje zdanie. Od tak.
"Są dwa rodzaje wódki : dobra i bardzo dobra."

Awatar użytkownika

herbata666
1100
Posty: 1108
Rejestracja: sobota, 3 lis 2012, 19:39
Krótko o sobie: Domowy konstruktor, różnych nietypowych destylatorów.
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Centrum, Warszawa
Załączniki
Re: Sterownik procesu destylacji - mycia - napełniania.

Postautor: herbata666 » czwartek, 4 sty 2018, 22:11

Jednak jak się zastanowić i poszukać po forum to jest tak: Jak się pojawia pytanie co warte są sprężynki od X to zaraz się pojawia opinia że są be bo te od Y są absolutnie najlepsze (jak znam życie różnica jest między nimi minimalna albo i żadna, nie wiem nie sprawdzałem i nie mam zamiaru, wątpię żeby ktoś inny też to czynił).

I teraz ja mógł bym napisać, że nie masz zielonego pojęcia na temat rektyfikacji ponieważ nie wiesz jak kształtują się różnice w wypełnieniu zasypowym ze względu na jego budowę ( my testowaliśmy kilkadziesiąt typów sprężynek i skrajna różnica to około 50% wysokości półki, ale nie tylko sama wysokość jest ważne).

Ale wracając do meritum, chyba nie o to chodzi żeby jeden kolega atakował drugiego, a w dodatku Twoje podejście z góry zakłada że dany sterownik do niczego się nie nadaje i rozwiązania w nim użyte są błędne, bardzo ładnie zaprezentowałeś swoje podejście w tych słowach :
(jak znam życie różnica jest między nimi minimalna albo i żadna, nie wiem nie sprawdzałem i nie mam zamiaru, wątpię żeby ktoś inny też to czynił). Czyli tak z góry zakładasz bo tak Ci się wydaje, w dodatku piszesz że nie sprawdzałeś i nie zamierzasz, a na sam koniec twierdzisz że nikt tego nie czynił. Czyli cały Twój tok rozumowania odnośnie sprężynek i pewnie wielu innych kwestii z dziedziny rektyfikacji jest guzik wart bo są to przypuszczenia niczym nie podparte, wydumane według własnego widzimisię.

PS.
Trochę przypomina mi to podejście jedno kolegi który to wszystko wiedział najlepiej i wszystkie jego tezy były wiedzą oświeconą.

PS2.
Dajmy sobie na wstrzymanie, kolega zaprezentuje swój projekt, może jeszcze opisze dokładniej (mi osobiście po takim przyjęciu nie wiem czy by się jeszcze chciało), wtedy będzie można wysnuwać jakieś tezy i przemyślenia co do działania.

Pozdrawiamy
SztukaDestylacji
501-050-098

KONTAKT GŁÓWNIE PRZEZ TELEFON CODZIENNIE 10-20


rastro
1400
Posty: 1413
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Załączniki
Re: Sterownik procesu destylacji - mycia - napełniania.

Postautor: rastro » czwartek, 4 sty 2018, 22:35

@MecenasAlkoś
Ale teraz wytłumacz co rozumiesz przez "cebulowe podejście" i jaki to ma związek z tematem? Jakoś nie załapałem.
Do takiego wyrażania zdania to chyba jest dział Po godzinach i Radioaktywne
Jak jakiś od czuwa to powinien wiedzieć co z tym zrobić.

herbata666 pisze:
Jednak jak się zastanowić i poszukać po forum to jest tak: Jak się pojawia pytanie co warte są sprężynki od X to zaraz się pojawia opinia że są be bo te od Y są absolutnie najlepsze (jak znam życie różnica jest między nimi minimalna albo i żadna, nie wiem nie sprawdzałem i nie mam zamiaru, wątpię żeby ktoś inny też to czynił).

I teraz ja mógł bym napisać, że nie masz zielonego pojęcia na temat rektyfikacji ponieważ nie wiesz jak kształtują się różnice w wypełnieniu zasypowym ze względu na jego budowę ( my testowaliśmy kilkadziesiąt typów sprężynek i skrajna różnica to około 50% wysokości półki, ale nie tylko sama wysokość jest ważne).

Może i testowaliście, a może i nie, nie wiem nie wnikam, ale nawet jeżeli to nie były publikowane wyniki takich testów, ani też metodologia więc pozostaje mi uwierzyć na słowo. Teraz mi się nie chce szukać, ale widywałem na forum zapytania z odpowiedzią nie popartą żadnymi argumentami.


herbata666 pisze:Ale wracając do meritum, chyba nie o to chodzi żeby jeden kolega atakował drugiego,

Ja nikogo nie zaatakowałem, grzecznie zdałem pytanie, na które nie dostałem odpowiedzi więc ponowiłem w związku z czym autor się na mnie obraził, ale cóż takie życie

herbata666 pisze:a w dodatku Twoje podejście z góry zakłada że dany sterownik do niczego się nie nadaje i rozwiązania w nim użyte są błędne,

Nigdzie tak nie powiedziałem, jedynie podważam sens sterowania przepływem wody jako ekonomicznie nieuzasadniony, i możliwy do rozwiązania w znacznie bardziej prosty sposób.

herbata666 pisze:bardzo ładnie zaprezentowałeś swoje podejście w tych słowach :
(jak znam życie różnica jest między nimi minimalna albo i żadna, nie wiem nie sprawdzałem i nie mam zamiaru, wątpię żeby ktoś inny też to czynił). Czyli tak z góry zakładasz bo tak Ci się wydaje, w dodatku piszesz że nie sprawdzałeś i nie zamierzasz, a na sam koniec twierdzisz że nikt tego nie czynił. Czyli cały Twój tok rozumowania odnośnie sprężynek i pewnie wielu innych kwestii z dziedziny rektyfikacji jest guzik wart bo są to przypuszczenia niczym nie podparte, wydumane według własnego widzimisię.

Nie zakładam, tylko mam uzasadnione wątpliwości, to taka subtelna różnica, a powody wątpić w to że ktoś przeprowadzał testy są prozaiczne, przeciętny użytkownik aparatu nie będzie kupował sprężynek od różnych producentów, nawet jeśli to jaka jest pewność że amator z marszu będzie potrafił przygotować i przeprowadzić test i otrzymać wiarygodny wynik? Natomiast producenci sprzętu raczej się nie kwapią do publikowania wyników i metodologi takich testów. Twierdzisz że przeprowadzaliście, nie mam powodu wątpić w Twoje słowa, ale też nigdzie nie publikujesz wyników, więc nawet jak wskażesz to że te X są lepsze od Y to i tak muszę uwierzyć Tobie na słowo, taki już mój urok że z natury jestem sceptyczny.

herbata666 pisze:PS2.
Dajmy sobie na wstrzymanie, kolega zaprezentuje swój projekt, może jeszcze opisze dokładniej (mi osobiście po takim przyjęciu nie wiem czy by się jeszcze chciało), wtedy będzie można wysnuwać jakieś tezy i przemyślenia co do działania.

To sobie poczekamy aż kolega znajdzie tą chwilę czasu (może już po podwyżce ;) ).
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

Awatar użytkownika

herbata666
1100
Posty: 1108
Rejestracja: sobota, 3 lis 2012, 19:39
Krótko o sobie: Domowy konstruktor, różnych nietypowych destylatorów.
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Centrum, Warszawa
Załączniki
Re: Sterownik procesu destylacji - mycia - napełniania.

Postautor: herbata666 » czwartek, 4 sty 2018, 22:52

Też sam się troszkę zapędziłem w Twoim kierunku kolego Rastro, było to nie potrzebne z mojej strony. Może ochłońmy trochę i dajmy szansę zaprezentować sterownik autorowi tematu. Może któryś z kolegów moderatorów, wyrzucił by 80% niepotrzebnej przepychanki słownej z tego tematu do kosza. Bo ktoś zainteresowany w/w projektem, pierwszy raz wchodząc w ten temat, zobaczy 2 strony nikomu niepotrzebnych dyskusji w dodatku na temat jakże odmienny od nazwy wątku.

Pozdrawiamy
SztukaDestylacji
501-050-098

KONTAKT GŁÓWNIE PRZEZ TELEFON CODZIENNIE 10-20

Awatar użytkownika

seneka
550
Posty: 568
Rejestracja: sobota, 16 sie 2014, 13:47
Załączniki
Re: Sterownik procesu destylacji - mycia - napełniania.

Postautor: seneka » czwartek, 4 sty 2018, 22:53

Też uważam że to taka nasza polska przypadłość krytyka i negacja. Cóż jak to kiedyś jedna ważna pani powiedziała:taki mamy klimat :D .
ZAISTE WÓDKA POTĘŻNA JEST...ALE BIMBER WIĘKSZĄ MOCĄ WŁADA


rastro
1400
Posty: 1413
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Załączniki
Re: Sterownik procesu destylacji - mycia - napełniania.

Postautor: rastro » czwartek, 4 sty 2018, 23:03

@seneka - ale że co zadałem pytanie jak jakiś element działa i nie dostałem odpowiedzi, a później reprymendę żebym się douczył o zaworach. Bycie sceptykiem to coś złego i nigdzie na świecie poza tym naszym padołem ich nie ma? Mam wrażenie że nasza przypadłość jest znacznie gorsza - uważamy że krytyka jest z natury zła i jest utożsamiana z negacją, a nie o to tutaj chodzi. A jak już ktoś krytycznie powie o jakimś naszym produkcie to jesteśmy gotowi się obrazić albo i jeszcze gorzej.

@herbata666 - ja tam urazy nie czuję, zwykle staram się mieć jakiś lepszy czy gorszy argument w ręce. Generalnie panie kolego, cały ten sterownik mi pachnie ściemą, bo jeżeli autor sprzedaje go na rynek angielski, jak to jest napisane w pierwszym poście, powinien już dawno rzucić jakimś linkiem, nawet jak by opis miał być w wyspiarskim języku, bo jakoś trudno mi uwierzyć że bez porządnej prezentacji możliwa jest sprzedaż czegokolwiek na tamtym rynku. A na tą chwilę czekamy na obiecane fotki ;)
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett


Autor tematu
dark113
30
Posty: 39
Rejestracja: środa, 31 mar 2010, 01:06
Załączniki
Re: Sterownik procesu destylacji - mycia - napełniania.

Postautor: dark113 » piątek, 5 sty 2018, 11:24

Rastro specjalnie dla tych którzy zwątpili. Jak tylko będę miał więcej czasu postaram się bardziej przybliżyć jego pracę oraz możliwości. Niestety z powodu rozmiaru nie mam możliwości wstawienia filmu poglądowego - postaram się nagrać prace ( wrzucą ma YouTube ) tylko co chcesz tam zobaczyć początek czy koniec procesu ? Napełnianie a może mycie ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Załączniki
Re: Sterownik procesu destylacji - mycia - napełniania.

Postautor: Pretender » piątek, 5 sty 2018, 11:47

Jak masz film, wrzuć w chmurę i zapodaj linka.


rastro
1400
Posty: 1413
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Załączniki
Re: Sterownik procesu destylacji - mycia - napełniania.

Postautor: rastro » piątek, 5 sty 2018, 12:02

dark113 pisze:postaram się nagrać prace ( wrzucą ma YouTube ) tylko co chcesz tam zobaczyć początek czy koniec procesu ? Napełnianie a może mycie ?


Ja chciał bym zobaczyć jak pracuje zawór na odbiorze + podgląd parametrów sterownika w tym czasie. Bo wyobraź sobie, że etap mycia i napełniania jestem sobie w stanie wyobrazić, nie widzę w tym jakiejś wielkiej filozofii. A i jeszcze chciałbym zobaczyć jak działa regulator ciśnienia przy zmianach ciśnienia w instalacji.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett


Autor tematu
dark113
30
Posty: 39
Rejestracja: środa, 31 mar 2010, 01:06
Załączniki
Re: Sterownik procesu destylacji - mycia - napełniania.

Postautor: dark113 » piątek, 5 sty 2018, 12:11

Przesyłam krótki filmik poglądowy
https://www.youtube.com/watch?v=zi5F490hjxQ


Autor tematu
dark113
30
Posty: 39
Rejestracja: środa, 31 mar 2010, 01:06
Załączniki
Re: Sterownik procesu destylacji - mycia - napełniania.

Postautor: dark113 » piątek, 5 sty 2018, 12:17

rastro pisze:
dark113 pisze:postaram się nagrać prace ( wrzucą ma YouTube ) tylko co chcesz tam zobaczyć początek czy koniec procesu ? Napełnianie a może mycie ?


Ja chciał bym zobaczyć jak pracuje zawór na odbiorze + podgląd parametrów sterownika w tym czasie. Bo wyobraź sobie, że etap mycia i napełniania jestem sobie w stanie wyobrazić, nie widzę w tym jakiejś wielkiej filozofii. A i jeszcze chciałbym zobaczyć jak działa regulator ciśnienia przy zmianach ciśnienia w instalacji.


To nie będzie takie proste do zobrazowania ale postaram się sprostać twoim oczekiwaniom tylko musisz mi dać trochę czasu w chwili obecnej mam dużo na głowie. Najlepiej zobaczyć to na żywo bo nie wszystko da się przedstawić w postaci zdjęć czy filmów.


70-MAREK
150
Posty: 162
Rejestracja: środa, 15 sie 2012, 19:32
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: LUBLIN
Załączniki
Re: Sterownik procesu destylacji - mycia - napełniania.

Postautor: 70-MAREK » piątek, 5 sty 2018, 19:07

Witam,
Kolego mimo szczerych chęci chociż byśmy chcieli nic nie widać na tym filmiku, chyba że może ktoś z kolegów ma sporo lepszą lupę, sorki za drobną uszczypliwość ;)

Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Załączniki
Re: Sterownik procesu destylacji - mycia - napełniania.

Postautor: Pretender » piątek, 5 sty 2018, 21:58

A co chciałeś zobaczyć? Może napisz, będzie łatwiej koledze spełnić Twoje wymagania.


rastro
1400
Posty: 1413
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Załączniki
Re: Sterownik procesu destylacji - mycia - napełniania.

Postautor: rastro » piątek, 5 sty 2018, 22:49

Bez przesady w trybie pełnoekranowym filmik jest czytelny, ale w zasadzie nic nie pokazuje poza tym że jest jakieś menu z nawigacją. Nawet nie wiadomo czy są tam jakieś termometry, trochę szkoda. Czekamy na więcej, bo zewnętrznie sterownik prezentuje się całkiem okazale, tyle że od wyglądu bardziej liczy się funkcjonalność. Jeżeli funkcjonalność jest w połowie tak dopracowana jak wygląd to kto wie, może właśnie na rynku pojawiła się konkurencja dla obecnych producentów.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

Awatar użytkownika

radius
6000
Posty: 6337
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 15:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Załączniki
Re: Sterownik procesu destylacji - mycia - napełniania.

Postautor: radius » sobota, 6 sty 2018, 08:10

No i wreszcie kol. rastro zaczynasz mówić "ludzkim" głosem, bo po twoich pierwszych postach myślałem, że albo kobieta ci nie dała, albo szef pojechał po premii, albo diler nie dowiózł towaru :mrgreen: Bez urazy :)
поживём-увидим, jak mawiali starożytni Rosjanie :D . Może z tego coś ciekawego się wykluje dla społeczności destylerów domowych :ok:
SPIRITUS FLAT UBI VULT

Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 19:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Załączniki
Re: Sterownik procesu destylacji - mycia - napełniania.

Postautor: masterpaw2 » sobota, 6 sty 2018, 08:38

Stawiam na dilera, bądź szefa, bo przecież kobiety to idealne stworzenia ;), kol. Radius jak nawet mogłeś tak pomyśleć :D :D :D
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)


Wróć do „Kontrola procesu destylacji”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości