Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Przyrządy pomiarowe, ich montaż i zastosowanie odczytów w procesach destylacji. Regulacja procesów.

robert.michal
300
Posty: 308
Rejestracja: poniedziałek, 7 gru 2015, 21:14
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowanie: 75 razy
Kontakt:

Post autor: robert.michal »

Myślałem, że coś chlapie na sondę, ale skoro inne DS włożone w port głowicy są w miarę stabilne to reklamuj, albo pożycz od kogoś inny zestaw i sprawdź.
KALKULATOR NALEWKOWY : https://nalewkidomowe.com
alembiki
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: masterpaw2 »

O chlapaniu nawet nie ma mowy, sonda nad rurką przelewu flegmy
20171201_104053-1-884x961.jpg
Raczej reklamacja będzie nieunikniona, we wcześniejszych postach opisałem też inne anomalia tejże sondy, które cały czas występują.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: rastro »

DS'y są stabilne bo:
1. Mają wielką bezwładność, czujnik jest zatopiony w sporym kawałku plastiku
2. Czujnik jest koszmarnie wolny... odczyt trwa niemalże sekundę do tego oversampling i inne bzdety, które jeszcze bardziej zwiększają bezwładność.

Niestety o A25 gówno wiadomo, ponoć zalany jest jakąś żywicą może akurat masz trefny egzemplarz i sam czujnik w jakimś bąblu i szaleje? HGW. W innym miejscu kolumny też tak szaleje, czy tylko pod tą twoją półką. Swoją drogą jaką masz pewność że coś tam na niego nie kapie? Tam pod półką też coś niecoś się skrapla.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: masterpaw2 »

Rastro, nawet gdyby cóś na niego kapało, to skoki temperatury nie byłyby takie duże, uwzględniając fakt, że jest to coś (A25) umieszczone w miedzianej pochewce, o jakby nie patrzeć sporej bezwładność termicznej.
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)
Awatar użytkownika

bolecki
200
Posty: 217
Rejestracja: wtorek, 4 mar 2014, 17:51
Krótko o sobie: Dobry diler nie bierze.
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Kontakt:
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: bolecki »

A jak ten A25 zachowuje się w słoiczku z wodą albo na stole pod przykryciem?. Ogólnie coś jest do bani, zazwyczaj goni na poziomie tysięcznych. Zakładam że to Ty dzwoniłeś, opisz jeszcze jak doprowadzasz do przymulenia sterownika, tak że nie chce się odblokować. Mówiłeś że potrafisz bez problemu wywołać ten stan. Wiem że jest błąd, ale nie potrafię go wywołać i co za tym idzie wybadać.

W kwestii tego co pisał inqubus.
No eureka :) MSR kosztuje w granicach 2 stówek, Twoje testo, już 4 stówki i podejrzewam że nie dostałeś do niego świadectwa wzorcowania i analogicznie nie robi szału na tle bardziej laboratoryjnych sprzętów. Idąc tym tokiem myślenia można narzekać że w sandałach się średnio po górach chodzi. Zrobienie dobrego toru pomiarowego o użytkowej rozdzielczości 0,01st to (strzelam) wydatek w okolicach stówki (za części). Kto za to zapłaci?. Ktoś kto potrzebuje sprzętu labo, bo przeciętny użytkownik kolumny raczej nie.
MSR to nie ta półka oraz przeznaczenie urządzeń. To miało być coś co pozwoli w miarę sensownie zmierzyć temperaturę w kilku punktach, bez większej dokładności za to z naciskiem rozdzielczość bez kosztów, do tego progi alarmowe pomiar, ciśnienia i sterowanie grzałką. I to się w zupełności nadaje do prowadzenia procesu.
Jaka jest dokładność DSów każdy może sprawdzić w pdfie producenta. O A25 "gówno" wiadomo więc w instrukcji piszę że nie gorzej niż 1st i fizycznie ma 0,003st rozdzielczości
Skoro rozdzielczość bez większych kosztów, to wszystkie czujniki są interpolowane czego nie ukrywam bo nie zależy mi na ciulaniu kogoś beretką po oczach, ponadto zrobiłem to dla sportu i własnej ciekawości. Z racji że działa to jak działa i komuś może brakować, na pokładzie jest jeden kanał który ma o rząd wielkości lepszą rozdzielczość niż DSy.
Kwestia korekcji wskazań, znów trzeba wrócić do podstawowego zastosowania: kolumna!. Zakres zmian temperatur podczas pracy nie przekracza 10st, a w wielu miejscach nawet i mniej. Bawienie się w korekcję oraz liniowość w całym zakresie temperatur to przerost formy nad treścią. W dodatku, proces kalibracji mógł przy przerastać wiele osób. Szerszy zakres wykorzystany jest pewnie tak jak wspomniałeś tylko w stacjach pogodowych, a taki błąd pewnie będzie tam akceptowalny. Jeśli przestawisz offsety dla jednakowych wskazań na okolice 78st to w zakresie zmian w jakich pracuje kolumna powinno być bardzo ok.

Nie mniej masz zboczenie zawodowe i nie dopuszczasz myśli że ktoś robi termometry które nie kalibruje przed sprzedażą, bywa i rozumiem to ;) Wiesz w ogóle że "sygnału" z Dallasów się nie przelicza bo one po prostu podają gotową wartość temperatury?. Zrobić można wszystko, to tylko kwestia kasy.

Ale widzę rozbieżność pomiędzy instrukcją, a zamiarem i będę musiał poprawić opis choćby na www. Z instrukcji można wywnioskować że A25 mierzy >100st. Tu faktycznie masz zasadność. Niestety nie mierzy, raz się nie mieści taki wynik na ekranie, dwa nie jest potrzebny bo w na kolumnie takiej temperatury nie osiągniesz.

---------------
BTW, znalazłem byka związanego z A25, tak że jeszcze naprowadźcie na byka z blokowaniem.
Aktualnie poprawiłem temat z A25, zwiększyłem też dynamikę (ale nie wiem czy to dobry pomysł). W ustawieniach dodatkowych dałem na razie możliwość wyłączenia blokady klawiatury. Moja opinia na ten temat jest taka że sterownik bez blokady kiedyś tam może się sam nacisnąć- może, ale nie musi więc ostrzegam i czekam na namiary w jakim momencie ster nie chce sie odblokować.
Wgrywanie softu jak w opisano w instrukcji, musicie sobie zmienić nazwę pliku. Plik powinien być tu:
https://www.dropbox.com/s/w7nm8ml2au8ou ... R.hex?dl=0

Po wgraniu na ekranie powinno się pokazać MSR v1.04 i po tym błąd ustawień w j. Angielskim. I teraz uwaga, zrobiłem to tak aby ustawienia nie poleciały w kosmos, jeśli poprzednia wersja softu to 1.03 (nie wiem jak ze starszych). W takim wypadku trzeba sobie klepnąć strzałkę w dół i powinien się uruchomić ze starymi wartościami. Następnie trzeba wejść w edycję dowolnego parametru i po prostu ją przejść bez konieczności zmieniania czegokolwiek. W tedy ster wszystko przyklepie następne uruchomienie będzie bez niespodzianek.
Kierownik tartaku pod szyldem bolecki.pl

Pierro
50
Posty: 66
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwie 2017, 23:36
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: Pierro »

Kolego to ja dzwoniłem do Ciebie i informowałem Cię o blokowaniu sterownika. Jak tylko znajdę trochę czasu nagram i prześlę ten film na którym sterownik się blokuje. Wystarczy przekroczyć, na dwóch czujnikach ustawione tymperatury alarmu ,poczym wyłączyć grzanie i zejść z temperaturami wtedy na termometrze wyskakuje komunikat sonda x OK, sonda y OK i termometrsię blokuje.
Awatar użytkownika

bolecki
200
Posty: 217
Rejestracja: wtorek, 4 mar 2014, 17:51
Krótko o sobie: Dobry diler nie bierze.
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Kontakt:
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: bolecki »

Nie rób filmu bo na razie może szkoda czasu. Sprawdzę trop z powrotem alarmu do OK
-----------
Niestety, nie udało mi się go wykoleić wg tego opisu. Ponadto, jak wszedłeś na opcję wyłączenia grzałek skoro po wystąpieniu alarmu nie da się go odblokować?
Kierownik tartaku pod szyldem bolecki.pl

Pierro
50
Posty: 66
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwie 2017, 23:36
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: Pierro »

Wszystko dzieje się podczas zalewania kolumny. Temperatury rosną po kolei w górę kolumny, i przekraczają ustawione progi alarmów. Najpierw 10 półka ( a25),a potem OLM. Czekam do zalania się kolumny i zmniejszam grzanie. Temperatury na sondach zaczynają spadać i potwierdzają to komunikatem OK. Wtedy, przy powrocie temperatury na 10 półce, następuje zawieszenie panelu.
Awatar użytkownika

bolecki
200
Posty: 217
Rejestracja: wtorek, 4 mar 2014, 17:51
Krótko o sobie: Dobry diler nie bierze.
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Kontakt:
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: bolecki »

:)
Trzema czujnikami franca nie dała się zagiąć. Ile mniej więcej czasu upływa od ostatniego dotknięcia do OK?, skoro zalewanie to raczej kwestia minut...
Kierownik tartaku pod szyldem bolecki.pl

Pierro
50
Posty: 66
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwie 2017, 23:36
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: Pierro »

Nie posiadam filmu, jak dochodzi do zawieszenia. Ale może to Ci pomoże:

https://youtu.be/uigO9Pc4oOk
Awatar użytkownika

bolecki
200
Posty: 217
Rejestracja: wtorek, 4 mar 2014, 17:51
Krótko o sobie: Dobry diler nie bierze.
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Kontakt:
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: bolecki »

Tak sobie to właśnie wyobrażałem, ale nie mogę uzyskać tego efektu. W międzyczasie wrzucam plik z exela i wykres z nocy na wstawionym tutaj sofcie. A25 w gilzie, dallasy gołe, całość leżała na stole. Dokładam też film jak widać zmiany A25 na ekranie. Nie ma bata, tak to musi u Was chodzić po aktualizacji. Myślę że dobrze też widać rozbieżności w działaniu czujników które powinny iść możliwie równo, jest podstawa do wyciągania sensownych wniosków.


Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Kierownik tartaku pod szyldem bolecki.pl
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: masterpaw2 »

@bolecki, czyli moje problemy z niestabilną pracą A25 powinny ustąpić po aktualizacji?
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)
Awatar użytkownika

bolecki
200
Posty: 217
Rejestracja: wtorek, 4 mar 2014, 17:51
Krótko o sobie: Dobry diler nie bierze.
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Kontakt:
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: bolecki »

Jak nie sprawdzisz to się nie dowiemy.
Kierownik tartaku pod szyldem bolecki.pl

inqubus
5
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek, 12 maja 2014, 21:03
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: inqubus »

Hi!
Odnośnie skakania wartości na wyświetlaczu to zauważyłem takie skoki przy zasilaniu MSR-a ze zwykłej ładowarki USB sieciowej --po przejściu na zasilacz liniowy problem ustał --wskazania stabilne do okolic setnych stopnia --w zasadzie przez większość czasu stoją w miejscu. Pewnie wpływ ma masa zakłóceń pochodząca z przetwornicy impulsowej ładowarki.
Kol. Bolecki pisze, że mój termometr który jest dla mnie wzorcem nie posiada świadectwa wzorcowania -a więc posiada naklejkę o ostatnim badaniu --co prawda nie aktualnym bo z 2007 roku, ale za to przeprowadzonym przez jakąś niemiecką instytucje która robi takie rzeczy dla wojska. Zresztą to jest mało istotne -- istotniejsze jest, że termometr ten pokazuje we wrzącej wodzie przy ciśnieniu ok 1012-1016hPa 100 stopni.
Skalibrowanie DS-ów w okolicy naszych temperatur roboczych jest jedyną sensowną rzeczą którą można zrobić. Tylko z jakiego powodu czujnik A25 pokazuje temp. różną od DS-ów o ok 0,8 stopnia?
Co do blokady klawiatury --opcja wyłączenia tej funkcji jak najbardziej pożądana , opcje alarmów min/max również powinny mieć możliwość wyłączenia z menu, tak samo rejestracja czasu i zapis na karcie.
Awatar użytkownika

bolecki
200
Posty: 217
Rejestracja: wtorek, 4 mar 2014, 17:51
Krótko o sobie: Dobry diler nie bierze.
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Kontakt:
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: bolecki »

Alarmy wyłączysz przez zwyczajne przestawienie ich progu wystąpienia (których temometr nigdy nie osiągnie). Zapis na kartę też sobie możesz wyłączyć (lub po prostu jej nie wkładać) Z ładowarką może być różnie, nie mniej z natury mają prawo bardziej siać. MSR z filmu kilka postów wyżej zasilany był z USB który też powinien mieć większy poziom siania, ale jak widać działało całkiem przyzwoicie.
Potem doczytałem że masz jakieś świadectwo certyfikacji (jak zwał tak zwał). Ogólnie to mam mieszane uczucia w temacie "prostych" mierników. Niemiaszki raczej takich wałków by nie robiły bo u nich musi być ordnung ale z mojego doświadczenia wynika że tylko buli się za naklejkę. Samo urządzenie będzie tak samo dobre z naklejką jak i bez. Na marginesie sam mam pewne Testo które w czasach świetności kosztowało w granicach 10kzł tak że do Twojego nic nie mam, a już w ogóle daleki jestem twierdzenia że jest gorszy od MSRa. Nie mniej jeśli masz barometr to myślę że tip top wykalibrował byś to na kolumnie- najpierw jeden czujnik, a potem reszte do niego. Tylko że to może być upierdliwa sprawa, bo nawet woda w termosie będzie zbyt szybko stygnąć, w dodatku czujniki mogą nie mieć odpowiednio równej stałej czasowej.
Dlaczego są różnice wskazania?. Choćby dlatego że zakłada się jakieś widełki w których element może opuścić fabrykę. Podobną różnice dostrzec można np pomiędzy dallasami które np pochodzą z różnych partii produkcyjnych. Przybije to też tekstem: skąd wiesz że to A25 pokazuje temperaturę inną od DS o 0,8st, może jest na odwrót?.
Podobnie mam ze sterami do kotłów CO, dosyć często ludzie narzekają że czujnik kotła kłamie bo pokazuje inną wartość niż wbudowany w kocioł analogowy termometr. Raczej nie da się przegadać że właśnie jest na odwrót bo wiem że nawet głupi dallas jest w tym wypadku o niebo lepszy pod względem prawidłowości wskazań.

Tak czy siak. Ja MSRów nie kalibruje przed opuszczeniem mojej firmy bo nie ma to najmniejszego uzasadnienia.

Jak masz możliwość to zostaw MSRa na noc w mało przewiewnym miejscu i na ładowarce- niech zapisuje dane, a jutro zrób to samo na nowym sofcie. Ciekawe czy wyjdą mniejsze zęby na wykresie.
Kierownik tartaku pod szyldem bolecki.pl

inqubus
5
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek, 12 maja 2014, 21:03
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: inqubus »

Hi!
Ja to już w zasadzie nie wiem który czujnik jak działa --w każdym razie dzisiaj wydarzyła się rzecz przezabawna --a więc podczas próby wyjęcia czujnika A25 z portu w kolumnie (niestety gorącej -destylacja wody) -czujnik wylazł razem z przewodami, a gilza została w kolumnie (proponuję zaciskać gilzy tak jak gilzy DS-ów a nie na sześciokąt bo to kiepsko trzyma jak się okazuje -ewentualnie powinna być dłuższa, tak aby ją pewniej chwycić)- wracając do sedna -oczom mym ukazał się .... no nie będę zdradzał tajemnic producenta (można było chociaż zetrzeć napisy z kostki). No ogólnie to diamentów tam nie ma, i zastanawiam się na przykład z jakiego powodu on jednak nie mierzy do 105stopni i skąd te wspaniałe parametry.
Awatar użytkownika

bolecki
200
Posty: 217
Rejestracja: wtorek, 4 mar 2014, 17:51
Krótko o sobie: Dobry diler nie bierze.
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Kontakt:
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: bolecki »

Powinien być szlifowany.
Pisałem, nie mierzy >99st bo wynik nie zmieści się na wyświetlaczu.
Kierownik tartaku pod szyldem bolecki.pl
Awatar użytkownika

bolecki
200
Posty: 217
Rejestracja: wtorek, 4 mar 2014, 17:51
Krótko o sobie: Dobry diler nie bierze.
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Kontakt:
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: bolecki »

Czy macie jakieś info odnośnie pracy MSRa po aktualizacji?
Kierownik tartaku pod szyldem bolecki.pl
Awatar użytkownika

tazy
150
Posty: 169
Rejestracja: niedziela, 3 wrz 2017, 12:40
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: tazy »

Gdzie są dostepne aktualizacje do MSR?
Awatar użytkownika

bolecki
200
Posty: 217
Rejestracja: wtorek, 4 mar 2014, 17:51
Krótko o sobie: Dobry diler nie bierze.
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Kontakt:
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: bolecki »

Kierownik tartaku pod szyldem bolecki.pl
Awatar użytkownika

tazy
150
Posty: 169
Rejestracja: niedziela, 3 wrz 2017, 12:40
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: tazy »

Teraz wszystko dziala jak powinno. Wersja 1.04 poprawila prace urzadzenia:)
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: masterpaw2 »

Czyli twierdzisz, że warto zainstalować? Muszę się u końcu wziąć do kupy i zaktualizować.
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)
Awatar użytkownika

tazy
150
Posty: 169
Rejestracja: niedziela, 3 wrz 2017, 12:40
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: tazy »

No warto w koncu A25 pokazuje kazdy delikatny wzrot temp tak jak powinno a nie skacze 0,25 do gory i tyle samo w doł
Awatar użytkownika

bolecki
200
Posty: 217
Rejestracja: wtorek, 4 mar 2014, 17:51
Krótko o sobie: Dobry diler nie bierze.
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Kontakt:
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: bolecki »

Tylko tym 1.04 bym się w tym przypadku nie sugerował bo zapomniałem przestawić. Zwróćcie uwagę czy w menu pojawia się opcja wyłączenia blokady (tam gdzie ust. języka)
Kierownik tartaku pod szyldem bolecki.pl
Awatar użytkownika

tazy
150
Posty: 169
Rejestracja: niedziela, 3 wrz 2017, 12:40
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: tazy »

U mnie jest opcja wylaczenia blokady:)
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: masterpaw2 »

No i w końcu, po aktualizacji do 1.04, zaczęło bydle normalnie gadać :ok:
A25 już nie fisiuje, pokazuje płynnie zmianę temperatury, żadnych dziwnych przeskoków o których wcześniej pisałem (sondy w słoiku z gorącą wodą, trzymane do wystudzenia). Potwierdzam, jest w końcu możliwość wyłączenia blokady :klaszcze:, jeśli kogoś wqrwiała (mnie bardzo), to nic tylko aktualizować.
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)
Awatar użytkownika

tazy
150
Posty: 169
Rejestracja: niedziela, 3 wrz 2017, 12:40
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: tazy »

Jest mozliwe wgranie wlasnego logo przy wlaczaniu urzadzenia, bo widzialem u jednego z producentow takowe..
Awatar użytkownika

bolecki
200
Posty: 217
Rejestracja: wtorek, 4 mar 2014, 17:51
Krótko o sobie: Dobry diler nie bierze.
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Kontakt:
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: bolecki »

Nie spodziewałbym się takiej możliwości.

Jak ktoś zrobi proces na tym sofcie to prosił bym o loga z karty.
Kierownik tartaku pod szyldem bolecki.pl
Awatar użytkownika

tazy
150
Posty: 169
Rejestracja: niedziela, 3 wrz 2017, 12:40
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: tazy »

To jest taka mozliwosc czy nie ma?
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: Pretender »

Nie ma, producent tego nie przewiduje ...
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: masterpaw2 »

bolecki pisze:Jak ktoś zrobi proces na tym sofcie to prosił bym o loga z karty.
Masz załatwione.
Dodam tylko, że aktualizację musiałem jakoś źle przeprowadzić, bo wywaliło mi stare ustawienia, ale spoko parę minut roboty i po sprawie.
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)
Awatar użytkownika

bolecki
200
Posty: 217
Rejestracja: wtorek, 4 mar 2014, 17:51
Krótko o sobie: Dobry diler nie bierze.
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Kontakt:
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: bolecki »

Błąd ustawień był przewidziany, ale robiąc wg opisu można było uniknąć ponownej konfiguracji.
bolecki pisze: Po wgraniu na ekranie powinno się pokazać MSR v1.04 i po tym błąd ustawień w j. Angielskim. I teraz uwaga, zrobiłem to tak aby ustawienia nie poleciały w kosmos, jeśli poprzednia wersja softu to 1.03 (nie wiem jak ze starszych). W takim wypadku trzeba sobie klepnąć strzałkę w dół i powinien się uruchomić ze starymi wartościami. Następnie trzeba wejść w edycję dowolnego parametru i po prostu ją przejść bez konieczności zmieniania czegokolwiek. W tedy ster wszystko przyklepie następne uruchomienie będzie bez niespodzianek.
Kierownik tartaku pod szyldem bolecki.pl
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: masterpaw2 »

robiąc wg opisu można było uniknąć ponownej konfiguracji.
Trzeba było jeszcze go dokładnie przeczytać ;), a ja oczywiście na żywioł, ale cóż za gapowe się płaci......
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)

ImadloKrzys
10
Posty: 12
Rejestracja: czwartek, 4 mar 2010, 09:23
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: ImadloKrzys »

Koledzy jak zamontować rurkę do pomiaru ciśnienia. Może ktoś to wyjaśnić łopatologicznie.
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: masterpaw2 »

Panowie pomocy, zaraz dostanę szału z tym sterowniko/termometrem, nie mam podłączonego pod niego modułu sterowania grzałkami, a non stop włącza mi się alarm przekroczenia mocy radiatora
20180528_160821-1024x576.jpg
i za cholere nie idzie tego wyłączyć!!! Non stop pikanie.
20180528_163355-1024x576.jpg
Edit. Po godzinie przestał pikać - marne pocieszenie :bezradny:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)
Awatar użytkownika

bolecki
200
Posty: 217
Rejestracja: wtorek, 4 mar 2014, 17:51
Krótko o sobie: Dobry diler nie bierze.
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Kontakt:
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: bolecki »

Manual, koniec strony 6:
Temp. Rad: Wskazuje aktualną temperaturę radiatora w części wykonawczej. W
przypadku braku lub problemów z czujnikiem zamiast temperatury pojawi się “--”.
Widoczny dalej symbol ON/OFF informuje sterownik czy ma sprawdzać błędy związane z
tym czujnikiem. Ustawienie na ON spowoduje wyłączenie grzałek gdy wskazania nie
będą prawidłowe lub przekroczą 85
. Aby odblokować prace grzałek należy użyć
powyższej opcji “kasuj” (po ustąpieniu przyczyny ich blokady).

W Twoim sofcie pisze "kontrola obecności", po prostu ustaw to na nie.
Kierownik tartaku pod szyldem bolecki.pl
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: masterpaw2 »

Dobra, a jakim cudem załączał się alarm powodowany przekroczeniem temperatury radiatora, skoro takowy w ogóle nie był podpięty (nie posiadam przystawki do sterowania grzaniem)? Nawet teraz gdy leży luźno na kuchennym blacie w temperaturze pokojowej, temperatura radiatora waha się w granicach 50/60° :bezradny:
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)
Awatar użytkownika

bolecki
200
Posty: 217
Rejestracja: wtorek, 4 mar 2014, 17:51
Krótko o sobie: Dobry diler nie bierze.
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Kontakt:
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: bolecki »

A np takim że to wejście sobie wisi w powietrzu i może widzieć różne rzeczy. Nie pamiętam czy i jak było jakoś wstępnie polaryzowane.
No ale jak to mawiają, na ch@j drążyć. Nie masz części wykonawczej= wyłączasz sprawdzanie czujnika radiatora.

Masz jakieś obiecane logi?
Kierownik tartaku pod szyldem bolecki.pl
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: masterpaw2 »

Kontrola obecności wyłączona, na dniach będę rektyfilował, i zrobię logi. Pamiętam o obietnicy, jednak od tamtej pory, pracowałem tylko na półkowej z wykorzystaniem max 2 kanałów.
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)

użytkownik usunięty
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: użytkownik usunięty »

Jak zrobić ci te logi?
Mam termometr od ciebie z miesiąc temu kupiony.i będę puszczał w tym na początku nast tygodnia.
Mam podpięte chyba 4 termometry.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kontrola procesu destylacji”