Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Przyrządy pomiarowe, ich montaż i zastosowanie odczytów w procesach destylacji. Regulacja procesów.

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy

Post autor: rastro »

A to urządzenia z szyną OneWire może produkować ktoś inny niż Maxim/Dallas? Zawsze wydawało mi się że licencja/patent na protokół komunikacji tego zabrania. Ale wiem dalekowschodni przyjaciele mają to w poważaniu, ale z drugiej strony sądzę że oni nie krępują się również w kwesti podpisania się nie swoim logo ;).
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
koncentraty wina

PierwszyWolnyLogin
350
Posty: 392
Rejestracja: poniedziałek, 25 mar 2019, 07:58
Status Alkoholowy: Drinker
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 11 razy
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: PierwszyWolnyLogin »

chprzemo pisze:...Kluczowe jest zastosowanie dobrych DS’ow...

A które to - po czym je rozpoznać? ;)
Masz jakieś wtyki w fabryce i odkładają Ci te z prawej strony krzywej dzwonowej? ;)

PWL
Ostatni wpis 31.08.2019, baj baj.

chprzemo
900
Posty: 911
Rejestracja: poniedziałek, 9 wrz 2013, 20:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: chprzemo »

PWL- są na Allegro DSy bez logotypu producenta jedynie z grawerem modelu układu to raz, dwa jeśli się kupuje od sprzedawcy który ma 1000 komponentów elektronicznych typu scalaki, rożnego rodzaju kości czy układy można przypuszczać, że ma lepszego dostawce od sprzedawcy który ma jedynie garść modułów do arduino ze zdjęciami nawet skopiowanymi z Ali.

Poza tym są takie firmy jak TME którym myśle, ze można zaufać i jak piszą ‚oryginał’ to jest to faktycznie dobry oryginalny układ- teraz rozumiesz o czym pisałem?
"Jeśli życie daje Ci cytrynę poproś o sól i tequilę" (cyt. z filmu Who Am I- polecam)

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: rastro »

Ping Pongi też piszą że oryginał, a powiedz jeszcze jak poznać takiego DS'a jak jest kupowany w postaci gotowej sondy?
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

chprzemo
900
Posty: 911
Rejestracja: poniedziałek, 9 wrz 2013, 20:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: chprzemo »

Bez rozłupania i obejrzenia układu się nie oceni w żaden sposób.

Chodzi o minimalizację ryzyka kupowania gów****ego układu i minimalizację ryzyka z tym związanego bo w 100% nikt układu nie rozpozna. Chińczycy tak się wycwanili, że potrafili ‚malowane’ układy BGA robić z grawerem na rdzeniu których praktycznie się nie odróżniło, jedynie pod mikroskopem oględziny pozwalały w jakimś % wyeliminować podróbki- rozwiązałem to wraz z przyjacielem po fachu prostą metodą- kupowaliśmy u jednego sprawdzonego dostawcy układy które były ileś % droższe od ‚allegrowych’ i działały- w przypadku sond też tak trzeba podejść do tematu: oględziny układu i analiza dostawcy, innej metody niż eliminacja ryzyka nie ma.
"Jeśli życie daje Ci cytrynę poproś o sól i tequilę" (cyt. z filmu Who Am I- polecam)

PierwszyWolnyLogin
350
Posty: 392
Rejestracja: poniedziałek, 25 mar 2019, 07:58
Status Alkoholowy: Drinker
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 11 razy
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: PierwszyWolnyLogin »

chprzemo pisze:...
Poza tym są takie firmy jak TME którym myśle, ze można zaufać i jak piszą ‚oryginał’ to jest to faktycznie dobry oryginalny układ- teraz rozumiesz o czym pisałem?
Tak, rozumiem - opierasz się na wierze ;)

Kupowałem kiedyś sporo części ninn na płytki zgodne częściowo z Arduino Mega - Atmegi 2560 etc
plus podzespoły na drivery BLDC. Wszystko było ok, poza tranzystorami do driverów - logo śliczne,
wymiary zgodne, działały dobrze poza jednym drobiazgiem - grzały się tak, że bez gaśnicy nie podchodź ;)
A kupowałem od chińskiego dystrybutora prawdopodobnie sporo większego niż TME...

Tak, że ten, tego ;)

PWL
Ostatni wpis 31.08.2019, baj baj.

PierwszyWolnyLogin
350
Posty: 392
Rejestracja: poniedziałek, 25 mar 2019, 07:58
Status Alkoholowy: Drinker
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 11 razy
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: PierwszyWolnyLogin »

chprzemo pisze:...
Chodzi o minimalizację ryzyka kupowania gów****ego układu i minimalizację ryzyka z tym związanego...

Obawiam się, że jedyne wyjście to testowanie wszystkiego i odrzucanie śmieci.
Akurat z termometrem to raczej prosta sprawa. Gorzej procesory etc...

Jakby nie kombinować dupa z tyłu ;)

PWL
Ostatni wpis 31.08.2019, baj baj.

chprzemo
900
Posty: 911
Rejestracja: poniedziałek, 9 wrz 2013, 20:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: chprzemo »

PierwszyWolnyLogin pisze:
Tak, rozumiem - opierasz się na wierze

[...]
A kupowałem od chińskiego dystrybutora prawdopodobnie sporo większego niż TME...
I gdzie kupiłeś sprawne, takie które się nie grzały? W TME :D ? W całym Twoim poście jest słowo klucz które wyjaśnia prawdopodobne problemy z układami ‚chinskiego’...

Z jednej strony masz racje- trzeba testować ale nie każdy ma wiedzę i warunki do zrobienia prowizorycznego labo testującego sondy, o piecyku kalibracyjnych nie wspomnę.
Wydaje mi się, ze moje podpowiedzi pozwolą w 50-60% wyeliminować zakup podróby z którą są problemy- chyba tego oczekuje użytkownik który chce zmontować sondę i to będzie jego jeden z poważniejszych projektów elektronicznych (oczywiście bez urazy dla kogokolwiek)..
"Jeśli życie daje Ci cytrynę poproś o sól i tequilę" (cyt. z filmu Who Am I- polecam)

PierwszyWolnyLogin
350
Posty: 392
Rejestracja: poniedziałek, 25 mar 2019, 07:58
Status Alkoholowy: Drinker
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 11 razy
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: PierwszyWolnyLogin »

chprzemo pisze:...
I gdzie kupiłeś sprawne, takie które się nie grzały? W TME :D?...
Nigdzie :) To była tylko seria 10szt prototypów. Wrzuciłem do szuflady i zapomniałem.
Stwierdziłem, że jeśli nie mogę być pewny podzespołów to nie dla mnie zabawa...

Na szczęście termometry mogę sobie posprawdzać i wyłapać problematyczne...

PWL
Ostatni wpis 31.08.2019, baj baj.

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: rastro »

A co ty jesteś jakiś przedstawiciel TME? Ani tam tanio nie jest ani asortyment znowu nie taki wielki, a i chińszczyzny z niskiej półki też tam od groma ;). To że dystrybutor chiński może mieć znaczenie ale wcale nie musi. Mam trochę gratów prosto z chin i są bez zarzutu natomiast niektóre "markowe" wcale nie tanie urządzenia kupowane z oficjalnej dystrybucji to kompletny szmelc. Oczywiście jak ktoś kupuje powiedzmy te DS'y z z aliexpres 10szt w cenie jednej z darmową przesyłką to czego można oczekiwać? Odpadów z produkcji? Bo wiesz te podróby zwykle wychodzą z tej samej fabryki co i oryginały.

PS. Przeróbki typu szlifowanie procków w pod koniec lad 90 też było na porządku dziennym, fakt grawerka na rdzeniu jest zdecydowanie bardziej hardcorowa, ale i technika dzisiaj nieco inna.

PS 2. Może jakiś mod by wydzielił tą dyskusję bo coraz bardziej oddalamy się od tematu.
Ostatnio zmieniony środa, 22 maja 2019, 21:41 przez rastro, łącznie zmieniany 1 raz.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

chprzemo
900
Posty: 911
Rejestracja: poniedziałek, 9 wrz 2013, 20:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: chprzemo »

Kup w TME kilka tranzystorów i się przekonasz o wyższości dobrych dostawców nad chińskimi molochami.... chyba, że cała płytka/urządzenie jest źle zaprojektowana ;)

@rastro mnie uprzedził ale już zostawię wpis- Kończmy ten offtop bo chyba się troszkę zagalopowaliśmy nie na temat i nie w swoim temacie :) jak chcesz to możemy podyskutować ale w oddzielnym wątku na forum.
Fajnie gdyby admin to wydzielił lub usunął ostatnich kilka wpisów bo faktycznie jest to nie na temat.

@rastro- nie jestem przedstawicielem TME, zwyczajnie uważam ten sklep za drogi ale dobry, jeśli szukam czegoś dziwnego i zależy mi na czasie/jakości, a nie cenie to zazwyczaj tam znajduje. Sam mam kilka garści modułów i układów z Chin swój inteligentny dom opieram na chińskich modułach, czasami kilka razy w miesiącu przychodzą paczki z krzaczkami na kopercie i nie uważam wszystkiego za złom ale kolega PWL chciał wyjaśnień co mam na myśli pisząc porządne układy DS i staram mu się przedstawić moje podejście do tego. Może to uchroni kogoś przed ‚bujaniem się’ z jakąś podróbą.


Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony środa, 22 maja 2019, 19:44 przez chprzemo, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jeśli życie daje Ci cytrynę poproś o sól i tequilę" (cyt. z filmu Who Am I- polecam)

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: rastro »

Ja tam się już wyleczyłem z TME, mouser wysyła tak samo szybko jak nie szybciej a i ceny lepsze. Dobra i ja też kończę off-topa.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

Mrzon
50
Posty: 57
Rejestracja: sobota, 27 sty 2018, 20:49
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Kontakt:
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: Mrzon »

Witam Szanowne Grono, czy dla forumowiczów jest jakiś kod rabatowy na zakupy w sklepie Bolecki, ewentualnie gdzie najlepiej zaopatrzyć się w produkt tej marki.
Pozdrawiam
https://www.facebook.com/BrowarWest11Pietro/ - mój browar i nie tylko
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: .Gacek »

Gdy szukałem dwa lata temu najtaniej było na https://www.aabratek.pl
Do swoich zakupów w gratisie dostałem dwie paczki drożdży oraz fachową poradę co i jak z tym sterownikiem/termometrem bo miałem obawy po pracy z Pamelem... mogę śmiało polecić ☺
Pozdrawiam Gacek.
Awatar użytkownika

bolecki
200
Posty: 217
Rejestracja: wtorek, 4 mar 2014, 17:51
Krótko o sobie: Dobry diler nie bierze.
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Kontakt:
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: bolecki »

Na bolecki.pl w odpowiednim okienku trzeba wpisać forum i wskoczy kilka procent rabatu. Ogólnie, kolejna partia MSRów to początek lipca.
Kierownik tartaku pod szyldem bolecki.pl

Mrzon
50
Posty: 57
Rejestracja: sobota, 27 sty 2018, 20:49
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Kontakt:
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: Mrzon »

Witam udało mi się kupić zestaw sterownik plus cześć wykonawcza oraz 2 czujniki temp. 1m i drugi 2m w sklepie podanym przez .Gacek. Już coraz bliżej do końca budowy kolumienki :) Pozdrawiam
https://www.facebook.com/BrowarWest11Pietro/ - mój browar i nie tylko
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: .Gacek »

Niech Ci dobrze służy. Gdy do Ciebie dojdzie wlej do grubego kubka pół szklanki zimnej wody i dopełnij lodem. Po 10-15 minutach włóż obie sondy i sprawdź różnice w odczytach. W ustawieniach danego kanału możesz ustawić dokładny offset dla temperatury. Jak już nauczysz się klikać to nie będziesz chciał nic innego.
Pozdrawiam Gacek.

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: rastro »

Kubek jest do kitu szczególnie przy obecnych temperaturach. Teraz to tylko termos do tego celu, a najlepiej jak by był taki staromodny ze szklanym wkładem.

Z drugiej strony żeby ustawić offset nie ma potrzeby się bawić w lód, może być kubek z wodą w temperaturze pokojowej, co innego próba kalibracji w celu uzyskania dokładnego wskazania.
Ostatnio zmieniony czwartek, 13 cze 2019, 18:17 przez rastro, łącznie zmieniany 1 raz.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: .Gacek »

Zaproponowałem coś co jest ogólnodostępne i szybkie w wykonaniu, a gruby duży kubek na pewno jest lepszy niż szklanka z wodą w obecnych temperaturach. Lód z wodą w kubku po kilka minutach ma temperaturę 0*C , i już tutaj możemy określić, który czujnik ucieka i to w którą stronę. Wystarczy otworzyć zamrażarkę☺ ustawić zapis na kartę co 10 sekund i zobaczyć po kilku godzinach jak układała się temperatura w tym przedziale tj od 0*C do temperatury pokojowej, powiedzmy 28*C. Uważam, że do naszych zastosowań to jak najbardziej wystarczy.
Pozdrawiam Gacek.

Mrzon
50
Posty: 57
Rejestracja: sobota, 27 sty 2018, 20:49
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Kontakt:
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: Mrzon »

Dziękuję za dodatkowe informację jak dojdzie będę pytał aczkolwiek im coś prostszego to lepiej więc będę się stosował do w/w rad nie zwykłem wyważać już otwartych drzwi :) Pozdrowionka
https://www.facebook.com/BrowarWest11Pietro/ - mój browar i nie tylko
Awatar użytkownika

bolecki
200
Posty: 217
Rejestracja: wtorek, 4 mar 2014, 17:51
Krótko o sobie: Dobry diler nie bierze.
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Kontakt:
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: bolecki »

Moczenie go w wodzie z lodem nic nie da. Może skalibrujecie sobie 0st, ale w tych 78 będzie lipa. To już może lepiej kalibrować ją na pracującej kolumnie?
Kierownik tartaku pod szyldem bolecki.pl

Mrzon
50
Posty: 57
Rejestracja: sobota, 27 sty 2018, 20:49
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Kontakt:
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: Mrzon »

Mam pytanie dotyczące modułu wykonawczego, chodzi mi o to czy podłączając w taki sposób jak opisze będzie ok. Mianowice chciałbym podłączyć to tak:
Jednym kablem idzie zasilanie 230V na napięcie zasilania elektroniki plus zasilenie tylko jednej grzałki, drugim kablem idzie zasilanie tylko i wyłącznie na grzałkę nr 2. Kolejne pytanie jak ustawić zworkę żebym mógł mieć możliwość regulacji powiedzmy od poniżej 1kW do mak czyli 4kW grzałkę posiadam 2x2kW. Jeżeli pytanie jest nie czytelne proszę o info na priv napisze dokładniej ( elektryk ze mnie słaby :) ) I gdzie najlepiej dać czujkę A25 mam pomiary w 3 miejscach: keg, 10 półka i głowica (aabratek) ?

Pozdrawiam
https://www.facebook.com/BrowarWest11Pietro/ - mój browar i nie tylko
Awatar użytkownika

bolecki
200
Posty: 217
Rejestracja: wtorek, 4 mar 2014, 17:51
Krótko o sobie: Dobry diler nie bierze.
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Kontakt:
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: bolecki »

Dając zworkę na "jedna stale, druga modulowana" będziesz miał 2,020...4,0kW.
Jeśli zworka będzie na "obydwie modulowane" to będziesz miał 0,04... 4kW. Ale będzie szarpać zasilaniem.
Ja osobiście zasadę mam taką że nie rozmawiam na temat podłączenia gdy ktoś udowodni że nie czuje tematu. Nie mam zamiaru się potem tłumaczyć przed prokuratorem. Czujnik, z wymienionych miejsc najlepiej chyba siądzie na 10tej półce.
Kierownik tartaku pod szyldem bolecki.pl

Mrzon
50
Posty: 57
Rejestracja: sobota, 27 sty 2018, 20:49
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Kontakt:
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: Mrzon »

Dziękuję za informację.
https://www.facebook.com/BrowarWest11Pietro/ - mój browar i nie tylko

rafalk
2
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 2 wrz 2019, 15:53
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: rafalk »

Witam. Panowie proszę o podpowiedź jak najlepiej podłączyć moduł wykonawczy. Moje standardowe grzanie to 3.5 kw realizowane przez dwie grzałki: 2 kw i 1.5 kw. Moduł ma mi służyć póki co jako zabezpieczenie, ma wyłączyć zasilanie grzałek w przypadku nagłego wzrostu temperatury wody/chłodnicy. I teraz się zastanawiam jak to podłączyć, jak ustawić zworkę. Czy zasilanie na te dwie grzałki dawać jednym przewodem o przekroju 2.5 mm czy może tak jak miałem do tej pory - każda grzałka zasilana z oddzielnego gniazdka oddzielnym przewodem ? Jak w mocy znamionowej wpiszę 3.5 kw i moc zadana też to grzanie będzie cały czas maksymalne, tak?
Awatar użytkownika

bolecki
200
Posty: 217
Rejestracja: wtorek, 4 mar 2014, 17:51
Krótko o sobie: Dobry diler nie bierze.
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Kontakt:
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: bolecki »

Jak ustawisz tyle ile masz wpisane jako max to będzie grzać na 100%
Podstawowe pytanie to ile Twoja kolumna potrzebuje do pracy.
Kierownik tartaku pod szyldem bolecki.pl

rafalk
2
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 2 wrz 2019, 15:53
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: rafalk »

3500 w to jest moja moc robocza. Taką mocą także rozgrzewam wsad.
Awatar użytkownika

bolecki
200
Posty: 217
Rejestracja: wtorek, 4 mar 2014, 17:51
Krótko o sobie: Dobry diler nie bierze.
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Kontakt:
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: bolecki »

Czyli cały czas jedziesz na 3,5kW?. Dziwne, ale nie wnikam. Tak czy siak, skoro nie masz zamiaru regulować mocy, to nie ma znaczenia jak sobie to podłączysz.
Kierownik tartaku pod szyldem bolecki.pl
Awatar użytkownika

bolecki
200
Posty: 217
Rejestracja: wtorek, 4 mar 2014, 17:51
Krótko o sobie: Dobry diler nie bierze.
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Kontakt:
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: bolecki »

Dla chcących mam soft do zaszczepienia. Ma zmieniony sposób sterowania grzałką, chodziło mi o zmniejszenie uciążliwości efektu migotania. Migotanie wciąż może być upierdliwe do ok 20% wysterowania, ba- może być nawet bardziej zauważalne.
W razie czego macie jakiś tam wpływ na częstotliwość migotań- należy zmienić ustawienie blokady klawiatury (nie chciałem tracić czasu na dopisanie odpowiedniego menu, a w sumie ten parametr nie ma wpływu na pracę). Zasadniczo to ustawienie na "tak" poprawia jakość pracy, ale jeszcze nie wiem co sieć na to. Wedle logiki na pewno wolała by ustawienie na "nie"

Testowałem tylko na stole i mogą być zasiane jakieś błędy. W szczególności zwracajcie uwagę na:
- problemy ze wskazaniami z DS18b20
- faktyczna moc jednak jest większa niż ustawiona.

Załącznik należy rozpakować, a plik S_MSR przenieść na kartę (i dalej to już wiadomo).
Dajcie jakieś zwrotne info.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 16 wrz 2019, 20:38 przez bolecki, łącznie zmieniany 1 raz.
Kierownik tartaku pod szyldem bolecki.pl

użytkownik usunięty
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: użytkownik usunięty »

Może trochę nie w temacie, ale czy bierzesz jeszcze pod uwagę wprowadzenie zmian w sofcie do skn-a?
Awatar użytkownika

bolecki
200
Posty: 217
Rejestracja: wtorek, 4 mar 2014, 17:51
Krótko o sobie: Dobry diler nie bierze.
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Kontakt:
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: bolecki »

Nie, v3 już dwa razy odchudzałem i nie widzę sensu się z nim męczyć żeby coś nowego dopisać.
Kierownik tartaku pod szyldem bolecki.pl

użytkownik usunięty
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: użytkownik usunięty »

No cóż, szkoda. Możesz wrzucić ostateczną wersję softu do skn?
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 16 wrz 2019, 22:19 przez użytkownik usunięty, łącznie zmieniany 1 raz.

sakabako
20
Posty: 25
Rejestracja: środa, 24 maja 2017, 10:27
Podziękował: 1 raz
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: sakabako »

Witam od jakiegoś czasu przymierzam się do zakupu tego sterownika MSR. Dokładnie tego https://www.aabratek.pl/produkty/552/_T ... v1_03.html wraz z sondami. Koszt jak na mój budżet trochę duży dlatego chciałbym się dopytać co sądzicie o takim zakupie. Może jest to już przestarzały sprzęt i jest coś lepszego w podobnej cenie? Prosiłbym o waszą poradę i opinię.
Ostatnio zmieniony sobota, 5 paź 2019, 23:42 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.

aakk
1150
Posty: 1160
Rejestracja: poniedziałek, 7 sty 2019, 18:55
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 100 razy
Kontakt:
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: aakk »

Szukasz konkretnie sterownika czy kawałka wyświetlacza z pomiarem temperatury z kilku miejsc w kolumnie ?
Destylatory ze stali nierdzewnej.
www.ak-spaw.pl
facebook.com/akspawpl
Zapraszam

sakabako
20
Posty: 25
Rejestracja: środa, 24 maja 2017, 10:27
Podziękował: 1 raz
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: sakabako »

Bardziej zależy mi na dokładnym pomiarze temperatury z kilku miejsc w kolumnie na raz, jednak sterowanie grzaniem też się przyda ponieważ pracuję na 2300kW a mam 2 grzałki po 2 kW. Obecnie posiadam sterownik SD-2 i tak średnio jestem zadowolony.

aakk
1150
Posty: 1160
Rejestracja: poniedziałek, 7 sty 2019, 18:55
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 100 razy
Kontakt:
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: aakk »

Jeśli chcesz budżetowo to może coś takiego:
termometr-esp-tutorial-t19585.html

Ze sterownikiem nie pomogę bo nigdy nie miałem okazji korzystać z gotowych urządzeń.
Destylatory ze stali nierdzewnej.
www.ak-spaw.pl
facebook.com/akspawpl
Zapraszam

Mrzon
50
Posty: 57
Rejestracja: sobota, 27 sty 2018, 20:49
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Kontakt:
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: Mrzon »

Ja polecam jestem bardzo zadowolony z niego tym bardziej, że jest tutaj dużo informacji. Po drugie pomoc jest ekspresowa ja zakupiłem w sklepie aabratek miałem problem z sondą ta do 3 miejsc po przecinku wymiana szybko a o na tym mi zależy i to nie poprzez sklep tylko przez Pana Boleckiego. Ja polecam w 100%
Ostatnio zmieniony niedziela, 6 paź 2019, 18:38 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.
https://www.facebook.com/BrowarWest11Pietro/ - mój browar i nie tylko
Awatar użytkownika

bolecki
200
Posty: 217
Rejestracja: wtorek, 4 mar 2014, 17:51
Krótko o sobie: Dobry diler nie bierze.
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Kontakt:
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: bolecki »

A ktoś zaszczepiał do MSRa soft z poprzedniej strony (czy dwóch)?. Ten gdzie zmieniony był sposób pracy wyjść.
Kierownik tartaku pod szyldem bolecki.pl

sakabako
20
Posty: 25
Rejestracja: środa, 24 maja 2017, 10:27
Podziękował: 1 raz
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: sakabako »

aakk ciekawy pomysł bo w sumie sam sterownik mi nie jest potrzebny tylko jakiś regulator mocy (obecny "sterownik" może mi za taki regulator służyć). Jednak dość słabo ogarniam takie elektroniczne rzeczy i nawet nie wiem gdzie zakupić te elementy i czy rzeczywiście wyjdzie to w miarę budżetowo. Takim moim najważniejszym celem to mieć dokładny pomiar temperatur z 5 punktów naraz bo obecnie mam tylko pomiar z dwóch miejsc i to nie dokładny.

Trudny wybór bo jeśli rzeczywiście wyjdzie to tanio i uzyskam dokładne pomiary temperatur. To z trudnościami i sporym wysiłkiem powinienem dać radę coś takiego skonstruować. Z drugiej jednak strony sterownik wydaje się porządny, estetycznie wygląda (co może głupie ale dla mnie ma znaczenie) i nie wymaga żadnego wysiłku i czasu z mojej strony oprócz oczywiście nadszarpniętego portfela.

Muszę to jeszcze przemyśleć.
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: .Gacek »

Szczerze mogę Ci polecić jako multitermometr. Masz rzeczywisty podgląd na 6 termometrów jednocześnie z możliwością zapisu na kartę SD. Możesz sobie ustawić alarm jak skoczy Ci temperatura wody np. Alarm jest strasznie głośny i tak wkooorwia że musisz podejść i ogarnąć temat :D sterowanie odpuściłem bo wkurza mnie mrugające światło w szczególności zimą. Mam osobny regulator fazowy ale to inny temat. Jako termometr jest super!
Pozdrawiam Gacek.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kontrola procesu destylacji”