Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Przyrządy pomiarowe, ich montaż i zastosowanie odczytów w procesach destylacji. Regulacja procesów.
Awatar użytkownika

bolecki
200
Posty: 217
Rejestracja: wtorek, 4 mar 2014, 17:51
Krótko o sobie: Dobry diler nie bierze.
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Kontakt:

Post autor: bolecki »

Wsadzić mu karte, włączyć zapis...
Kierownik tartaku pod szyldem bolecki.pl
koncentraty wina
Awatar użytkownika

tazy
150
Posty: 169
Rejestracja: niedziela, 3 wrz 2017, 12:40
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: tazy »

Co powiedzielibyście na to gdyby MSR i/lub SKN miał wbudowany moduł bluetooth lub wifi dzięki któremu byłaby możliwość sterowania mocą grzałek, podgląd temperatur i wyświetlanie alarmów smartfonie? :)
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: Pretender »

Boleckiego pytaj ... myśle, że w tym wcieleniu jest to niemożliwe.
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: masterpaw2 »

Idziemy z duchem czasu, więc może jakieś kolejne wersje się takowego modułu doczekają.
@bolecki, wrzucam obiecane logi.
https://drive.google.com/file/d/1Q_qtW0 ... sp=sharing
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)

prolog1975
450
Posty: 472
Rejestracja: środa, 3 sie 2016, 08:38
Podziękował: 57 razy
Otrzymał podziękowanie: 85 razy
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: prolog1975 »

Pewnie na moduł wifi Bolecki się nie zgodzi tak jak na programowanie startu. Prewencja ogólna by nie zostawiać sprzętu samopas. Ale kto wie
Awatar użytkownika

tazy
150
Posty: 169
Rejestracja: niedziela, 3 wrz 2017, 12:40
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: tazy »

A szkoda, bo mnie osobiście irytuje siedzenie i pilnowanie kolumny którą defacto kontroluje się głównie poprzez temperatury, które możnaby było mieć w kieszeni:)
Awatar użytkownika

kmarian
700
Posty: 744
Rejestracja: środa, 26 lut 2014, 19:16
Ulubiony Alkohol: swój
Lokalizacja: Beskid Niski
Podziękował: 94 razy
Otrzymał podziękowanie: 97 razy
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: kmarian »

tazy pisze:... którą defacto kontroluje ...
Dla mnie to przyjemność, tak siedzieć, pić kawę, doglądać całego sprzętu i patrzeć jak wypełniają się kolejne butelki. Nie pozwoliłbym sobie na to, żeby Kolega defacto mi to kontrolował. :twisted:
Jestem (jak na razie) świeżym posiadaczem MSR'a i myślę, że będę z niego zadowolony.

akczak
50
Posty: 66
Rejestracja: piątek, 15 gru 2017, 20:49
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: akczak »

Myślę że taki dodatkowy moduł wifi/bluetooth jak np. dla kotłów CO który by współpracował z MSR/SKN to był by strzał w 10
Awatar użytkownika

bolecki
200
Posty: 217
Rejestracja: wtorek, 4 mar 2014, 17:51
Krótko o sobie: Dobry diler nie bierze.
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Kontakt:
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: bolecki »

prolog1975 pisze:Pewnie na moduł wifi Bolecki się nie zgodzi tak jak na programowanie startu. Prewencja ogólna by nie zostawiać sprzętu samopas. Ale kto wie
wifi to raczej przedłużacz, a nie punkt do samopasu więc ja jestem za. SKN jednak jest przeciw- softu jest już pod korek.
Pożyjemy, zobaczymy. Mam kilka pomysłów, ale na razie jestem w trakcie intelektualnego urlopu z którym mi zejdzie pewnie jeszcze ze dwa miechy. Jak wychodziłem do firmy rano, tak wracałem nocą, teraz w zasadzie nie zaglądam. Kielnia to jednak dobry detoks dla "komputerowca".
-------
Po logach widzę że teraz jest gitara z A25.
Kierownik tartaku pod szyldem bolecki.pl

piotrek21c
2
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 18 sty 2015, 13:14
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: piotrek21c »

Witam szanownych forumowiczów, na wstępie chciałbym się serdecznie przywitać z racji pierwszego postu na forum.

W ostatnią sobotę przetestowałem nowe oprogramowanie i wprowadzone zmiany oceniam na plus,
jednak moim zdaniem jest jeszcze parę problemów do usunięcia:

1. Sterownik dalej potrafi się zablokować - w momencie zmiany mocy grzania(wystarczy że pole miga) załączy się którykolwiek
z alarmów LO lub HI sterownik blokuje się na ekranie z alarmami.

2. Sterownik po uruchomieniu zaczyna uśredniać temperatury od 85 stopni zamiast od wartości faktycznej co powoduje na samym starcie przejście grzałki w tryb TEMP, niby pikuś ale jeśli musimy w trakcie procesu szybko uruchomić sterownik po blokadzie z punktu 1 na dzień dobry mamy zblokowane grzanie(alarm chłodnica), szybko próbujemy odblokować grzanie co jednak w nerwach nie jest takie łatwe.

3. Kolejna wada ale mniej poważna, bardziej wpływająca na komfort pracy, po załączeniu któregokolwiek alarmu sterownik przechodzi do ekranu z alarmami, bardzo "wnerwiające", za każdym razem kiedy zostanie przekroczony jakiś alarm tracimy z oczy ekran z temperaturami i musimy ręcznie do niego powrócić. Np. po korekcie kiedy skoczyła nam temperatura i wraca do odpowiedniej wartości robi to skokami góra-dół co 0,01 stopnia, w efekcie w momencie przechodzenia przez punkt alarmu licytujemy się ze sterownikiem który ekran ma wyświetlać. Moim zdaniem obecna informacja przy temperaturze jest wystarczająca i ręczne przejście do ekranu z alarmami było by wystarczające oraz może mogło by to rozwiązać punkt 1.


Uważam że gdyby nie te trzy punkty MSR byłby bardzo dobrym i fajnym urządzeniem pozwalającym bardzo dobrze prowadzić proces, parę razy alarm w chłodnicy mnie uratował kiedy spadło ciśnienie wody a mnie nie było akurat w pobliżu. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika

bolecki
200
Posty: 217
Rejestracja: wtorek, 4 mar 2014, 17:51
Krótko o sobie: Dobry diler nie bierze.
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Kontakt:
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: bolecki »

1. Nie mogę wywołać u siebie na stole tego problemu, więc każde info jest dla mnie cenne. O edycji mocy i alarmie pierwsze słyszę i sprawdzę ten kierunek. A jak miałeś ustawioną zgodę na blokowanie ekranu i czy był zablokowany?.
2. Zasadniczo, gdyby nie pierwszy pkt to problemu by nie było.

3. Tylko info przy temperaturze to może być za mało. Ogólnie zamysł był taki żeby zasygnalizować "problem" gdy pojawił się on podczas nieobecności pędziciela. Inaczej ktoś przejdzie koło sprzętu, nic ciekawego nie zobaczy bo błędy znikły i poleci dalej.
Hmm... W zasadzie wiem jak by to pogodzić- niech sobie przejdzie do ekranu z alarmami, ale tylko w tedy gdy ster nie był macany dłuższy czas. Muszę zbadać czy to nie skomplikuje zbytnio sytuacji.
Kierownik tartaku pod szyldem bolecki.pl

piotrek21c
2
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 18 sty 2015, 13:14
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: piotrek21c »

1. Problem z blokowaniem na pewno w tej samej formie występował jeszcze przed aktualizacją, tutaj mała pomoc jak to wygląda u mnie.
https://drive.google.com/file/d/1EYcllp ... sp=sharing
tutaj jest akurat pokazane jak to wygląda po uruchomieniu ale w trakcie procesu procedura jest identyczna.

2. Dla osób które ogarniają sterownik nie stanowi to problemu, ale czasem proszę Ojca aby odpalił rurę zanim wrócę z pracy i już jestem za stabilizacją, jednak mam już elegancko poustawiane alarmy i na dzień dobry po uruchomieniu Ojciec dostaje blokadę grzałki(alarm chłodnicy na 55 stopni), no i przez telefon nie jestem wstanie mu wytłumaczyć jak odblokować grzanie, kurs z obsługi sterownika też nie przyniósł skutku:). Z drugiej strony mógłbym przestawić alarm chłodnicy i po problemie, jednam moim zdaniem trochę niebezpieczne.

3. Otóż nie, bardziej ważny jest nasilający się sygnał dźwiękowy(dla mnie). Np. ja zamiast patrzeć się cały czas na sterownik biorę ze sobą laptopa i w tym czasie sobie pracuje oraz nasłuchuje, dopiero po dźwięku alarmu patrze co się dzieje. Czasem mam tak że temperatura wody minimalnie wychodzi poza ustalony zakres który ustawiłem w alarmach(np. ktoś spuści wódę w WC), aby po chwili powrócić do normy, jednak muszę się przejść do rury aby zmienić ekran, czasem co 5 minut. Może gdyby w ustawieniach była możliwość ustawienia czasu od ostatniego kliknięcia po jakim ekran przechodził by do alarmów gdy wystąpi była by rozwiązaniem, każdy w zależności czy jest obecny cały czas lub pojawia się co jakiś czas mógł ustawić dla siebie odpowiedni tryb.

Punkty 2 i 3 mogą wydawać się czepialstwem ale po paru procesach zaczynają doskwierać(subiektywna ocena), a skoro działasz aktywnie w poprawie działania MSR'a to może uda się mi wpłynąć na jakieś zmiany które poprawią mój komfort pracy, a może i innych użytkowników. pozdrawiam
Awatar użytkownika

bolecki
200
Posty: 217
Rejestracja: wtorek, 4 mar 2014, 17:51
Krótko o sobie: Dobry diler nie bierze.
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Kontakt:
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: bolecki »

Blokada zmiany ekranu to jednak zabawa na dłuższą chwile, dodatkowo może się trafić sytuacja że pstrykając po sterowniku skasuje się dźwięk zanim ten zdąży się pojawić (po pojawieniu się błędu pierwsze naciśnięcie go ucisza). Tak to zawsze pojawi się jeszcze ten ekran. Może lepiej tego (przynajmniej na razie) nie ruszać

Myślę że rozwiązałem problem z blokowaniem się sterownika gdy pojawił się błąd w czasie edycji parametru, dałem też dłuższy czas do pierwszego sprawdzenia błędu po włączeniu sterownika (5s). Po aktualizacji na ekran powinno wskoczyć v1.06

Zaszczepić, dać znać.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Kierownik tartaku pod szyldem bolecki.pl
Awatar użytkownika

bolecki
200
Posty: 217
Rejestracja: wtorek, 4 mar 2014, 17:51
Krótko o sobie: Dobry diler nie bierze.
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Kontakt:
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: bolecki »

Jakieś wieści w kwestii ostatniego softu?
Kierownik tartaku pod szyldem bolecki.pl

piotrek21c
2
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 18 sty 2015, 13:14
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: piotrek21c »

Ostatnio przetestowałem nowy soft i mogę stwierdzić, że działa elegancko. Problem z blokowaniem nie występuje, a 5 sekundowe opóźnienie zdaje egzamin.
Awatar użytkownika

tazy
150
Posty: 169
Rejestracja: niedziela, 3 wrz 2017, 12:40
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: tazy »

Panowie korzysta ktoś z części wykonawczej do MSR i mógłby podesłać zdjęcie, jakis rysunek jak prawidłowo podłączyć go z grzałką 2x2000W? Elektryk ze mnie niestety żaden, a jakiś łopatologiczny rysunek ułatwiłby sprawe:)
Awatar użytkownika

tazy
150
Posty: 169
Rejestracja: niedziela, 3 wrz 2017, 12:40
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: tazy »

Obrazek
Podłączyłem to w ten sposób. Co tu jest nie tak?
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: Pretender »

Po prawej masz zasilanie układu. A z lewej przekaźniki na grzałki. Jeśli zasilacz jednym przewodem to żyłę L podłączasz do przekaźnika grzałki pierwszej. Obok kablem wyprowadzasz L na grzałkę. To samo z drugim przekaźnikiem grzałki. N bezpośrednio do grzałek.

Ps
Sterownik nie działa?

Ps
Kup listwę łączeniową i połącz to kolejno, a nie od złącza do złącza.
Awatar użytkownika

tazy
150
Posty: 169
Rejestracja: niedziela, 3 wrz 2017, 12:40
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: tazy »

Działa. Tak jak podłaczone jest na powyższym zdjęcie jest ok. Problem polegał na tym, że trzeba było pokasować błędy na sterowniku...

irek89
250
Posty: 281
Rejestracja: środa, 28 sty 2015, 22:47
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Paszczyna
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: irek89 »

Prośba do kolegów mających sterowanie grzałek do MSR. Podpowiedzcie jak wygodnie go umieścić (oprócz grzałek) na zbiorniku, kolumnie aby nie utrudniał życia. Mile widziane fotki. Wiadomo, że moduł od sterownika łatwo jest odpiąć ale od grzałki już nie.
Awatar użytkownika

bolecki
200
Posty: 217
Rejestracja: wtorek, 4 mar 2014, 17:51
Krótko o sobie: Dobry diler nie bierze.
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Kontakt:
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: bolecki »

Ale po co odpinać od grzałek?. Nie mam fotek ale możesz spróbować popatrzeć np na alledrogo.
Ogólnie rzecz biorąc do kotła spawasz tulejki do których przykręcasz szarą obudowę (masz trzy otwory w górnej i dwa w dolnej części). Jak zamontujesz obudowę to w tedy wkręcasz grzałkę imasz osłonięte jej podłączenie. (tyle że trzeba mieć do grzałki odpowiedni klucz o wąskich ściankach)
Kierownik tartaku pod szyldem bolecki.pl

irek89
250
Posty: 281
Rejestracja: środa, 28 sty 2015, 22:47
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Paszczyna
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: irek89 »

Zaraz wytłumaczę. Sam Spawam sobie kolumnę. Podczas składania zbiornika stwierdziłem, że nie potrzebuje całej mufy bo ma ona przecież 3 razy więcej gwintu niż potrzeba. Więc ją przeciąłem na pół i taką wspawałem. Później dostałem od kuzyna armaflex o grubości 50 mm. Więc nie mam jak teraz zakręcić modułu sterowania na grzałce bo po jej wkreceniu będzie ona wystawała mniej niż 50 mm. Więc nie ocieple tam zbiornika co spowodowałoby wieksze nagrzewanie modułu.
Teraz pomyslałem, że ewentualnie między zbiornikiem a modułem dam cieńszy armaflex i dam go na grzałki
Ale może nie jest to jedyne słuszne miejsce na jego montaż.

Poza tym byłem kiedyś na stronie oraz forum Boleckiego i nie udało mi się natrafić na miejsce gdzie byłaby aktualizacja do MSR. Nie ma ich? Czy ja źle szukałem? Jeśli nie ma to powinny być na stronie producenta. Wiem, że są w temacie wyżej.
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: .Gacek »

@irek89 na poprzedniej stronie masz najnowszą wersję v 1.06
Pozdrawiam Gacek.
Awatar użytkownika

bolecki
200
Posty: 217
Rejestracja: wtorek, 4 mar 2014, 17:51
Krótko o sobie: Dobry diler nie bierze.
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Kontakt:
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: bolecki »

To już nie wiem, kombinuj jak Ci wygodnie.
Softów u mnie na stronie nie ma. Jeśli już to na forum, ale na 100% najnowszy soft do MSRa jest na tym wątku. Tutaj jest największy ruch.
Kierownik tartaku pod szyldem bolecki.pl

wojewod
5
Posty: 7
Rejestracja: czwartek, 12 kwie 2012, 21:19
Podziękował: 5 razy
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: wojewod »

Mógłby ktoś wstawić zdj jak ma podłączone grzałki do części wykonawcze MSR-W? Elektryk ze mnie żaden, a chciałbym to dobrze podłączyć. Dodam, że mam grzałkę 2x2kw i 2 przewody zasilające.
Ostatnio zmieniony sobota, 27 paź 2018, 22:24 przez inblue, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawa ortografii
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: .Gacek »

@wojewod przeżyj jeszcze raz dokładnie temat, jest nawet dokładne zdjęcie. ☺
tazy pisze:Obrazek
irek89 pisze: Później dostałem od kuzyna armaflex o grubości 50 mm.
Skąd kuzyn miał armaflexa 50mm? Najwięcej jak spotkałem to 24mm... szukam teraz bo przeniosłem się z gratami do garażu...
Ostatnio zmieniony niedziela, 28 paź 2018, 21:58 przez radius, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam Gacek.

irek89
250
Posty: 281
Rejestracja: środa, 28 sty 2015, 22:47
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Paszczyna
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: irek89 »

Nie wiem. Z jakiejś budowy (pracuje przy wentylacji w Norwegii itp) w robocie pewnie przywiózł bo napewno nie kupił.

irek89
250
Posty: 281
Rejestracja: środa, 28 sty 2015, 22:47
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Paszczyna
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: irek89 »

Po czasie nie można edytować swojego posta? Bo chciałem dopisać do ostatniego.
Zamontowałem ten sterownik jednak na grzałkach. Zrobiłem dystans z rury 76 i nałożyłem ten kawałek rury na grzałki a moduł skręciłem śrubą, która pierwotnie ma trzymać kołpak na grzałce. Powiem szczerze, że podpięcie tego dla mnie to nie lada sztuka. Nie jestem elektrykiem i zdjęcie wyżej sporo pomogło. Najpierw podpiąłem jak TAZY.
Później zamiast kabla 3X2,5 mm użyłem 5X2,5mm. Przewody szary i niebieski podpiąłem razem we wtyczce robiąc sobie dwa kable "zero" a czarny połączyłem we wtyczce z brązowy robiąc podwójnie "fazę". W środku użyłem mostków do łączenia kabli zamiast listwy zaciskowej na śruby.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: .Gacek »

Bardzo fajny pomysł z tą przedłużką i śrubą od trzymania kołpaka. Po przeczytaniu nie bardzo skumałem ale jak to mówią jeden obraz warty więcej niż tysiąc słów ☺
Pozdrawiam Gacek.
Awatar użytkownika

bolecki
200
Posty: 217
Rejestracja: wtorek, 4 mar 2014, 17:51
Krótko o sobie: Dobry diler nie bierze.
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Kontakt:
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: bolecki »

Ja bym Wago omijał w tym miejscu, niby 16A ale powierzchnia styku jest raczej mała. A jeśli to jakaś jego podróbka to już w ogóle.
Pewniejszym kontaktem będzie skręcenie ze sobą (nawet kombinerkami) rozczochranych linek i założenie koszulki termokurczliwej. Z resztą, takie prawidłowo wykonane skręcane połączenie ma ogólnie dobrą jakość i kiedyś było bardzo popularne.

Schemat to w sumie sprawdzian, jest on czytelny dla kogoś obeznanego z elektryką. Jeśli ktoś dzwoni i pyta jak podłączyć to już wiem że będzie problem i niechętnie pomagam. Potem akcje że ster albo kable się fajczą. Nie ma co świrować, chyba każdy w swoim otoczeniu ma kogoś kumatego w temacie.
Kierownik tartaku pod szyldem bolecki.pl

irek89
250
Posty: 281
Rejestracja: środa, 28 sty 2015, 22:47
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Paszczyna
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: irek89 »

Wago czyli te złączki których użyłem? Bo jak coś to je wywalę i skręcę oraz zlutuje kable.
Awatar użytkownika

bolecki
200
Posty: 217
Rejestracja: wtorek, 4 mar 2014, 17:51
Krótko o sobie: Dobry diler nie bierze.
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Kontakt:
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: bolecki »

Tak.
Kierownik tartaku pod szyldem bolecki.pl

irek89
250
Posty: 281
Rejestracja: środa, 28 sty 2015, 22:47
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Paszczyna
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: irek89 »

Pytanie mam bo nie jestem pewien czy dobrze ustawiłem sterownik. Mam grzałki 2 x 2000 W. Zworke ustawiłem na pracę ciągłą jednej grzałki a drugą tylko regulowaną. W sterowniku mam wpisać 2000 W czy 4000 Wat? Wpisałem 2000 i na ekranie głównym wpisałem też 2000 aby szybko zagotować wodę. czy na pewno druga grzałka (ta która nie ma być regulowana) grzeje?
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: .Gacek »

Tak. Jedna będzie grzać cały czas a druga ta regulowana będzie na przemian się załączać i wyłączać. Jeżeli na tej samej fazie masz oświetlenie to na pewno zauważysz ☺ Jeżeli w sterowniku masz ustawione, że grzałka ma 2kW i zadasz grzanie na 2kW to wtedy obydwie będą grzać pełną mocą.

Edit:

Irek rozbierz pokrywkę od części wykonawczej i na płytce masz wlutowane diody, tam grzałka stała to chyba G2 a ta regulowana to G1. Będzie widać jak świecą.
Ostatnio zmieniony wtorek, 6 lis 2018, 11:12 przez .Gacek, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Gacek.

funkus
5
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek, 11 wrz 2017, 20:53
Krótko o sobie: Jestem osom.
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Wlkp.
Podziękował: 3 razy
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: funkus »

.Gacek pisze:Skąd kuzyn miał armaflexa 50mm? Najwięcej jak spotkałem to 24mm... szukam teraz bo przeniosłem się z gratami do garażu...
Na przykład stąd:
https://mtcgrupa.pl/pl/p/ACE-Armaflex-g ... acell/4303
https://mtcgrupa.pl/pl/p/AF-ARMAFLEX-gr ... hCEALw_wcB

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: .Gacek »

Tego szukałem! Ale nie ukrywam, że cena mnie trochę zdekoncentrowała ☺
@irek89 daj znać jak tam grzałki... patrzyłeś na ledy?
Pozdrawiam Gacek.

wojewod
5
Posty: 7
Rejestracja: czwartek, 12 kwie 2012, 21:19
Podziękował: 5 razy
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: wojewod »

Witam. Mam problem z niestabilną temperaturą na 10 półce i nie wiem czym to może być spowodowane. Czy to wina sterownika, czy może coś w kolumnie się dzieje??? Dodam że kolumna ocieplona i porty termometrów zaizolowane.
Na wideo widać te skoki od 25s https://youtu.be/FIDYZ1uB0SE

Zaobserwowana reakcja przed chwilą : Ciecz w buforze ulega nagłemu zagotowaniu, trwa to z 3 s po czym reakcja gotowania zanika a temperatura na 10 półce gwałtownie wzrasta z 78,7 na 80
A to wideo z reakcji zagotowania cieczy w buforze https://youtu.be/iyugsXz4_2g
Ostatnio zmieniony czwartek, 15 lis 2018, 18:26 przez radius, łącznie zmieniany 3 razy.

irek89
250
Posty: 281
Rejestracja: środa, 28 sty 2015, 22:47
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Paszczyna
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: irek89 »

.Gacek pisze: @irek89 daj znać jak tam grzałki... patrzyłeś na ledy?
Parzyłem przez otwory wentylacyjne. Wszystko ok. Na maksymalnej mocy obie świecą a kiedy zmniejsze moc to jedna świeci ciągle a druga miga.

lolek78
10
Posty: 16
Rejestracja: wtorek, 18 sie 2015, 14:18
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: lolek78 »

Wojewod to film praktycznie z końca procesu, ten z temperaturą. A tak miałem jak Ty w tym drugim filmie, gdzieś wyczytałem, że to sprężarki się ugniatają przy płukaniu po procesie, więc teraz przesypuje i problem znikł.
Ostatnio zmieniony czwartek, 15 lis 2018, 21:39 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.

wojewod
5
Posty: 7
Rejestracja: czwartek, 12 kwie 2012, 21:19
Podziękował: 5 razy
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: wojewod »

Jeszcze sporo alkoholu było w kolumnie, tylko nie rozumie czemu występowała taka reakcja że ciecz w buforze nagle się gotowała, co spowodowało nagłe wyrzucenie dużej ilości par w kolumnę a co za tym idzie jej destabilizacje a nawet raz zauważyłem że po takim wyrzuceniu par nastąpiło zalanie kolumny we wzierniku. Na filmach innych użytkowników bufor pracuje stabilnie, proces gotowania jest stały i w miarę równomierny a u mnie występuje nagłe zagotowanie i po chwili spokój. Sprężynki na pewno nie są ubite bo to było pierwsze granie z buforem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kontrola procesu destylacji”