Sterownik C. O.

Przyrządy pomiarowe, ich montaż i zastosowanie odczytów w procesach destylacji. Regulacja procesów.

Autor tematu
dawid781
10
Posty: 13
Rejestracja: czwartek, 26 paź 2017, 23:10

Post autor: dawid781 »

Witam już kiedyś wstępnie pytałem czy tego typu sterownik nada się do pomiaru temperatury w kociołku oraz na szczycie że tak powiem "kolumny" ponieważ pytam o mój twór który jest w trakcie budowy.
Sterownik jaki posiadam ostatnie foto, sondy włożyłem w różnym czasie i pomiar jest dla każdej inny, po chwili się wyrównały.

Posiada 3 sondy pomiarowe i możliwość ustawienia alarmu dla zadanej temperatury.

Czy jest sens montować to ustrojstwo, nada się?

Wrzucam też fotki swojej aparaturki którą zamierzam odpalić już w sobotę więc wszystkie uwagi, rady, pomysły mile widziane...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

arTii
1250
Posty: 1265
Rejestracja: czwartek, 19 lip 2018, 19:55
Krótko o sobie: Blisko 50 lat na karku zobowiązuje do spożywania trunków o podobnym stężeniu ;)
Ulubiony Alkohol: od jakiegoś czasu- mój własny :)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: podkarpackie
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 154 razy
Kontakt:
Re: Sterownik C. O.

Post autor: arTii »

Jeśli to ma być tylko termometr i jeśli już to masz, to pewnie nada się. Sprawdź tylko jak często jest odczyt.
Ja osobiście wolę zrobić taki termometr na module ESP i mieć dodatkowo odczyt na komórce czy komputerze przez WiFi
Pędzący hobbysta zajmujący się również odrobinę elektroniką.

Zamówienia i zapytania o sterowniki destylatorów email: info @ sterownikiWiFi.pl lub przez wiadomość PW

Autor tematu
dawid781
10
Posty: 13
Rejestracja: czwartek, 26 paź 2017, 23:10
Re: Sterownik C. O.

Post autor: dawid781 »

Odczyt wydaje się dość szybki wystarczy wziąć sondę do ręki i momentalnie temperatura wzrasta... Mam i jest uszkodzony (w sensie, że nie nadaje się do sterowania pieca). Tylko nie chciałbym robić czegoś co nie ma najmniejszego sensu dlatego pytam.
Ostatnio zmieniony piątek, 19 paź 2018, 22:16 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kontrola procesu destylacji”