Stacja dokująca potrzebna pomoc- jak tego używać w domu?

Dowolne tematy i off-topowe rozmowy. Piszcie tu to na co tylko macie ochotę, luźnie gadki i tak dalej, możecie się powyżywać. :)
Regulamin forum
W tym dziale można rozmawiać na luzie o wielu tematach.

Obowiązuje zakaz poruszania tematów POLITYCZNYCH. Tematy takie będą kasowane lub moderowane.
Awatar użytkownika

Autor tematu
JanOkowita
2500
Posty: 2738
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:

Post autor: JanOkowita »

Szanowni Forumowicze,

zakupiłem na wyprzedaży taki powystawowy model stacji dokującej: HP Advanced Wireless Docking Station F7M97AA 4K X2
Niestety nie ma do tego sprzętu instrukcji obsługi. Sprzedawca jedynie rzekł, że można bezprzewodowo połączyć kilka urządzeń w domu i np. przesyłać z laptopa na TV obraz w jakości 4K, HDR, itp, itd.
Nie mam pojęcia jak się do tego zabrać - chcę połączyć laptop ASUS z TV Philips, który ma Androida. I nie wiem, czy to się da zrobić bezprzewodowo z systemu Windows 10 na Androida?

Będę wdzięczny za doradztwo. Kto pomoże jak to wszystko optymalnie skonfigurować ?
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
koncentraty wina
Awatar użytkownika

kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: Stacja dokująca potrzebna pomoc- jak tego używać w domu?

Post autor: kiwitom23 »

"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway

michal278
1850
Posty: 1869
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:
Re: Stacja dokująca potrzebna pomoc- jak tego używać w domu?

Post autor: michal278 »

Lenistwo nic więcej
https://support.hp.com/ie-en/product/hp ... 82/manuals

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com
Awatar użytkownika

kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: Stacja dokująca potrzebna pomoc- jak tego używać w domu?

Post autor: kiwitom23 »

Nie wiem tylko po co komplikować sobie życie? Ja mam co prawda rozprowadzoną sieć LAN w domu i przesyłam filmy w 4K, czy inne pliki bez żadnego problemu z każdego urządzenia na dowolne inne, czy to komputer, czy to TV, czy wzmacniacz, ale nawet przesłanie na tablet, który pracuje nie pod LAN-em, a zwykłym WiFi nie stanowi żadnego problemu. Trzeba tylko odpowiednio skonfigurować sieć, żadne inne urządzenia nie są do tego potrzebne.
Ostatnio zmieniony wtorek, 23 lis 2021, 18:36 przez kiwitom23, łącznie zmieniany 1 raz.
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway
Awatar użytkownika

Autor tematu
JanOkowita
2500
Posty: 2738
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Stacja dokująca potrzebna pomoc- jak tego używać w domu?

Post autor: JanOkowita »

Hmm, dziękuję za wsparcie "supportem hp" - ale bardziej chodzi mi o praktyczne porady - co i jak uruchomić w laptopie, aby np. przekazywał obraz z monitoringu domu i firmy na TV w salonie, połączenie do wyświetlania na dwóch TV dwóch różnych programów np. jeden z dekodera Orange Love a drugi z YT laptopa, itp.itd.
Rady praktyczne a nie sucha instrukcja.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
Awatar użytkownika

kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: Stacja dokująca potrzebna pomoc- jak tego używać w domu?

Post autor: kiwitom23 »

Wszystko o czym piszesz jest możliwe bez dodatkowych urządzeń na samej sieci. Zamów sobie kogoś kumatego i za 100 zł Ci to wszystko poustawia. Jest to kwestia udostępniania plików lub folderów, oraz odpowiedniego ustawienia routera. A z tego co zaczałem czytać o tym Twoim urządzeniu, to zdaje się że jest ono kompatybilne jedynie z innymi urządzeniami HP https://www.kuzniewski.pl/p31313,hp-adv ... ujaca.html
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway

Wojtek5
650
Posty: 693
Rejestracja: sobota, 21 wrz 2019, 18:39
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Mazowsze, centralna wieś
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 87 razy
Re: Stacja dokująca potrzebna pomoc- jak tego używać w domu?

Post autor: Wojtek5 »

JanOkowita pisze:Nie mam pojęcia jak się do tego zabrać - chcę połączyć laptop ASUS z TV Philips, który ma Androida. I nie wiem, czy to się da zrobić bezprzewodowo z systemu Windows 10 na Androida?
Połączenie ekranem zdalnym np. z TV. Oba muszą pracować w tej samej sieci LAN, czyli laptop po lanie i TV też podłączone po wi-fi, lub kabelkiem z routerem. Ważne by to była ta sama sieć.
Laptop W10
1. Prawy dolny róg ekranu taka jakby chmurka (tam gdzie są powiadomienia np. po skanowaniu defendera)
2. Wybierasz kafelek inny ekran
3. Wybierasz jedną z dostępnych opcji np. rozszerz i na dole klikasz połącz z ekranem bezprzewodowym
wyświetla się lista dostępnych urządzeń i wybierasz swój TV
TV powinien się przełączyć bez dodatkowych urządzeń
Domowe nalewki
Eksperymenty z małą beczką dębową: alkohol wysokoprocentowy, miody
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach”